Świąteczno-noworoczne spotkanie strażaków
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 stycznia 2008 18:10

W poniedziałek 14 stycznia na corocznym świąteczno-noworocznym spotkaniu zebrał się Zarząd Gminny Związku OSP RP w Brzesku. Tradycją jest, że każdego roku spotkanie odbywa się w innej jednostce. W tym roku rolę gospodarza pełniła OSP w Okocimiu. Spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze, chociaż oczywiście omówiona została praca jednostek w ubiegłym roku, udział w akcjach ratowniczych, usuwaniu skutków ubiegłorocznej wichury itp. Przedstawione zostały wstępne plany na rok 2008. W bieżącym roku na zapewnienie gotowości bojowej jednostek w gminie Brzesko przeznaczone zostały środki w wysokości 117 tys. zł. Uchwalone też zostały dodatkowe fundusze na zakup środków transportu w wys. 120 tys. zł. To bardzo dobra decyzja, ponieważ pozwoli na podjęcie starań mających na celu modernizację bardzo już sfatygowanego taboru samochodowego jakimi dysponują jednostki OSP.

 
1 procent podatku dla pięcioraczków
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 13 stycznia 2008 20:36

Każdy mieszkaniec może teraz wesprzeć rodzinę Górków, w której rok temu na świat przyszły pięcioraczki. Wystarczy tylko jeden procent podatku przekazać na konto fundacji Anny Dymnej. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych stwarza możliwość przekazania części swojego podatku  na cele charytatywne. I chociaż jest to zaledwie jeden procent, warto uczynić ten gest. - To jest bardzo proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe za ubiegły rok, jeden procent podatku możemy przekazać na rehabilitację i pomoc maluchom z Brzeska. Dzieci, które przyszły na świat w 26. tygodniu ciąży wciąż wymagają specjalistycznej pomocy lekarskiej.
 
Apel brzeskiej policji
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 stycznia 2008 13:14

Brzeska policja prosi w kontakt osoby, które były świadkiem lub posiadają wiadomości na temat wypadku drogowego jaki miał miejsce w dniu 30.11.2007 r.ok. godz. 17.00 w Brzesku na ul. Głowackiego w okolicy kościoła św. Jakuba. W trakcie tego zdarzenia kierujący samochodem koloru czerwonego potrącił kobietę, która przechodził przez ulicę na przejściu dla pieszych. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informację w tej sprawie proszone są o kontakt na nr telefonu 014 662 62 16 lub 997.
 
Kameralny Sylwester na Placu Kazimierza
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 30 grudnia 2007 12:37

Jak poinformował Krzysztof Bigaj - Kierownik Biura Promocji w Urzędzie Miejskim, w tym roku władze magistratu powracają do wspólnego powitania Nowego Roku w centralnym punkcie miasta. Tegoroczne obchody będą miały wyraz kameralny i ograniczą się do wspólnych życzeń z pełniącym obowiązki burmistrza Bogusławem Babiczem, składanych mieszkańcom Brzeska. Jednak jak podkreśla Krzysztof Bigaj, niewykluczone, iż od przyszłego roku brzeski magistrat będzie organizował huczne obchody powitania Nowego Roku. W dużej mierze uzależnione będzie to od frekwencji brzeszczan podczas tegorocznej nocy sylwestrowej - dodaje Kierownik Biura Promocji. Początek sylwestrowej nocy na Placu Kazimierza o godzinie 23.45.
 
Zmiany personalne w miesięczniku BIM
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 grudnia 2007 17:33

Na ostatniej w 2007 roku sesji Rady Miejskiej, powołano nowego redaktora naczelnego periodyku wydawanego przez brzeski magistrat. Uchwałą Rady Miejskiej został nim Łukasz Kornaś. Jest on absolwentem polonistyki na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, dotychczas współpracował z portalem brzesko.com.pl oraz współtworzył i był redaktorem naczelnym miesięcznika „Przegląd Brzeski”. Jak zapowiada nowy redaktor naczelny, zamierza odpolitycznić „BIM”, nadać gazecie świeżości oraz uczynić ją otwartą na współpracę ze wszystkimi członkami Rady Miejskiej, urzędnikami a także czytelnikami.  „Wspólnota Samorządowa” sprzeciwiająca się zaistniałej zmianie zapowiedziała skierowanie skargi dotyczącej sposobu powoływania redaktora naczelnego przez Radę Miejską do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
 
Opłatek z Biskupem Ordynariuszem
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 grudnia 2007 21:17
Blisko 200 osób uczestniczyło w uroczystej kolacji wigilijnej w Brzesku. Zasiedli do niej samotni, ubodzy i bezdomni. Były życzenia oraz wspólne kolędowanie. Wielu uczestników kolacji czekało na to wyjątkowe spotkanie cały rok. Starsi, samotni, bezdomni życzyli sobie zdrowia i lepszej przyszłości. Wspólnie przy stole  zasiedli z nimi samorządowcy i ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc. Pasterz Kościoła tarnowskiego podkreślił, że przychodzący na świat Jezus Chrystus daje nam nadzieję, siłę do działania, przynosi przesłanie miłości, którą trzeba się dzielić".
 
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 17 grudnia 2007 23:07

W piątek 7 grudnia 2007r. w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego odbyła się uroczystość podsumowania Małopolskiego Projektu ,,Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, który miał na celu przygotowanie uczniów gimnazjów do niesienia pomocy potrzebującym. Uroczystość uświetniła obecność Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Nawary oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty - Józefa Rostworowskiego, którzy sprawowali  honorowy patronat nad realizacją przedsięwzięcia. Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II, apelującego, abyśmy "dawali świadectwo miłosierdzia" i nieśli pomoc potrzebującym. Jego głównym celem jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi oraz przygotowanie do społecznego działania na rzecz innych.
 
6 kanydatów na burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 grudnia 2007 21:16

Aż trzech kandydatów związanych ze strukturami brzeskiego PiS zgłosiło chęć objęcia posady burmistrza miasta. Są to: Krzysztof Ojczyk, oficjalnie popierany przez partię oraz Mirosław Wiśniowski, który na czas kampanii zawiesił członkostwo w PiS oraz Tadeusz Ciurej. Grzegorz Wawryka i Bogusław Babicz to politycy kojarzeni ze Wspólnotą Samorządową, ale ugrupowanie popiera obecnego sekretarza gminy, którego rekomenduje przede wszystkim poseł Jan Musiał. Bogusław Babicz może również liczyć na poparcie PSL, Akcji Katolickiej oraz sołtysów z gminy Brzesko. Swojego kandydata zgłosiła też Platforma Obywatelska, a jest nim Franciszek Brzyk. Od poniedziałku rozpoczęła się oficjalna kampania wyborcza, kiedy to do siedziby Komisarza Wyborczego w Tarnowie wpłynęły zgłoszenia komitetów wyborczych, reprezentujących poszczególnych kandydatów.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 305 z 322

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .