Mieć wyobraźnię miłosierdzia
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 17 grudnia 2007 23:07

W piątek 7 grudnia 2007r. w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego odbyła się uroczystość podsumowania Małopolskiego Projektu ,,Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, który miał na celu przygotowanie uczniów gimnazjów do niesienia pomocy potrzebującym. Uroczystość uświetniła obecność Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Nawary oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty - Józefa Rostworowskiego, którzy sprawowali  honorowy patronat nad realizacją przedsięwzięcia. Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II, apelującego, abyśmy "dawali świadectwo miłosierdzia" i nieśli pomoc potrzebującym. Jego głównym celem jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi oraz przygotowanie do społecznego działania na rzecz innych.
 
6 kanydatów na burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 grudnia 2007 21:16

Aż trzech kandydatów związanych ze strukturami brzeskiego PiS zgłosiło chęć objęcia posady burmistrza miasta. Są to: Krzysztof Ojczyk, oficjalnie popierany przez partię oraz Mirosław Wiśniowski, który na czas kampanii zawiesił członkostwo w PiS oraz Tadeusz Ciurej. Grzegorz Wawryka i Bogusław Babicz to politycy kojarzeni ze Wspólnotą Samorządową, ale ugrupowanie popiera obecnego sekretarza gminy, którego rekomenduje przede wszystkim poseł Jan Musiał. Bogusław Babicz może również liczyć na poparcie PSL, Akcji Katolickiej oraz sołtysów z gminy Brzesko. Swojego kandydata zgłosiła też Platforma Obywatelska, a jest nim Franciszek Brzyk. Od poniedziałku rozpoczęła się oficjalna kampania wyborcza, kiedy to do siedziby Komisarza Wyborczego w Tarnowie wpłynęły zgłoszenia komitetów wyborczych, reprezentujących poszczególnych kandydatów.
 
10 lat brzeskiego koła LOK
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 03 grudnia 2007 21:08

Koło LOK przy sekcji Prewencji KPP Brzesko zostało założone 1 września 1997r. Od tego czasu w niezmiennym składzie funkcjonuje zarząd : Prezes - komisarz Paweł Matura, V-ce Prezes - aspirant Mariusz Słonina, Sekretarz – starszy aspirant Marek Chyćko, Skarbnik – młodszy aspirant Grzegorz Matura. W okresie dziesięciu lat działalności koła wielu członków zdobyło Odznaki Sprawności Obronnej LOK, a kilku z nich otrzymało odznaki Zasłużony Działacz LOK. Obecnie koło to liczy 27 członków w tym dwie kobiety, są to sami policjanci, którzy uczestniczą w zawodach strzeleckich organizowanych przez ZR LOK Brzesko, a także treningach strzeleckich, które prowadzi - instruktor strzelectwa sportowego oraz sportów obronnych Ligi Obrony Kraju – młodszy aspirant Grzegorz Matura.
 
Franciszek Brzyk kandydatem PO na burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 24 listopada 2007 11:14

Powiększa się grono chętnych do objęcia fotela burmistrza Brzeska. Na zwołanej w piątek konferencji przewodniczący brzeskiej PO poinformował, iż kandydatem reprezentującym ugrupowanie w styczniowych wyborach będzie Franciszek Brzyk, obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Kandydatura ta została wyłoniona w trakcie wewnętrznych wyborów podczas zjazdu powiatowego partii. Mieszkający na co dzień w Okocimu kandydat był w przeszłości m.in. dyrektorem Gimnazjum nr 1 w Brzesku, zaś obecnie oprócz funkcji sprawowanej w samorządzie lokalnym, jest również prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Okocimskiej.
 
Szpital z certyfikatem ISO
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 22 listopada 2007 09:24

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku uzyskał certyfikat Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2000. Uroczystość z okazji wręczenia certyfikatu odbyło się 19 listopada br. w sali konferencyjnej SP ZOZ w Brzesku. W spotkaniu udział wzięli m.in. starosta brzeski Ryszard Ożóg, wicestarosta Stanisław Pacura, poseł Edward Czesak, członkowie Rady Społecznej SP ZOZ oraz pracownicy szpitala. Audyt certyfikujący Systemu Zarządzania Jakością, został przeprowadzony w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku, we wrześniu br. przez Moody International Certyfication Group.
 
Krzysztof Ojczyk kandydatem PiS na burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 listopada 2007 13:02
kojczykNa zwołanej dzisiaj konferencji prasowej poseł Edward Czesak poinformował, iż Krzysztof Ojczyk został oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Brzeska. Decyzja ta zapadła na powiatowym zjeździe PiS. Szef okręgowy ugrupowania zapewnił również o całkowitym, własnym poparciu kandydata i zaangażowaniu w kampanii wyborczej. Krzysztof Ojczyk jest wieloletnim działaczem samorządowym, obecnie sprawuje funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej. W swoim wystąpieniu mówił m.in. o tym, iż doświadczenie nabyte przez okres pracy w samorządzie miasta i gminy, daje mu podstawy do dobrego sprawowania urzędu burmistrza. Zapewnił również, że zamierza kontynuować to, co było dobre w dotychczasowym rządzeniu miastem, jak i wprowadzać zmiany usprawniające rozwój Brzeska.
 
Rekordowa pomoc Caritas
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 17 listopada 2007 20:53
carcurPonad 677 ton żywności otrzymali w tym roku potrzebujący od Caritas diecezji tarnowskiej. To o 250 ton więcej niż przed rokiem. Mleko w proszku, kasze, sery i inne artykuły pochodziły z Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej.  To właśnie z tych produktów przygotowywano m.in. obiady w kuchniach dla ubogich i domach pomocy społecznej prowadzonych przez Caritas. Dary trafiły również do ponad 260 parafialnych oddziałów Caritas, gdzie były rozdawane jako paczki. Wartość pomocy  wynosi ponad milion 125 tys. złotych  - mówi  Jerzy Pikul koordynator programu w tarnowskiej Caritas. Program będzie kontynuowany w przyszłym roku. Obok tradycyjnych produktów pojawi się musli, będzie więcej dżemów i dań gotowych np. kasza z mięsem. Caritas spodziewa się nieco większej ilości artykułów. Akcja ma ruszyć w styczniu.
 
Płacimy za zasypane śniegiem parkingi
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 16 listopada 2007 22:31

50 gr. za kwadrans postoju, złotówkę za pół godziny i tak dalej. Im dłużej stoimy, tym więcej płacimy, a skoro uiszczamy opłatę, to tez powinniśmy wymagać. Np. tego, aby miejsce parkingowe było czyste, pozbawione śniegu, czy błota pośniegowego. Zima jaka jest, każdy widzi, zaskoczyła drogowców, ale zaskoczyła także osoby i instytucje odpowiedzialne za miejsca parkingowe. Jak wiadomo, w Brzesku zarządcą tych miejsc jest Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zgodnie z tym pobiera opłaty ale jak widać nie dba o stan parkingów, co budzi frustrację posiadaczy samochodów. Z informacji uzyskanych w biurze BOSIR-u wynika, że każdy parkingowy powinien być wyposażony w łopatę, aby w razie potrzeby odśnieżyć miejsca zasypane. Jednak w czwartek i w piątek chyba zabrakło narzędzi pracy, a na parkingu pod magistratem nie było nawet osoby na co dzień zbierającej opłaty.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 301 z 317

pr032018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .