WYBORY. Tomasz Latocha kandydatem na burmistrza? Znamy odpowiedź
WYDARZENIA - WYBORY 2018
sobota, 08 września 2018 00:46

Czy Tomasz Latocha będzie ubiegał się o mandat burmistrza Brzeska. Wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg jest przekonany, że Tomasz Latocha wystartuję. - Mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia zapadnie ostateczna decyzja, bo chcemy rejestrować listy. Nowa ordynacja wyborcza wyklucza jednak ubieganie się o mandat radnego powiatu i wójta lub burmistrza – dodaje Ryszard Ożóg.

 
WYBORY. Sejmik. Łączyński i Kuta rezygnują ze startu
WYDARZENIA - WYBORY 2018
środa, 05 września 2018 14:08

Bolesław Łączyński oraz Marcin Kuta nie chcą kandydować w wyborach do sejmiku małopolskiego. Liderem listy Koalicjo Obywatelskiej będzie Krzysztof Nowak (Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna). W rozmowach na poziomie zarządów krajowych obydwu formacji politycznej, dwójkę ma mieć kandydat PO. To właśnie moja osoba wskazana została na to miejsce – mówi naszej redakcji Robert Wardzała, były poseł PO. Dzisiaj wiadomo, że parlamentarzysta z poprzedniej kadencji powiedział „chcę do sejmiku”, będzie więc numerem dwa. Zrezygnowali dotychczasowi radni Bolesław Łączyński i Marcin Kuta.Na liście będzie też Barbara Głuszak.

 
WYBORY. Listy do 17 września
WYDARZENIA - WYBORY 2018
środa, 05 września 2018 14:06

Do 17 września, do godziny 24, a nie jak to wynika z kalendarza do 16 września będzie można zarejestrować kandydatów na radnych gminnych/miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich. Skąd ta zmiana? Jak napisano na stronach Państwowej Komisji Wyborczej 16 przypada w niedzielę. Ten dzień – zgodnie z sugestią PKW – powinien być wolny. W związku z tym ostatnim dniem rejestracji kandydatów jest 17 września. Dodajmy także, że jutro – 6 września mija termin zgłaszania kandydatów do pracy w terytorialnych komisjach obwodowych.

 
WYBORY. Lista PiS do sejmiku niekompletna
WYDARZENIA - WYBORY 2018
poniedziałek, 03 września 2018 21:21

Bez Ryszarda Pagacza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie oraz najprawdopodobniej także bez Karoliny Kieć (córki posła Michała Wojtkiewicza) zostanie zarejestrowana lista Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasze redakcja Ryszard Pagacz będzie liderem listy PiS w wyborach do Rady Miejskiej w Tarnowie, w jednym z okręgów. Natomiast Karolina Kieć wycofała się z powodów rodzinnych. Raczej na pewno na liście znajdzie się natomiast Piotr Dziurdzia – radny miejski z Bochni.

 
WYBORY. Adam Kwaśniak jednak do sejmiku
WYDARZENIA - WYBORY 2018
niedziela, 02 września 2018 21:24

Adam Kwaśniak będzie jednak kandydował do sejmiku województwa małopolskiego – dowiedziała się nasza redakcja. Jeszcze kilka dni temu – co potwierdził nam jakiś czas temu wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg – radny z Borzęcina wynegocjował miejsce na liście Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorządy Razem” do Rady Powiatu Brzeskiego. – Na pewno radny Adam Kwaśniak byłby wzmocnieniem naszej listy – mówił wtedy wicestarosta Ożóg.

 
WYBORY. Dla kogo sejmik? analiza preferencji wybrczych
WYDARZENIA - WYBORY 2018
niedziela, 02 września 2018 10:53

Gdyby wybory samorządowe odbyły się 1 września, to na Prawo i Sprawiedliwość głosowałoby 46 procent wyborców – wynika z analizy przeprowadzonej przez jednego z najlepszych socjologów polityki, Marcina Palade. Na drugim miejscu uplasowała się koalicja Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej – 26 procent poparcia. Dobre notowania ma Polskie Stronnictwo Ludowe, na które – jak wynika z sondażu – chce głosować 9 procent wyborców. Próg wyborczy przekroczyłyby też Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Kukiz15. Na każda z tych formacji chciałoby zagłosować po 5 procent wyborców. Ale taki wynik w Małopolsce nie gwarantuje jednak mandatu (wiele osób mylnie sądzi, że przekroczenie progu z automatu daje mandat/mandaty). Casus listy Marka Nawary, z wyborów do sejmiku w 2010 roku, kiedy jego lista miała w skali województwa ponad 6 procent – jest tego najlepszym przykładem.

 
WYBORY. Piotr Duda kandydatem na burmistrza Brzeska?
WYDARZENIA - WYBORY 2018
sobota, 01 września 2018 12:35

Czy doktor Piotr Duda, znany brzeski historyk, nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, zdecyduje się powalczyć o fotel włodarza miasta?

 
WYBORY. Sławomir Pater oficjalnie zainaugurował kampanię
WYDARZENIA - WYBORY 2018
piątek, 31 sierpnia 2018 17:06

spaterkonwInwestycje, praca, rozwój – to hasło będzie towarzyszyło Sławomirowi Paterowi – kandydatowi Praw i Sprawiedliwości na burmistrza Brzeska. Dlaczego takie? Bo Brzesko – jego zdaniem – potrzebuje bowiem nowych inwestycji (miejskich) jak i nowych inwestorów. Nowe firmy: to nie tylko nowe miejsca pracy, ale także większe wpływy z podatków lokalnych. Pojawienie się nowych inwestorów – jak podkreśla Sławomir Pater – to nowe miejsca pracy. To wszystko sprawi, że młodzi ludzie nie będą uciekali z miasta: w efekcie uda się zapobiec zapaści demograficznej i ekonomicznej Brzeska. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby nowe inwestycje dotyczyły firm o charakterze innowacyjnym co – zdaniem Sławomira Patera – doprowadziłoby do rozwoju.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 11

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .