WYBORY. Lista PSL do sejmiku gotowa
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 11 września 2018 21:08

Dr hab. Stanisław Sorys będzie liderem listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w zaplanowanych na 21 października wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Przypomnijmy, że od czterech lat jest on wicemarszałkiem Małopolski, w latach 2010 – 2014 był członkiem zarządu województwa małopolskiego, a wcześniej – w latach 2007 – 2010 wicewojewodą małopolskim. Stanisław Sorys pracował także jako zastępca dyrektora jednego z Departamentów Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, w latach 2002 – 2006 był wójtem Pleśna, a w latach 1998 – 2002 radnym powiatu tarnowskiego. W latach 90. tamtego stulecia prowadził firmę transportową.

 
WYBORY. Kolejne roszady na liście PiS
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 11 września 2018 00:25

Po raz kolejny lista Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, została zmieniona. Kolejni kandydaci na radnych zdezerterowali. Na dzisiaj (czas pokaże czy to lista ostateczna – ten kształt listy do zatwierdzenia przez władze partii przesłał profesor Włodzimierz Bernacki, lider partii w tarnowskim okręgu wyborczym) jej układ przedstawia się następująco: 1. Anna Pieczarka, 2. Stanisław Bukowiec (Porozumienie Jarosława Gowina); 3. Lucyna Malec (Solidarna Polska); 4. Wojciech Skruch; 5. Piotr Dziurdzia; 6. Czesław Kwaśniak (Wolni i Solidarni); 7. Anna Mikosz; 8. Agnieszka Szakuła i 9. Józef Gawron. Warto dodać, że zrezygnowali m.in. Ryszard Pagacz – szef Rady Miejskiej w Tarnowie; Karolina Kieć (córka posła Michała Wojtkiewicza) oraz Grzegorz Gołąb.

 
WYBORY. Czesław Kwaśniak na liście PiS do Sejmiku
WYDARZENIA - WYBORY 2019
poniedziałek, 10 września 2018 13:10

czkwaw2Czesław Kwaśniak znajdzie się na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Rozmowy z liderem endecji w Tarnowie, z upoważnienia szefa okręgu PiS, profesora Włodzimierza Bernackiego prowadzili: sekretarz ZO PiS w Tarnowie Ryszard Pagacz oraz radny Piotr Wójcik. Czesław Kwaśniak będzie miał pozycję numer 6.

 
WYBORY. Tomasz Latocha kandydatem na burmistrza? Znamy odpowiedź
WYDARZENIA - WYBORY 2019
sobota, 08 września 2018 00:46

Czy Tomasz Latocha będzie ubiegał się o mandat burmistrza Brzeska. Wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg jest przekonany, że Tomasz Latocha wystartuję. - Mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia zapadnie ostateczna decyzja, bo chcemy rejestrować listy. Nowa ordynacja wyborcza wyklucza jednak ubieganie się o mandat radnego powiatu i wójta lub burmistrza – dodaje Ryszard Ożóg.

 
WYBORY. Sejmik. Łączyński i Kuta rezygnują ze startu
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 05 września 2018 14:08

Bolesław Łączyński oraz Marcin Kuta nie chcą kandydować w wyborach do sejmiku małopolskiego. Liderem listy Koalicjo Obywatelskiej będzie Krzysztof Nowak (Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna). W rozmowach na poziomie zarządów krajowych obydwu formacji politycznej, dwójkę ma mieć kandydat PO. To właśnie moja osoba wskazana została na to miejsce – mówi naszej redakcji Robert Wardzała, były poseł PO. Dzisiaj wiadomo, że parlamentarzysta z poprzedniej kadencji powiedział „chcę do sejmiku”, będzie więc numerem dwa. Zrezygnowali dotychczasowi radni Bolesław Łączyński i Marcin Kuta.Na liście będzie też Barbara Głuszak.

 
WYBORY. Listy do 17 września
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 05 września 2018 14:06

Do 17 września, do godziny 24, a nie jak to wynika z kalendarza do 16 września będzie można zarejestrować kandydatów na radnych gminnych/miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich. Skąd ta zmiana? Jak napisano na stronach Państwowej Komisji Wyborczej 16 przypada w niedzielę. Ten dzień – zgodnie z sugestią PKW – powinien być wolny. W związku z tym ostatnim dniem rejestracji kandydatów jest 17 września. Dodajmy także, że jutro – 6 września mija termin zgłaszania kandydatów do pracy w terytorialnych komisjach obwodowych.

 
WYBORY. Lista PiS do sejmiku niekompletna
WYDARZENIA - WYBORY 2019
poniedziałek, 03 września 2018 21:21

Bez Ryszarda Pagacza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie oraz najprawdopodobniej także bez Karoliny Kieć (córki posła Michała Wojtkiewicza) zostanie zarejestrowana lista Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasze redakcja Ryszard Pagacz będzie liderem listy PiS w wyborach do Rady Miejskiej w Tarnowie, w jednym z okręgów. Natomiast Karolina Kieć wycofała się z powodów rodzinnych. Raczej na pewno na liście znajdzie się natomiast Piotr Dziurdzia – radny miejski z Bochni.

 
WYBORY. Adam Kwaśniak jednak do sejmiku
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 02 września 2018 21:24

Adam Kwaśniak będzie jednak kandydował do sejmiku województwa małopolskiego – dowiedziała się nasza redakcja. Jeszcze kilka dni temu – co potwierdził nam jakiś czas temu wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg – radny z Borzęcina wynegocjował miejsce na liście Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorządy Razem” do Rady Powiatu Brzeskiego. – Na pewno radny Adam Kwaśniak byłby wzmocnieniem naszej listy – mówił wtedy wicestarosta Ożóg.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 11

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .