Reklama
Wyróżnienie dla brzeskiej pielęgniarki
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 czerwca 2008 01:46

Joanna Zachara ze Szpitala Powiatowego w Brzesku zdobyła drugie miejsce w konkursie na najlepszą pielęgniarkę w Małopolsce. W brzeskiej lecznicy zajmuje się pacjentami chorymi na cukrzycę. Wcześniej pracowała na oddziale wewnętrznym oraz na rehabilitacji. Pani Joanna ukończyła Studium Medyczne w Bochni. W ubiegłym roku zdobyła tytuł licencjata. Teraz kontynuuje wykształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim (Wydział Nauki o Zdrowiu.) W brzeskim szpitalu pracuje od dwunastu lat. Bardzo lubi swoją pracę. - Każdemu pacjentowi staram się poświęcić wystarczająco dużo czasu, aby go dobrze poznać. Mimo, że każdy z nich jest inny, wszystkich traktuję jednakowo - mówi brzeska pielęgniarka. Joanna Zachara była jedną z pomysłodawczyń utworzenia Poradni Edukacyjnej przy Poradni Cukrzycowej, gdzie chorzy na cukrzycę mogą uzyskać wiedzę, jak postępować w chorobie i jak sobie z nią radzić. - Uczę pacjentów obsługi glukometrów, wstrzykiwaczy. Mówię o z zasadach diety w cukrzycy, a także o powikłaniach jakie mogą wystąpić w tej chorobie - opowiada pani Joanna.
 
60-letni snajper na osiedlu szczepanowskim
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 31 maja 2008 10:36

Nawet trzy lata pozbawienia wolności grozi 60-letniemu mieszkańcowi osiedla szczepanowskiego w Brzesku, który z okna swojego domu strzelał z broni pneumatycznej do przypadkowych przechodniów. Na szczęście nikogo nie trafił, a straty materialne ograniczają się do kilku zbitych szyb. Zawiadomieni przez sąsiadów policjanci zarekwirowali 5 sztuk broni różnego kalibru. "Snajperowi" za spowodowanie zagrożenia życia i mienia grodzi do 3 lat pozbawienia wolności.
 
Zmiany w magistracie - Nowy sekretarz i naczelna
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 30 maja 2008 00:53

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Brzesku, radni wybrali nowego sekretarza. Dzięki głosom radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, na stanowisko powołany został Stanisław Sułek. Radni Wspólnoty Samorządowej wstrzymali się od głosu. Na miejsce Łukasza Kornasia, który z dniem 30 kwietnia zrezygnował z funkcji naczelnego BIM-u, wybrano nową redaktor naczelną miesięcznika. Od 1 czerwca funkcję naczelnej pełnić będzie Zofia Sitarz. Radni zdecydowali również o likwidacji rady programowej BIM-u, w zamian powołując kolegium redakcyjne, którego skład osobowy określi burmistrz.
 
Strażacki konkurs
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 23 maja 2008 14:15
Blisko 50 prac napłynęło na etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie". Po przeprowadzonej ocenie jury wybrało najlepsze prace w czterech kategoriach wiekowych. Podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody. Nagrodzeni w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na szczeblu powiatowym "112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie":
 
Tomek 'Wędrowniczek' w brzeskim starostwie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 maja 2008 15:15

Starostwo Powiatowe w Brzesku odwiedził Tomasz Pawłowski, który od czternastu lat wędruje po kraju odwiedzając urzędy. Pan Tomek ma bowiem nietypowe hobby - prowadzi kroniki samorządowe. Tomasz Pawłowski zwany Tomkiem "Wędrowniczkiem" jest znany prawie we wszystkich samorządach w Polsce. Po kraju podróżuje od 1989 roku. Samorządowców odwiedza od 1994 roku.- Zawsze przyjeżdżam do urzędów bez zapowiedzi. Mimo to jestem przyjmowano bardzo miło. Celem mojej wizyty jest dokonanie wpisu potwierdzającego moją obecność w danym urzędzie - opowiada pan Tomek.Swoje wizyty skrzętnie odnotowuje w kronikach. W swojej kolekcji ma już 76 pamiątkowych ksiąg zawierających dedykacje i autografy wojewodów, marszałków, starostów, burmistrzów oraz przedstawicieli wielu instytucji. W kronikach nie brakuje też zdjęć samorządowców.
 
Gimnazjalista - studentem!
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 maja 2008 15:33

Uczeń klasy drugiej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku - Michał Zając ma już indeks na wyższą uczelnię. Nie, to nie żart! Michał wywalczył sobie wstęp bez egzaminu na wiele wydziałów wyższych uczelni, nie tylko matematycznych oraz szóstkę z matematyki na maturze, na poziomie rozszerzonym. Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego przysłał Michałowi zaproszenie do podjęcia studiów na WNE UW. Chcielibyśmy, aby dołączył Pan do grona naszych utalentowanych studentów – pisze prof. dr hab. Tomasz Żylicz. Piętnastolatek z PG2 jest szczególnie uzdolniony matematycznie i swój talent rozwija, realizując indywidualny program nauki, który jest dostosowany do jego indywidualnych możliwości i potrzeb.

 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 19 maja 2008 00:14

Urząd Miejski w Brzesku informuje, iż na terenie Gminy Brzesko w okresie od 17.05.2008r. do 28.06.2008r. będzie prowadzona bezpłatnie, zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zgodnie z poniżej przedstawionym harmonogramem. W wyznaczonym dniu należy wystawić przed posesję odpady typu wielkogabarytowego (np.: opony, sprzęt elektroniczny, meble). Nie będą natomiast zabierane śmieci komunalne i gruz. Informacje o miejscu składania odpadów w poszczególnych wsiach sołeckich publikujemy poniżej.

 
Karambol na ulicy Mickiewicza
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 14 maja 2008 21:11

5 pojazdów uczestniczyło w karambolu drogowym na trasie DK75 w kierunku Nowego Sącza, na wysokości mostu na Uszwicy. Ruch odbywa się wahadłowo. Jedna osoba z lekkimi obrażeniami została przewieziona do brzeskiego szpitala. Utrudnienia na drodze w kierunku Nowego Sącza potrwają do wieczora.  
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 302 z 325

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .