Reklama
Jasień: Zmiany w szkole
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 22 września 2018 22:23

W szkole podstawowej w Jasieniu zostały wykonany remont. Koszt prac wyniósł ponad 130 tysięcy złotych. Natomiast prace związane z termomodernizacją budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu rozpoczną się niebawem ich koszt wyniesie blisko 447 tysięcy złotych. W ramach termomodernizacji na dachu szkoły zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne. Jednocześnie z termomodernizacją budynku szkoły prowadzone będą prace związane z modernizacją centralnego ogrzewania, inwestycja zamknie się kwotą 172 tysięcy złotych.

 
Rusza projekt 'Małopolska Niania'
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 września 2018 21:39

Od 1500 zł do nawet 2100 zł dopłaty do opiekunki dla dziecka – na taką pomoc co miesiąc będą mogli liczyć rodzice, którzy zakwalifikują się do projektu „Małopolska niania”. Już wiadomo, że projekt będzie realizowany ze sporym rozmachem – obejmie w sumie 650 rodzin, a pula dofinansowania to prawie 19 mln zł. Rekrutacja dla pierwszych 216 rodzin ruszy już 25 września. Wraz z końcem wakacji, zakończyła się realizacja pierwszej edycji projektu, jak ocenia marszałek Jacek Krupa – zadanie realizowane jako pilotaż okazało się pełnym sukcesem.

 
Jadowniki: Zakończenie sezonu motocyklowego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 września 2018 21:00

Na 30 września, na wzgórzu Bocheniec w Jadownikach zaplanowano Zakończenie VII Sezonu Motocyklowego. Organizatorami wydarzenia są Klub Honorowych Dawców Krwi Moto-Jadowniki i burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. O godzinie 11.00 w kościele św. Anny na Bocheńcu odprawiona zostanie msza święta z błogosławieństwem kierowców i pojazdów. Po mszy, drogami powiatu brzeskiego odbędzie się parada motocyklowa, w którą jak co roku wyruszy kilkuset kierowców.

 
Brzesko. Darczyńcy pokazali serce
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 20 września 2018 00:00

Ponad 14 tysięcy złotych zebrali harcerze z Brzeska na pomoc swojej rówieśniczce – Weronice. 13-15 września w sklepach w Brzesku, Jadownikach, Sterkowcu, Szczepanowie i Mokrzyskach trwała kwesta, którą prowadzili zuchy i harcerze działający w Szczepie Czarnym im. Bohaterów Państwa Podziemnego przy PSP nr 2 w Jadownikach. Zbiórkę ogłosił i przeprowadził Komitet Społeczny „Razem raźniej”, który dwa lata temu został utworzony właśnie w takim celu, by pilotować wszelkie akcje charytatywne prowadzone przez Szczep Czarny. W akcję zaangażowało się ponad 70. harcerzy, którzy zostali podzieleni na dwu i trzyosobowe patrole i rozdzieleni w różne miejsca i pory dnia. Pieniądze zbierali do 22 puszek kwestarskich.

 
Kradła odzież z brzeskich sklepów. Została złapana na gorącym uczynku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 września 2018 16:00

Policjanci zatrzymali 57-letnią mieszkankę powiatu brzeskiego, która kradła odzież z brzeskich sklepów. Było to możliwe dzięki czujności ekspedientek, które bacznie obserwując swoich klientów wytypowały osobę za sprawką, której z wieszaków ginął sklepowy asortyment. Obsługa sklepu mając swoje podejrzenia zwróciła się o pomoc do przechodzącego w pobliżu dzielnicowego, który natychmiast podjął interwencję i wspólnie z innymi dzielnicowymi zatrzymał kobietę na gorącym uczynku.

 
Jak "zwolennicy" Tomasza Latochy wpadli w sondażowe sidła
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 września 2018 13:26

plakatt3Internetowe sondaże (przynajmniej większość z nich) trzeba traktować z przymrużeniem oka. Nasza redakcja także postanowiła „zabawić" się  w sondaż, ale nie tyle po to by sprawdzić faktyczne poparcie dla trzech kandydatów na fotel burmistrza Brzeska, ale żeby „obnażyć" niewiarygodność większości tego typu badań. Zwłaszcza na poziomie lokalnym. Udało się! Szybko złapaliśmy w sidła liczną(?) grupę rzekomych mieszkańców, którzy w ciągu godziny, powiększyli dorobek jednego z kandydatów o kilkaset głosów. Inni klikali bez opamiętania, używając bramek PROXY. Każdy, kto cokolwiek zna się na Internecie wie, że w ten sposób próbują ukryć się Ci, którzy nie chcą, by jakieś IP zostało namierzone i zidentyfikowane. Ale byli i tacy, którzy be opamiętania „nabijali głosy" z jednego adresu IP, tak jakby przy urnie wyborczej dostali po kilkadziesiąt kart do głosowania. W ten sposób wspierali Tomasza Latochę. Czy kandydat na burmistrza wiedział o tych praktykach? Napisaliśmy do niego, ale nie odpisał. Nie miał czasu, a może nie chciał?

 
Gmina Brzesko: Wysoko w rankingu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 17 września 2018 06:05

Niedawno Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wspólnie z Głównym Urzędem Statystycznym przedstawił wyniki rankingu, w którym wyłaniane są najlepsze gminy pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W ramach rankingu ocenie poddawane  były wszystkie gminy województwa małopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa. W rankingu MISTiA i GUS-u liderem powiatu brzeskiego została gmina Brzesko. Dwa lata wcześniej Główny Urząd Statystyczny poddał ocenie wszystkie polskie gminy w zakresie realizacji unijnych programów. Na 2500 gmin, Brzesko zajęło w nim wysokie, 147. miejsce.

 
Brzesko. Stypendia Starosty Brzeskiego rozdane
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 16 września 2018 08:03

Podczas ostatniej, uroczystej Sesji Rady Powiatu Brzeskiego wiele się działo. Wśród gości honorowych znaleźli się także uczniowie szkół średnich powiatu brzeskiego. Starosta Brzeski w obecności Prezydium Rady, Radnych oraz grona fotoreporterów tradycyjnie pogratulował najzdolniejszym i wręczył dokumenty przyznania stypendium. Stypendium Starosty Brzeskiego przyznawane jest corocznie dla najzdolniejszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski. Stypendium Starosty Brzeskiego może otrzymać uczeń, który w danym roku szkolnym jest laureatem lub finalistą międzynarodowej, krajowej olimpiady przedmiotowej, ogólnopolskiego konkursu wiedzy lub jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim. Stypendium przyznawane jest za najwyższe osiągnięcie w danej edycji konkursowej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 327

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .