WYBORY. Ma blisko 80 lat, będzie kandydował na wójta
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 16 września 2018 22:25

Jan Kulig, 78-letni samorządowiec, w latach komuny naczelnik gminy Łapanów (powiat bocheński) w odrodzonej Polsce, wieloletni wójt, postanowił – po czteroletniej pauzie, znowu ubiegać się o mandat wójta gminy Łapanów. Jan Kulig – przez wiele lat był naczelnikiem gminy. W 1990 roku przeszedł na rentę. Kilka lat później wygrał ponownie wybory - tym razem bezpośrednie i został wójtem Łapanów. Przed czteroma laty, po tym jak światło dzienne ujrzało gigantyczne zadłużenie gminy (w tym w parabankach) przegrał wybory z Robertem Rojem. Po czterech latach zamierza znowu ubiegać się o wójtowski fotel.

 
WYBORY. Został tylko poniedziałek
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 16 września 2018 08:04

Do północy, 17 września, będzie można zarejestrować kandydatów na radnych do rad gmin, rad powiatów i województwa. Na razie sam proces trwa opieszale. Powodem tego są nie tyle  skomplikowane procedury, ale przede wszystkim zbyt krótki okres pracy komisji terytorialnych (wczoraj, w Brzesku komisja powiatowa pracowała tylko godzinę) oraz… brak kandydatów na kandydata na radnego. Nawet największe partie polityczne mają z tym problem. Mniejsze komitety, zwłaszcza lokalne, dwoją się i troją, by zapełnić listę. Jeszcze kilkanaście dni temu Mirosław Wiśniowski, lider jednego z komitetów brzeskich, zapowiadał, że powalczy o powiat i gminę. Okazuje się, że ma poważne problemy, by skompletować minimalna listę kandydatów. Z podobnym problem – jak dowiaduje się nasza redakcja – spotkał się komitet kandydata na wójta gminy Wierzchosławice, Zbigniewa Drąga.

 
WYBORY. Gmina Brzesko. Kolejny kandydat na burmistrza?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 12 września 2018 22:10

Krzysztof Ojczyk, Bogusław Babicz, Barbara Borowiecka oraz Jarosław Sorys – to tylko niektóre z wielu nazwisk – kandydatów na radnych z niezależnego komitetu wyborczego wyborców. Na razie nie wiadomo czy z tego grona poznamy nazwisko kandydata na burmistrza. – Ostateczna decyzja nie zapadła. W zasadzie skompletowaliśmy już listy wyborcze. Teraz czeka nas rejestracja, potem przygotowanie dobrego programu dla miasta. Nie będziemy wystawiali kandydatów na radnych Powiatu Brzeskiego. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja czy wystawimy swojego kandydata na burmistrza czy nie. Wiele osób uważa, że powinna pojawić się kolejna osoba, by dać mieszkańcom wybór – mówił przed momentem, w rozmowie z nasza redakcją, Krzysztof Ojczyk.

 
WYBORY. PiS zrezygnował z Czesława Kwaśniaka
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 11 września 2018 21:10

Czesław Kwaśniak już nie jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na radnego sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Wczoraj, po weekendowych negocjacjach, zgłosił jego kandydaturę, profesor Włodzimierz Bernacki, poseł na Sejm RP, a zarazem szef struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości. W imieniu PiS negocjacjami kierowali: Ryszard Pagacz – sekretarz zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie oraz radny Rady Miejskiej w Tarnowie, Piotr Wójcik. Po kilkunastu godzinach – ta koncepcja jednak odeszła do lamusa historii. Dzisiaj sytuacja diametralnie się bowiem zmieniła. Centrala PiS nie zgodziła się na to, by Czesław Kwaśniak reprezentował partię w wyborach. Miał mieć pozycję numer 6.

 
WYBORY. Lista PSL do sejmiku gotowa
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 11 września 2018 21:08

Dr hab. Stanisław Sorys będzie liderem listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w zaplanowanych na 21 października wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Przypomnijmy, że od czterech lat jest on wicemarszałkiem Małopolski, w latach 2010 – 2014 był członkiem zarządu województwa małopolskiego, a wcześniej – w latach 2007 – 2010 wicewojewodą małopolskim. Stanisław Sorys pracował także jako zastępca dyrektora jednego z Departamentów Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, w latach 2002 – 2006 był wójtem Pleśna, a w latach 1998 – 2002 radnym powiatu tarnowskiego. W latach 90. tamtego stulecia prowadził firmę transportową.

 
WYBORY. Kolejne roszady na liście PiS
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 11 września 2018 00:25

Po raz kolejny lista Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, została zmieniona. Kolejni kandydaci na radnych zdezerterowali. Na dzisiaj (czas pokaże czy to lista ostateczna – ten kształt listy do zatwierdzenia przez władze partii przesłał profesor Włodzimierz Bernacki, lider partii w tarnowskim okręgu wyborczym) jej układ przedstawia się następująco: 1. Anna Pieczarka, 2. Stanisław Bukowiec (Porozumienie Jarosława Gowina); 3. Lucyna Malec (Solidarna Polska); 4. Wojciech Skruch; 5. Piotr Dziurdzia; 6. Czesław Kwaśniak (Wolni i Solidarni); 7. Anna Mikosz; 8. Agnieszka Szakuła i 9. Józef Gawron. Warto dodać, że zrezygnowali m.in. Ryszard Pagacz – szef Rady Miejskiej w Tarnowie; Karolina Kieć (córka posła Michała Wojtkiewicza) oraz Grzegorz Gołąb.

 
WYBORY. Czesław Kwaśniak na liście PiS do Sejmiku
WYDARZENIA - WYBORY 2019
poniedziałek, 10 września 2018 13:10

czkwaw2Czesław Kwaśniak znajdzie się na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Rozmowy z liderem endecji w Tarnowie, z upoważnienia szefa okręgu PiS, profesora Włodzimierza Bernackiego prowadzili: sekretarz ZO PiS w Tarnowie Ryszard Pagacz oraz radny Piotr Wójcik. Czesław Kwaśniak będzie miał pozycję numer 6.

 
WYBORY. Tomasz Latocha kandydatem na burmistrza? Znamy odpowiedź
WYDARZENIA - WYBORY 2019
sobota, 08 września 2018 00:46

Czy Tomasz Latocha będzie ubiegał się o mandat burmistrza Brzeska. Wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg jest przekonany, że Tomasz Latocha wystartuję. - Mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia zapadnie ostateczna decyzja, bo chcemy rejestrować listy. Nowa ordynacja wyborcza wyklucza jednak ubieganie się o mandat radnego powiatu i wójta lub burmistrza – dodaje Ryszard Ożóg.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 12

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .