WYBORY. Piotr Duda kandydatem na burmistrza Brzeska?
WYDARZENIA - WYBORY 2018
sobota, 01 września 2018 12:35

Czy doktor Piotr Duda, znany brzeski historyk, nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, zdecyduje się powalczyć o fotel włodarza miasta?

 
WYBORY. Sławomir Pater oficjalnie zainaugurował kampanię
WYDARZENIA - WYBORY 2018
piątek, 31 sierpnia 2018 17:06

spaterkonwInwestycje, praca, rozwój – to hasło będzie towarzyszyło Sławomirowi Paterowi – kandydatowi Praw i Sprawiedliwości na burmistrza Brzeska. Dlaczego takie? Bo Brzesko – jego zdaniem – potrzebuje bowiem nowych inwestycji (miejskich) jak i nowych inwestorów. Nowe firmy: to nie tylko nowe miejsca pracy, ale także większe wpływy z podatków lokalnych. Pojawienie się nowych inwestorów – jak podkreśla Sławomir Pater – to nowe miejsca pracy. To wszystko sprawi, że młodzi ludzie nie będą uciekali z miasta: w efekcie uda się zapobiec zapaści demograficznej i ekonomicznej Brzeska. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby nowe inwestycje dotyczyły firm o charakterze innowacyjnym co – zdaniem Sławomira Patera – doprowadziłoby do rozwoju.

 
WYBORY. Grzegorz Wawryka przedstawił program
WYDARZENIA - WYBORY 2018
piątek, 31 sierpnia 2018 15:29

wspolnotakonwencja1Na trzy sfery: społeczną, infrastrukturalną i przedsiębiorczości, chce położyć akcent Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego. Kandydatem tej formacji na stanowisko burmistrza, jest obecny włodarz miasta Grzegorz Wawryka. – Chcemy wystawić kandydatów nie tylko do Rady Miejskiej, ale także do Rady Powiatu Brzeskiego – zapowiada lider Wspólnoty. Pod koniec sierpnia odbyła się konwencja Komitetu Wyborczego Wyborców WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA Powiatu Brzeskiego. Spotkanie poprowadził burmistrz Grzegorz Wawryka, który ubiega się o ponowną reelekcję na to stanowisko, kandydaci komitetu na listy do Rady Miejskiej w Brzesku, do Rady Powiatu brzeskiego oraz przedstawiciele stowarzyszeń, klubów , organizacji cechowych i przedsiębiorców. Podczas spotkania został zaprezentowany program Wspólnoty Samorządowej, który będzie zapewne uzupełniony o uwagi kandydatów, mieszkańców czy stowarzyszeń.

 
Wybory. Krzysztof Ojczyk ze swoją listą?
WYDARZENIA - WYBORY 2018
czwartek, 30 sierpnia 2018 13:47

Wszystko wskazuje na to, że obecny przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku, Krzysztof Ojczyk, wystartuje na radnego z własnego komitetu wyborczego wyborców. Jak dowiedziała się nasza redakcja trwa kompletowanie listy. Znajdą się na niej osoby z różnych środowisk politycznych, społecznych i zawodowych. Nie wiadomo natomiast czy ten komitet wystawi kandydata na burmistrza czy poprze któregoś z kandydatów zgłoszonych przez inne komitety wyborcze. Sprawą otwartą jest także wystawienie przez przewodniczącego listy w wyborach do Rady Powiatu Brzeskiego.

 
WYBORY. Mirosław Wiśniowski zapowiada start na burmistrza Brzeska
WYDARZENIA - WYBORY 2018
środa, 29 sierpnia 2018 20:05

Mirosław Wiśniowski z Komitetu Wyborczego Wyborców racjonalni Razem będzie ubiegał się o fotel burmistrza Brzeska. – Zamierzamy wystawić kandydatów zarówno w wyborach do Rady Miejskiej, jak i do Rady Powiatu Brzeskiego. Nie będą się wypowiadał na temat moich szans, ale na pewno mogę powiedzieć, że nasza lista do gminy i starostwa jest bardzo silna. Dogrywamy ostatnie nazwiska, kompletujemy niezbędne dokumenty. Pracujemy także nad programem wyborczym, który – jak wskazuje nazwa naszego komitetu – ma na celu racjonalizację wydatków miejskich i powiatowych, ale przede wszystkim prowadzenie racjonalnej polityki samorządowej – mówi naszej redakcji.

 
WYBORY. Kto na burmistrza Czchowa?
WYDARZENIA - WYBORY 2018
środa, 29 sierpnia 2018 20:03

Marek Chudoba, Krzysztof Olchowa i Krzysztof Szot (kolejność według wieku) – to trzej, murowani kandydaci do fotela burmistrza Czchowa. Dwaj pierwsi wystartują z niezależnych komitetów wyborczych wyborców, trzeci z listy Prawa i Sprawiedliwości. Na razie trwa kompletowanie listy kandydatów na radnych. Zgodnie z prawem: w gminach do 20 tysięcy mieszkańców wybieranych jest 15 radnych. Żeby komitet miał prawo wystawić kandydata na wójta/burmistrza musi zarejestrować przynajmniej ośmiu kandydatów na radnego. Termin rejestracji mija 16 września.

 
WYBORY. Komisje do 6 września
WYDARZENIA - WYBORY 2018
środa, 29 sierpnia 2018 07:00

Tylko do 6 września Komitety Wyborcze Wyborców, które zostały zarejestrowane przez Państwową Komisję Wyborczą będą miały prawo zgłaszać kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych. Warto pamiętać, że zgodnie ze znowelizowanym Kodeksem Wyborczym: nad sprawnym przebiegiem głosowania będą czuwały dwie komisje: na każdym szczeblu. Pierwsza będzie zajmowała się przebiegiem głosowania. Druga do „akcji” wkroczy po zamknięciu lokali wyborczych i zajmie się liczeniem głosów i ich obwieszczeniem. Komitety mogą zgłosić kandydatów do Krajowego Biura Wyborczego - Oddział w Tarnowie (Al. Solidarności 5-7). Wszelkie wzory dokumentów dostępne są na stronie PKW.

 
WYBORY. Powiat Brzeski podzielony na okręgi
WYDARZENIA - WYBORY 2018
wtorek, 28 sierpnia 2018 23:49

W czterech okręgach wyborczych, w wyborach do Rady Powiatu Brzeskiego, będą mogli głosować mieszkańcy gmin wchodzących w jego skład. W stosunku do poprzednich wyborów zaszła istotna zmiana. Jak tłumaczy naszej redakcji starosta Andrzej Potępa, spowodowane jest to przesunięciami w liczbie mieszkańców w poszczególnych gminach – które albo samodzielnie, albo z innymi tworzą okręg wyborczy. Podział musiał być dostosowany do obecnych realiów demograficznych. Dodatkowy mandat nie trafił jednak do Brzeska, ale gminy Dębno.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 10

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .