Wypadek na A4. Pięć osób rannych po zderzeniu trzech aut
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 14 grudnia 2019 07:14

W sobotę, 14 grudnia, tuż przed godz. 6:00 na autostradzie A4 między węzłem Brzesko a węzłem Tarnów Mościce doszło do poważnego wypadku - bus zderzył się z dwoma samochodami osobowymi. W wyniku wypadku co najmniej 5 osób zostało rannych. Na miejscu lądował helikopter LPR. Zablokowana jezdnia w kierunku Rzeszowa oraz lewy pas jezdni w kierunku Krakowa.

 
Z Brzeska na muzyczne sceny
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 grudnia 2019 20:53

Z nami II etap Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Jose Song. Uczennice LO im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Emilia Gawenda oraz Aleksandra Kurek zaprezentowały się pięknie w swoich utworach. Z niecierpliwością czekamy na decyzję szanownego jury, kto z 60 osób wybranych z całej Polski weźmie udział w Gali Zwycięzców, która odbędzie się 22 listopada. A oto jak udział w konkursie wspominają same jego uczestniczki: „Miałyśmy okazję zaprezentować swoje talenty muzyczne w kolejnym etapie V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Jose Song w Bielańskim Centrum Kultury w Warszawie. Uczestnicy Szkół Ponadpodstawowych z całej Polski prezentowali się w repertuarze obcojęzycznym w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim lub hiszpańskim. Było to dla nas niezapomniane przeżycie. Poznałyśmy wielu wspaniałych ludzi i zdobyłyśmy nowe cenne doświadczenia. Stres, który odczuwałyśmy przed występem, na scenie zniknął całkowicie. To był dzień pełen wrażeń i wzruszeń. Jesteśmy wdzięczne pani profesor Dorocie Wodzie za pomoc w rozwijaniu naszych umiejętności językowych połączonych z talentem muzycznym, za wsparcie oraz za zarażenie nas pasją do języka niemieckiego i piosenki niemieckojęzycznej.”

 
Brzesko. O historii
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 listopada 2019 20:48

Na zaproszenie doktora Piotra Dudy gościli w naszym mieście przedstawicieli Ośrodka KARTA. Misją fundacji jest: „Odkrywanie, chronienie i upowszechnianie historii widzianej z perspektywy jednostki”. Realizowane jest to „w taki sposób, że przeszłość staje się źródłem zrozumienia, buduje wspólnotę obywatelską, wspiera pojednanie.” Początki tej pozarządowej organizacji sięgają „Stanu Wojennego”, kiedy to w styczniu 1982 r. zaczęto wydawać „Kartę” jako podziemną gazetkę publicystyczną. Rok później zespół redakcyjny rozpoczął cykl wywiadów z osobami internowanymi, więźniami politycznymi, którzy odzyskiwali wolność. W związku z tym działacze i redaktorzy pisma byli szykanowani przez władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Z początkiem transformacji ustrojowej zarejestrowana została Fundacja Ośrodka KARTA, która nieprzerwanie realizuje swoje zadania statutowe. 14 listopada w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku odbyła się pierwsza część spotkania z KARTĄ.

 
Brzesko. Inwestycja rozliczona
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 listopada 2019 22:04

Rozliczono już ocieplenie budynku brzeskiego Starostwa Powiatowego. To była bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia samorządu: z jednej strony oszczędności, z drugiej poprawa wizerunku. Remont budynku przy ulicy Głowackiego 51 w Brzesku, w którym mieści się siedziba Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Brzesku finansowany był w dużej mierze z dotacji unijnej. Od wielu lat mówiło się o potrzebie ocieplenia budynku przy ulicy Głowackiego w Brzesku, w którym znajduje się siedziba Starostwa Powiatowego w Brzesku i Urzędu Miejskiego. Termomodernizacja pozwoli na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Z audytu energetycznego wynika, że oszczędności będą sięgały nawet 60 procent – podkreśla starosta Andrzej Potępa.

 
Ty też możesz pomóc Annie Klimek
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 19 listopada 2019 22:56

Ania Klimek to 27 letnia, kobieta, mająca wiele planów na życie, które pokrzyżowała ciężka, nieuleczalna i postępująca choroba, jaką jest Stwardnienie Rozsiane. Choroba ograniczyła jej sprawność, z osoby aktywnej stałam się osobą wymagającą pomocy od innych osób. Są dni kiedy jest jej bardzo ciężko, ale nie poddaję się, tylko walczy, by być jak najdłużej samodzielna. - W walce z chorobą próbowałam już wszystkiego. W ostatnim czasie dowiedziałam się o nowej metodzie leczenia, jaką jest zabieg CCSVI – mówi naszej redakcji.

 
Brzesko. Zawody strzeleckie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 19 listopada 2019 20:09

Stowarzyszenie „Braterstwo Broni - Tobie Ojczyzno” zaprasza na zawody strzeleckie, które odbędą się 24 listopada 2019 roku na strzelnicy Komendy Powiatowa Policji w Brzesku. Zawody są organizowane w ramach imprezy charytatywnej „Wszyscy dla Górala”, którą patronatem objął Komendant Powiatowy Policji w Brzesku. W trakcie imprezy odbędzie się m.in. statyczny pokaz Wojska Polskiego, pokaz pierwszej pomocy, do dyspozycji będzie kuchnia polowa. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy – mówi Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

 
Brzesko. Uczniowie w Niemczech
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 listopada 2019 00:00

Kolejna grupa uczniów ZSP nr 2 w Brzesku wyjechała na praktyki zawodowe do Niemiec. Tym razem wyjechało 15 osób z branży budowlanej, z klas 3 TBG (10) i 3 bb(5). Chłopcy realizują praktyki w ramach projektu „Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość” Praktyki będą trwały 4 tygodnie. Praktyka zawodowa umożliwi uczestnikom konfrontację, poszerzanie i pogłębianie wiadomości teoretycznych uzyskanych na zajęciach szkolnych oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w zawodzie technik budownictwa. Podczas odbywania praktyki zawodowej zapoznają się z funkcjonowaniem firmy budowlanej w warunkach gospodarki rynkowej. Ponadto udoskonalą umiejętność swobodnego posługiwania się językiem niemieckim i uzyskają umiejętności zgodnie z przewidzianymi w szczegółowych celach kształcenia.

 
Brzesko. Apel starosty
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 listopada 2019 21:55

Dnia 11 Listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W 101.rocznicę, odzyskania niepodległości, nie zapomnijmy o tych, co walczyli byśmy żyli w wolnym i demokratycznym kraju. W tym dniu możemy okazać nasze przywiązanie do Ojczyzny, szacunek dla Niej oraz patriotyzm poprzez wywieszenie flagi Polski. Zachęcamy do tego mieszkańców – niech 11 listopada w naszych miejscowościach dominują biało-czerwone barwy. Zachęcam do tego wszystkich mieszkańców Brzeska i całego 7powiatu – mówi starosta Andrzej Potępa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 346

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .