Reklama
Szkoła otwarta na Europę
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 września 2019 10:50

szkolaeu2019sd

Pozyskiwanie funduszy ze środków EU nie jest rzeczą prostą, ale z całą pewnością przynosi wymierne korzyści wszystkim uczestnikom realizowanych projektów. 101412,00 Euro to kwota dofinansowania, jaką na realizację projektu „Kształcimy zawodowo! Mobilność uczniów i kadry ZSP Nr 1 w Brzesku”  w ramach  projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z POWER uzyskało  Technikum im. J. Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku.
Dwa miesięczne wyjazdy młodzieży na praktyki zawodowe do Sewilli w Hiszapnii, w listopadzie 2018 oraz marcu 2019, dwa tygodniowe szkolenia kadry kształcenia zawodowego w COLEGIO SALESIANOS SAN PEDRO w okresie ferii zimowych 2018 i 2019, lekcje języka hiszpańskiego, zajęcia dotyczące kultury tego kraju, wycieczki kulturoznawcze to możliwości jakie przez ostatnie dwa lata wykorzystała brzeska Jedynka.

 
Nowy rok szkolny w brzeskiej Jedynce
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 września 2019 10:47

zs-aZa nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika liczy 472 uczniów.  Szkołę tworzy16 klas, z tego połowa to klasy pierwsze.  Tutaj dominują przedmioty ogólnokształcące – matematyka, języki obce, rozszerzona chemia i biologia. Kierunek wyznaczony jest tylko jeden – właściwe przygotowanie na wymarzone studia, a wcześniej jak najlepiej zdana matura. Ofertę dla młodzieży wzmacniają proponowane przedmioty dodatkowe, m.in. zajęcia w profesjonalnym studio telewizyjnym, iberystyka, podstawy rysunku, ratownictwo medyczne czy podstawy psychologii.

 
Konferencja oświatowa z ministrem
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 września 2019 23:14

L1010663W Centrum Edukacji Powiatu Brzeskiego odbyła się dzisiaj konferencja z udziałem wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko.- To była inauguracja nowego roku szkolnego, spotkanie dyrektorów placówek oświatowych z powiatu brzeskiego. W naszym spotkaniu brała udział wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko. To była doskonała okazja, by przedstawić plany rządu związane nie tyle z samą oświata, ale opieką zdrowotną w szkole – mówi naszej redakcji starosta brzeski Andrzej Potępa. Dyrektorzy szkół wysłuchali kilka referatu związanych oświatą, funkcjonowaniem szkolnictwa po reformie edukacji. Przypomnijmy, że w tym roku – po dwudziestoletniej przerwie, znowu szkoła podstawowa ma osiem lat, a szkoła średnia: techniczna – pięć lat, natomiast ogólniak – cztery lata.

 
Brzesko. Otwarcie bloku operacyjnego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 września 2019 13:04

L1010597Dzisiaj oddano do użytku nowy blok operacyjny brzeskiego szpitala. To wspólne dzieło samorządu powiatu brzeskiego oraz byłej dyrektor placówki, obecnej wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko. Dzięki tej inwestycji szpital w w Brzesku zmieniał się. Blok operacyjny w brzeskim szpitalu był już mocno przestarzały. Decyzję o rozpoczęciu inwestycji uzależnialiśmy jednak od pozyskania środków zewnętrznych na ten cel. Udało się. Szpital otrzymał kilkumilionowe dofinansowania na modernizację tego kluczowego miejsca. Ja dodam, że remont obejmował także pododdział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Inwestycji na taką skalę jeszcze w szpitalu nie realizowaliśmy. W ramach tego zadnia powiększyliśmy blok operacyjny. W efekcie powstały trzy sale operacyjne z zapleczem techniczno-socjalnym, a także sala do wybudzania pacjentów. Prace obejmowały zmiany układu pomieszczeń, ciągów komunikacyjnych, jak i mediów (instalacja wodno-kanalizacyjna, klimatyzacja) – wspomina starosta Andrzej Potępa. Zakupiliśmy nowy sprzęt, z którego będzie na co dzień korzystał personel. Są to m.in. kardiomonitory, centralna stacja monitorowania, defibrylatory, pompy infuzyjne, ssaki elektryczne, diatermie, stoły operacyjne, aparat RTG, umożliwiający wykonanie zdjęć podczas operacji i w różnych pozycjach oraz system ogrzewania pacjenta.

 
Brzesko. Stypendia starosty
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 września 2019 22:02

Podczas ostatniej sesji rady Powiatu Brzeskiego wręczono Stypendia Starosty Brzeskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Brzeskiego w roku szkolnym 2018/19. – Cieszy mnie, że możemy nagrodzić tylu uczniów. To dowód na to, że mamy uzdolnioną młodzież, ale też dowód na to, ze nasze szkoły potrafią Was wspierać. Wszystkim gratuluję, Wam za osigniecia naukowe, sportowe i kulturalne, a Waszym  opiekunom, za pomoc o wsparcie – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Brzesko. Rządowe wsparcie
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 września 2019 20:38

jszczpmmKolejne drogi w powiecie brzeskim zostaną wyremontowane. Tym razem gminne – w Brzesku. Spora w tym zasługa minister Józefy Szczurek – Żelazko oraz starosty brzeskiego Andrzeja Potępy. Dodajmy, że na liście przestawionej przez Matusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów, ze środków Funduszu Dróg Samorządowych – edycja 2019 znalazły się oba wnioski złożone przez gminę Brzesko. Mowa o budowie kolejnego odcinka drogi na osiedlu Pomianowski Stok. Inwestycja będzie kosztowała 1,33 mln zł, dofinansowanie blisko 800 tysięcy złotych. Około 1.45 miliona będzie kosztował natomiast remont ul. Odrodzenie na Słotwinie. Dotacja wyniosła ponad 873 tys. zł. - Chciałem w imieniu samorządu serdecznie podziękować pani minister Józefie Szczurek – Żelazko za wsparcie tej inwestycji – mówi Adam Kwaśniak, radny Rady Miejskiej w Brzesku.

 
Brzesko. Święto Chleba
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 września 2019 20:37

Po raz kolejny w Brzesku zostanie zorganizowane Święto Chleba. W gronie organizatorów Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brzesku, Izba Rzemieślnicza w Tarnowie, starosta brzeski Andrzej Potępa, ks. dziekan Józef Drabik oraz burmistrz Tomasz Latocha. - Zapraszamy na XIX Diecezjalne Święto Chleba, które odbędzie się 8 września na Placu Kazimierza Wielkiego – mói naszej redakcji starosta Andrzej Potępa.

 
Brzeska jednostka otrzymała sztandar jako wyraz społecznego uznania
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 września 2019 21:20

pol1szt6 września 2019 rok, to szczególny dzień dla policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Ta data już na zawsze zapisze się na kartach historii brzeskiej Policji. Z inicjatywy samorządowców ziemi brzeskiej jednostka otrzymała sztandar, który w imieniu Ministra SWiA wręczył Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Nadanie sztandaru w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej to wyraz uznania za rzetelną i ofiarną służbę funkcjonariuszy Policji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 341

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .