Papierosy bez akcyzy na 'czwórce'
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 marca 2008 15:02

Policjanci brzeskiej "drogówki" odnieśli kolejny sukces w zwalczaniu przestępczości związanej z nielegalnym transportem wyrobów nie posiadających polskich znaków akcyzy. W miejscowości Dębno, na trasie E-4 podczas rutynowej kontroli samochodu marki Dodge ujawnili transport papierosów bez akcyzy. W części bagażowej pojazdu znajdowało się 1600 kartonów papierosów pochodzących z Ukrainy. Kierowca samochodu tłumaczył się, iż zlecenie na przewiezienie ładunku z Rzeszowa do Krakowa otrzymał od nieznajomego obywatela Białorusi. Wstępnie oceniono, iż uszczuplenie podatku od wyrobów tytoniowych wynosi 81 tys. zł. Kierowca przewożący nielegalny ładunek, mieszkaniec Krakowa, został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

 
Jarosław Kaczyński w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 marca 2008 12:48

Kilkadziesiąt minut przebywał w Brzesku szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który złożył roboczą wizytę w biurze posła Edwarda Czesaka. W trakcie spotkania z brzeskimi sympatykami PiS towarzyszył mu Joachim Brudziński - przewodniczący Zarządu Głównego partii. Gospodarz spotkania przedstawił byłemu premierowi burmistrza Grzegorza Wawrykę oraz miejscowych sympatyków ugrupowania. W spotkaniu wzięli udział również dziennikarze oraz młodzi licealiści, założyciele brzeskiej młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości.

 
Łaskawa Emma
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 02 marca 2008 16:07

Minionej nocy przez Małopolskę przeszedł orkan Emma, wiało z prędkościa kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Na szczęście nie sprawdziły się prognozy meteorologiczne, obyło się bez poważnych szkód materialnych. Jeżeli byłeś świadkiem przejścia huraganowego wiatru w Twojej okolicy i zrobiłeś zdjęcia tego wydarzenia lub skutków wichury, przyślij je do nas na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Uwaga! nadchodzi Orkan Emma
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 01 marca 2008 21:26
src="/images/stories/fruit/prog2.jpg" width="150" />
Wiatr 120 km na godz., ulewy, gwałtowne burze, opady gradu i śniegu - tak ma wyglądać najbliższa noc w Małopolsce. Służby meteorologiczne prognozują, że w siła wiatru będzie przekraczać 90 km na godz., a w porywach 120 km i więcej. Wichurom towarzyszyć będą intensywne ulewy oraz gwałtowne burze. W tym ostatnim przypadku dodatkowo mogą się pojawić opady gradu i deszczu ze śniegiem. Według prognoz, najsilniej będzie wiało w godzinach 23.00 - 3.00 z soboty na niedzielę, wielce prawdopodobne jest, iż w niedzielę będzie równie wiecznie.
 
Jerzy Tyrkiel wiceburmistrzem
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 lutego 2008 16:25

Burmistrz Grzegorz Wawryka powołał na swojego zastępcę Jerzego Tyrkiela, o czym poinformował w piątkowe popołudnie. Przyszły wiceburmistrz sprawował w ostatnim czasie funkcję radnego miejskiego z ramienia Wspólnoty Samorządowej. Jerzy Tyrkiel pracę w magistracie rozpocznie w połowie marca. Grzegorz Wawryka dodał również, iż Jerzy Tyrkiel będzie na razie jedynym wiceburmistrzem Brzeska.

 
Uczeń wyskoczył z okna gimnazjum
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 lutego 2008 18:37
O wielkim szczęściu może mówić 14 letni uczeń gimnazjum nr 2 w Brzesku. Po tym jak został zamknięty po skończonych zajęciach w klasie chcąc wydostać się na zewnątrz wyskoczył przez okno. Chłopcu na szczęście nic się nie stało. Ma kilka zadrapań na twarzy. Dyrekcja szkoły zapowiada, że z tego zdarzenia wyciągnie lekcje i wdroży nowe zasady bezpieczeństwa w szkole. Nauczyciel, który opiekował się w tym czasie klasą zostanie ukarany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że całe zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem. Jak mówi oficer prasowy brzeskiej policji wykluczono inne motywy. Jak to się stało, że uczeń nie został przez nikogo nie zauważony - tego jak mówi zastępca dyrektora gimnazjum nr2 w Brzesku, Jadwiga Zaczyńska nie wiadomo. Jedno jest pewne, że zamknięty uczeń w klasie nie próbował wzywać pomocy.
 
Schronisko do remontu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 lutego 2008 13:57
Już niebawem wszystkie pokoje w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku będą posiadały własną łazienkę. W placówce trwa właśnie II etap remontu i modernizacji pomieszczeń, którego celem jest wyposażenie kolejnych i ostatnich 20 pokoi mieszkalnych we własny węzeł sanitarny. Zakończenie prac przewidziano na 25 marca br. Remont jest możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku. Całkowity koszt pochłonie blisko 300 tysięcy złotych. Brzeskie schronisko działa od października 2003 roku. Wysoki standard pomieszczeń, profesjonalna obsługa, dobra lokalizacja i ciągle udoskonalana oferta turystyczno-wypoczynkowa sprawia, iż zdaniem zatrzymujących się tutaj turystów, ośrodek należy do jednego z najładniejszych tego typu obiektów w Polsce. Przez cały czas podnoszony jest standard bazy lokalowej schroniska.
 
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 lutego 2008 22:59

Wzorem lat ubiegłych, w okresie od 22 do 29 lutego 2008 r. Komenda Powiatowa Policji w Brzesku włącza się w działania w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”. W ten sposób Policja chce zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa. Jednym z warunków skutecznej pomocy dla ofiar przestępstw jest jej interdyscyplinarność, dlatego policjanci zaprosili do współpracy przedstawicieli innych instytucji. Akces do udziału w inicjatywie zgłosiły przede wszystkim Gminne i Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej. Dzięki temu zorganizowane zostały wspólne dyżury policjantów i pracowników opieki społecznej, podczas których – bezpośrednio lub telefonicznie – osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać wszechstronną pomoc.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 302 z 322

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .