Szósta kadencjs samorządu Powiatu Brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 grudnia 2018 15:47

Andrzej Potępa został ponownie starostą brzeskim. Na stanowisko wicestarosty wybrano Macieja Podobińskiego. Pięcioosobowy Zarząd Powiatu Brzeskiego uzupełniają Ryszard Ożóg (przez osiem ostatnich lat był wicestarostą, wcześniej starostą), Marek Antosz oraz Jacek Frankowski. Za powołaniem starosty głosowali wszyscy radni. Podobnie rzecz miała się w przypadku wyboru przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego, którym został ponownie Kazimierz Brzyk. Obok niego w prezydium Rady zasiadają Justyna Wójtowicz-Woda oraz Grzegorz Mrozowski.

 
Brzesko. Laury dla miejscowego kupca
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 16 grudnia 2018 23:08

Drobni kupcy i rzemieślnicy to podstawa „zdrowej gospodarki” - twierdzą ekonomiści. Dlatego ich zdaniem państwo musi stworzyć im odpowiednie  warunki rozwoju. Nie mniej istotna jest promocja ich firm – dostrzeżenie zaangażowania. Na pewno służy temu Złota Koga czyli najwyższe odznaczenie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W tym roku złotą statuetkę średniowiecznej Kogi otrzymał Bogdan Baranek – prezes brzeskiego oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Odznaczenie wręczone zostało w czasie tradycyjnego kupieckiego święta, które odbywa się w Krakowie.

 
Powiat Brzeski. Kolędowanie czas rozpocząć…
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 grudnia 2018 20:34

Brzesko ma ono wielowiekową tradycję. Na pewno przyczynia się do tego konkurs kolędniczy. Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, Starostwo Powiatowe oraz tutejszy magistra zapraszają do udziału w dorocznym konkursie kolęd i pastorałek, który odbędzie się w dniach 26-27 stycznia 2019 roku w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

 
Brzesko. Zmiany w spółkach po nowym roku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 grudnia 2018 20:32

Najprawdopodobniej już w styczniu dokonane zostaną zmiany w składzie rad nadzorczych spółek komunalnych w Brzesku – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Jak głębokie będą to zmiany? Na razie nie wiadomo. Organ właścicielski – brzeski magistrat nie ma tylko „wpływu” na przedstawicieli wyłonionych z członków załogi. To jest bowiem suwerenna decyzja pracowników poszczególnych spółek. Zmiany w radach pozwolą na ewentualne zmiany w zarządach.

 
Brzesko. Dach po remoncie
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 08 grudnia 2018 09:15

350 tysięcy złotych kosztował remont brzeskiego Ratusza. 283 tysiące złotych to środki gminy, pozostałe pieniądze samorząd pozyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tutejszy MOK złożył wniosek w ramach programu Ochrony Zabytków na rok 2018. Warto dodać, że właśnie z teg9o programu na konto samorządu wpłynęło 72 tysiące złotych.

 
Brzesko. Złapane na gorącym uczynku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 grudnia 2018 00:00

Sporo biedy napytały sobie dwie mieszkanki Krakowa: 47.letnia kobieta i o dwadzieścia lat młodsza jej córka, zostały zatrzymane przez policję, tuż po tym, jak sprzedawczyni rozpoznała niewiasty, które dwa tygodnie wcześniej okradły sklep. Za pierwszym razem ich łupem padł towar o wartości 1400 złotych – teraz czujna załoga powiadomiła policję. Kobiety, nie spodziewając się, że zostaną rozpoznane, salwowały się ucieczką, ale ich drogę zagrodzili policjanci z brzeskiej drogówki. Krakowianki usłyszały zarzut kradzieży, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Brzesko. Postaw na rodzinę
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 30 listopada 2018 14:17

Postaw na rodzinę to projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Fundację CAN – PACK. Organizatorom marzy się rozwijanie twórczej inicjatywy, pomysłowości i wiary we własne siły. Turniej jest częścią projektu „Postaw na rodzinę”, którego pomysłodawczynią jest Karolina Kluz osoba  z umiarkowaną niepełnosprawnością, pracująca w MOK w Brzesku, artystyczna dusza – pisze wiersze, w sposób ciekawy patrzy na otaczającą rzeczywistość. Uczestnicy konkursu uczniowie szkół podstawowych od 13 roku życia z rodzicami, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z rodzicami, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z rodzicami, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z rodzicami lub opiekunami oraz uczniowie szkół specjalnych - od 13 lat z rodzicami.

 
Brzesko. Niepodległe... Polki
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:38

W Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbyło się spotkanie „Polka Niepodległa 1918 -2018” organizowane przez stowarzyszenie Vesna.  „Skąd przybywamy?”, „Kim jesteśmy?” i „Dokąd zmierzamy?” - to panele dyskusyjne. Odbyła się także projekcja filmu „Maria Skłodowska-Curie” oraz warsztaty dla dziewczynek, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, chętne panie mogły zrobić profesjonalny makijaż oraz kosztować domowych wypieków i przysmaków. Pomysłodawczyniami i głównymi organizatorkami przedsięwzięcia były Bożena Malaga-Wrona i Katarzyna Pacewicz-Pyrek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 331

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .