Reklama
Darmowy dostęp do Internetu w Gminie Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 czerwca 2008 03:14

Już od 1 lipca 2008 r ruszają "Brzeskie Hotspoty" - bezpłatna sieć bezprzewodowa w gminie Brzesko! Brzesko jest jedną z nielicznych gmin w Polsce, która w ponad 20 miejscach oferuje turystom i mieszkańcom bezpłatny dostęp do globalnej sieci internetu. Rozwój i powszechność usług dostępnych w Internecie już dziś pozwala na załatwianie wielu spraw za pomocą sieci komputerowych i komórkowych. Ogrom wiedzy zawartej w bazach danych na całym świecie, a dostępnych przez sieci komputerowe już dziś jest bardzo duży. W naszej gminie powstała inicjatywa "Brzeskie Hotspoty", której celem jest otwarty i publicznie dostępny Internet w wybranych miejscach Odbywa się to przez instalację hotspotów.
 
Niemcy w Starostwie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 czerwca 2008 19:35

23 czerwca starosta brzeski Ryszard Ożóg spotkał się z młodzieżą niemiecką ze  Städtische Realschule Nortorf – partnerskiej szkoły Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku. W spotkaniu wzięli też udział licealiści z brzeskiej szkoły, którzy uczestniczyli w tegorocznej wymianie polsko-niemieckiej. Spotkanie odbyło się w sali obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku. Wymiana polsko - niemiecka pomiędzy  Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, a szkołą  Städtische Realschule Nortorf trwa od 1989 roku. Została zapoczątkowana przez ówczesnego dyrektora LO Jana Makurata. Brzeska placówka,  należy do nielicznych szkół w Polsce ( jedyna w Małopolsce ), która może  poszczycić się tak długoletnią współpracą zagraniczną pomiędzy szkołami.
 
Projekt budowy hali przy Zespole Szkół
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 20 czerwca 2008 15:32
Wniosek powiatu brzeskiego o dotację z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - budowy hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku uzyskał najlepszą ocenę we wstępnej kwalifikacji projektów w ramach Działania 6.1 Rozwój miast, Schemat B Projekty w zakresie rekreacji i sportu. W dniu 12 czerwca 2008 roku Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy projektów po wstępnej kwalifikacji (preselekcji), w przypadku których projektodawcy zostaną zaproszeni do złożenia pełnej dokumentacji projektowej. Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku - to jedna z ważniejszych inwestycji zaplanowanych przez samorząd powiatowy. - Będzie to duży obiekt o wymiarach 24 na 44 m z zapleczem. Budynek zostanie połączony przewiązka z istniejącą szkołą.
 
Zwłoki na ulicy Solskiego w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 20 czerwca 2008 12:17

Brzeska policja ustala personalia mężczyzny, którego ciało znaleziono w zaroślach przy ul. Solskiego. Co było przyczyną śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciało w zaroślach leżało dwa miesiące. Tragicznego odkrycia dokonał mieszkaniec Brzeska. Zaniepokoił go nieprzyjemny swąd wydobywający się z zarośli koło jego domu. Policjanci którzy przybyli na miejsce znaleźli posunięte w rozkładzie ciało mężczyzny. Na razie wykluczamy motyw zabójstwa. Przy denacie znaleziono drobne pieniądze. - mówi Piotr Wójciak rzecznik prasowy brzeskiej policji. Według relacji mieszkańców w okolicach torów przy ul Solskiego dość częste są libacje alkoholowe.

 
Współpraca polsko-niemiecka
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 czerwca 2008 22:50
Liceum Ogólnokształcące w Brzesku gości młodzież niemiecką z partnerskiej szkoły  Städtische Realschule Nortorf. W tegorocznej wymianie uczestniczy 21 licealistów z brzeskiej szkoły oraz 21 uczniów z Niemiec. To już piętnasta wizyta młodzieży z Nortorf w Brzesku. Organizatorzy pod kierunkiem Elżbiety Pajor przygotowali dla niemieckich uczniów ciekawy program. Goście z Nortorf zwiedzili już Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko - Białej. Zorganizowano również wyjazd do Oświęcimia, gdzie uczniowie zobaczyli były obóz Auschwitz – Birkenau. – W planach jest m.in. wycieczka do Zakopanego i wyjazd do Krakowa. Ponadto młodzież będzie mogła zobaczyć operetkę Johanna Straussa „Baron Cygański” - spektakl plenerowy w Niepołomicach – mówi Maria Góra, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku.
 
Radio RDN Małopolska będzie nadawać z Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 czerwca 2008 18:02

Radio RDN Małopolska rozpoczyna wakacyjny cykl nadawania audycji z ciekawych miejsc w Małopolsce. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi rozgłośnia będzie mogła prowadzić programy spoza studia z cyfrową jakością - taką jak podczas transmisji satelitarnych. W ten piątek audycja „W dobrym tonie” będzie emitowana z Brzeska. Radiowe studio stanie na Placu Kazimierza Wielkiego. Początek o 10:00. W czterogodzinnej audycji będzie spacer po grodzisku i Pałacu Getzów, który ma szansę stać się wielką atrakcją turystyczną naszego regionu. Radiowcy zaglądną także do Szczepanowa. Będzie zaproszenie na Dni Brzeska. W programie również konkurs SMS z atrakcyjnymi nagrodami. „Studio lato” na żywo z Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku poprowadzi Marcin Walkowicz.
 
Rozbudowa systemu monitoringu miasta
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 czerwca 2008 15:31

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku otrzymała 60 tysięcy zł. Pieniądze, które zostały zabezpieczone w Uchwale Budżetowej Gminy Brzesko na rok 2008 zostaną przeznaczone na wydatki bieżące a w głównej części na remonty oraz doposażenie brzeskiej jednostki (m.in. sekcji ruchu drogowego oraz pomieszczeń w których pracują dzielnicowi). Uroczystego przekazania tej darowizny na ręce Komendanta PP w Brzesku inspektora Roberta Biernata w imieniu władz samorządowych dokonał Burmistrz Grzegorz Wawryka. Kolejna znacząca kwota 180 tysięcy zł. została przeznaczona na rozbudowę sieci monitoringu miasta Brzeska. Zostanie zamontowanych kilka nowych kamer w różnych rejonach miasta, które pozwolą brzeskiej Policji na sprawniejsze i szybsze reagowanie na pojawiające się zagrożenia a tym samym zwiększą bezpieczeństwo mieszkańcom miasta. Kamery będą zamontowane w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3, Cmentarza Żydowskiego oraz na osiedlach: Ogrodowa, Jagiełły i Zielonka.
 
Wypadek w Jastwi - duże utrudnienia
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 czerwca 2008 16:21
Trzy osoby zostały niegroźnie ranne w wypadku, do którego doszło w godzinach porannych na drodze krajowej między Jadownikami a Jastwią. W zdarzeniu udział wzięły dwa samochody marki volkswagen. Kierowcy powinni liczyć się z dużymi utrudnieniami na tym odcinku drogi. Ruch odbywa się wahadłowo. Jak podkreślają strażacy z Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku był już to trzeci wypadek na tym odcinku w przeciągu zaledwie 26 godzin.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 301 z 325

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .