Psy czekają na adopcję
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 czerwca 2007 08:19
Jak poinformował Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Brzesku od teraz wszystkie bezdomne i błąkające się psy z terenu Brzeska i gminy będą interwencyjnie wychwytywane na zlecenie brzeskiego Urzędu i wysyłane do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu. - Zachęcamy mieszkańców do odwiedzania schroniska i adopcji psów, aby jak największa ich liczba znajdowała nowy dom. Informujemy również, że do czasu przewiezienia psów do Schroniska w Nowym Targu, przebywają one w kojcach znajdujących się na terenie bazy Brzeskich Zakładów Komunalnych przy ul. Przemysłowej w Brzesku,
 
Bezpieczne wakacje
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 czerwca 2007 20:02
woprOrganizacja bezpiecznych wakacji w powiecie brzeskim - była tematem ostatniego posiedzenia Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego, które 19 czerwca odbyło się w Starostwie Powiatowym w Brzesku. W spotkaniu uczestniczyli: starosta brzeski Ryszard Ożóg, przedstawiciele policji, straży, sanepidu, szkół ponadgimnajalnych i innych jednostek organizacyjnych powiatu. O organizacji placówek wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu oraz planowanych imprezach kulturalnych, sportowych dla dzieci pozostających w okresie wakacji w mieszku zamieszkania mówił Józef Postawa z Wydziału Edukacji brzeskiego starostwa oraz Stanisław Lambert, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku.
 
Wojewoda w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 czerwca 2007 15:26
Na zaproszenie starosty brzeskiego Ryszarda Ożóga, 20 czerwca br. w Brzesku gościł wojewoda małopolski Maciej Klima. Spotkał się z władzami powiatu oraz burmistrzami, wójtami i przewodniczącym rad gmin wchodzących w skład powiatu brzeskiego. Podczas spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym omawiano istotne sprawy dla dalszego rozwoju powiatu. Realizacja budowy autostrady A 4 na odcinku Szarów – Tarnów, węzły i zjazdy, strategia i plany gospodarki odpadami stałymi i pościekowymi w Małopolsce oraz problematyka organizacji służby zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem ratownictwa medycznego  – to najważniejsze tematy, które były omawiane podczas spotkania samorządowców z wojewodą.
 
Dni Brzeska 2007 - Szczegółowy program
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 19 czerwca 2007 15:25

Zespoły: „Zorba”, „Cafe”, „Gronicki” oraz „VOO VOO” to gwiazdy tegorocznych Dni Brzeska, które rozpoczną się już niebawem. Doroczne święto miasta zainaugurowane zostanie w najbliższy czwartek, w Piwnicy Brzeskiej przy Miejskim Ośrodku Kultury, wystawą fotograficzną zatytułowaną „Spojrzenia”. W piątkowe popołudnie, w sali wystawowej brzeskiego MOK-u, zostanie otwarta wystawa prac Zbigniewa Ważydrąga. W tym dniu odbędzie się również tradycyjna parada zespołów folklorystycznych, które przemaszerują ulicami Brzeska na Plac Kazimierza Wielkiego. W piątkowy wieczór nie zabraknie również emocji sportowych.
 
Brzeskie pięcioraczki wracają do domu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 czerwca 2007 15:47

Koniec dramatycznej walki o życie pięcioraczków z Brzeska. Na świat przyszły w Poznaniu, o cztery miesiące za wcześnie. W piątek zostały przewiezione do krakowskiego szpitala. Z poznańskiej kliniki do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecęcego w Prokocimiu Emilka, Wiktoria i Kamilka przyleciały śmigłowcem. Maleństwa muszą być podłączone do respiratora. Mają kłopoty ze wzrokiem, słuchem i z oddychaniem. Będą rehabilitowane codziennie około dwóch godzin. Są jeszcze Maja i Karolek. Ta dwójka jest silniejsza, dlatego pojedzie do domu. W mieszkaniu babci w Brzesku wszystko jest już przygotowane. Dla wnuków wygospodarowała dwa pokoje. Na ten dzień czekała od czterech miesięcy.
 
Brzesko.com.pl partnerem Interii
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 czerwca 2007 22:03
logotypJuż od kilku dni niektóre informacje zamieszczane na naszym portalu są publikowane przez ogólnopolski serwis informacyjny INTERiA.PL. Tym sposobem wybrane wiadomości będą docierać do blisko 7 milionów użytkowników jednego z największych polskich portali internetowych! Nawiązanie współpracy to efekt realizacji założeń nowej strategii INTERIA.PL. Jej celem jest wejście w segment informacji lokalnej. Materiały zamieszczane przez naszego partnera są opatrzone logo BRZESKO.COM.PL, co mamy nadzieję, znacznie wpłynie na promocję naszego miasta i powiatu. Wierzymy też, iż przyjdzie nam publikować jak najwięcej pozytywnych informacji o Brzesku, jego mieszkańcach i wydarzeniach, które dotrą do kilkumilionowej rzeszy czytelników w całym kraju.
 
Memoriał wędkarski im. Aldusia Kwaśniaka
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 11 czerwca 2007 14:58

Już po raz piętnasty Koło Wędkarskie Miasto-Brzesko organizuje zawody upamiętniające tragiczną śmierć młodego wędkarza, który zginął podczas wędkowania. Zawody zostaną rozegrane na brzeskim akwenie wodnym „Trzy Stawy”, a rywalizacja toczyć się będzie w kategorii kadetów oraz juniorów do lat 18. W każdej kategorii trzech najlepszych zawodników otrzyma puchar oraz nagrodę rzeczową. Ponadto prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa do której zaliczony zostanie najlepszy wynik kadeta oraz dwóch juniorów. Trzy pierwsze drużyny otrzymają puchary, a najlepszej drużynie przypadnie tradycyjnie puchar przechodni.
 
Taki zjazd - raz na 20 lat!
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 11 czerwca 2007 08:26

8 czerwca odbyło się spotkanie maturzystów LO w Brzesku z rocznika 1987. W piękne, słoneczne popołudnie spotkali się absolwenci po 20 latach od matury. Po Mszy Św w Kościółku świętego Ducha, w którym uczyli się religii  udali się do Pałacu, by z sentymentem powspominać stare, dobre czasy. Hol kamienny, drewniany, lustrzanka, wiśniowa, gabinety biologiczny, chemiczny, matematyczny... to dopiero początek sentymentalnej podróży w czasie. To tutaj gorączkowo sprawdzali zadania, wkuwali przed klasówką, pisali pierwsze miłosne liściki, rzucali ukradkowe spojrzenia na siebie nawzajem.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 305 z 312

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .