Wytwórnia heroiny pod Brzeskiem
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 kwietnia 2007 21:08
To największa fabryka polskiej heroiny zlikwidowana w Małopolsce mówią policjanci. W okolicach Brzeska działała profesjonalna fabryka, gdzie produkowano narkotyki. Policja wpadła na jej trop, bo od dłuższego czasu miała informacje o dwóch mężczyznach którzy zaopatrywali w narkotyki krakowski rynek - mówi Sylwia Bober-Jasnoch z małopolskiej policji. Wytwórnia znajdowała się w jednej z miejscowości powiatu brzeskiego. Policjanci znaleźli tam profesjonalną, w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną do wytwarzania narkotyku.
 
Wizyta Marszałka
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 kwietnia 2007 12:04
Łącznik autostrady - droga nr 768 w kierunku północnym do mostu na rzecze Wisła w miejscowości Górka, program odbudowy i modernizacji dróg "Żwirownie", budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku oraz Regionalnego Centrum Edukacyjno - Bibliotecznego w Brzesku - to najważniejsze tematy, które były omawiane podczas spotkania brzeskich samorządowców z marszałkiem województwa małopolskiego marszałkiem Markiem Nawarą.
 
Ślubowanie nowych Policjantów
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 kwietnia 2007 17:53
Szeregi brzeskich policjantów zasilone zostały czterema nowymi funkcjonariuszami, przyjętymi do służby w kwietniu 2007 roku. Młodzi policjanci, w tym jedna kobieta, od ubiegłego roku uczestniczyli w skomplikowanej procedurze naboru, która zakończyła się dla nich sukcesem. W obecności Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku, mł. insp. Roberta Biernata, cała czwórka nowych stróżów prawa złożyła uroczyste ślubowanie. Nowi adepci rzemiosła policyjnego patrolowanie ulic powiatu brzeskiego rozpoczną jesienią tego roku.
 
Marszałek Nawara w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 kwietnia 2007 08:02

W dniu dzisiejszym o godzinie 9.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Brzesku przy ulicy Głowackiego 51 rozpocznie się spotkanie samorządowców gminnych oraz powiatowych z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Markiem Nawarą. Głównym tematem rozmów będzie kwestia budowy Regionalnego Centrum Edukacyjno-Bibliotecznego, które ma powstać w Brzesku. Podczas spotkania poruszone zostaną również sprawy związane z powołaniem specjalnej podstrefy przemysłowej, która ma zostać utworzona w najbliższym otoczeniu brzeskiego węzła autostradowego.

 
Wiosenna zbiórka
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 kwietnia 2007 15:04
Urząd Miejski w Brzesku organizuje kolejną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Brzesko. Zbiórka "dużych śmieci" odbywać będzie się w godzinach od 8.00 do 16.00. Mieszkańcy Gminy będą mogli bezpłatnie składać odpady wielkogabarytowe do kontenerów ustawionych w wyznaczonych terminach i miejscach. Do pojemników można będzie wrzucać odpady wielkogabarytowe typu meble, wersalki itp. natomiast nie wolno wrzucać - gruzu oraz odpadów niebezpiecznych.
 
Budowlańcy zjadą do Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 kwietnia 2007 08:16
W dniu 18 kwietnia 2007 roku o godzinie 11.00 w Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brzesku, odbędzie się Seminarium Budowlane, na którym omawiane będą zagadnienia dotyczące założeń do projektu ustawy „Prawo Budowlane”. Organizatorami spotkania są parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości – Poseł na Sejm RP Edward Czesak oraz Poseł na Sejm RP Andrzej Adamczyk. Celem spotkania jest szeroko rozumiana konsultacja z zakresu projektów w procesach inwestycyjnych.
 
Sobota z Urzędem Skarbowym
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 kwietnia 2007 09:09
Jeżeli ktoś jeszcze nie złożył swojego zeznania podatkowego za ubiegły rok, będzie mógł to zrobić w najbliższą sobotę. Podobnie jak w roku ubiegłym w Urzędzie Skarbowym w Brzesku zorganizowany zostanie „Dzień Otwarty”. W sobotę 14-go kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00 na zainteresowanych czekać będą pracownicy skarbówki. Urzędnicy pomogą w wypełnieniu zeznań podatkowych, odpowiedzą na pytania związane z różnymi podatkami. W tym dniu będzie można również zwiedzić urząd „od kuchni” (np. gabinet kierownictwa, archiwum)
 
Szkolne Targi w Starostwie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 kwietnia 2007 08:44
Jaki kierunek wybrać i w której szkole dalej się kształcić? Na te i inne pytania gimnazjalistom z powiatu brzeskiego mają pomóc targi edukacyjne. W Starostwie Powiatowym w Brzesku swoje osiągnięcia, dorobek oraz oferowane kierunki kształcenia prezentują szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Targi edukacyjne otworzył starosta brzeski Ryszard Ożóg. Młodzież ze szkól ponadgimnazjalnych prezentowała swoje placówki, ukazując ich osiągnięcia oraz nowe typy, kierunki i zawody kształcenia w roku szkolnym 2007/2008.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 następna > ostatnia >>

Strona 305 z 308

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .