Reklama
Nauczyciele mianowani
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 września 2007 10:12
Podczas wtorkowej Sesji Rady Powiatu Brzeskiego, zostały wręczono akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymali: Monika Klimczak (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku), Katarzyna Stal (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku), Bożena Kusion (Zespół Szkół w Czchowie). Po reformie oświatowej nauczyciele, aby uzyskać większe wynagrodzenie finansowe za swoją pracę, muszą systematycznie podnosić swoje kwalifikacje. - Egzaminy na nauczycieli mianowanych przeprowadzamy od 2001 roku. Otrzymanie nominacji na nauczyciela mianowanego wiąże się z podwyżką wynagrodzenia. I tak grupa nowych nauczycieli mianowanych zarabiać będzie brutto ponad 1700 złotych. Teraz, po roku przerwy, wszyscy mianowani nauczyciele mogą rozpocząć trzyletni staż na nauczyciela dyplomowanego.
 
Rusza Szkoła dla Rodziców i Wychowawców
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 20 września 2007 13:55

Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie w ramach programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkole” rozpoczyna na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej realizację warsztatów „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” w całej Polsce. W ramach tego szeroko zakrojonego projektu psychoedukacji rodziców i nauczycieli w brzeskim Ośrodku Pomocy Psychologicznej rusza II edycja Szkoły dla Rodziców i Wychowawców Zajęcia są w całości finansowane ze środków CMPP i udział rodziców w szkoleniu jest bezpłatny. Prowadzić je będą psycholog Elżbieta Pokorny i pedagog Agnieszka Skołyszewska. W małopolsce koordynatorem projektu jest Jolanta Basistowa, psycholog i lider małopolski „Szkoły’...”
 
Wstrzymanie sprzedaży pałacu!
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 września 2007 12:14

Jak długo jeszcze będzie powracać temat sprzedaży kompleksu pałacowego w Brzesku? Tego chyba nie wie nikt. Wydawało się, że wiedzę taką powinni posiadać włodarze powiatu, i radni, którzy jakiś czas temu zdecydowali o tym, że zostanie on sprzedany. Ale okazało się, że ich wiedza jest niepełna. Dlaczego? Ponieważ przypomnieli sobie o istnieniu majątku potomkowie legendarnego piwowara. Przypomnieli, i postanowili zbadać sprawę przejęcia pałacu przez skarb państwa tuż po wojnie. Tym samym, procedura przetargowa została wstrzymana. Opozycja za zaistniałą sytuację obwinia obecny zarząd, uważając, że należało „dogadać” się ze spadkobiercami pałacu. Zarząd natomiast odbija piłeczkę, twierdząc, iż w poprzedniej kadencji też nie zrobiono niczego, w celu wyjaśnienia problemu. Z kolei radny Kazimierz Brzyk obwinia wojewodę. I tym sposobem sytuacja patowa trwa nadal.
 
Ponad 20 tyś. złotych dla brzeskich pięcioraczków
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 września 2007 10:18

Brzeskie pożegnanie lata upłynęło w tym roku pod hasłem 'Podarujmy słońce brzeskim pięcioraczkom'. W trakcie imprezy na Placu Kazimierza zbierano pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom i ich rodzicom. Podczas kwesty, licytacji i loterii fantowej zebrano łącznie 13 747 zł.  Dodatkowo w piątek na antenie radia RDN Małopolska przeprowadzono specjalną licytację w trakcie której, słuchacze wylicytowali kwotę 7 150 zł. Ponieważ pozostało wiele gadżetów z loterii, będzie ona kontynuowana w tym tygodniu na terenie brzeskich szkół - mówi koordynator akcji, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku pani Małgorzata Cuber. Do akcji pomocy maluszkom chętnie włączyła się młodzież, która zbierała datki do puszek. Na licytacji wystawiono m.in. grafikę Andrzeja Mleczki, przekazaną przez Radio Eska. Została ona sprzedana za kwotę 300 zł.
 
Wojewoda z wizytą w brzeskim szpitalu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 17 września 2007 12:37

Na specjalne zaproszenie posła Edwarda Czesaka 10 września br. gościł w brzeskim szpitalu wojewoda małopolski Maciej Klima. Celem spotkania, było omówienie, aktualnej sytuacji w brzeskim SP ZOZ, szczególnie po zmianach kadrowych, jakie zaszły w ostatnim czasie. Dyskutowano również o zamierzeniach zarządu placówki na przyszłość. Przypomnijmy, że po kilku miesiącach na stanowisko dyrektora powróciła Józefa Szczurek, która przez kilka miesięcy pracowała w sądeckim oddziale KRUS.  Wojewoda spotkał się z władzami powiatu oraz dyrekcją szpitala. Podczas jego, wizyty, rozmawiano na temat utworzenia sieci szpitali, planowanych inwestycji dotyczących oddziałów – Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralnej Sterylizacji.
 
Kto posłem Ziemi Brzeskiej?! Ciąg Dalszy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 września 2007 22:32

Nie tak dawno, w jednym z artykułów, pozwoliliśmy sobie na spekulacje dotyczące przyszłości politycznej w naszym kraju. Przewidzieliśmy (co nie było aż takie trudne), przyśpieszenie wyborów parlamentarnych. Przypuszczaliśmy również, iż w gronie kandydatów na posłów może znaleźć się człowiek blisko związany z brzeska sceną polityczną. I okazało się, że mieliśmy rację. Otóż burmistrz Brzeska, Jan Musiał, zdecydował się kandydować do parlamentu z listy… Platformy Obywatelskiej. Jego adwersarzem do zajęcia miejsca w sejmowych ławach będzie m.in. poseł ostatniej kadencji, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości Edward Czesak. Swoją kandydaturę w wyborach zgłasza również znany w Brzesku przedstawiciel lewicy Krzysztof Janik. Tym samym, wystartowała kampania wyborcza a.d. 2007. I ze względu na termin wyborów(…) zapowiada się dynamicznie i burzliwie.
 
Jak działa Punkt Obsługi Wyborców w Brzesku?
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2007 18:59

W połowie ubiegłego roku w całej Polsce w ramach kampanii pod nazwą „bliżej ludzi” ruszyła akcja otwierania Punktów Obsługi Wyborców – biur będących miejscem informacji i pomocy obywatelom w sprawach związanych z funkcjonowaniem instytucji państwowych oraz samorządowych. Punkty Obsługi Wyborców to miejsca mające na celu wspieranie inicjatywy obywatelskiej. W listopadzie 2006 roku w biurze posła Edwarda Czesaka w Brzesku, które znajduje się przy ulicy Okocimskiej 2, został otwarty taki punkt. Odsłonięcia tablicy dokonał poseł PiS Tadeusz Cymański. Nieco wcześniej, został zatrudniony prawnik, bowiem poseł Edward Czesak spotykając się podczas dyżurów poselskich z petentami, dostrzegał taką konieczność. Jak dziś, z perspektywy czasu, wygląda realizacja tego, ogólnopolskiego projektu w Brzesku?
 
Wygraj odtwarzacz mp4
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 września 2007 22:35
divicomW poniedziałek, 10 września  otwarty został salon partnerski sieci Divicom. Od początku tygodnia trwa również tydzień “Drzwi Otwartych”, w trakcie których wszystkie osoby dokonujące zakupów otrzymają od sklepu upominki. Salon komputerowy znajduje się przy ulicy Sobieskiego 9. Do sieci Divicom przyłączyła się znana na rynku lokalnym firma Net-Com z Brzeska. Wszystkie salony należące do sieci Divicom mają nowoczesny i przyjazny dla klientów wystrój wnętrza. Na klientów czeka również bardzo atrakcyjna oferta sprzętu komputerowego i multimedialnego. W sklepie należącym do sieci Divicom można nabyć komputery, notebooki, akcesoria komputerowe a także uzyskać fachową poradę. Sprzedawcy pomogą dobrać sprzęt odpowiadający potrzebom nabywcy. Firma zapewnia także sprawny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zakupionego sprzętu i oprogramowania. W związku z otwarciem w Brzesku salonu sieci DIVICOM zapraszamy do udziału w konkursie. Do wygrania odtwarzacz mp4.  Aby wziąć udział w losowaniu nagrody wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na 3 pytania.
 
<< pierwsza < poprzednia 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 następna > ostatnia >>

Strona 315 z 327

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .