Reklama
Brzesko. Koncert wolności
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 03 września 2018 21:27

Już 9 września na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku – wielki koncert wolności. Na to jedyne w swoim rodzaju widowisko, które ma uczcić i wprowadzić nas w setną rocznicę odzyskania niepodległości, zapraszaj: Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Grzegorz Wawryka, Burmistrz Brzeska, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku.  Koncert odbędzie się 9 września (niedziela), o godz.15.30 na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku. Wystąpią: Strażacka Orkiestra Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza; Orkiestra Dęta OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego; Orkiestra OSP Siemiechów; Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska; Strażacka Orkiestra Dęta FILIPOWICE; Zespół Pieśni i Tańca PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej wraz z grupami śpiewaczymi oraz Grupa Śpiewacza JADOWNICZANIE z Jadownik. – Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów – mówi naszej redakcji burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Powiat Brzeski. Od poniedziałku znowu… szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 31 sierpnia 2018 20:47

Kilka tysięcy uczniów szkół podstawowych, trzecich – ostatnich klas gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brzeskiego, rozpocznie w poniedziałek naukę. W tym roku potrwa ona krócej: zakończenie zaplanowano bowiem na 21 czerwca. Jak wynika z naszych informacji wszystkie szkoły, których organem założycielskim są gminy i powiat brzeski, przygotowane są do nowe roku szkolnego. Jak mówi nam starosta Andrzej Potępa, nabór w szkołach ponadgimnazjlanych jest bardzo dobry. Szkoły średnie wybrało ponad 600 uczniów: najwięcej w ZSP nr 2 w Brzesku (Zielonka); najmniej w Szczurowej. O blisko stu uczniów mniej jest w szko.łąch średnich powiatu tarnowskiego. W powiecie brzeskim jest cztery szkoły, w tarnowskim – dziewięć.

 
Brzesko. Postaw na rodzinę
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 sierpnia 2018 01:00

Miejski Ośrodek Kultury oraz Fundacja Can-Pack zapraszają do Ogródka Jordanowskiego na letni piknik, który odbywać się będzie pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Impreza odbędzie się o godzinie 16.00. W programie pikniku, między innymi koncert skrzypcowy, występy solistów, gry, zabawy, konkursy. Będzie także malowanie twarzy, indyjski bazar oraz stoiska rękodzielnicze i kulinarne przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawuje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Brzesko. Radni zagłosowali za nocną prohibicją
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 29 sierpnia 2018 21:25

Od 22 do 6 rano w Brzesku nie będzie można kupić alkoholu. Wyjątek stanowią bary, puby i restauracje – czyli miejsca zakupu i konsumpcji alkoholu. W sklepach, marketach i na stacjach paliw sprzedaż będzie zakazana. Kara? Utrata koncesji (tak jak za sprzedaż alkoholu nieletnim). Uchwała wejdzie w życie 14 dni po publikacji w Monitorze Wojewody Małopolskiego, w praktyce na przełomie września i października.

 
Brzesko. Podziękowania dla burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 sierpnia 2018 15:53

Miłym akcentem rozpoczął wtorkowe urzędowanie burmistrz Grzegorz Wawryka. Jako pierwsi petenci pojawili się w urzędzie miejskim przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów z oddziału w Brzesku oraz reprezentant najmłodszego pokolenia brzeszczan - Tomasz Fidelus.
Prezeska związku pani Halina Dziki oraz wiceprezeska Stanisława Cyga ze swoim wnukiem Tomkiem podziękowali burmistrzowi za finansowe wsparcie wyjazdu członków związku wraz ze swoimi wnukami na wycieczkę do Starego Sącza i Rożnowa.

 
Brzesko. Diecezjalne Święto Chleba
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 sierpnia 2018 15:52

Tradycją już jest, że w pierwszą niedzielę września do Brzeska zjeżdżają się rzemieślnicy z całego regionu by podziękować Bogu za dar chleba.  Po raz XVII w  Brzesku organizowane jest Diecezjalne Święto Chleba. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz parafia św. Jakuba zapraszają na XVI Diecezjalne Święto Chleba. W tym roku święto potrwa dwa dni – 1 i 2 września.

 
Brzesko. Sporo się dzieje na drogach
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 sierpnia 2018 01:00

Trwają prace przy budowie drogi gminnej, która połączy ulice Brata Alberta, Okulickiego, Sikorskiego i Kołłątaja. Wartość inwestycji to ponad 1,8 miliona złotych, z czego prawie 1,2 miliona stanowi dotacja z rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej, resztę gmina dołożyła z własnego budżetu.

 
WYBORY. Znamy ostateczny kształt listy PiS do sejmiku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 sierpnia 2018 22:47

Anna Pieczarka będzie liderem listy Zjednoczonej Prawicy (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienia) w październikowych wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Na drugim miejscu znalazł się przedstawiciel z partii Gowina, Stanisław Bukowiec. Trzecie miejsca otrzymała Lucyna Malec, a czwarte Wojciech Skruch. Na piątym miejscu jest Ryszard Pagacz, a na szóstym Piotr Dziurdzia. Siódme miejsce zarezerwowano dla Karoliny Kiec, ósme dla Anny Mikosz, peleton zamyka Józef Gawron. – To bardzo mocna ekipa, która powalczy o cztery, może nawet o pięć miejsc w sejmiku – ocenia poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Plan minimum to cztery mandaty.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 327

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .