Powiat Brzeski wspiera młodzież w podniesieniu kwalifikacji zawodowych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 października 2017 18:54

Dokładnie 110 uczniów skorzystało ze staży i praktyk w ramach realizacji przez Powiat Brzeski programu: „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”. – W ten sposób umożliwiliśmy młodzieży odbycie praktyk, co z pewnością znacznie ułatwi im znalezienie pracy po ukończeniu edukacji – podkreśla starosta Andrzej Potępa.

 
Przegląd rękodzieła i kuchni regionalnej
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 października 2017 14:55

W organizowanym już po raz 7. Międzygminnym Przeglądzie Rękodzieła i Kuchni Regionalnej wzięły udział koła gospodyń wiejskich, świetlice wiejskie i stowarzyszenia z Przyborowa, Złotej, Biesiadek, Zawady Uszewskiej, Bucza, Poręby Spytkowskiej a także Stowarzyszenie Kinezjologiczno-Rehabilitacyjne „Zawsze aktywni”, Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne Kraków i Okolice i Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami – Sądecka Organizacja Turystyczna. Organizatorem imprezy było Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne wraz ze świetlicą wiejską.

 
Nowocześnie w brzeskim MPEC
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 października 2017 14:52

Wprowadzanie nowoczesnych technologii mających na celu ograniczanie emisji pyłów i gazów do atmosfery to najważniejsze zadania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Brzesku.

 
Robin Hood ze Szczepanowskiego Lasu – rozmowa z Markiem Dadejem
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 października 2017 14:44

Dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znalazł się ostatnio pod ostrzałem krytyki artykułowanej przez pewnego felietonistę, który w przeszłości również zasiadał na tym stanowisku. Czy te niskie oceny są zasadne? Czy ów felietonista ma moralne prawo wypowiadać się na temat pracy swojego następcy? Poprosiliśmy o rozmowę samego zainteresowanego, czyli Marka Dadeja, dyrektora BOSiR-u. A oto zapis tej rozmowy.

 
Brzeski szpital z rezonansem magnetycznym
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 października 2017 16:59

Otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego,  Zespołu Poradni Zdrowia Psychicznego, Terapii Uzależnień i Leczenia Środowiskowego oraz spotkanie z okazji Święta Służby Zdrowia – to tylko trzy, z wielu powodów zorganizowania w szpitalu w Brzesku, uroczystości  w którym uczestniczyli pracownicy oraz zaproszeni goście: Minister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Europoseł Edward Czesak, Wojewoda Małopolski Józef Gawron, Starosta powiatu brzeskiego Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg, przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego, Kazimierz Brzyk, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, wójt Dębna Wiesław Kozłowski, wójt Gnojnika, Sławomir Paterek,  Radny Województwa Małopolskiego Adam Kwaśniak, radni powiatowi: Justyna Wojtowicz – Woda, Stanisław Pacura, Sławomir Pater, Maciej Podobiński, radni miejscy; Ewa Chmielarz i Barbara Borowiecka, szef ZOL – Hospicjum w Brzesku, Krzysztof Gac.

 
Brzesko: Gminne święto edukacji
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 października 2017 00:21

Oficjalne otwarcie nowego przedszkola, wręczenie stopni awansu zawodowego oraz nagród burmistrza wyróżniającym się pedagogom – tak wyglądał przebieg brzeskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetniły występy maluchów z nowego przedszkola i uczniów ze szkoły muzycznej. W uroczystościach brali udział obecni i emerytowani dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektorzy przedszkoli niepublicznych, nauczyciele mianowani,  pracownicy biur europosła Edwarda Czesaka i poseł Józefy Szczurek-Żelazko, przedstawiciele policji, straży pożarnej, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Kultury, burmistrz, radni miejscy, oraz pracownicy Biura Funduszy Europejskich UM Brzesko Rafał Najdała i Kinga Szapel-Zachara.

 
Fundusze unijne: spotkanie z konsultantem
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 października 2017 00:20

Urząd Miejski w Brzesku, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców miasta i gminy zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji unijnych na konsultacje z pracownikiem punktu informacyjnego funduszy europejskich. Dyżur konsultanta odbędzie się w Urzędzie Miejskim, we wtorek, 24 października 2017r. w godzinach od 9:00 do 11:30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem środków na otwarcie lub rozwój działalności gospodarczej oraz w celu uzyskania informacji na temat możliwości ubiegania się o wsparcie w interesujących obszarach, w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

 
Powiat Brzeski wspiera młodzież w podniesieniu kwalifikacji zawodowych
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 października 2017 00:00

Dokładnie 110 uczniów skorzystało ze staży i praktyk w ramach realizacji przez powiat brzeski programu: „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”. – W ten sposób umożliwiliśmy młodzieży odbycie praktyk, a tym samym łatwiejsze znalezienie przez nich pracy – podkreśla starosta Andrzej Potępa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 309

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .