Ruszy rozbudowa parkingu przy dworcu PKP
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 lipca 2018 01:00

Dobra wiadomość dla korzystających z usług PKP, przy brzeskim dworcu powstanie parking, na którym podróżujący będą mogli zostawiać swoje auta. Inwestycja kosztować będzie blisko 1,2 miliona złotych, z czego blisko milion, dzięki zaangażowaniu pracowników Biura Funduszy Europejskich i Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunalnej,  gmina pozyskała z unijnych funduszy.

 
Gmina Brzesko: Termomodernizacja budynków szkolnych
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 15 lipca 2018 18:49

Trwają prace związane z termomodernizacją budynków kilku szkół znajdujących się na terenie gminy, między innymi w Jadownikach, Buczu i Brzesku.

 
Kierowca miał 3 promile alkoholu, jego pasażer wymagał pomocy medycznej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 lipca 2018 13:38

Policjanci ruchu drogowego po raz kolejny zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dzięki reakcji innego uczestnika ruchu drogowego. Zatrzymany do kontroli 35-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie jechał autostradą. Pasażer jego pojazdu znajdował się w takim stanie upojenia alkoholowego, że konieczne było wezwanie na miejsce kontroli karetki pogotowia ratunkowego.

 
Dzięki właściwej reakcji mieszkańca zatrzymano nietrzeźwego kierowcę
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 lipca 2018 16:26

Policjanci z Brzeska zatrzymali 72-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Sprawca został ujęty dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca gminy Brzesko, który zaniepokojony stylem jazdy seniora natychmiast zaalarmował policjantów.

 
„Stary” Szpital – Nowa Jakość
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 lipca 2018 01:00

Jeszcze w tym roku budynek Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego zyska całkiem nowe oblicze. Placówka w ostatnim czasie przechodzi serie gruntownych remontów i modernizacji – nie tylko od strony wizerunkowej, ale także administracyjnej i organizacyjnej.

 
Wybory: Kto wybiera się do sejmiku?
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 08 lipca 2018 08:48

Wszystko wskazuje na to, że listę Prawa i Sprawiedliwości będzie otwierał Ryszard Pagacz, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie. W czołówce zapewne znajdą się Anna Pieczarka, radna wojewódzka, a zarazem szef Centrum Kultury Gminy Tarnów oraz radny wojewódzki Wojciech Skruch. Powiat brzeski będzie reprezentował Grzegorz Gołąb, od kilku kadencji radny powiatu brzeskiego i przedsiębiorca w jednej osobie. Piotr Dziurdzia, samorządowiec z Bochni, a zarazem wykładowca krakowskiej Akademii Górniczo – Hutniczej to kandydat z powiatu bocheńskiego. Wiesław Lizak z Powiśla Dąbrowskiego to kolejna osoba na liście PiS. Pojawią się też panie: Anna Mikosz, Agnieszka Szakuła oraz najprawdopodobniej Elżbieta Zięba (była radna wojewódzka i szefowa tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty). Profesor Włodzimierz Bernacki, lider partii w regionie tarnowskim mówi wprost: Cztery mandaty to minimum, piaty jest w zasięgu naszej ręki – ocenia poseł Bernacki. Jak dowiedziała się nasza redakcja na liście przekazanej do zaakceptowania władzom centralnym partii nie ma nikogo z Solidarnej Polski oraz Wolnych i Solidarnych. Miał być Grzegorz Kądzielawski, ale Rada Polityczna PiS zdecydowała, że członkowie zarządów spółkę skarbu państwa nie znajdą się na listach do żadnego szczebla.

 
13-latek brał udział we włamaniu
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 lipca 2018 19:04

Policjanci z Wydziału Kryminalnego brzeskiej jednostki ustalili sprawców, którzy włamali się do domu jednorodzinnego w Brzesku. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 19-letni mieszkaniec tej miejscowości. Podczas włamania towarzyszył mu 13-letni kolega, który stał na „czatach”. Postępowaniem nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

 
Wycieczki rowerowe w Powiecie Brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 lipca 2018 18:46

Rok 2018 w Powiecie Brzeskim to także inwestycja w turystykę. Wniosek w ramach projektu Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza”, który został złożony w partnerstwie JST subregionu tarnowskiego, gdzie liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna, ostatecznie uzyskał ocenę pozytywną. Ten sukces wymagał bardzo dużego zaangażowania i wielu starań – Zarząd TOTu, w którym na stanowisku wiceprezesa działa starosta brzeski Andrzej Potępa, trzykrotnie składał odwołania od decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki stanowczym działaniom i znakomitej współpracy wszystkich członków Tarnowskiej Organizacji Turystycznej już wkrótce na terenie gmin: Borzęcin, Dębno, Szczurowa, Wietrzychowice, Brzesko, Tarnów i gminy Miasta Tarnowa oraz powiatów brzeskiego i dąbrowskiego powstanie gęsta sieć ścieżek i tras rowerowych. Co więcej planowane szlaki zostaną połączone z realizowanymi przez Urząd Marszałkowski małopolskimi odcinkami międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 328

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .