Reklama
Rozmowa ze statostą brzeskim Ryszardem Ożógiem
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 maja 2008 16:32
Ma Pan za sobą półtora roku pracy na stanowisku starosty powiatu brzeskiego. Jaki był ten okres?
– To był okres podejmowania trudnych decyzji. Praca ta wymaga szczególnych umiejętności, wśród których istotną jest zdolność do trafnej analizy i skuteczność decyzyjna. Musi się mieć świadomość, że podejmowane decyzje zawsze mają zwolenników i przeciwników - trudno tak już jest. Udało się wreszcie rozwiązać problem popadającego w ruinę Pałacu Goetzów-Okocimskich. Sporządziliśmy raport o stanie oświaty w latach 1999 – 2007,  z bardzo rzetelną analizą ekonomiczną placówek. Dokonaliśmy wyraźnej zmiany pokoleniowej wśród pracowników Urzędu Powiatowego. Obecnie jest to chyba jeden z urzędów, o najniższej średniej wiekowej i jednocześnie o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Realizujemy certyfikat jakości ISO, w praktycznym działaniu. Cieszy mnie bardzo dobra współpraca z Przewodniczącym Rady Powiatu dzięki, której możemy wspólnie uzyskiwać określone efekty.
 
Obchody Święta Flagi Narodowej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 maja 2008 22:14

Dziś w całej Polsce odbywały się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Brzesku świętowanie zaczęło się o godzinie 14.00 na Placu Kazimierza Wielkiego, gdzie z inicjatywy członków Stowarzyszenia Ziemi Brzeskiej “Porozumeinie”, uruchomiony został “Stolik Patriotyczny”. Święto Flagi Sejm RP ustanowił 20 lutego 2004 roku. Tego dnia eksponowanie biało - czerwonych barw ma nas łączyć jako obywateli wspólnego państwa, popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i uczyć szacunku do symboli narodowych.

 
Uroczystości rocznicowe w Gimnazjum nr 1
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 maja 2008 17:55

30 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla młodych ludzi 3 maja 1791 – to jedna z wielu dat, której znajomością trzeba się wykazać na lekcjach historii. Niestety coraz rzadziej zastanawiamy się jaka jest ranga tego wydarzenia, które miało miejsce ponad 200 lat temu. Konstytucja 3 Maja była próbą ratowania upadającego kraju. Reformatorzy zakładali, że przy jej pomocy uda się przekształcić Polskę w państwo silne i nowoczesne. Niestety obowiązywała tylko przez 15 miesięcy. Na ożywienie i próby wzmocnienia w państwie polskim Rosja, Prusy, Austria natychmiast zareagowały – dokonały rozbiorów. Zaborcy rozpoczęli intensywną rusyfikację i germanizację narodu polskiego. Jednak Polacy stanęli w obronie języka, kultury i tradycji w ten sposób uchronili się przed utratą tożsamości narodowej.

 
Sekretarz odwołany
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 maja 2008 17:34

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Brzesku odwołany został wieloletni sekretarz gminy Brzesko, Bogusław Babicz. Za odwołaniem głosowało 10 radnych, 7 wstrzymało się od głosu, a trzech było przeciw. Jak podkreśla Grzegorz Wawryka, nie deprecjonuje on kwalifikacji Bogusława Babicza, a wniosek o odwołanie go z funkcji sekretarza wynika jedynie z braku zaufania. Przypomnijmy, podczas lutowych wyborów na burmistrza Brzeska Grzegorz Wawryka stoczył zaciętą walkę właśnie z Bogusławem Babiczem. Na razie nie powołano nowego sekretarza. Na giełdzie nazwisk znajdują się: Stanisław Sułek (prawnik, pracownik biura poselskiego Edwarda Czesaka), Alicja Syty (prawnik, pracownica Starostwa Powiatowego w Brzesku), Maria Kądziołka (prawnik, Radna Miejska, sekretarz gminy Szczurowa).

 
Nowy radiowóz dla brzeskich policjantów
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 kwietnia 2008 12:35

Brzescy policjanci otrzymali kolejny radiowóz służbowy marki Kia Cee'd, który został im przekazany podczas uroczystości która miała miejsce w Szczurowej. Będzie on użytkowany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Szczurowej, którzy obsługują teren gmin Szczurowa i Borzęcin. Pojazd ten o wartości 73 560 zł. został zakupiony ze środków przekazanych w połowie przez samorząd Gminy Szczurowa i Gminy Borzęcin (po 17 500 zł.) oraz Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Jest to już trzeci pojazd tego typu, którego zakup w ostatnim czasie sfinansowały samorządy powiatu brzeskiego.

 
Bezprzewodowy Internet w Urzędzie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 kwietnia 2008 18:18

Hotspot czyli otwarty i dostępny publicznie Internet dla wszystkich klientów został uruchomiony w Urzędzie Gminy Dębno. Dzięki niemu bezprzewodowo będzie można łączyć się z Internetem korzystając np. z laptopa, palmtopa czy telefonu komórkowego wyposażonego w odpowiednią kartę sieciową. Posiadacze tego typu sprzętu mogą się łączyć z Internetem niemal w całym budynku, a także na parkingu, ale najlepsze połączenie można uzyskać w miejscach oznaczonych. Aktualnie do dyspozycji jest łącze o przepustowości 1Mbit/s, ale w przyszłości możliwe jest jej zwiększenie.

 
Tragiczny finał poszukiwań
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 19 kwietnia 2008 19:43
pletwonurkowieW czwartkowe popołudnie policyjni płetwonurkowie wyłowili w okolicach Zakliczyna ciało młodej kobiety. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Bożena Owsiak potwierdziła, że martwa dziewczyna to poszukiwana od kilku tygodni 19-letnia Anna Sarlej mieszkanka Bucza. Na chwilę obecną śledczy wykluczają udział osób trzecich. Przypomnijmy, 25 marca 19-latka pojechała do Brzeska, aby w jednym z tamtejszych lokali świętować urodziny swojej koleżanki, wtedy też widziano ją po raz ostatni.
 
Ekskluzywny hotel w Pałacu Goetzów
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 kwietnia 2008 14:31

Ekskluzywny hotel z odnową biologiczną i kąpielami w piwie - taki pomysł mają na zagospodarowanie Pałacu Goetzów w Brzesku jego nowi właściciele. Obiekt wraz z parkiem odkupili od spadkobierców. Już niebawem mają rozpocząć się prace renowacyjne, które potrwają kilka lat. Za jaką kwotę nowi właściciele nabyli zabytkowy obiekt tego nie chcą zdradzić. Zdradzają natomiast swoje plany z tym obiektem. Ma tam powstać ekskluzyny hotel. Sam pałac wymaga gruntownej renowacji, ponieważ znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Prace te potrwają około 3 lat. Nowi właściciele zapowiadają, ze samego parku nie zamkną dla mieszkańców.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 303 z 325

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .