Brzesko. Nowa placówka pocztowa na dworcu PKP
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 stycznia 2019 13:20

COP 4442Od stycznia można korzystać z usług nowej placówki pocztowej w Brzesku. Została ona zlokalizowana na dworcu PKP. - To efekt doskonałej współpracy pomiędzy spółkami skarbu państwa – mówił podczas dzisiejszej uroczystości oficjalnego otwarcia obiektu – Tomasz Tomala, dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Podkreślał, że to kolejny dowód na to, że rząd wspiera rozwój małych lokalnych społeczności, poszerza ofertę usług – odtwarza te placówki, które w poprzednich latach były likwidowane. - Realizując swoją sieć, Poczta Polska udowodnia, że jest jedna z kluczowych firm działających w Polsce, która świadczy usługi na rzecz wszystkich obywateli, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Tylko w ubiegłym roku Poczta otworzyła 76 nowych urzędów – wyliczał dyrektor Tomasz Tomala.

 
Brzesko. Dwie – trzy zamiast pięciu „spółek”
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 stycznia 2019 20:56

Kiepska kondycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Brzesku, „dziura w budżecie” Brzeskich Zakładów Komunalnych, która – według naszych informacji sięgnie dwa miliony złotych – jak radni nie podniosą opłat za śmieci oraz przerost administracyjny w Miejskim Zakładzie Gospodarki komunalnej (spółce z o.o.) to najlepszy moment na zmiany. Tylko MPEC radzi sobie na plusie. Póki co nie do „tknięcia” jest natomiast Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, którego właścicielem jest cztery gminy. Ale reorganizacja trzech pierwszy spółek – jest nie tylko realna, ale – z punktu widzenia – ekonomii, konieczna.

 
Brzesko. Zwolnienia w szkołach gminy?
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 stycznia 2019 20:53

Nawet kilkudziesięciu nauczycieli może stracić pracę w placówkach oświaty zarządzonych przez gminę Brzesko – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. W najtrudniejsze sytuacji są tak zwani przedmiotowcy: czyli nauczyciele konkretnych przedmiotów w klasach gimnazjalnych. Zwolnieniami zostaną dotknięci między innymi nauczyciele wychowania fizycznego, ale także językowcy czy matematycy. Redukcja zatrudnienia będzie także dotyczyła administracji szkolnej oraz pracowników obsługi. W sumie na „bruku” znaleźć się może nawet około 20 – 40 osób (nauczycieli i innych pracowników). Może, bo na razie – jak mówią nasi informatorzy – trwa „rozpaczliwe” szukanie dla nich miejsc pracy. Władze samorządowe gminy mają nadzieję, że po kilka, może nawet kilkanaście osób, sięgnie powiat. Przypomnijmy, że w nowym roku szkolnym naukę w szkołach „średnich” rozpocznie dwa roczniki: absolwenci trzeciej – ostatniej już w dziejach Polski klasy gimnazjum oraz pierwsi absolwenci ośmioklasowej szkoły podstawowej. Tego optymizmu nie podzielają jednak samorządowcy powiatowi. Wolnych miejsc pracy w szkołach średnich będzie bowiem niewiele.

 
TYLKO U NAS. Rewolucja w brzeskim magistracie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 16 stycznia 2019 00:17

Połączenie Wydziału Promocji z Wydziałem Oświaty i Kultury lub Wydziału Promocji i komórki odpowiedzialnej za pozyskanie środków unijnych – to tylko jeden z kilku wariantów zmian organizacyjnych w brzeskim magistracie. Geodezja ma być połączona z Wydziałem Infrastruktury a podatki i opłaty lokalne z Wydziałem Budżetowo – Księgowym. Nie wykluczone, że do Wydziału Infrastruktury zostaną „podpięci” pracownicy odpowiedzialni za pozyskanie środków unijnych. Zmiany nastąpią niebawem – najprawdopodobniej 1 lutego. Potem przyjdzie czas na podległe miastu instytucje i spółki miejskie. Wszystkie zmiany – jak twierdzą nasi informatorzy, zakończą się w I półroczu tego roku.

 
Brzesko. Znacznie więcej ze śmieci?
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 16 stycznia 2019 00:14

Wszystko wskazuje na to, że nawet o 50 procent wzrosną opłaty za wywóz śmieci w Brzesku. Z naszych informacji wynika, że budżet Brzeskich Zakładów Komunalnych nie „domyka się”. Brakuje w nim około dwa miliony złotych rocznie. Jednym wyjście z sytuacji jest podniesienie stawek. Oczywiście niektóre gminy decydują się dołożyć do wywożenia śmieci – chociaż jest to – jak twierdzą eksperci – praktyka prawem nie dopuszczana.

 
Gmina Brzesko. Będą zmiany w oświacie?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 stycznia 2019 22:07

Wszystko wskazuje na to, że niebawem dojdzie do sporych zmian w działaniu administracji oświatowej gminy Brzesko. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja: rozważana jest koncepcja – na razie nikt na ten temat nie chce mówić oficjalnie – utworzenia czegoś na wzór zakładu usług wspólnych dla szkół i przedszkoli, który na rzecz w/w jednostek oraz gminy, zająłby się sprawami księgowymi i kadrowymi. Na razie zarówno kadry, jak i finanse – są prowadzone na szczeblu placówek oświaty.

 
Brzesko. Miasto grało do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 stycznia 2019 22:04

 Ponad 90 tysięcy złotych zebrano w Brzesku – w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowano tutaj po raz 21o raz 21. W ten sposób został pobity rekord z 2014 roku o ponad 10 tysięcy. Na ulicach miasta i gminy kwestowało blisko 150 wolontariuszy. W siedzibie sztabu, w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym już od 15.30 rozpoczęło się wielkoorkiestrowe, pełne atrakcji granie. Wystąpili wokaliści z MOKu, zespoły „Hrabina Lulu” i „Na fakturę”, artyści ze szkoły tańca Thomas Dance i ogniska baletowego prowadzonego przez Edytę Korus. Całość zwieńczył pokaz laserowy. Wiele emocji wzbudziły licytacje, a jak co roku szczególnym zainteresowaniem cieszyły się złote serduszka. Najtańsze z nich osiągnęło cenę 1600 złotych, najdroższe 2800 złotych, które wylicytował burmistrz Tomasz Latocha.

 
Brzesko. Zagra orkiestra ludzkich serc
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 12 stycznia 2019 20:36

27. organizowana jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Brzesku kwesta odbywa się po raz 25. Od kilkunastu lat sztab WOŚP mieści się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia odbędzie się brzeski finał odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym, start zaplanowano na 15.30. - Zapraszam do udziału w wielkim finale. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Brzesku, pokażmy nasze serca – zachęca Małgorzata Cuber z MOK Brzesko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 331

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .