Reklama
Jak poseł z posłem...
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 maja 2007 18:32

29 maja br. Poseł na Sejm RP Edward Czesak spotkał się w swoim Biurze Poselskim z Mateuszem Kudłą, uczniem trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 imienia Janusza Korczaka w Brzesku. Przypomnijmy, iż Mateusz będzie reprezentował Ziemię Brzeską podczas XIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Zgodnie z przyjętą tradycją obrady Sejmu odbędą się 1 czerwca br. Aby otrzymać mandat należało napisać pracę na jeden z trzech podanych tematów, dotyczących procesów globalizacyjnych. 
 
Od 1 czerwca wolniejsze pociągi
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 maja 2007 13:29

Ważna informacja dla wszystkich klientów Polskich Kolei Państwowych - już za kilka dni podróż pociągiem może znacznie się wydłużyć. Wszystko za sprawą wprowadzenia od 1 czerwca znacznego ograniczenia prędkości na większości linii kolejowych w Małopolsce. W sumie utrudnienia dotyczą kilkunastu połączeń, w tym również na popularnym odcinku Kraków – Medyka przebiegającym między innymi przez Brzesko. Jak zapowiada PKP niebawem stworzony zostanie nowy rozkład jazdy, dostosowany do wydłużającego się czasu przejazdu. Zmiany będą bardzo znaczące, świadczyć może o tym fakt, iż według zapowiedzi PKP, modyfikacje w godzinach przyjazdów i odjazdów pociągów będą wynosić nawet kilkadziesiąt minut.
 
Możliwe gwałtowne nawałnice
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 23 maja 2007 21:09

Jak poinformował Ireneusz Węglowski - inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Urzędu Miejskiego w Brzesku - w ciągu najbliższej doby na terenie Polski południowej przewiduje się występowanie licznych, gwałtownych burz i silnych przelotnych opadów deszczu. Lokalnie wystąpi grad. Średnia wielkość opadów wyniesie od 20 do 30 mm, a lokalnie podczas burz do 50 mm. Burzom towarzyszyć będzie silny i porywisty wiatr osiągający w porywach 25 m/s, tj. 90 km/h. Jak podano w komunikacie, zjawiska te mogą powodować uszkodzenia budynków i dachów, szkody w drzewostanie (łamanie gałęzi, wyrywanie drzew o płytkim systemie korzeniowym),
 
Oświadczenie Posła Edwarda Czesaka
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 22 maja 2007 15:55

"W związku z pojawiającymi się ostatnio w niektórych mediach, kłamliwymi informacjami o tym, iż w dniu 13 kwietnia br. zagłosowałem przeciwko życiu oświadczam, że nie byłem i nie jestem przeciwnikiem ochrony życia poczętego. W tym dniu odbyło się pięć głosowań nad poprawkami, których celem było zwiększenie ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Oświadczam, że pomimo wstrzymania się od głosu podczas głosowania nad pierwszym wnioskiem mniejszości, poparłem wprowadzenie do Konstytucji prawnej ochrony życia poczętego.
 
Brzeski szpital pracuje normalnie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 maja 2007 08:13

Lekarze i pielęgniarki po raz kolejny głośno domagają się podwyżek. W dniu dzisiejszym w całej Polsce rozpoczęły się strajki bezterminowe. Pacjenci będą przyjmowani tak, jak na ostrym dyżurze, a więc tylko nagłe przypadki i zagrażające życiu. Jednak nie wszystkie szpitale w województwie małopolskim przyłączyły się do strajku. Pracownicy brzeskiego ZOZu ograniczyli się jedynie do oflagowania i oplakatowania brzeskiego szpitala. W sumie w województwie małopolskim w strajku udział weźmie 21 szpitali i klinik. Żądania lekarzy zostały jasno sprecyzowane. Domagają się przede wszystkim podwyższenia swoich pensji.
 
Wystawa i licytacja prac WTZ "Ostoja"
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 19 maja 2007 09:30

24 maja w sali wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku odbędzie się VI aukcja prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Ostoja” w Brzesku. Dochód z aukcji w całości zostanie przeznaczony na wakacyjny wypoczynek wychowanków, na ich rehabilitację oraz na zakup niezbędnego sprzętu dla Warsztatów. Dodajmy, iż od 14 maja w sali wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku (ul. Kościuszki 7) odbywa się przedaukcyjna wystawa prac, która potrwa do dnia aukcji.  Wielka licytacja już w najbliższy czwartek (24 maja) od godziniy 17.30.
 
Sołtysi, przewodniczący osiedlowi u posła
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2007 13:19
17 maja br. w Biurze Poselskim Posła na Sejm RP Edwarda Czesaka mieszczącego się przy ulicy Okocimskiej 2, odbyło się spotkanie Sołtysów Gminy Brzesko oraz Przewodniczących Zarządów Osiedli z brzeskim parlamentarzystą. Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania oraz rzeczowej dyskusji nad możliwościami współpracy. Przypomnijmy, że dosłownie, przed kilkoma tygodniami odbyły się ostatnie wybory w sołectwach oraz na poszczególnych osiedlach w Brzesku. W blisko dwugodzinnym spotkaniu z brzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości  uczestniczyli, niemal wszyscy gospodarze swoich sołectw i osiedli.
 
Spotkanie z Janem Blecharzem
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2007 09:00

22 maja w sali wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku odbędzie się kolejne spotkania z cyklu Uniwersytet Trzeciego Wieku działającego pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem do Brzeska zawita znakomity psycholog sportu, wykładowca krakowskiej AWF, pochodzący z pobliskiego Okocimia, dr Jan Blecharz. Z jego porad korzystali znani polscy sportowcy z Adamem Małyszem na czele. Jan Blecharz sprawował również opiekę psychologiczną nad polską ekipą podczas Igrzysk Olimpijskich w Albertville oraz Salt Lake City. Początek tego ciekawego spotkania o godzinie 17.00.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 310 z 315

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .