Reklama
Sekretarz odwołany
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 maja 2008 17:34

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Brzesku odwołany został wieloletni sekretarz gminy Brzesko, Bogusław Babicz. Za odwołaniem głosowało 10 radnych, 7 wstrzymało się od głosu, a trzech było przeciw. Jak podkreśla Grzegorz Wawryka, nie deprecjonuje on kwalifikacji Bogusława Babicza, a wniosek o odwołanie go z funkcji sekretarza wynika jedynie z braku zaufania. Przypomnijmy, podczas lutowych wyborów na burmistrza Brzeska Grzegorz Wawryka stoczył zaciętą walkę właśnie z Bogusławem Babiczem. Na razie nie powołano nowego sekretarza. Na giełdzie nazwisk znajdują się: Stanisław Sułek (prawnik, pracownik biura poselskiego Edwarda Czesaka), Alicja Syty (prawnik, pracownica Starostwa Powiatowego w Brzesku), Maria Kądziołka (prawnik, Radna Miejska, sekretarz gminy Szczurowa).

 
Nowy radiowóz dla brzeskich policjantów
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 kwietnia 2008 12:35

Brzescy policjanci otrzymali kolejny radiowóz służbowy marki Kia Cee'd, który został im przekazany podczas uroczystości która miała miejsce w Szczurowej. Będzie on użytkowany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Szczurowej, którzy obsługują teren gmin Szczurowa i Borzęcin. Pojazd ten o wartości 73 560 zł. został zakupiony ze środków przekazanych w połowie przez samorząd Gminy Szczurowa i Gminy Borzęcin (po 17 500 zł.) oraz Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Jest to już trzeci pojazd tego typu, którego zakup w ostatnim czasie sfinansowały samorządy powiatu brzeskiego.

 
Bezprzewodowy Internet w Urzędzie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 kwietnia 2008 18:18

Hotspot czyli otwarty i dostępny publicznie Internet dla wszystkich klientów został uruchomiony w Urzędzie Gminy Dębno. Dzięki niemu bezprzewodowo będzie można łączyć się z Internetem korzystając np. z laptopa, palmtopa czy telefonu komórkowego wyposażonego w odpowiednią kartę sieciową. Posiadacze tego typu sprzętu mogą się łączyć z Internetem niemal w całym budynku, a także na parkingu, ale najlepsze połączenie można uzyskać w miejscach oznaczonych. Aktualnie do dyspozycji jest łącze o przepustowości 1Mbit/s, ale w przyszłości możliwe jest jej zwiększenie.

 
Tragiczny finał poszukiwań
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 19 kwietnia 2008 19:43
pletwonurkowieW czwartkowe popołudnie policyjni płetwonurkowie wyłowili w okolicach Zakliczyna ciało młodej kobiety. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Bożena Owsiak potwierdziła, że martwa dziewczyna to poszukiwana od kilku tygodni 19-letnia Anna Sarlej mieszkanka Bucza. Na chwilę obecną śledczy wykluczają udział osób trzecich. Przypomnijmy, 25 marca 19-latka pojechała do Brzeska, aby w jednym z tamtejszych lokali świętować urodziny swojej koleżanki, wtedy też widziano ją po raz ostatni.
 
Ekskluzywny hotel w Pałacu Goetzów
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 kwietnia 2008 14:31

Ekskluzywny hotel z odnową biologiczną i kąpielami w piwie - taki pomysł mają na zagospodarowanie Pałacu Goetzów w Brzesku jego nowi właściciele. Obiekt wraz z parkiem odkupili od spadkobierców. Już niebawem mają rozpocząć się prace renowacyjne, które potrwają kilka lat. Za jaką kwotę nowi właściciele nabyli zabytkowy obiekt tego nie chcą zdradzić. Zdradzają natomiast swoje plany z tym obiektem. Ma tam powstać ekskluzyny hotel. Sam pałac wymaga gruntownej renowacji, ponieważ znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Prace te potrwają około 3 lat. Nowi właściciele zapowiadają, ze samego parku nie zamkną dla mieszkańców.
 
Poręba Spytkowska nadal bez wody?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 kwietnia 2008 14:34
Po wielu słowach obietnic prace utknęły w miejscu, Gazeta Krakowska tę małą wioskę graniczącą z Brzeskiem nazwała „białą plamą” na mapie gminy, gdzie do dnia dzisiejszego nie powstał wodociąg, który do życia wydaje się być niezbędny. Meteorolodzy przewidują bardzo suche lato, zima również nie przyniosła podniesienia poziomu wód w studniach mieszkańców Poręby. Woda znów będzie wożona w beczkowozach i rozlewana do beczek i butelek, które nie zawsze są w najlepszym stanie sanitarnym. Wiele osób również nie może wyjść po te kilka litrów wody, gdyż ich stan zdrowia na to nie pozwala, a prać i myć się muszą. Sytuacja najbardziej zaostrza się na przełomie lipca i sierpnia kiedy w studniach brakuje wody do picia.
 
Zespół 'ŁZY' zagra na Dniach Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 29 marca 2008 11:44

Gwiazdą tegorocznych „Dni Brzeska” będzie zespół „Łzy”. Jak poinformował nas Andrzej „Dyzio” Król manager grupy, Ania Wyszkoni wraz z kolegami wystąpi w niedzielny wieczór 22 czerwca. Koncert zespołu „Łzy” to połączenie znakomitego show muzycznego oraz spektaklu świetlnego, a przeboje takie jak „Narcyz” czy „Agnieszka” znane są doskonale szerokiej publiczności. W sobotę 21 czerwca zagrają „Latające talerze” i być może zespół „Video” czyli projekt Tomka Luberta znanego ze współpracy z Dodą. Z muzycznych atrakcji na ten rok zaplanowano jeszcze piknik country na „Ranczo Pasja” oraz koncerty na „Pożegnaniu Lata”. Natomiast plotką okazuje się być rozpowszechniana informacja o koncercie zespołu „Feel”.

 
Brzeska ściana... płaczu
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 marca 2008 16:23

Brzesko może się pochwalić wieloma urokliwymi miejscami, zapewne jednak nie należy do nich fasada jednej z kamienic przy ulicy Fryderyka Chopina, którą namiętnie i permanentnie – oczywiście nielegalnie! plakatują wciąż ci sami przedsiębiorcy. Być może, można by pominąć ten temat gdyby nie fakt, iż jest to ulica w centrum miasta, dająca wątpliwe doznania estetyczne. Dziwić może również fakt, iż nikt nie chce(?), nie może? Zadbać o względny porządek w centrum Brzeska.

 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 306 z 328

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .