Brzesko. Muzeum Regionalne zaprasza
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 lipca 2017 19:39

Od blisko miesiąca Brzesko ma Muzeum Regionalne. Placówka mieście się w budynku przy miejscowym Rynku i administrowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Powstałą sumptem gminy. – Zapraszam wszystkich do odwiedzenia Muzeum. Na razie pracujemy w Okrojonym składzie” dlatego prosimy o zgłaszanie chęci zwiedzenia placówki w MOK, od września ekspozycja będzie miała charakter stały – zapewnia dyrektor MOK, Małgorzata Cuber. Muzeum Regionalne w Brzesku zostało utworzone w 2016 rok. Podstawowym zadaniem tej placówki będzie gromadzenie eksponatów i przekazywanie wiedzy o przeszłości naszego miasta obecnym i przyszłym pokoleniom oraz turystom odwiedzającym miasto. Ekspozycja muzealna prezentuje dwa wnętrza: mieszczańskie – salon, gabinet, pejzaże, portrety, pamiątki po aktorze Jerzym Petersie oraz rysunki i grafiki brzeskiego satyryka Zbigniewa „Bruno” Szulca, busole polowe oraz pamiątki po pułkowniku Janie Begardzie. Są też meble obrazy artystów związanych z Brzeskiem. Natomiast w sali poświęconej pułkownikowi Begardowi  są kolekcje busoli polowych oraz pamiatki osobiste – w tym wojskowe.

 
Brzesko. Szkoła wzbogaciła się o nowe urządzenia
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 10 lipca 2017 17:39

W Technikum im. Józefa Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku, oficjalnie otwarto plenerową siłownię szkolną. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia była Maria Góra. Projekt uzyskał wsparcie Starostwa Powiatowego w Brzesku i stał się elementem opracowanego przez Młodzieżowa Radę Gminy projektu „Szkoła częścią wspólnoty”. – Cieszymy się, że poza rozwojem intelektualnym szkoła dba również o rozwój fizyczny uczniów - mói starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Wodociąg w Porębie będzie ukończony
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 09 lipca 2017 11:52

W Tarnowie, w obecności marszałka Stanisława Sorysa odbyło się uroczyste przekazanie umowy na dofinansowanie czwartego, ostatniego odcinka wodociągu w Porębie Spytkowskiej. Ogółem inwestycja, która zakończona zostanie w kwietniu 2019 roku kosztować będzie 3,5 miliona złotych, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich gmina dostanie 1,8 miliona, resztę dołoży z własnego budżetu. Przetarg na wyłonienie wykonawcy odbędzie się jeszcze w tym roku.

 
Kształcenie zawodowe we współpracy z lokalnymi firmami
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 03 lipca 2017 00:00

Dostosowanie kierunków kształcenia oraz umiejętności absolwentów do potrzeb rynku pracy – to cel główny porozumienia podpisanego pomiędzy dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, a lokalnymi przedsiębiorcami. Podczas spotkania nie zabrakło przedstawicieli samorządu powiatowego, który jest organem prowadzącym dla szkół „średnich”. W Technikum im. Józefa Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku, z inicjatywy dyrektora szkoły Marii Góry odbyło się uroczyste podpisanie porozumień dotyczących wzajemnej współpracy z lokalnymi pracodawcami  na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego. Program uroczystości objął również część artystyczną z okazji 150 rocznicy urodzin patrona Technikum. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz  oficjalne otwarcie plenerowej siłowni na terenie szkoły.

 
Brzesko: Burmistrz z absolutorium
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 czerwca 2017 11:02

W czasie wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Brzesku radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce absolutorium za wykonanie budżetu za 2016 rok. W czasie obrad dyskutowano także o ubiegłotygodniowej decyzji Sanepidu o skażeniu wody w brzeskim wodociągu. Radni mieli zastrzeżenia i podawali w wątpliwość zasadność podanej przez Sanepid informacji o skażeniu wody.

 
Brzesko. Za nami święto miasta
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 27 czerwca 2017 21:08

W sumie kilka tysięcy osób bawiło się podczas trzydniowego święta miasta. Dni Brzeska to jedna z największy imprez plenerowych w regionie. Tradycyjnie już odbywa się w weekend rozpoczynający wakacje i okres lata. W tym roku Dni Brzeska zainaugurowane zostały w piątek na Rynku koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej, która zagrała największe przeboje muzyki rozrywkowej, klasycznej i wojskowej. W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Dni Brzeska oficjalnie otworzył burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka w czasie wernisażu wystawy Andrzeja Krupińskiego „Zabytki ziemi brzeskiej w akwarelach i rysunkach” połączony z koncertem młodzieży z MOK. Wystawa Krupińskiego to pokłosie jego wieloletnich związków z regionem. Przypomnijmy, że ten znany rysownik, historyk sztuki, jest autorem setek prac dokumentujących przeszłość naszego regionu. – Mam nadzieję, że poprzez te akwarele nie tylko utrwalam piękno tej ziemi, ale także zachęcam do zwiedzenia jej przez innych – mówił naszej redakcji doktor Krupiński.  Burmistrz Grzegorz Wawryka dziękował artyście za wielkie serce. – Jest Pan niestrudzonym ambasadorem Brzeska, poprzez swoją twórczość - mówił gospodarz miasta.

 
Brzesko. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 26 czerwca 2017 06:47

Niedawno w Wieruszowie, w województwie łódzkim, pod patronatem prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP druha Waldemara Pawlaka oraz Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka odbyła się I Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. W olimpiadzie udział wzięło 32 dziecięce drużyny z 10 województw – 350 zawodników w wieku od 4 do 12 lat. – Wystawiliśmy do zawodów dwie drużyny po 10 osób każda, dzieci prezentowały musztrę, brały udział w strażackiej sztafecie i w ćwiczeniach bojowych – mówi jeden z opiekunów Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Jadownik, Jerzy Gawiak.

 
WAKACJE 2017 – brzescy policjanci zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 23 czerwca 2017 14:31

Ostatni dzwonek w tym roku szkolnym usłyszą dzisiaj uczniowie wszystkich szkół. Już jutro rozpoczną się długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje. Góry, lasy, obiekty sportowe, brzegi zbiorników wodnych wypełnią się ludźmi szukającymi wypoczynku i relaksu. Aby ten wypoczynek był bezpieczny, brzescy policjanci rozpoczęli działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2017”. Policyjne przedsięwzięcia prowadzone będą w miejscach wypoczynku letniego, na trasach dojazdowych do wakacyjnych kurortów, a także w miejscach zamieszkania, gdzie wyjeżdżający na wakacje pozostawili swe domostwa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 306

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .