Gmina Brzesko: Miliony z unijnych funduszy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 maja 2018 11:41

Do końca obecnej kadencji brzeskiego samorządu pozostało już tylko kilka miesięcy. Nadchodzi powoli czas na pierwsze jej podsumowania. Jak przebiegały te ostatnie niecałe jeszcze cztery lata pod kątem pozyskiwania zewnętrznych funduszy na gminne inwestycje? Całkiem dobrze, podobnie jak w poprzedniej kadencji.

 
WYBORY: W Borzęcinie PiS wystawi swojego kandydata
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 23 maja 2018 21:06

Janusz Gładysz będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na fotel prezydenta miasta Tarnowa – zdecydował dzisiaj Zarząd Okręgu nr 15 Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie. Sławomir Pater będzie natomiast walczył o fotel włodarza Brzeska. Kończy się etap konsultacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Zarówno w powiecie brzeskim, jak i tarnowskim – PiS wystawi kandydatów we wszystkich gminach (może za wyjątkiem Skrzyszowa i Lisiej Góry). – Zaprezentowaliśmy już jakiś czas temu kandydatów w powiecie tarnowskim – mówi naszej redakcji Jacek Hudyma, lider partii w powiecie tarnowskim. I tak między innymi Dawid Chrobak powalczy w  Zakliczynie; Józef Knapik w Pleśnej, Tomasz Banek w Wietrzychowicach, Adam Drogoś w Tuchowie, Andrzej Burnus w Ciężkowicach, Marek Karaś w Rzepienniku Strzyżewskim, Tadeusz Bąk w Wojniczu czy Artur Jasiński w Wierzchosławicach.

 
Medale dla biegaczy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 23 maja 2018 16:59

Po raz kolejny lekkoatletom z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku udało się wywalczyć medale w finałach wojewódzkich w drużynowych biegach przełajowych w Nowym Targu. Dwa brązowe krążki to zdobycz młodych zawodników, którzy w ramach rywalizacji Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi) startowali na nowotarskim lotnisku miejskim na dystansach 800 m dziewcząt oraz 1000 m chłopców.

 
Wybory w brzeskim oddziale Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 maja 2018 21:23

W ubiegłym tygodniu odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy brzeskiego  rejonowego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dokonano wyboru nowych władz stowarzyszenia. Dotychczasowa prezes, pani Emilia Kamińska przez dwadzieścia pięć lat organizowała pracę oddziału, przyczyniając się do stworzenia drugiej w regionie pod względem ilościowym organizacji emerytów. Liczy ona ponad 450 członków, nie tylko z gminy Brzesko, ale również z ościennych, gdzie takich organizacji nie ma.

 
XVII edycja konkursu ekologicznego „Brzesko – czysta gmina”
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2018 12:03

Piknikiem na Ranczo Pasja, który odbył się 16 maja zakończyła się XVII edycja konkursu ekologicznego „Brzesko – czysta gmina”. W ramach konkursu młodzież szkolna zbierała surowce wtórne – makulaturę, butelki pet, plastikowe zakrętki, elektroodpady, prowadziła także wiele działań ekologicznych. Opiekunowie i uczniowie, celem aktywizacji lokalnego społeczeństwa i promowania działań ekologicznych przeprowadzali happeningi, prelekcje, brali udział w sprzątaniu zaśmieconych terenów, organizowali akademie i przedstawienia, uczyli się jak segregować odpady, itp. Głównym organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Brzesku – Biuro Gospodarki Odpadami z Danutą Ziębą i Małgorzatą Młynarczyk na czele, dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 
Brzesko: XVI aukcja prac uczestników WTZ
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2018 12:02

Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku serdecznie zaprasza na XVI Aukcję Prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, która odbędzie się 23 maja 2018 r. o godz. 17.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku, ul. Plac Targowy 10.

 
Harcerskie śpiewanie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 16 maja 2018 11:55

Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach oraz dh Marek Bochenek z drużyną harcerską „Leśna dziatwa” byli organizatorami XVII Przeglądu Piosenki Harcerskiej, który w tym roku odbył się na terenie nadleśnictwa w Jodłówce. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Sławomir Pater kandydatem na burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 maja 2018 11:44

Sławomir Pater, od wielu lat radny Rady Powiatu Brzeskiego, przedsiębiorca, ekonomista w jednej osobie będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na fotel burmistrza Brzeska. – Długo zastanawiałem się nad tą propozycją. I gdyby nie moja żona, pewno bym nie przyjął tej oferty, nie skorzystał z tego wyzwania. Mam bowiem świadomość ile czasu będę musiał „ukraść” rodzinie, by skutecznie kierować gminą. Uznaliśmy jednak z żoną, że skoro rozpocząłem swoją służbę społeczną jako radny, skoro zająłem się pracą społeczną, samorządem, to teraz, nie mogę zdezerterować – mówi naszej redakcji Sławomir Pater.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 319

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .