Co z tymi bakteriami w wodzie?
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 22 czerwca 2017 08:56

Czy woda w sieci wodociągowej należącej do Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku była w o ogóle skażona bakteriami? Czy decyzja Sanepidu nie była zbyt pochopna? Czy Sanepid popełnił błędy związane z pobraniem próbki wody do badania? Nie wykluczone, że na te pytania odpowiedzi poznamy po dochodzeniu prokuratorskim. Całą sprawa wzięła się stąd – twierdzą w RPWIK – że Sanepid pobrał próbkę wody z kranu, z instalacji wewnętrznej, nie administrowanej przez RPWiK. Mowa o punkcie w Jasieniu, w tamtejszym Domu Dziecka. Szefowa brzeskiego Sanepidu Dorota Żak przekonuje, że działania jej instytucji były jak najbardziej uzasadnione. Dłużej na ten temat nie chciała jednak rozmawiać, zasłaniając się brakiem czasu (została wezwana na sesję Rady Powiatu Brzeskiego). Jej zdaniem badania wykonane przez RPWiK są badaniami wykonanymi w laboratorium bez akredytacji i w świetle prawa nie można się na nich opierać. – To nonsens – mówi Jerzy Wolnik, wiceprezes RPWiK. Mamy dopuszczenie akredytacyjne wydane przez Sanepid, ba możemy nawet świadczyć usługi podmiotom zewnętrznym. Zdaniem Jacka Żaka (zbieżność nazwisk z szefową brzeskiego Sanepidu), rzecznika prasowego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej działanie brzeskiego Sanepidu trzeba zrozumieć. – Z jednej strony na szali jest bezpieczeństwo zdrowotne 46 tysięcy obywateli, z drugiej rozbieżne badania. W tej sytuacji lepiej „dmuchać” na zimne – mówi.

 
Woda jest już zdatna do picia - komunikat
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 czerwca 2017 13:23

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku informuje, że na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych wody pochodzącej z wodociągu publicznego Brzesko-Łukanowice, pobranej w punktach czerpalnych w Brzesku – zdrój wodny oraz pobranej na sieci wodociągowej w miejscowościach Jasień, Brzesko, Dębno, Jadowniki, Łysa Góra i Sufczyn, stwierdzono, że jakość wody w zakresie zbadanych parametrów mikrobiologicznych, w tym też wcześniej kwestionowanego Clostridium perfringens (łącznie ze przetrwalnikami) nie budzi zastrzeżeń w odniesieniu do wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (tj. Dz. U. z 2015 r. poz. 1989). Powyższe ustalenia pozwalają na potwierdzenie przydatności do spożycia przez ludzi wody dystrybuowanej przez wodociąg publiczny Brzesko-Łukanowice.

 
Harmonogram dowozu wody do sołectw
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 czerwca 2017 23:20

HARMONOGRAM DOWOZU WODY PITNEJ DLA MIESZKAŃCÓW GMINY BRZESKO w dniu 21.06.2017 r.

 
Brzesko. Miasto z Muzeum
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 czerwca 2017 21:35

Muzealnicy, samorządowcy, mieszkańcy miasta i powiatu brzeskiego skorzystali z zaproszenia, by wziąć udział w otwarciu Muzeum Regionalnego w Brzesku. – To historyczny moment w dziejach miasta i regionu. Po latach oczekiwań oddajemy do użytku nową placówkę kultury. Oczywiście na miarę obecnych naszych możliwości, ale już dzisiaj snujemy plany związane z rozwojem Muzeum. Liczymy na ogromne zainteresowanie mieszkańców naszego grodu stałą ekspozycją, ale nie ukrywam, że moim marzeniem jest, aby placówka prowadziła także działania edukacyjne, promocyjne i popularno – naukowe. Póki co Muzeum Regionalne funkcjonuje w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Może kiedyś będzie samodzielnym „tworem”. Na razie wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania, serdecznie dziękuję. Lista osób jest długa – podkreślał podczas oficjalnego otwarcia placówki burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Muzeum mieści się w kamienicy na rogu Rynku i ulicy Kościuszki (Kościuszki2) w budynku, którego właścicielem jest miasto. Kiedyś, na I piętrze siedziba Banku PKO.

 
Beczkowozy na ulicach Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 czerwca 2017 21:16

Trwa dostawa wody do mieszkań w Brzesku. – Mamy sześć beczkowozów, pracujemy pełna parą – zapewnia burmistrz Grzegorz Wawryka (poniżej prezentujemy harmonogram dostaw wody) w Brzesku.

 
Woda niezdatna do picia i kąpania się
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 czerwca 2017 19:14

Mamy bardzo złe wieści dla mieszkańców gmin: Brzeska, Dębno, Wojnicz i Zakliczyn. Woda z ujęcia wody w Łukanowicach, w gminie Wojnicz, jest całkowicie niezdatna do picia, nawet po przegotowaniu. Nie wolno się w niej kąpać, robić prania. Nadaje się jedynie do celów sanitarnych. W wodzie stwierdzono nieznaczne, ale jednak przekroczenie jednego szczepu bakterii niebezpiecznych dla zdrowia człowieka.

 
Brzesko. Jutro otwarcie Muzeum Regionalnego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 19 czerwca 2017 19:10

Jutro, 20 czerwca, oficjalnie rozpocznie działalność Muzeum Regionalne w Brzesku. Siedziba nowej, jakże potrzebnej w mieście placówki, mieści się w samym centrum miasta. – Już w 2003 r zgłosiłem na sesji Rady Miejskiej wniosek o utworzenie muzeum w Brzesku widząc, jak ziemia brzeska traci bezpowrotnie wiele pamiątek z przeszłości. Dzięki obecności w samorządzie mogłem konsekwentnie zabiegać u władz miasta o tą potrzebną instytucję. Po 14 latach stało się: 20 czerwca zostanie otwarte Muzeum Regionalne w Brzesku, ul. Kościuszki 2. Podstawowym zadaniem tej placówki będzie gromadzenie eksponatów i przekazywanie wiedzy o przeszłości naszego miasta obecnym i przyszłym pokoleniom oraz turystom odwiedzającym nasz gród - mówi inicjator powstania placówki, radny miejski, a zarazem szef zarządu osiedla Starówka, Adam Kwaśniak.

 
Gmina Brzesko: Miliony na termomodernizację
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 16 czerwca 2017 19:44

Blisko 3,5 miliona złotych gmina Brzesko pozyskała na termomodernizację kilku budynków użyteczności publicznej, pieniądze pochodzą będą z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zaplanowane inwestycje wykonane zostaną do 2020 roku.

-Do MRPO złożyliśmy dwa wnioski i obydwa uzyskały pozytywną ocenę –mówi Rafał Najdała, kierownik Biura Funduszy Europejskich. – Zgodnie z pierwszym z nich gmina dostanie dotację w wysokości blisko dwóch milionów złotych, za co termomodernizacji poddany zostanie budynek szkoły w Mokrzyskach oraz siedziba urzędów miejskiego i powiatowego. W pracach realizowanych w budynku UM i SP obie instytucje będą partycypowały w kosztach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 306

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .