Reklama
Brzeski szpital pracuje normalnie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 maja 2007 09:13

Lekarze i pielęgniarki po raz kolejny głośno domagają się podwyżek. W dniu dzisiejszym w całej Polsce rozpoczęły się strajki bezterminowe. Pacjenci będą przyjmowani tak, jak na ostrym dyżurze, a więc tylko nagłe przypadki i zagrażające życiu. Jednak nie wszystkie szpitale w województwie małopolskim przyłączyły się do strajku. Pracownicy brzeskiego ZOZu ograniczyli się jedynie do oflagowania i oplakatowania brzeskiego szpitala. W sumie w województwie małopolskim w strajku udział weźmie 21 szpitali i klinik. Żądania lekarzy zostały jasno sprecyzowane. Domagają się przede wszystkim podwyższenia swoich pensji.
 
Wystawa i licytacja prac WTZ "Ostoja"
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 19 maja 2007 10:30

24 maja w sali wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku odbędzie się VI aukcja prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Ostoja” w Brzesku. Dochód z aukcji w całości zostanie przeznaczony na wakacyjny wypoczynek wychowanków, na ich rehabilitację oraz na zakup niezbędnego sprzętu dla Warsztatów. Dodajmy, iż od 14 maja w sali wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku (ul. Kościuszki 7) odbywa się przedaukcyjna wystawa prac, która potrwa do dnia aukcji.  Wielka licytacja już w najbliższy czwartek (24 maja) od godziniy 17.30.
 
Sołtysi, przewodniczący osiedlowi u posła
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2007 14:19
17 maja br. w Biurze Poselskim Posła na Sejm RP Edwarda Czesaka mieszczącego się przy ulicy Okocimskiej 2, odbyło się spotkanie Sołtysów Gminy Brzesko oraz Przewodniczących Zarządów Osiedli z brzeskim parlamentarzystą. Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania oraz rzeczowej dyskusji nad możliwościami współpracy. Przypomnijmy, że dosłownie, przed kilkoma tygodniami odbyły się ostatnie wybory w sołectwach oraz na poszczególnych osiedlach w Brzesku. W blisko dwugodzinnym spotkaniu z brzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości  uczestniczyli, niemal wszyscy gospodarze swoich sołectw i osiedli.
 
Spotkanie z Janem Blecharzem
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2007 10:00

22 maja w sali wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku odbędzie się kolejne spotkania z cyklu Uniwersytet Trzeciego Wieku działającego pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem do Brzeska zawita znakomity psycholog sportu, wykładowca krakowskiej AWF, pochodzący z pobliskiego Okocimia, dr Jan Blecharz. Z jego porad korzystali znani polscy sportowcy z Adamem Małyszem na czele. Jan Blecharz sprawował również opiekę psychologiczną nad polską ekipą podczas Igrzysk Olimpijskich w Albertville oraz Salt Lake City. Początek tego ciekawego spotkania o godzinie 17.00.
 
Konkurs na dyrektora szkoły
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 maja 2007 18:57
Jedna z największych placówek oświatowych w powiecie brzeskim - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, niebawem będzie mieć nowego dyrektora. Zarząd Powiatu Brzeskiego, któremu podlega Zespół Szkół, rozpisał właśnie konkurs na to stanowisko. Janina Cehak - wieloletni Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, a po połączeniu ZSE z Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika - dyrektor Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, zapowiedziała przejście na emeryturę.
 
Książkowa amnestia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 maja 2007 09:24

Maj jest czasem szczególnym. Właśnie w tym miesiącu bibliotekarze obchodzą swoje święto, biblioteki mają swój tydzień, a książka swój dzień. I właśnie maj jest miesiącem, kiedy wszyscy zapominalscy mogą zwrócić przetrzymaną książkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, nie ponosząc przy tym żadnej kary pieniężnej. PiMBP w Brzesku ogłasza "Dni zwrotu książek bez kar". W  każdej filii Biblioteki, bez względu na to, gdzie i kiedy zostały wypożyczone, będzie można dokonać zwrotu książki bez płacenia kary za nadterminowe przetrzymanie woluminów. Abolicja książkowa potrwa jeszcze przez kilkanaście dni i zakończy się wraz z upływem ostatniego dnia maja.
 
Taki zjazd - raz na 20 lat
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 maja 2007 23:22

Bardzo ciekawie zapowiada się zjazd z okazji 20 lecia matury w  Brzeskim Liceum Ogólnokształcącym. Absolwenci wszystkich klas licealnych z rocznika 1987 spotkają się na uroczystościach w dniu 8 czerwca 2007. Przygotowania idą pełna parą. Zostały już zebrane i uaktualnione dane adresowe wszystkich absolwentów z rocznika 1987, wydrukowano i wysłano okolicznościowe zaproszenia i koperty. Również program spotkania zapowiada się bardzo interesująco:  w przygotowaniu jest pokaz zdjęć z tamtego okresu, będzie kapela góralska, kabaret, pokaz sztucznych ogni i wiele innych atrakcji.
 
Szkoła dla Rodziców i Wychowaców
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 maja 2007 14:19

Czy bycia dobrym rodzicem można się nauczyć? To pytanie wydaje się nie mieć odpowiedzi. Jak to, uczyć się rodzicielstwa? Przecież to przychodzi samo, po prostu... Rodzicem się jest i już! Paradoksalnie rodzicielstwo jednak nie jest nikomu dane, trzeba się go uczyć, tak, jak każdej nowej umiejętności życiowej. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wielu rodziców, którzy są nie dość usatysfakcjonowani swoimi relacjami z dziećmi, czasem czują się bezradni, tracą entuzjazm i chcieliby uciec od wychowywania jak najdalej, w Brzesku rusza Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.
 
<< pierwsza < poprzednia 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 następna > ostatnia >>

Strona 346 z 351

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .