Konferencja prasowa posła Musiała
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 listopada 2007 15:37

Punktualnie o godzinie 12.00 w Sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury miała dzisiaj miejsce konferencja prasowa posła Jana Musiała. Było to pierwsze spotkanie byłego burmistrza Brzeska z przedstawicielami lokalnych mediów po zaprzysiężeniu w Sejmie. W trakcie konferencji poseł odniósł się do aktualnych wydarzeń politycznych w gminie Brzesko. Bardzo dużo miejsca poświęcił kwestii powołania komisarza miasta i obsadzenia na tym stanowisku Stanisława Sułka. Poseł Musiał tłumaczył, że w dotychczasowej praktyce, gdy burmistrz opuszczał zajmowane przez siebie stanowisko odchodząc do pracy w strukturach parlamentarnych, rekomendował wojewodzie kandydata do objęcia funkcji komisarza. Zgodnie z tym, Jan Musiał po opuszczeniu brzeskiego magistratu przedstawił na to stanowisko kandydaturę Bogusława Babicza, obecnego sekretarza gminy. Wg posła Musiała, wojewoda wstępnie zaakceptował tę propozycję, jednak pod naciskiem posła Czesaka zmienił zdanie i powołał na stanowisko komisarza byłego pracownika biura poselskiego brzeskiego PiS. Zdaniem byłego burmistrza, jest to decyzja błędna, pozbawiona merytorycznego uzasadnienia, gdyż Stanisław Sułek nie posiada odpowiedniego doświadczenia w pracy samorządowca.
 
Brzesko ma Komisarza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 listopada 2007 19:06

W poniedziałek o godzinie 14.00 z rąk Dyrektora Wydziału Prawnego i Nadzoru Urzędu Wojewódzkiego Mirosława Chrapusty, Stanisław Sułek odebrał nominacje na p.o. burmistrza Brzeska. Będzie on pełnił tymczasową funkcje zarządczą do czasu najbliższych wyborów, które odbędą się najprawdopodobniej w połowie stycznia. To właśnie na komisarzu będzie spoczywało przygotowanie wyborów, które wyłonią nowego burmistrza. Warto nadmienić, iż komisarz posiada wszelkie prawa, które przysługują burmistrzowi, przeważnie jednak jego rola sprowadza się do zarządzania w ramach bieżącej działalności urzędu, bez podejmowania decyzji strategicznych dla gminy. Stanisław Sułek ma 27 lat, jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Rzeszowie, przez ostatnie dwa lata sprawował funkcję szefa biura poselskiego Posła Edwarda Czesaka, gdzie zajmował się między innymi pomocą prawną dla mieszkańców.
 
Policyjna akcja 'Zima'
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 listopada 2007 17:08

Brzescy policjanci tradycyjnie jak co roku będą prowadzić szeroko zakrojone działania profilaktyczne w ramach akcji "Zima 2007/2008".  Policjanci, głównie dzielnicowi w swoich rejonach służbowych, dokonują rozpoznania osób samotnych i niedołężnych celem udzielenia im wszechstronnej pomocy przez odpowiednie służby i ochrony przez niekorzystnymi skutkami okresu zimowego. W trakcie codziennej służby będą również udzielać pomocy osobom nietrzeźwym i bezdomnym, wykorzystując m.in. policyjne radiowozy do transportu tych osób i przewiezienia ich do odpowiednich placówek. Policjanci apelują do mieszkańców by wszelkie informacje o osobach, które mogą być zagrożone wychłodzeniem przekazywali na bezpłatny numer telefonu alarmowego 997. Do zadań policjantów  w tym okresie należeć będzie także egzekwowanie od właścicieli i zarządców nieruchomości obowiązku usuwania śniegu i lodu z chodników przyległych do posesji oraz dachów budynków.
 
Byłej pracownicy banku grozi do 5 lat wiezienia
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 10 listopada 2007 10:01
banknoty5 lat więzienia grozi Halinie R. - byłej pracownicy brzeskiego oddziału Banku Przemysłowo Handlowego, która z kont klientów banku wyprowadziła blisko 350 tysięcy złotych, przelewając pieniądze na konta członków swojej rodziny. Poszkodowani klienci, zaniepokojeni znikaniem pieniędzy, poinformowali o tym dyrekcję banku. Dzięki temu proceder został wykryty. Dyrektor brzeskiego banku postanowił złożyć doniesienie do prokuratury, podejrzewając, iż za oszustwo może odpowiadać jeden z pracowników banku. Prokuratura postawiła kobiecie zarzuty przywłaszczenia znacznej sumy pieniędzy oraz fałszowanie dokumentacji bankowej. Kobieta przyznała się do winy i zobowiązała się zwrócić skradzione pieniądze.
 
Aukcja prac domowników ŚDS
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 04 listopada 2007 13:57

W Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku odbyła się pierwsza aukcja prac wykonanych przez domowników Środowiskowego Domu Samopomocy. Wśród zaproszonych znaleźli się m. in.: starosta brzeski Ryszard Ożóg, wicestarosta Stanisław Pacura, przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Pater, burmistrz Brzeska Jan Musiał, radna powiatu Ewa Cierniak - Lambert, radna powiatu Maria Krzemińska oraz lokalni przedsiębiorcy: Andżelika Czyżyka, Tadeusz Wolsza, Urszula i Romuald Kusiorowie, Elżbieta Rosa. Do licytacji wystawiono różnorodne prace plastyczne m.in. obrazy, wyroby z gliny, kompozycje kwiatowe. W czasie aukcji atmosfera była bardzo gorąca, prace cieszyły się dużym zainteresowaniem. W sumie z aukcji udało się zebrać ponad trzy tysiące złotych.
 
Podziękowania Posła Jana Musiała
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 października 2007 22:25
jmusialWszystkim, którzy obdarzyli mnie zaufaniem, oddając na mnie głos w wyborach do Sejmu Rzeczpospolitej, wyrażam ogromną wdzięczność. Dziękuję osobom wspierającym moją kampanię wyborczą - przyjaciołom, bliskim i licznej grupie oddanych wolontariuszy. Bez Waszych głosów, pełnej poświęcenia pracy i wszelkiej pomocy mój sukces wyborczy nie byłby możliwy. To nasze wspólne zwycięstwo. Serdecznie dziękuję!
Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem Mieszkańców Gminy Brzesko, którą miałem zaszczyt i satysfakcję kierować przez ostatnie dziewięć lat. Dzięki Wam oraz moim oddanym współpracownikom w Urzędzie Miejskim tak efektywnie udawało się zmieniać oblicze naszej małej Ojczyzny. W tym czasie starałem się najlepiej jak potrafiłem, by nie zawieść Waszych oczekiwań. Teraz jako poseł także zrobię wszystko, żeby spełniały się marzenia. Wsłuchując się jeszcze wnikliwiej niż dotychczas w Wasze postulaty i sugestie, nie ustanę w wysiłkach zmierzających do tego, by wszystkim żyło się lepiej.
 
Wizyta grupy z Ukrainy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 25 października 2007 12:57

W Brzesku gościła grupa przedstawicieli samorządów i mediów ze wschodniej Ukrainy. Wizyta odbyła się w ramach projektu „Przejrzysty samorząd drogą do integracji europejskiej”, finansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. W stolicy powiatu brzeskiego grupa zwiedziła straż pożarną, zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, szpital, oraz powiatowy urząd pracy. Z gośćmi z Ukrainy spotkał się też starosta brzeski Ryszard Ożóg i wicestarosta Stanisław Pacura. Założenia projektu „Przejrzysty samorząd drogą do integracji europejskiej” ukierunkowane są na pracę wśród samorządowców, przedstawicieli trzeciego sektora i mediów ze wschodniej Ukrainy, w celu podniesienia ich kwalifikacji w zakresie działań na rzecz wprowadzenia pryncypiów przejrzystości i rozliczalności organów samorządowych w tych regionach.
 
Podziękowania Posła Edwarda Czesaka
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 24 października 2007 18:52

W związku z uzyskaniem mandatu poselskiego do Sejmu RP VI kadencji serdecznie dziękuję za udział w wyborach i cenny głos oddany na moją osobę! Chciałbym podziękować tym, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość w okręgu tarnowskim, a w szczególności niemal osiemnastu tysiącom tych, którzy zaufali mojej osobie. Szczególnie dziękuję mieszkańcom Powiatu Brzeskiego, którzy docenili moją dwuletnią pracę w poprzedniej kadencji.
       Wyrażam głębokie przekonanie, że swoją wiedzą, zaangażowaniem i umiejętnościami oraz doświadczeniem dobrze przysłużę się sprawom naszego kraju, województwa, regionu oraz Brzeska, będąc posłem wszystkich wyborców w naszym okręgu. 

 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 307 z 322

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .