Poręba Spytkowska nadal bez wody?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 kwietnia 2008 14:34
Po wielu słowach obietnic prace utknęły w miejscu, Gazeta Krakowska tę małą wioskę graniczącą z Brzeskiem nazwała „białą plamą” na mapie gminy, gdzie do dnia dzisiejszego nie powstał wodociąg, który do życia wydaje się być niezbędny. Meteorolodzy przewidują bardzo suche lato, zima również nie przyniosła podniesienia poziomu wód w studniach mieszkańców Poręby. Woda znów będzie wożona w beczkowozach i rozlewana do beczek i butelek, które nie zawsze są w najlepszym stanie sanitarnym. Wiele osób również nie może wyjść po te kilka litrów wody, gdyż ich stan zdrowia na to nie pozwala, a prać i myć się muszą. Sytuacja najbardziej zaostrza się na przełomie lipca i sierpnia kiedy w studniach brakuje wody do picia.
 
Zespół 'ŁZY' zagra na Dniach Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 29 marca 2008 11:44

Gwiazdą tegorocznych „Dni Brzeska” będzie zespół „Łzy”. Jak poinformował nas Andrzej „Dyzio” Król manager grupy, Ania Wyszkoni wraz z kolegami wystąpi w niedzielny wieczór 22 czerwca. Koncert zespołu „Łzy” to połączenie znakomitego show muzycznego oraz spektaklu świetlnego, a przeboje takie jak „Narcyz” czy „Agnieszka” znane są doskonale szerokiej publiczności. W sobotę 21 czerwca zagrają „Latające talerze” i być może zespół „Video” czyli projekt Tomka Luberta znanego ze współpracy z Dodą. Z muzycznych atrakcji na ten rok zaplanowano jeszcze piknik country na „Ranczo Pasja” oraz koncerty na „Pożegnaniu Lata”. Natomiast plotką okazuje się być rozpowszechniana informacja o koncercie zespołu „Feel”.

 
Brzeska ściana... płaczu
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 marca 2008 16:23

Brzesko może się pochwalić wieloma urokliwymi miejscami, zapewne jednak nie należy do nich fasada jednej z kamienic przy ulicy Fryderyka Chopina, którą namiętnie i permanentnie – oczywiście nielegalnie! plakatują wciąż ci sami przedsiębiorcy. Być może, można by pominąć ten temat gdyby nie fakt, iż jest to ulica w centrum miasta, dająca wątpliwe doznania estetyczne. Dziwić może również fakt, iż nikt nie chce(?), nie może? Zadbać o względny porządek w centrum Brzeska.

 
Bliżej Centrum Bibliotecznego w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 marca 2008 11:25

W dniu dzisiejszym w sali narad Urzędu Miejskiego w Brzesku burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka, oraz wicemarszałek województwa małopolskiego, Roman Ciepiela, podpisali porozumienie, które jest gwarantem przekazania przez Urząd Marszałkowski 150 tysięcy złotych na opracowanie projektów oraz kosztorysów niezbędnych do rozpoczęcia budowy Centrum Edukacyjno - Bibliotecznego w Brzesku. Jak poinformował burmistrz Wawryka, projekty powinny być gotowe najpóźniej do końca sierpnia, a sama budowa rozpocznie się na wiosnę 2009 roku. Inwestycja będzie finansowana wspólnie przez Urząd Marszałkowski, Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku.

 
Zadaj pytanie burmistrzowi!
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 marca 2008 15:44

Masz pytanie do burmistrza Brzeska? Żeby je zadać, nie musisz już przychodzić do Urzędu. Burmistrz Grzegorz Wawryka za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz portalu internetowego brzesko.com.pl odpowie na Państwa pytania. Najciekawsze oraz najważniejsze zapytania mieszkańców wraz z odpowiedziami Burmistrza opublikujemy w kwietniowym wydaniu Miesięcznika Przegląd Brzeski. Wszelkie pytania do nowego burmistrza Brzeska prosimy przesyłać na adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Przedświąteczne kiermasze
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 marca 2008 11:06

Do 15 marca w budynku Urzędu Miejskiego w Brzesku oraz Starostwa Powiatowego odbywa się doroczny kiermasz świąteczny, uczestników Warsztatów Terapi Zajęciowej w Brzesku. Uczestnicy warsztatów oferjują ręcznie wykonane kartki świąteczne. Również do 15 marca w sklepie sieci Intermarche w Brzesku ma miejsce kiermasz uczestników Warsztatów Terapi Zajęciowej z Zawady Uszewskiej. Dochód z kiermaszu chcemy przeznaczyc na dofinansowanie wypoczynku letniego naszych uczestników - podkreśla kierownik Warsztatów Marian Piech.
 
Papierosy bez akcyzy na 'czwórce'
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 marca 2008 16:02

Policjanci brzeskiej "drogówki" odnieśli kolejny sukces w zwalczaniu przestępczości związanej z nielegalnym transportem wyrobów nie posiadających polskich znaków akcyzy. W miejscowości Dębno, na trasie E-4 podczas rutynowej kontroli samochodu marki Dodge ujawnili transport papierosów bez akcyzy. W części bagażowej pojazdu znajdowało się 1600 kartonów papierosów pochodzących z Ukrainy. Kierowca samochodu tłumaczył się, iż zlecenie na przewiezienie ładunku z Rzeszowa do Krakowa otrzymał od nieznajomego obywatela Białorusi. Wstępnie oceniono, iż uszczuplenie podatku od wyrobów tytoniowych wynosi 81 tys. zł. Kierowca przewożący nielegalny ładunek, mieszkaniec Krakowa, został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

 
Jarosław Kaczyński w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 marca 2008 13:48

Kilkadziesiąt minut przebywał w Brzesku szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który złożył roboczą wizytę w biurze posła Edwarda Czesaka. W trakcie spotkania z brzeskimi sympatykami PiS towarzyszył mu Joachim Brudziński - przewodniczący Zarządu Głównego partii. Gospodarz spotkania przedstawił byłemu premierowi burmistrza Grzegorza Wawrykę oraz miejscowych sympatyków ugrupowania. W spotkaniu wzięli udział również dziennikarze oraz młodzi licealiści, założyciele brzeskiej młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości.

 
<< pierwsza < poprzednia 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 następna > ostatnia >>

Strona 313 z 334

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .