Brzesko. Zagrała orkiestra ludzkich serc
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 16 stycznia 2018 23:14

Dokładnie  73.370,16 zł (nie licząc obcej waluty), zebrano podczas brzeskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to drugi wynik w historii miasta. Widać, że nagonka na WOŚP, w przypadku Brzeska, wydała swój owoc. W tym roku na rzecz orkiestry kwestowało 150 wolontariuszy. Dodajmy, że najskuteczniej kwestowali w tym roku Szymon Szwarga (2438,28 zł), Bartłomiej Nawrocki (1811,22 zł), Aleksandra Dziedzic (1757,04 zł), Kamil Strzelec (1688,42 zł) i Zuzanna Sowa (1359,10 zł). Tradycyjnie już siedziba brzeskiego sztabu WOŚP znajdowała się w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym. Tam też odbywały się licytacje i liczne  koncerty. Byli wokaliści z MOK pod opieką instruktorki Agnieszki Piekarz, publiczność miała okazję podziwiać występ młodzieżowej orkiestry Chrushed Sound BigBand z Porąbki Uszewskiej. 40 – osobowa formacja pod batutą Dariusza Sworzowskiego zagrała znane utwory muzyki filmowej i rozrywkowej, m.in. kompozycje z filmów o Jamesie Bondzie, Mission Impossible, czy utwory Hansa Zimmera. Crushed Sounds BigBand ma na swoim koncie występy m.in. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

 
Brzesko. Powiat kształci się na potęgę…
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 14 stycznia 2018 22:35

Blisko 500 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski, skorzystało z kursów zawodowych. Jest to możliwe, bo tutejszy samorząd realizuje projekt pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”. – Za nami pierwsze półrocze projektu, czas na pierwsze wnioski, podsumowania – mówi naszej redakcji Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 
Brzesko. W oku kamery…
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 14 stycznia 2018 22:34

Monitoring miejski zostanie rozbudowany – zapewnia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Jego zdaniem poprawia to stan bezpieczeństwa, sprawia, że potencjalni rabusie, dowcipnisie, musza uważać, maja ograniczone pole do popisu, a jak już coś „przeskrobią” to znacznie łatwiej ich zidentyfikować. Pierwsze kamery w centrum Brzeska pojawiły się przed kilkunastoma laty. Przez cały czas system jest powoli rozbudowywany. Docelowo samorząd chciałby, by takowe rozwiązania pojawiły się także w centrach innych miejscowości w gminie Brzesko.

 
Znamy gwiazdę tegorocznych Dni Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 11 stycznia 2018 19:06

Znamy już pierwsze szczegóły związane z czerwcową edycją Dni Brzeska. Gwiazdą tegorocznego święta miasta będzie jedna z legend polskiego rocka: zespół Lady Pank. Nie ma chyba w kraju osoby, która nie znałaby największych przebojów tej grupy. Z lat 80. tamtego stulecia pamiętamy chociażby takie utwory jak „Mniej niż zero”, Marchewkowe pole”, czy „Tańcz głupia tańcz”. Potem muzycy nagrali takie kultowe przeboje jak „Zostawcie Titanica”; „7-me niebo nienawiści”. Oczywiście bodaj każdy zna i nuci jedną z najpiękniejszych polskich ballad rockowych „Zawsze tam gdzie Ty”. Lady Pank zaprezentuje się na scenie 24 czerwca, w niedzielę, w ostatnim dniu trzydniowej imprezy. Ponieważ o 20 gra Polska z Kolumbią podczas Mistrzostw Świata w Rosji, koncert rozpocznie się około 22.

 
Brzesko. Niska emisja – duża sprawa
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 11 stycznia 2018 19:03

Istnieje realna szansa, że tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Brzesku jeszcze w tym roku powiększy się o cztery pojazdy niskoemisyjne – mini autobusy, z których każdy będzie  przystosowany do przewozu maksymalnie 40 osób. Zarząd MPK wspólnie z Biurem Funduszy Europejskich złożył w tej sprawie wniosek o dofinansowanie planowanego zakupu z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w ramach tzw. poddziałania „niskoemisyjny transport miejski”.  

 
Brzesko. Zagra orkiestra wielkich serc
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 stycznia 2018 23:56

Od ponad dwudziestu lat w Brzesku gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym, będziemy zbierali datki na niemowlaki i seniorów. Mocno na rzecz WOŚP kwestuje Brzesko. Już w najbliższą niedzielę, w budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorzy zaplanowali koncerty, pokazy, licytacje, na terenie gminy 150 wolontariuszy zbierać będzie datki, które przekazane zostaną na konto WOŚP.

 
Brzesko. Piraci na drogach, posypały się mandaty
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 stycznia 2018 23:55

To kolejna akcja policji w Brzesku skierowana przeciwko drogowym piratom. Pokazuje, ze trzeba ją kontynuować bo jadących z nadmierną prędkością jest wielu. Dowody? Podczas tej jednodniowej akcji, policjanci skontrolowali 57 pojazdów i ujawnili 43 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Ponadto reagowali na szereg innych wykroczeń w ruchu drogowymi Jazda z nadmierną prędkością, to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Policjanci prowadzą wiele działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia ilości zdarzeń. Tego typu działania funkcjonariusze prowadzą zarówno w codziennej służbie jak i cyklicznie. Mają one na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez kierujących przekraczających prędkość. 

 
Jadowniki. Będzie wieża widokowa?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 stycznia 2018 22:33

Wiele wskazuje na to, ze gmina Brzesko doczeka się kolejnej atrakcji turystycznej. Mowa o planach budowy wieży widokowej. - Chcemy na ten cel pozyskać środki unijne. Jestem przekonany, że realizacja projektu to kwestia czasu. Dla nas ta inwestycja ma spore znaczenie. Turystyka to jeden z kierunków rozwoju miasta i powiatu – m owi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Niedawno została wykonana dokumentacja projektowo-kosztorysowej na budowę wieży widokowej wraz z wiatą i placem utwardzonym oraz oświetleniem w Jadownikach, a w dniu 07.08.2017 r. zostało uzyskane pozwolenie na budowę wydane przez Starostę Powiatowego w Brzesku. W styczniu 2018 zostanie złożony wniosek o dofinansowanie do Regionalnego Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 2020 (RPO WM). Warto dodać, że Grodzisko Wiślan na Bocheńcu jest jednym z najwybitniejszych dzieł architektury osiedleńczo - obronnej okresu wczesnego średniowiecza w Małopolsce. Funkcjonowało pomiędzy VIII a XI wieku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 317

pr032018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .