Brzesko. Skład stałych komisji Rady Miejskiej w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 23 listopada 2018 19:55

Koalicja Wspólnoty Samorządowej Powiatu Brzeskiego z radnymi, którzy związani są z Nowoczesną, Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym podzieli pomiędzy sobą szefowanie wszystkim komisjom. Gwoli kronikarskiej prawdy, podobny zabieg – przed czterema laty - zastosowali radni Prawa i Sprawiedliwości.

 
Miliony z RPO na projekty badawczo-rozwojowe
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 23 listopada 2018 12:42
Ponad 210 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – to środki, które wkrótce trafią w ręce małopolskich przedsiębiorców. Już 30 listopada br. ruszy nabór wniosków w konkursie dla firm, które swój rozwój chcą oprzeć na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i wprowadzaniu ich na rynek.
 
Sterkowiec. Śmierć na torach
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 listopada 2018 19:19

Młody mężczyzna zginał w wypadku, do którego doszło na torach kolejowych w Sterkowcu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że maszynista był trzeźwy. Trwa ustalanie przyczyn tragedii. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok. Prokuratura nie ujawnia na razie żadnych szczegółów.

 
Brzesko. Koalicja Wspólnota - OdNowa
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 listopada 2018 19:16

Potwierdziły się nasze informacje: Wspólnota Samorządowa porozumiała się z Tomaszem Latochą – burmistrzem Brzeska. W efekcie nowym szefem samorządu gminnego (przewodniczącą) została Maria Kądziołka – która startowała z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Powiatu Brzeskiego (liderem jest Grzegorz Wawryka oraz Tadeusz Pasierb), a wiceprzewodniczącymi Adrian Zaleśny oraz  Kamil Trąba. Już dzisiaj wiadomo, że nowym wiceburmistrzem Brzeska, będzie Grzegorz Brach, który przez ostatnie cztery lata pracował w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim, a wcześniej przez 12 lat był wójtem gminy Dębno.

 
Brzesko. Trzecia kadencja starosty
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 listopada 2018 19:28

Andrzej Potępa został ponownie starostą brzeskim. Wicestarostą wybrano Macieja Podobińskiego. Pięcioosobowy zarząd powiatu brzeskiego uzupełniają Ryszard Ożóg (przechodzi na emeryturę), Marek Antosz oraz Jacek Frankowski. Nowym szefem samorządu powiatowego został ponownie Kazimierz Brzyk. Na wiceprzewodniczących Rady Powiatu Brzeskiego wybrano Justynę Wójtowicz – Wodę oraz Grzegorz Mrozowskiego.

 
Maciej Podobiński będzie nowym wicestarostą
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:31

Andrzej Potępa – radny powiatu z gminy Dębno, otrzyma rekomendację koalicji, składającej się z dwóch komitetów wyborczych: Samorządy Razem i Powiat Brzeski. Wicestarostą brzeskim zostanie Maciej Podobiński, radny z gminy Brzesko, Ryszard Ożóg będzie członkiem zarządu (etatowym, jak dojdzie do zmiany statutu lub zwykłym – społecznym). Najprawdopodobniej szefem samorządu, po raz trzeci z rzędu będzie, zostanie Kazimierz Brzyk. Do zarządu, jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja, zostaną zaproponowani: Marek Antosz oraz Grzegorz Mrozowski.

 
Brzesko. Ekologiczne zmagania
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:12

To cieszy: dzięki wieloletniej współpracy gminy i biura gospodarki odpadami z fundacją „Nasza Ziemia” do Brzeska trafiły 32 pojemniki na metal i plastik, które ustawione zostaną w szkołach, przedszkolach i innych budynkach użyteczności publicznej. Z fundacją „Nasza Ziemia” gmina współpracuje w ramach akcji sprzątania świata, dzięki temu mogliśmy się ubiegać o bezpłatne przyznanie pojemników do zbiórki tworzyw sztucznych i metalu. Kampania ta prowadzona była pod nazwą „rePETa” i sfinansowana była ze środków fundacji Coca-Cola we współpracy z firmami systemu Coca-Cola w Polsce.  Pojemniki mają bardzo estetyczny wygląd i ciekawą formę, mamy nadzieję, że przyczynią się do zwiększenia ilości zbieranych tworzyw sztucznych i metalu.

 
Brzesko. Zagrali dla Oliwki
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 14 listopada 2018 21:16

W krytej pływalni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XVI Zawody Pływackie z okazji święta niepodległości.  Piątkowe popołudnie było nie tylko świętem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, ale również świętem miłośników pływania. 115 młodych pływaków (14 osób startowało poza konkurencją) uczciło to piękne święto na brzeskiej pływalni. Uczestnikami zawodów w przeważającej liczbie były dzieci ze szkół podstawowych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 334

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .