Reklama
Brzesko. Wyśpiewaj z nami wolność
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 17 sierpnia 2018 12:12

Już 9 września w Brzesku odbędzie się wielki koncert wolności. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka zaprasza na Koncerty Wolności, które odbędą się 9 września na Placu Kazimierza Wielkiego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 na brzeskim Rynku, z którego orkiestry i zespoły przejdą korowodem na Plac Kazimierza Wielkiego. O godzinie 15.30 rozpoczną się występy, w czasie których prezentować się będą orkiestry dęte z Sobolowa, Rzepiennika Strzyżewskiego, Siemiechowa, Filipowic oraz Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska. Wystąpią także Zespół Pieśni i Tańca Porębianie oraz Grupa Śpiewacza z Jadownik.

 
Felieton. Koszmarki małego Michałka
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 sierpnia 2018 08:48

Michałek niedawno nauczył się pisać. Wprawdzie literki w słowa składa jeszcze nieporadnie, na interpunkcji zna się jako tako, ale mimo to postanowił nowo nabytą umiejętność wykorzystać i tworzy swój plastusiowy pamiętnik, którego kolejne rozdziały publikuje, bo dziś o publikację czegokolwiek nietrudno. Pod koniec lipca, kiedy upał dawał się wszystkim we znaki, a więc jemu też, na początku nowego wówczas rozdziału dokonał wiekopomnego odkrycia, które natychmiast przelał na papier. Te dwa pierwsze zdania przejdą do historii polskiej felietonistyki, a brzmią tak: „Już od siedemnastu lat mamy dwudziesty pierwszy wiek. Niedługo pierwsi urodzeni w tym wieku obywatele, zaczną osiągać pełnoletność.”. Prawda, że odkrywcze? Michałek tę oczywistą oczywistość połączył ze spostrzeżeniem, iż przy boisku Iskry Szczepanów nie ma wychodka, a wszystkiemu winne jest nachodzące go w nocnych koszmarach Bobo – Grzegorz Wawryka.  

 
Biesiada w Okocimiu
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 sierpnia 2018 14:13

Dwudniowy piknik pn. „Okocimska biesiada”  po raz siódmy  przygotowało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej, Rada Sołecka oraz tamtejsza  Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich. Setki mieszkańców wzięło udział w grach, konkursach i zabawach.

 
Brzesko: Wakacje w bibliotece
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 sierpnia 2018 14:13

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. W lipcu dzieci odwiedzające naszą Bibliotekę miały okazję uczestniczyć w wielu ciekawych warsztatach.

 
Dzięki informacjom od świadków zdarzenia brzescy policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 31 lipca 2018 21:28

Zarzut usiłowania kradzieży mienia z samochodu ciężarowego usłyszał 34-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna wszedł do pozostawionego przed sklepem pojazdu zamierzając z niego coś ukraść. Jego plany skutecznie pokrzyżowały przypadkowe osoby, które go spłoszyły. Nie spodziewał się jednak, że świadkowie jednocześnie dobrze zapamiętali jego rysopis a dodatkowo spisali numery rejestracyjne samochodu, którym uciekł. Informacje te szybko trafiły do wszystkich policyjnych patroli w terenie i dzięki nim doszło do zatrzymania sprawcy.

 
Brzesko: Wakacje w MOK
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 lipca 2018 12:07

Zakończyła się pierwsza część wakacyjnych zajęć przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury dla dzieci i młodzieży szkolnej. Oferta składała się z propozycji sprawdzonych w latach poprzednich oraz nowych pomysłów. Dzieci i młodzież brały udział w tradycyjnych już warsztatach tanecznych, plastycznych, graficznych czy folklorystycznych. Bardzo popularne okazały się projekty „lato z teatrem”, „hip-hop”, „jaka to melodia” i „wakacyjne granie”. Ciekawskich szczególnie ucieszyła wizyta w muzeum, wyprawa odkrywców „Dziedzictwo Goetzów Okocimskich”, a gratką dla młodych kinomanów była wizyta w kinie na projekcji filmu „Kuba Guzik – na tajemniczym lądzie”.

 
Znamy listę PiS do sejmiku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 lipca 2018 23:55
Poznaliśmy listęPrawa i Sprawiedliwości, która jesienią powalczy o mandaty do sejmiku województwa małopolskiego. Ostateczny kształt listy został zatwierdzony w miniony piątek w warszawskiej siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Liderką listy jest obecna radna Anna Pieczarka, drugie miejsce na liście zjednoczonej prawicy przypadło Stanisławowi Bukowcowi, a trzecie Lucynie Malec. Na „czwórce” znalazł się obecny radny wojewódzki - Wojciech Skruch. Piąte miejsce przypadło Ryszardowi Pagaczowi, 6 i 7 miejsce przypadło kobietom, Annie Mikosz oraz Karolinie Kieć, listę zamyka wicewojewoda Józef Gawron.
 
150 lat OSP Szczepanów
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 lipca 2018 12:42

Pod tym hasłem, w Szczepanowie odbyła się jubileuszowa uroczystość 150-lecia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecni na niej byli burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przedstawiciele samorządów i instytucji oraz druhowie z terenu całego powiatu brzeskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 327

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .