Reklama
Nowe władze Okocimskiego Klubu Sportowego
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 03 lipca 2007 10:29

27 czerwca dokonano wyboru władz klubu – wizytówki sportowej naszego miasta. Nowym prezesem został – zastępując Szczepana Zydronia - Józef Gawenda, który jeszcze niedawno pełnił funkcję trenera drugoligowej drużyny siatkarzy z Brzeska. Funkcję v-ce prezesa ds. sportowych powierzono Lesławowi Kołodziejowi. Sprawami organizacyjnymi zajmował się będzie v-ce prezes Michał Mrówka, natomiast budżetem klubu opiekował się będzie v-ce prezes ds. finansowych Janusz Nalepa. Sekretarzem klubu został Tadeusz Wesołowski, zaś rolę skarbnika pełnił będzie Ludwik Cyga.
 
Alarm pożarowy i chemiczny w browarze
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 lipca 2007 20:27

Na szczęście tylko ćwiczebny. Dźwięk syren alarmowych w zakładzie pracy może oznaczać tylko jedno. Groźny wypadek lub awarię. I taki dźwięk rozległ się w samo południe w okocimskim browarze. Okazuje się, że w maszynowni chłodniczej dochodzi do rozszczelnienia zbiornika zawierającego 45 ton amoniaku. Pracownicy przebywający w pobliżu miejsca awarii zostają natychmiast ewakuowani, do akcji wkraczają służby ratownicze. Bezbłędnie zadziałał system zabezpieczający, nad uszkodzonym zbiornikiem prawie natychmiast otwierają się urządzenia rozpylające wodę.
 
O bezpieczeństwie w ruchu drogowym
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 28 czerwca 2007 13:11

W dniu 27 czerwca br. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku  odbyło się spotkanie, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu brzeskiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Komisji Prawa i Porządku Rady Powiatu, Zarządu Dróg Powiatowych, GDDKiA, ZDW oraz samorządu powiatowego i gminnego. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Spotkanie otworzył starosta brzeski Ryszard Ożóg oraz Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marek Dworak.
 
Pałac Goetza na sprzedaż
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 czerwca 2007 21:26

Podczas wtorkowej sesji rady powiatu brzeskiego zapadła ostateczna decyzja o sprzedaży zabytkowego zespołu pałacowego w Brzesku. Dyskusja co do przyszłości niszczejącego od lat pałacu toczyła się już podczas poprzedniej kadencji. Radni powiatowi nie potrafili jednak ustalić wspólnego stanowiska co do przyszłości oraz sposobu zagospodarowania zabytkowego pałacu. I tym razem stanowisko rajców nie było jednogłośne, za sprzedażą obiektu opowiedzieli się radni rządzącej koalicji POPiS, przeciw byli natomiast radni Wspólnoty Samorządowej, którzy uważali, że lepszym rozwianiem będzie zagospodarowanie pałacu na potrzeby lokalnej społeczności.
 
Nóż poszedł w ruch
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 czerwca 2007 20:20

Nawet 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w sobotni wieczór podczas kłótni wbił nóż w plecy swojemu koledze. Ofiara ataku przebywa w szpitalu, i jak podają lekarze, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Między dwoma osobami doszło do sprzeczki, która zamieniła się w kłótnie. Efektem tej mało przyjacielskiej dyskusji pomiędzy „kolegami” był nóż wbity w plecy jednego z nich. Powód sprzeczki nie jest na razie policji znany. Sprawca już został przesłuchany przez prokuratora.
 
Radni o przyszłości pałacu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 25 czerwca 2007 17:29

Jak bumerang powraca temat przyszłości palacu Goetzów. Sprzedać, czy nie? Komu i za ile? W trakcie jutrzejszej sesji rady powiatu, radni po raz kolejny zabiorą głos w tej sprawie. Co prawda na marcowej sesji większość radnych opowiedziała się za sprzedażą obiektu, jednak od tego czasu sytuacja się skomplikowała. Na mocy decyzji Wojewódzkiego konserwatora Zabytków, pałacu nie można sprzedać osobno, tylko wraz z otaczającym go parkiem, na obszarze którego znajduje się cenny drzewostan. Tym sposobem wartość obiektu powiększonego o 14 ha parku znacznie wzrosła. Czy znajdzie się chętny na taką inwestycję? Z niecierpliwieniem czekamy na finał tej sprawy.
 
Jubileuszowy Memoriał
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 25 czerwca 2007 14:08
W dniu 16 czerwca 2007 r. na brzeskim akwenie wodnym „Trzy Stawy" odbyły się zawody wędkarskie z okazji „15 Memoriału Aldusia Kwaśniaka". W memoriale startowała młodzież do lat 18-tu w kategorii kadetów oraz juniorów. Gośćmi honorowymi zawodów byli rodzice tragicznie zmarłego Aldusia, państwo Teresa i Romuald Kwaśniakowie,  którzy ufundowali nagrodę rzeczową dla najlepszego zawodnika oraz słodycze i ciasto dla wszystkich uczestników. Puchar dla najlepszego zawodnika, którym został Kamil Więcław z Tarnów Azoty, ufundował poseł RP Edward Czesak.
 
Psy czekają na adopcję
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 czerwca 2007 08:19
Jak poinformował Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Brzesku od teraz wszystkie bezdomne i błąkające się psy z terenu Brzeska i gminy będą interwencyjnie wychwytywane na zlecenie brzeskiego Urzędu i wysyłane do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu. - Zachęcamy mieszkańców do odwiedzania schroniska i adopcji psów, aby jak największa ich liczba znajdowała nowy dom. Informujemy również, że do czasu przewiezienia psów do Schroniska w Nowym Targu, przebywają one w kojcach znajdujących się na terenie bazy Brzeskich Zakładów Komunalnych przy ul. Przemysłowej w Brzesku,
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 306 z 314

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .