Reklama
Brzesko. W magistracie już nie zjesz
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 września 2021 21:12

To bardzo smutna wiadomość. Po kilkudziesięciu latach z brzeskiego krajobrazu zniknie bowiem bar „mleczny”. Mowa o placówce, która zlokalizowana jest w budynku, w którym znajduje się zarówno Urząd Miejski w Brzesku jak i tamtejsze Starostwo Powiatowe. Lokal był czynny od wielu, wielu lat. - Gmina Brzesko pobierała naprawdę minimalny czynsz, ale bar okazuje się, że jest nierentowny – mówi naszej redakcji Maria Kądziołka, przewodnicząca Rady Miejskiej w Brzesku. Lokal zniknie z gastronomicznej mapy stolicy powiatu brzeskiego, z Brzeska z dniem 1 października.

 
Patronat IFJ PAN dla Liceum Kopernika
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 sierpnia 2021 07:48

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku z patronatem Instytutu Fizyki Jądrowej PAN. Porozumienie o współpracy dydaktyczno-naukowej podpisali starosta brzeski Andrzej Potępa, członek zarządu i przewodniczący komisji oświaty Jacek Frankowski oraz dyrektor Instytutu prof. dr hab. Tadeusz Lesiak.

 
Powiat brzeski. Zestaw laptopów dla uczniów i nauczycieli
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 sierpnia 2021 07:47

Powiat Brzeski pozyskał dofinansowanie w ramach projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” – Grant nr 1 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 
Brzesko. Liceum Kopernika szkołą modelową
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 sierpnia 2021 10:38

W maju bieżącego roku Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku otrzymało oficjalne potwierdzenie zakwalifikowania się do elitarnego grona szkół województwa małopolskiego w projekcie HUMINE – Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej jako tzw. szkoła modelowa.

 
Action otwiera sklep w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 30 lipca 2021 12:12

Sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów codziennego użytku w przystępnych cenach, otworzyła dzisiaj sklep w Brzesku. Market jest zlokalizowany w Galerii Odyseja przy ul. Ludwika Solińskiego 14A. Na odwiedzających Action czeka ponad 6000 produktów z aż 14 kategorii. Aktualnie w promocji są m.in. przedłużacz bębnowy, lampa do utwardzania paznokci, zestaw noży, walizki podróżne, ręczniki plażowe, bawełniane prześcieradła z gumką oraz bielizna.

 
Milionowe dotacje dla Powiatu Brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 czerwca 2021 00:00

Blisko 40 milionów złotych wyda Powiat Brzeski w ciągu najbliższych kilku miesięcy na inwestycje w sferze edukacji, służby zdrowia, pomocy społecznej i infrastruktury drogowej. Rok 2021 jest bez wątpienia rekordowym pod względem planów inwestycyjnych. Jak mówi starosta Andrzej Potępa: to skutek przemyślanej strategii finansowej, wprowadzenia planu oszczędnościowego, który zaowocował chociażby siedmiomilionową nadwyżką budżetową.

 
Rekordowe inwestycje Powiatu Brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 20 maja 2021 11:56

Zapowiada się rekordowy rok. Rekordowy pod każdym względem. 40 milionów złotych wyda w tym roku Powiat Brzeski na inwestycje. Jak to możliwe? To skutek przemyślanej strategii finansowej, wprowadzenia planu oszczędnościowego, który zaowocował chociażby nadwyżką budżetową w kwocie prawie siedmiu milionów złotych. Zdaniem wszystkich radnych Powiatu Brzeskiego nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie ogromna aktywność starosty brzeskiego, Andrzeja Potępy. - Dlatego wspieramy starostę, bo rozwój Powiatu to nasz wspólny obowiązek – przekonują przedstawiciele samorządu. Po bardzo udanej kadencji 2014-2018 zapowiada się jeszcze lepsza obecna.

 
Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 maja 2021 00:00

Tak jak zapowiadaliśmy – ruszamy z naszą Akcją! 17 maja wystartowały nasze trzy flagowe rywalizacje! W tym roku trenujemy w nieco innej formie. CHODZIARZE, BIEGACZE, ROWERZYŚCI z Powiatu Brzeskiego już teraz rejestrujcie, logujcie się w aplikacji MapMyRun i dołączajcie do znajomych Powiatu Brzeskiego, aby otrzymać zaproszenie,. Szczegóły w instrukcji wideo dostępnej na stronie: www.powiatbrzeski.pl – zachęca starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 356

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .