Muzyka na zamku zaklęta
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 lipca 2007 17:23
Instrumenty, jakich na co dzień nigdzie nie zobaczymy, kostiumy z epoki i muzyka odnaleziona w starych archiwach oto niezwykły klimat „VII Wieczorów z muzyką dawną na Zamku w Dębnie”, które już jutro zainaugurowane zostaną koncertem zespołu „Ricordo” z Białegostoku (początek o godzinie 20.00). Organizatorzy wieczorów, którymi są Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Urząd Gminy w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają również na sobotnie oraz niedzielne spotkania z muzyką odnalezioną. Koncerty prowadzi Dominik R. Dembiński wraz z zespołem "Rocal Fuza" ze Świeradowa Zdroju.
 
Konkurs odwołany - dyrektora brak
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 lipca 2007 15:22

Mimo, iż chęć ubiegania się o stanowisko dyrektora wyraziło 7 kandydatów, komisja konkursowa nie wybrała dyrektora brzeskiej lecznicy. Pojawiły się bowiem zarzuty, że konkurs jest ustawiony, a dyrektorem ma zostać Krzysztof Mączka. W efekcie tych pogłosek zarząd powiatu postanowił odwołać konkurs. Póki co, nie wiadomo, czy i kiedy zostanie rozpisany nowy konkurs. Istnieje bowiem możliwość powołania nowego dyrektora bez przeprowadzania konkursu. Przypomnijmy, iż brzeski szpital będący największym pracodawcą w powiecie brzeskim, pozostaje od maja bez dyrektora, kiedy to z funkcji tej zrezygnowała  – Józefa Szczurek.
 
Windykatorzy na brzeskich parkingach
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 lipca 2007 14:45
Istotnym problemem dla osób zatrudnionych na parkingach miejskich w Brzesku są częste ucieczki kierowców korzystających z parkingów w centrum miasta. Na podstawie Uchwały Rady Miejskiej z 5 grudnia 2003 roku w sprawie  wprowadzenia stref płatnego parkowania, oraz ustalenia stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w tych strefach na terenie miasta Brzeska funkcjonują Miejskie Strefy Parkowania, za korzystanie z których ustalone są określone opłaty pobierane przez parkingowych. Wśród użytkowników parkingów jest jednak grupa kierowców, którzy za punkt honoru stawiają sobie unikanie płatności. 
 
Poseł w statystykach
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 lipca 2007 11:12

Edward Czesak, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Brzeska, w minionym półroczu wypowiadał się w Sejmie 12 razy, między innymi na temat projektu ustawy o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego, na temat rządowego projektu ustawy o zasadach nieodpłatnego nabywania od Skarbu Państwa akcji przez uprawnionych pracowników w procesie konsolidacji spółek sektora elektroenergetycznego, zasadach zmiany posiadanych przez nich akcji, oraz o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane. Zadał dwa pytania w sprawach bieżących, złożył także dwa oświadczenia.
 
Minister Polaczek z wizytą w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 lipca 2007 11:11

I stało się! Obwodnica w Wojniczu została wreszcie oddana do użytku. I choć, dywagacji dotyczących opóźnienia terminu jej ostatecznego oddania, nie brakowało, niemal do samego końca, dziś te kwestie możemy włożyć między bajki. W poniedziałek, tj. 9 lipca br. pierwsze samochody przejechały obwodnicą Wojnicza. Uroczystego otwarcia dokonał minister transportu Jerzy Polaczek. Zanim na dobre rozpoczęły się uroczystości w Wojniczu minister Polaczek oraz wojewoda małopolski Maciej Klima na specjalne zaproszenie brzeskiego parlamentarzysty PiS Edwarda Czesaka gościli, z krótką, roboczą wizytą w Brzesku.
 
Pięciu kandydatów na stanowisko dyrektora
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 lipca 2007 13:53

Jacek Ściborowicz, Krzysztof Mączka, Marek Rogoż, Stanisław Pagacz oraz Krzysztof Rembiasz – to piątką kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani do II etapu postępowania konkursowego na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. W dniu 17 lipca 2007r. w godz. 8.00 - 15.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzesku ul. Głowackiego 51 (sala narad pok. nr 327) Komisja Konkursowa powołana do przeprowadzenia konkursu na w/w stanowisko, przeprowadzi w ramach II etapu postępowania konkursowego rozmowy kwalifikacyjne z wymienionymi kandydatami.
 
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 08 lipca 2007 23:08

W brzeskim Ośrodku pomocy Psychologicznej zakończyła się pierwsza edycja Szkoły dla rodziców i wychowawców- warsztatu doskonalącego umiejętnosci wychowawcze. Kurs prowadzony był przez psycholog Elżbietę Pokorny i pedagog Agnieszkę Skołyszewską. Kurs finansowany był przez Urząd Miejski w Brzesku, dzięki czemu udział rodziców był bezpłatny. Kurs trwał kilka tygodni, a rodzice i wychowawcy biorący udział w zajęciach, pracowali także poza nimi, odrabiając zadania domowe w kontakcie ze swoimi dziećmi i bliskimi.
 
Nowy skład rady
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 lipca 2007 09:57

3 lipca w Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Z rąk starosty brzeskiego Ryszarda Ożóga nowi członkowie otrzymali akty powołania. Główną funkcją rady jest opiniowanie spraw dotyczących osób niepełnosprawnych. Powiatowa rada składa się z pięciu członków powoływanych spośród przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu. Rada wybierana jest co cztery lata.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 303 z 312

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .