Taki zjazd - raz na 20 lat!
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 11 czerwca 2007 08:26

8 czerwca odbyło się spotkanie maturzystów LO w Brzesku z rocznika 1987. W piękne, słoneczne popołudnie spotkali się absolwenci po 20 latach od matury. Po Mszy Św w Kościółku świętego Ducha, w którym uczyli się religii  udali się do Pałacu, by z sentymentem powspominać stare, dobre czasy. Hol kamienny, drewniany, lustrzanka, wiśniowa, gabinety biologiczny, chemiczny, matematyczny... to dopiero początek sentymentalnej podróży w czasie. To tutaj gorączkowo sprawdzali zadania, wkuwali przed klasówką, pisali pierwsze miłosne liściki, rzucali ukradkowe spojrzenia na siebie nawzajem.
 
Wielokrotny gwałciciel znów zaatakował
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 czerwca 2007 08:28

Policjanci zatrzymali 41-latka, który w czwartek w Brzesku usiłował zgwałcić młodą kobietę. Mężczyzna trzy lata temu opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok 15 lat pozbawiania wolności za zgwałcenie i zabójstwo 17-latki. 23-letnia kobieta w czwartek ok. 14.30 jechała rowerem. Nagle zauważyła, że jedzie za nią - także na rowerze mężczyzna, który dogonił ją, zrzucił i zaciągnął w pobliskie zarośla obok lasu. Napastnik zranił dziewczynę nożem w szyję i grożąc śmiercią, usiłował zgwałcić. Krzyki kobiety usłyszeli dwaj mężczyźni z pobliskich domów, którzy pośpieszyli jej z pomocą. Po kilkudziesięciu minutach obławy policjanci zatrzymali mężczyznę.
 
Nowe rozkłady jazdy pociągów
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 05 czerwca 2007 08:22

Od pierwszego czerwca obowiązują nowe rozkłady jazdy pociągów regionalnych. Tym razem korekta rozkładu nie wiąże się z żadnymi likwidacjami połączeń. Zmiany w rozkładach wynikają z wprowadzeniem od początku tego miesiąca znacznych ograniczeń prędkości na większości linii kolejowych w Małopolsce. W sumie utrudnienia dotyczą kilkunastu połączeń, w tym również na popularnym odcinku Kraków – Medyka przebiegającym między innymi przez Brzesko. Jak poinformowało PKP, nowy rozkład jazdy został dostosowany do wydłużającego się czasu przejazdu. Dodajmy, iż aktualne rozkłady jazdy pociągów dostępne są pod adresem: www.rozklady.brzesko.com.pl
 
Nietypowa akcja brzeskich żaków
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 04 czerwca 2007 08:17

Studenci Małopolskiej Szkoły Wyższej w Brzesku zainicjowali dość nietypową akcję. Wśród swoich kolegów oraz mieszkańców Brzeska rozdali blisko 400 „oświadczeń woli”, będących dokumentami informującymi o woli przekazania swoich organów do transplantacji. Brzescy studenci włączyli się tym samym w ogólnopolską akcje pod hasłem: „Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są tutaj”. Polska niestety od lat znajduje się na szarym końcu jeśli chodzi o ilość dokonywanych przeszczepów.
 
Jeśli sprzedaż - to tylko z parkiem
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 czerwca 2007 17:19

Jeśli zabytkowy pałac Goetzów zostanie sprzedany, to tylko wraz z otaczającym go parkiem. Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał negatywną decyzję w sprawie rozdzielnej sprzedaży pałacu Goetzów oraz parku, na obszarze którego znajduje się cenny drzewostan. Przypomnijmy, że podczas marcowej sesji Rady Powiatu, radni Wspólnoty Samorządowej opowiedzieli się za sprzedażą pałacu, lecz bez otaczającego go blisko 14 hektarowego parku. Teraz już wiadomo, iż o podziale nie ma mowy. Niewykluczone, że co do przyszłości niszczejącego od lat pałacu, radni powiatu brzeskiego opowiedzą się już podczas czerwcowej sesji.
 
Rozłam w Radzie Miejskiej
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 31 maja 2007 18:56
herbNiezwykle burzliwa okazała się środowa sesja Rady Miejskiej w Brzesku. Głosami radnych Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości odwołano wywodzących się z Wspólnoty Samorządowej: Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej – Lecha Pikułę, Marię Kucia pełniącą funkcję Przewodniczącej Komisji Rodziny oraz Tadeusza Pasierba, który został odwołany z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. „Radni PIS i PO uznali za konieczność przeprowadzenie zmian, które zostały dokonane w dniu wczorajszym na sesji RM.
 
Rusza nabór kandydatów na ławników
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 maja 2007 08:21

Renciści i bezrobotni mają szansę na zdobycie paru groszy pracując w... wymiarze sprawiedliwości. Wielkimi krokami zbliżają się wybory ławników. Co bardziej pracowici mogą liczyć na zarobek nawet kilkuset złotych miesięcznie. Ławnicy to członkowie składów orzekających. Zgodnie z przepisami uczestniczą oni w sprawach karnych lub cywilnych na równi z zawodowymi sędziami. Rozpoczęło się właśnie kompletowanie list kandydatów na ławników. Zgłoszenia osób, które powinny zasiąść w składach orzekających, przesyłają radom gmin prezesi sądów oraz stowarzyszenia, organizacje i związki zawodowe.
 
Uwaga! Burze i silne wiatry
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 maja 2007 19:47

imgw Synoptycy i służby kryzysowe ostrzegają przed kolejnymi burzami, które w ciągu najbliższej doby mogą nawiedzić południe Polski, w tym także województwo małopolskie. Mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu, a lokalnie także z gradem. Będzie im towarzyszył wiatr o prędkości nawet do 90 kilometrów na godzinę. Jak poinformowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, pogoda taka może powodować łamanie gałęzi, uszkodzenia samochodów i budynków, a także zniszczenia upraw rolnych. Możliwe jest także zagrożenie pożarowe i uszkodzenia obiektów energetycznych.

 
<< pierwsza < poprzednia 311 312 313 314 315 316 317 318 319 następna > ostatnia >>

Strona 313 z 319

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .