Powiatowe Targi Edukacyjne
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 kwietnia 2007 09:53
W dniach 11-13 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Brzesku prezentowana będzie wystawa dorobku szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych. Podczas targów edukacyjnych promowane będą też nowe typy, kierunki i zawody kształcenia w roku szkolnym 2007/2008. Tegoroczna ofert szkół jest niezwykle atrakcyjna. Oprócz tradycyjnych kierunków kształcenia, pojawiły się również inne specjalności. Informacji nt. możliwości kształcenia w szkołach  udzielać będą nauczyciele oraz uczniowie szkół.
 
Wielkanocna Akcja Policji
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 kwietnia 2007 15:04
Okres świąteczny to czas wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego tez nie dziwi widok zwiększonej ilości patroli policyjnych. Funkcjonariusze „drogówki” będą zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających prędkość, poruszanie się w zapiętych pasach i oczywiście sprawdzana będzie trzeźwość osób zasiadających „za kółkiem”. Działania te noszą kryptonim „Akcja Wielkanoc”. Kontroli należy spodziewać się na głównych trasach w kierunku Krakowa, Rzeszowa, Kielc, Gorlic i Nowego Sącza.
 
Złodzieje beczek zatrzymani
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 kwietnia 2007 15:40
Brzescy "kryminalni" zanotowali kolejny sukces zatrzymując sprawców kradzieży beczek na piwo typu KEG. Sprawcami okazali się dwaj młodzi mieszkańcy Brzeska w wieku 19 i 26 lat. Kradzieże były dokonywane w godzinach nocnych z terenu Browaru Okocim w Brzesku. W sumie złodzieje ukradli w okresie od grudnia ubiegłego roku do lutego bieżącego roku łącznie 79  kajnerowych beczek o wartości około 12 tysięcy zł. Przeważnie w ciągu jednego "skoku" wynosili po osiem beczek, przerzucając je przez ogrodzenie, a następnie umieszczali je w zaparkowanym nieopodal fiacie cinquecento.
 
Strażacki konkurs
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 kwietnia 2007 15:12
Dobiegły końca eliminacje powiatowe IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Kiedy dzwonię po straż pożarną?”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych  i gimnazjów w wieku od 6 do 16 lat, oraz uczniów szkół specjalnych, wychowanków świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej – bez ograniczeń wiekowych. Głównym celem konkursu była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa w momencie występowania wszelkiego typu zagrożeń oraz szeroka popularyzacja zagadnień związanych z mogącymi wystąpić zagrożeniami. 
 
Unijne środki na remont szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 kwietnia 2007 08:44
Blisko 2 miliony złotych może otrzymać brzeski szpital na modernizację oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Fundusze te pozwoliłyby doposażyć oddział w niezbędny sprzęt. Do 2012 roku wszystkie oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii muszą być dostosowane do nowych unijnych standardów. Chodzi tu nie tylko o specjalistyczną aparaturę, ale także odpowiedni standard pomieszczeń. Brzeski szpital nie chce czekać na ostatnią chwilę. Dlatego o potrzebne środki występuje już teraz. Nad przygotowaniem odpowiedniego wniosku pracuje zespół specjalistów. Są duże szanse, że SP ZOZ w Brzesku otrzyma 85 procent kosztów zaplanowanej modernizacji.
 
Antyterroryści w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 04 kwietnia 2007 08:32

Przy brzeskiej komendzie powstał Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji. W jego skład weszło siedmiu funkcjonariuszy. Środki na doposażenie grupy przekaże brzeskie starostwo. Brzeski SPAP będzie wykorzystywany do zadań specjalnych. Policjanci z tej grupy zajmą się zabezpieczeniem masowych imprez. Będą także pomocni podczas meczów, które odbywają się na boisku miejscowego klubu sportowego. O utworzeniu pododdziału antyterrorystycznego zdecydowano kilka miesięcy temu.

 
"Praca tak" oraz "Teraz Polka"
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 04 kwietnia 2007 08:03
Centrum Wsparcia Kolping-Praca w Brzesku aktualnie realizuje dwa projekty skierowane do osób bezrobotnych, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt „Teraz Polka” oferuje pomoc kobietom bezrobotnym lub poszukującym pracy o niskich lub zdezaktualizowanych kwalifikacjach zawodowych. Swoją pomocą służy doradca zawodowy oraz pośrednik pracy. Z uwagi na fakt, iż działania projektowe rozpoczęły się 15/09/2006 są już wymierne efekty – 14 kobiet podniosło swoje kwalifikacje zawodowe biorąc udział w kursie „Sprzedawca”.
 
Autostrada A4 na start
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 03 kwietnia 2007 22:09
Za dwa lata zostanie oddany do użytku 20-kilometrowy odcinek autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Szarowem. We wtorek podpisano umowę z wykonawcą. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała we wtorek umowę z wykonawcą 20-kilometrowowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Szarowem. Zgodnie z kontraktem odcinek, którego budowa będzie kosztować 839,3 mln zł, zostanie oddany do użytku za dwa lata. Wykonawcą inwestycji będzie hiszpańsko-polskie konsorcjum złożone z firm DRAGADOS SA oraz Polimex-Mostostal SA.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 następna > ostatnia >>

Strona 304 z 306

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .