Reklama
Nie masz czasu? Wymień dowód w sobotę!
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 24 sierpnia 2007 12:04

W związku z dużą ilością petentów starających się o wymianę "starego" dowodu osobistego na "nowy", władze brzeskiego magistratu postanowiły wprowadzić duże udogodnienie dla zainteresowanych tym tematem. Mianowicie, bramy Urzędu Miejskiego zostaną dodatkowo otwarte w sobote 8 września. W związku z tym, każdy, kto nie ma czasu zalatwić sprawy wymiany dowodu w ciągu tygodnia, będzie mógł dopełnić wszelkich formalności w tym terminie. Warto zatem tak ustawić sobie kalendarz, aby sprawę zalatwić szybko i skuteczniem, a nie odkladać jej na ostatnią chwile. Dzięki temu unikniemy stania w długich ogonkach pod koniec roku. Przypominamy jeszcze raz. Stare dowody tracą ważność z dniem 1 stycznia 2008 roku!
 
Honorowi dawcy z brzeskiej komendy
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 sierpnia 2007 16:29

O tym, że w okresie wakacyjnym brakuje krwi, wiedzą chyba wszyscy. Zdają sobie z tego sprawę doskonale także policjanci działający  w Klubie Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku. Klub działa od 1998 r., i do lipca 2007 jego członkowie oddali 96 tys. 300 ml krwi pełnej. W chwili obecnej czynnie działa 22 członków klubu w tym dwie kobiety. Zarząd klubu tworzą: Prezes - Marek Kasperek, V-ce Prezes - Paweł Matura, Sekretarz - Paweł Ruciński, Skarbnik - Tomasz Milewski, Członek Zarządu - Grzegorz Matura. W lipcu bieżącego roku, z okazji Święta Policji odznaczono zasłużonych honorowych dawców krwi następującymi odznaczeniami i wyróżnieniami.
 
Mocny wyrok w sprawie Zagłoby
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 18 sierpnia 2007 09:51

A konkretnie w sprawie pracownika firmy Carlsberg Polska S.A. Michała W., pełniącego funkcję kierownika marki. Został on uznany winny złamaniu przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Dlaczego? Ponieważ zleciał wykonanie reklamy piwa marki Zagłoba na billboardach, które m.in. witały i żegnały podróżnych przemieszczających się w okolicach Brzeska. Uznany został winnym, gdyż nie umieścił na wspomnianych reklamach informacji o szkodliwości picia alkoholu, oraz zakazie sprzedaży tegoż napoju nieletnim. Wyrokiem sądu, uznającego winę oskarżonego, na jeden rok zawieszono postępowanie wobec Michała W., który dodatkowo musi zapłacić 5 tys. złotych na cele charytatywne, oraz pokryć koszta sądowe, wynoszące 845 zł.
 
'Nowa-stara' dyrekcja szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 17 sierpnia 2007 10:14

Niespodziewanie dla wszystkich, na stanowisko dyrektora brzeskiego szpitala powraca pani Józefa Szczurek. Swoje stare-nowe obowiązki pełnić będzie od dnia 3 września. Przypomnijmy, iż Józefa Szczurek zrezygnowała z pracy w szpitalu w maju, kiedy to została wiceprezesem KRUS-u w Nowym Sączu. Od tego czasu miały miejsce przepychanki związane z wyborem nowej dyrekcji. W trakcie przygotowań do konkursu pojawiły się sygnały, iż może on być ustawiony, dlatego go odwołano. I teraz (bez konkursu), na stanowisko powraca pani Szczurek. Decyzja ta z pewnością najbardziej ucieszyła starostę brzeskiego Ryszarda Ożóga, który zawsze oceniał pracę pani dyrektor bardzo wysoko.
 
Urząd Marszałkowski pomoże pięcioraczkom
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 sierpnia 2007 15:24

Już wkrótce rodzina państwa Katarzyny i Grzegorza Górka z Brzeska, w której przyszły na świat pięcioraczki, otrzyma pomoc finansową ze strony województwa. Zarząd Województwa Małopolskiego postanowił przekazać 50 tys. zł na pomoc rodzinie. Uchwała czeka jeszcze na zatwierdzenie przez małopolskich radnych na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego. - Podejmując decyzję o przekazaniu 50 tys. zł rodzinie państwa Górka kierowaliśmy się zasadami ludzkiej solidarności – mówi wicemarszałek Ciepiela. – Dokładnie zapoznałem się z trudną sytuacją ekonomiczną rodziny i przedstawiłem ją innym członkom zarządu województwa. Mamy świadomość tego, że pieniądze przez nas przekazane to kropla w morzu potrzeb, ale wierzymy, że chociaż w małym stopniu uda nam się wspomóc państwa Górka w podjętym przez nich trudzie wychowawczym.
 
Koncertowa niedziela na Placu Kazimierza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 16:31

W niedzielne popołudnie tj. 12 sierpnia br. na Placu Kazimierza w Brzesku odbyła się plenerowa impreza charytatywna na rzecz brzeskich pięcioraczków. Podczas niedzielnej imprezy udało się zebrać 17322,63 zł. Charytatywna impreza na Placu Kazimierza w Brzesku została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku oraz Stowarzyszenie Pomocna Dłoń z miejscowości Gnojnik. Natomiast, Patronat Honorowy objął Starosta Brzeski Ryszard Ożóg. Obecni również byli poseł Edward Czesak, gospodarz miasta Jan Musiał, samorządowcy oraz przedstawiciele brzeskich firm i instytucji.
 
Charytatywny koncert już w najbliższą niedzielę
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 sierpnia 2007 10:47

Starostwo Powiatowe w Brzesku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku oraz Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Gnojniku zapraszają wszystkich, którym nie jest obojętny los „brzeskich pięcioraczków” na koncert charytatywny, mający na celu pomoc maluszkom. Wydarzenie to będzie miało miejsce na Placu Kazimierza w niedzielę 12 sierpnia. Akcja odbędzie się w połączeniu z imprezą pn. „Zielone Ochronki żegnają wakacje”, dlatego też program dnia zapowiada się bardzo bogato. Planowane są m.in. występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, gry i zabawy dla dzieci, aukcja oraz loteria fantowa. Całkowity dochód z akcji organizatorzy przekażą na rzecz dzieci.
 
Uczniowskie dojazdy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 09 sierpnia 2007 15:46

Tysiące złotych kosztuje rocznie dojazd do szkół uczniów z terenu gminy Brzesko. Najwięcej - 150 tysięcy złotych przeznaczone jest dla uczniów dojeżdżających do Gimnazjum nr 2, 96 tysięcy złotych dla gimnazjum w Jadownikach, zaś najmniej - 78 tysięcy złotych dla gimnazjum nr 1. I właśnie teraz rozstrzyga się to, która z firm transportowych będzie obsługiwać szkolne kursy. Kwoty są niebagatelne, gdyż liczba przewożonej młodzieży jest ogromna. - Z tego właśnie powodu zwracamy baczną uwagę na firmy startujące w przetargach. Obok ceny, równie ważnym kryterium jest doświadczenie przewoźników. Chodzi o to, aby uczniowie zarówno do, jak i ze szkoły dojechali bezpiecznie - mówi wiceburmistrz Brzeska, Krzysztof Bigaj.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 305 z 316

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .