Wizyta grupy z Ukrainy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 25 października 2007 13:57

W Brzesku gościła grupa przedstawicieli samorządów i mediów ze wschodniej Ukrainy. Wizyta odbyła się w ramach projektu „Przejrzysty samorząd drogą do integracji europejskiej”, finansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. W stolicy powiatu brzeskiego grupa zwiedziła straż pożarną, zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, szpital, oraz powiatowy urząd pracy. Z gośćmi z Ukrainy spotkał się też starosta brzeski Ryszard Ożóg i wicestarosta Stanisław Pacura. Założenia projektu „Przejrzysty samorząd drogą do integracji europejskiej” ukierunkowane są na pracę wśród samorządowców, przedstawicieli trzeciego sektora i mediów ze wschodniej Ukrainy, w celu podniesienia ich kwalifikacji w zakresie działań na rzecz wprowadzenia pryncypiów przejrzystości i rozliczalności organów samorządowych w tych regionach.
 
Podziękowania Posła Edwarda Czesaka
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 24 października 2007 19:52

W związku z uzyskaniem mandatu poselskiego do Sejmu RP VI kadencji serdecznie dziękuję za udział w wyborach i cenny głos oddany na moją osobę! Chciałbym podziękować tym, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość w okręgu tarnowskim, a w szczególności niemal osiemnastu tysiącom tych, którzy zaufali mojej osobie. Szczególnie dziękuję mieszkańcom Powiatu Brzeskiego, którzy docenili moją dwuletnią pracę w poprzedniej kadencji.
       Wyrażam głębokie przekonanie, że swoją wiedzą, zaangażowaniem i umiejętnościami oraz doświadczeniem dobrze przysłużę się sprawom naszego kraju, województwa, regionu oraz Brzeska, będąc posłem wszystkich wyborców w naszym okręgu. 

 
Krwisty rekord!
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 19 października 2007 20:09

20,25 litrów krwi oddali w Prokocimiu uczniowie i nauczyciele brzeskich szkół średnich. Organizatorem akcji był Wiesław Gibes, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP nr 2. Z tej szkoły pojechało 31 osób. Z ZSP nr 1 wybrało się 12 osób, które razem z opiekunką Anną Gibes, oddały krew. Po raz pierwszy w historii tego typu wyjazdów, krew oddali wszyscy uczestnicy akcji. – Młodzieży przyświecał cel. Krew została oddana na rzecz pewnego nauczyciela, który czeka na operację oraz dla kolegi, który już przeszedł operację – podkreśla Wiesław Gibes. – To bardzo ważne, że młodzież ciągle chce pomagać i oddawać krew, która jest najcenniejszym darem życia. Następny wyjazd planowany jest  po feriach zimowych.
 
Ruszyło brzeskie MCK
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 19 października 2007 13:28
ohp16 października w Brzesku otwarto Młodzieżowe Centrum Kariery. W uroczystości połączonej z „Dniem Poradnictwa” wzięli udział między innymi wojewódzki komendant OHP Józef Gawron, poseł ziemi brzeskiej Edward Czesak, starosta brzeski i jego zastępca oraz przedstawiciele rozmaitych instytucji z brzeskiego powiatu. Otwarciu MCK w Brzesku, towarzyszyły przedsięwzięcia promujące działalność Ochotniczych Hufców Pracy. Przypomnijmy, iż od 2003 r. funkcjonuje w Brzesku Filia Młodzieżowego Biura Pracy i Klubu Pracy. Nowo powstały punkt w Brzesku będzie pełnił  funkcję placówki otwartej dla młodzieży, która chce skorzystać z usług poradnictwa zawodowego i zasobu informacji zawodowej oraz profesjonalnej pomocy w zakresie kształtowania własnej ścieżki zawodowej.
 
Zbigniew Ziobro z wizytą w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 17 października 2007 19:50

W dniu dzisiejszym Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwiedził Brzesko. Na zaproszenie posła Edwarda Czesaka spotkał się z samorządowcami, aby odpowiedzieć na kilka pytań i zaapelować o udział w zbliżających się  wyborach parlamentarnych. Podczas spotkania minister odpowiedział na kilka pytań oraz krótko przedstawił działalność Ministerstwa Sprawiedliwości w czasie kończącej się kadencji sejmu. Krótko odniósł się do trwającego remontu drogi krajowej nr 4 i przedstawił szereg inicjatyw, które pomogą przyspieszyć projektowanie i budowę dróg oraz zapobiegać ewentualnej korupcji. Odnosząc się do wyników wyborów Zbigniew Ziobro powiedział, że w okręgu tarnowskim wynik PiS-u zawsze był o kilka procent wyższy niż w całym kraju.
 
Samorząd Brzeska pomaga policji
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 października 2007 17:17

Od wielu już lat samorząd miasta Brzeska wspiera działania lokalnej Policji. Przejawia się to głównie w dofinansowaniu różnego rodzaju przedsięwzięć podejmowanych przez brzeskich stróżów prawa. Samorząd lokalny w latach ubiegłych m.in. współfinansował budowę strzelnicy znajdującej na terenie obiektu Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, przekazał policjantom zestawy komputerowe, finansował druk i zakup  materiałów profilaktycznych wykorzystywanych w trakcie realizacji programów prewencyjnych. Aktywnie włączył się w realizację Programu Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa. Dzięki m.in. nakładom finansowym ze strony samorządu podnoszącym standard bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli, Gimnazjum Publiczne nr 2 w Brzesku uzyskało certyfikat "Bezpieczna Szkoła".
 
Osiedlowa integracja
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 października 2007 12:46

Niedzielne popołudnie na oś. Okocimskim upłynęło pod znakiem doskonałej zabawy. Na miejscowym placu zabaw oraz w kręgielni odbył się Jesienny Piknik Okocimski, pod honorowym patronatem Burmistrza Brzeska. Chętnych do sprawdzenia się w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych nie brakowało. A wystartować można było w takich konkurencjach jak przeciąganie liny, rzut piłką lekarską czy też w biegach. Dla najmłodszych otwarto dmuchane miasteczko, gdzie milusińscy mogli skakać i bawić się do woli. Artystyczną stronę pikniku zorganizował Miejski Ośrodek Kultury, prezentując bogaty program w wykonaniu młodzieży. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała występy wokalne i taneczne. Dzięki obecności funkcjonariuszy brzeskiej Policji można było skorzystać z akcji znakowania rowerów, wziąć udział w konkursie wiedzy o przepisach drogowych a także sprawdzić się w jeździe sprawnościowej.
 
Dla kobiet po 50 roku życia
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 października 2007 10:59
pupPowiatowy Urząd Pracy w Brzesku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej w celu aktywizacji bezrobotnych kobiet powyżej 50 roku życia w ramach Programu "KOBIETA AKTYWNA". Celem programu realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku jest ułatwienie bezrobotnym kobietom powyżej 50 roku życia, udziału w przedsięwzięciach zwiększających ich szanse na uzyskanie zatrudnienia lub podjęcie własnej działalności gospodarczej, a co za tym idzie - zwiększenie wskaźnika zatrudnienia wśród kobiet w tej grupie wiekowej.
 
<< pierwsza < poprzednia 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 następna > ostatnia >>

Strona 315 z 329

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .