Gmina Brzesko. Sypnęło pomysłami (nie swoimi?)
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 31 października 2018 10:29

PI0 0908Kampania wyborcza  trwa w najlepsze. Widać to nie tylko po licznych billboardach zachęcających do głosowania na jednego z dwóch kandydatów, którzy przeszli do II tury wyborów, ale także po ich aktywności w mediach społecznościowych. W najbliższą niedzielę Sławomir Pater i Tomasz Latocha powalczą o fotel burmistrz Brzeska. W niedzielę przed północą poznamy nazwisko tego, który przez pięć lat będzie włodarzem miasta.  Wyjątkową aktywnością na FB wykazuje się kandydat KWW BrzeskoodNowa, Tomasz Latocha. Postanowiliśmy zatem bliżej przyjrzeć się jego ofercie programowej, bo w I turze, był w słowach bardzo oszczędny. Przestudiowaliśmy dokładnie treść ulotki, materiałów na FB, dodatek do jednego z lokalnych pisemek... Nawet najwięksi zwolennicy Tomasza Latochy mówią o rozczarowaniu: kilka ogólników,  komunałów i banalnych stwierdzeń... Tak się wyborów nie wygrywa – mówią jego zwolennicy.

 
Sławomir Pater: Gmina potrzebuje przyspieszenia
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 22:47

PI0 0844Kilkadziesiąt osób pojawiło się na spotkaniu wyborczym, które dzisiaj odbyło się w brzeskim Cechu Rzemiosł Różnych. Przyszli, by posłuchać co do zaoferowania ma kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Pater. Nie zabrakło wiceminister Józefy Szczurek – Żelazko oraz wicewojewody małopolskiego Józefa Gawrona. Wiceminister mówiła, że kandydat prawicy to człowiek konkretny, człowiek dla którego praca w samorządzie to służba publiczna. - Brzesko zasługuje na dobrego gospodarza. Nasz kandydat to gwarancja, że projekty będą realizowane na poziomie lokalnym. Sławomir Pater to człowiek, który potrafi wyrwać gminę z marazmu. Jestem przekonana, że to człowiek, który będzie realizował to, co zawarł w swoim haśle wyborczym – tłumaczyła minister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Szczepanów. Odblaskowa szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 20:51

Bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły jest jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez Publiczną Szkołę Podstawową w Szczepanowie, dlatego też jak co roku placówka przystąpiła do małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”, w ramach którego uczniowie wzięli udział w spotkaniach, konkursach, zawodach sportowych i happeningach. Szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, ratownik medyczny z bocheńskiego pogotowia ratunkowego – Zbigniew Szewczyk oraz instruktor przepisów ruchu drogowego –  Antoni Kmiecik. Wszystko po to, aby uczniowie bezpieczniej poruszali się po drogach, a w razie nieszczęścia umieli udzielić przedmedycznej pomocy. W pierwszej kolejności uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi przepisami ruchu drogowego oraz wybranymi znakami. Dowiedzieli się, między innymi, w co powinien być wyposażony rower, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz – co najistotniejsze – jak ogromną rolę odgrywają elementy odblaskowe. W maleńkich, odbijających światło znaczkach czy opaskach kryje się ogromna moc, która niejednokrotnie pozwala uniknąć tragedii na drodze.

 
Pieniądze z Krakowa
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 20:49

Prowadzisz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo? Myślisz o tym, aby swoje produkty lub usługi sprzedawać za granicą? Nie czekaj, bo jeszcze tylko przez kilka dni, do 6 listopada br. masz czas na złożenie wniosku i zdobycie dofinansowania dla swojej firmy. Na wspieranie aktywności międzynarodowej małopolskich MŚP samorząd województwa przeznaczył z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 przeznaczył ponad 5,3 mln zł. - Jeśli zajdzie taka potrzeba, to w przyszłym roku tę pulę środków zwiększymy – zapewnia radny województwa małopolskiego, Wojciech Skruch. Jego zdaniem w przyszłym roku sprawniej, niż do tej pory, będzie działała Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 
Wokowice. Strefa aktywności gospodarczej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 10:00

Wiele wskazuje na to, że w Wokowicach powstanie strefa aktywności gospodarczej. - Tam jest 26 hektarowy grunt, którego właścicielem jest gmina Brzeska. Wystarcza niewielkie nakłady finansowe i strefa aktywności gospodarczej będzie gotowa. Co więcej: mamy pomysł skąd wziąć środki na ten cel. Rozmawiałem w kuluarach wizyty premiera Mateusza Morawieckiego, z szefem rządu o możliwościach pozyskania potencjalnych inwestorów – mówi Sławomir Pater.

 
Tomasz Latocha. Zielony Książe?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 07:30

krynicaforumNiektórym działaczom Polskiego Stronnictwa Ludowego, zwłaszcza tym którzy żyją w przyjaźni z Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem, kiedyś ministrem pracy, dzisiejszym prezesem partii, naprawdę nieźle się powodzi. W spółkach podległych Marszałkowi Małopolski (przez ostatnich kilkanaście lat rządziła w tym przypadku koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego) zarabiali po prostu krocie... W ostatnich kilku latach, Tomasz Latocha, wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Krakowie (synekura PSL), a wcześnie w Agencji Rynku Rolnego (kontrolowanej przez PSL) zarobił grubo ponad 1.2 miliona złotych (dokładnie: 1 232 690.06 zł).

 
Zapytaliśmy kandydatów na burmistrza Brzeska o to czy przewidują rewolucję kadrową
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 29 października 2018 00:00

Jakie „roszady” zaplanowali w magistracie, spółkach miejskich i instytucjach podległych włodarzowi Brzeska, kandydaci na burmistrza miasta, którzy „przeszli” do drugiej tury wyborów? To pytania, które od kilku dni nurtują mieszkańców miasta. Pojawiło się sporo spekulacji na ten temat. Postanowiliśmy zatem sprawdzić to u źródeł. Wysłaliśmy zapytanie do obydwu kandydatów.

 
Festiwal piwa w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 października 2018 23:30

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku w Brzesku zostanie zorganizowany wielki festiwal piwa. To inicjatywa Sławomira Patera. - Browar to jeden z symboli miasta. Od wielu lat, obok kilku innych firm, jest wizytówką Brzeska i regionu. Do tej pory współpraca pomiędzy samorządem gminy, a browarem, była ograniczona. Nie da się ukryć, że firma ma swoją markę. Wspólny projekt pozwoli na dodatkową promocję miasta w Polsce, a może i na świecie – podkreśla Sławomir Pater.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 331

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .