Reklama
Unijne środki na remont szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 kwietnia 2007 09:44
Blisko 2 miliony złotych może otrzymać brzeski szpital na modernizację oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Fundusze te pozwoliłyby doposażyć oddział w niezbędny sprzęt. Do 2012 roku wszystkie oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii muszą być dostosowane do nowych unijnych standardów. Chodzi tu nie tylko o specjalistyczną aparaturę, ale także odpowiedni standard pomieszczeń. Brzeski szpital nie chce czekać na ostatnią chwilę. Dlatego o potrzebne środki występuje już teraz. Nad przygotowaniem odpowiedniego wniosku pracuje zespół specjalistów. Są duże szanse, że SP ZOZ w Brzesku otrzyma 85 procent kosztów zaplanowanej modernizacji.
 
Antyterroryści w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 04 kwietnia 2007 09:32

Przy brzeskiej komendzie powstał Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji. W jego skład weszło siedmiu funkcjonariuszy. Środki na doposażenie grupy przekaże brzeskie starostwo. Brzeski SPAP będzie wykorzystywany do zadań specjalnych. Policjanci z tej grupy zajmą się zabezpieczeniem masowych imprez. Będą także pomocni podczas meczów, które odbywają się na boisku miejscowego klubu sportowego. O utworzeniu pododdziału antyterrorystycznego zdecydowano kilka miesięcy temu.

 
"Praca tak" oraz "Teraz Polka"
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 04 kwietnia 2007 09:03
Centrum Wsparcia Kolping-Praca w Brzesku aktualnie realizuje dwa projekty skierowane do osób bezrobotnych, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt „Teraz Polka” oferuje pomoc kobietom bezrobotnym lub poszukującym pracy o niskich lub zdezaktualizowanych kwalifikacjach zawodowych. Swoją pomocą służy doradca zawodowy oraz pośrednik pracy. Z uwagi na fakt, iż działania projektowe rozpoczęły się 15/09/2006 są już wymierne efekty – 14 kobiet podniosło swoje kwalifikacje zawodowe biorąc udział w kursie „Sprzedawca”.
 
Autostrada A4 na start
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 03 kwietnia 2007 23:09
Za dwa lata zostanie oddany do użytku 20-kilometrowy odcinek autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Szarowem. We wtorek podpisano umowę z wykonawcą. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała we wtorek umowę z wykonawcą 20-kilometrowowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Szarowem. Zgodnie z kontraktem odcinek, którego budowa będzie kosztować 839,3 mln zł, zostanie oddany do użytku za dwa lata. Wykonawcą inwestycji będzie hiszpańsko-polskie konsorcjum złożone z firm DRAGADOS SA oraz Polimex-Mostostal SA.
 
Brzesko Pamięta
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 kwietnia 2007 13:42
2 lata temu, 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21:37 świat obiegła wiadomość: Ojciec Święty, Jan Paweł II, nie żyje. Po 26-letnim pontyfikacie odszedł Papież, którego już za życia zwano Wielkim. Po jego śmierci wśród pielgrzymów na placu św. Piotra pojawiły się transparenty z napisem "Santo subito" - "święty natychmiast". O godzinie 20.00 w kościele Najświętszej Maryi Matki Kościoła i św. Jakuba odprawiona zostanie Msza św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II.
 
Zwycięstwo Brzeskich Strażaków
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 30 marca 2007 14:03

W dniach 23 i 25 marca 2007 r. odbyły się I Halowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego o Puchar Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W zmaganiach, podczas których nie brakowało emocji wzięło udział  18 drużyn strażackich reprezentujących poszczególne powiaty województwa. Hart ducha i wola walki pozwoliły strażakom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wyjść zwycięsko z grupy w pierwszym dniu zmagań by w drugim dniu po rozegraniu 5 spotkań sięgnąć po najwyższe trofeum.
 
Urzędnicy Starostwa do oceny
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 22 marca 2007 16:48

Czy klienci zadowoleni są ze świadczonych usług przez Starostwo Powiatowe w Brzesku? W odpowiedzi na to pytanie, mają pomóc specjalnie przygotowane ankiety. Wypełnione formularze oceny zadowolenia klientów, można wrzucać do urn, które znajdują się w budynku starostwa.
Ankieta składa się z sześciu pytań. Klient załatwiający sprawę w starostwie, który znajdzie czas, aby wypełnić formularz ocenić może kompetencje, ale także kulturę osobistą pracownika realizującego daną usługę, wystawiając mu ocenę w skali od 1 do 5.
 
Promocja EFS w starostwie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 marca 2007 17:41

19 marca w Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się spotkanie informacyjno - promocyjne Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Tarnowie. Tomasz Kita, prezes Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego przedstawił zasady i zakres działania w 2007 roku Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Tarnowie. Funduszowe ABC na lata 2007 - 2013, omówiła z kolei Grażyna Wiatr, asystent koordynatora ROEFS.

 
<< pierwsza < poprzednia 351 352 353 354 355 356 357 następna > ostatnia >>

Strona 356 z 357

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .