Jadowniki. Młodzi strażacy na ratunek psom
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:40

Drużyna Pożarnicza imienia świętego Floriana, która na co dzień działa zwróciła się z prośbą do mieszkańców o wsparcie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Borku koło Rzezawy. Jak mówią młodzi strażacy pod ich opieką są zwierzęta po różnych przejściach. Niedożywione, zapchlone, zarobaczone, bite. Zwierzęta, które nigdy nie poznały co to miłość człowieka, czy wspólne spacery. Nierzadko przywiązane do bardzo krótkich łańcuchów, bez dostępu do wody i pożywienia. Trafiają do nas także suczki i kotki w ciąży z młodymi.

 
Brzesko. Medale od prezydenta
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 09 listopada 2018 18:47

Podczas ostatniej, w tej kadencji samorządu, sesji Rady Miejskiej w Brzesku uhonorowano pracowników gminy medalami przyznanymi przez prezydenta RP. Dekoracjo dokonał wicewojewoda małopolski Józef Gawron. – Gratuluję w imieniu prezydenta, premiera i wojewody małopolskiego – mówił Józef Gawron. Złote medale przyznane przez Prezydenta RP za długoletnią służbę otrzymali Elżbieta Grabowska-Kaczmarska, Irena Krzyżak, Zbigniew Matras, Beata Pajor, Henryk Piela, Elżbieta Spyrka, Antoni Staszczyk, Małgorzata Tomaszek, Dorota Wąsik i Danuta Zięba. Srebrny medal otrzymała Maria Zachara.

 
Brzesko. Jak poskładać Radę Miejską?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 05 listopada 2018 21:47

Brzesko ma nowego burmistrza. Ale to oczywiście problemów miasta i jego mieszkańców nie rozwiązuje. Jeszcze nie opadł kampanijny kurz, a już pojawiają się kolejne sprawy do rozwiązania: chociażby jak poskładać Radę Miejską? Bez większości rządzi się trudno. Tym bardziej, że brak dwóch absolutoriów z rzędu, z wykonania budżetu, oznacza z automatu rozpisanie referendum w sprawie odwołania burmistrza. W tej sytuacji nowe rozdanie w Radzie Miejskiej w Brzesku ma ogromne znaczenie dla włodarza miasta. W zasadzie możliwych jest pięć scenariuszy.

 
Trwa akcja 'Znicz'
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 03 listopada 2018 15:12

Od środy brzescy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich oraz bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że w tym okresie na drogach panuje wzmożony ruch, dlatego uzbrójmy się w cierpliwość, aby każdy z nas szczęśliwie dotarł do celu.

 
Sławomir Pater: List do Mieszkańców
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 listopada 2018 22:15

Drodzy Mieszkańcy Gminy Brzesko.
Zanim nastąpi cisza wyborcza. Chciałbym najserdeczniej podziękować wszystkim osobom spotkanym na ulicach Brzeska i okolicznych miejscowości za to, co od nich usłyszałem. Za słowa wielkiej troski o Nasz Wspólny Dom – Naszą Małą Ojczyznę – Gminę Brzesko.

 
Minister Rozwoju i Inwestycji w gminie Brzesko. Docelowo będą 3 strefy aktywności gospodarczej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 listopada 2018 15:39

L1130631Minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński zwiedził dzisiaj tereny, gdzie planowane jest uruchomienie strefy aktywności gospodarczej. Mowa o ponad 26 hektarowej działce w Wokowicach koło Brzeska. - Dziękuję Sławomirowi Paterowi za zaproszenie. Rozwój gospodarczy gmin takiej wielkości jak Brzesko to jedno z priorytetowych działań naszego rządu. Jest kilka programów ministerialnych, które uruchomimy, by mogła powstać tutaj taka strefa. Nie tylko pomyślimy o wsparciu finansowym przy uzbrojeniu tego terenu, ale także poprzez resort i podległe mi instytucje, postaramy się znaleźć inwestorów. Ogromnie ważne jest to, że Sławomir Pater, z którym przed tym spotkaniem rozmawiałem, ma także kontakt z firmami, które gotowe są zainwestować w Brzesku i gminie – mówił minister Kwieciński.

 
Gmina Brzesko. Sypnęło pomysłami (nie swoimi?)
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 31 października 2018 10:29

PI0 0908Kampania wyborcza  trwa w najlepsze. Widać to nie tylko po licznych billboardach zachęcających do głosowania na jednego z dwóch kandydatów, którzy przeszli do II tury wyborów, ale także po ich aktywności w mediach społecznościowych. W najbliższą niedzielę Sławomir Pater i Tomasz Latocha powalczą o fotel burmistrz Brzeska. W niedzielę przed północą poznamy nazwisko tego, który przez pięć lat będzie włodarzem miasta.  Wyjątkową aktywnością na FB wykazuje się kandydat KWW BrzeskoodNowa, Tomasz Latocha. Postanowiliśmy zatem bliżej przyjrzeć się jego ofercie programowej, bo w I turze, był w słowach bardzo oszczędny. Przestudiowaliśmy dokładnie treść ulotki, materiałów na FB, dodatek do jednego z lokalnych pisemek... Nawet najwięksi zwolennicy Tomasza Latochy mówią o rozczarowaniu: kilka ogólników,  komunałów i banalnych stwierdzeń... Tak się wyborów nie wygrywa – mówią jego zwolennicy.

 
Sławomir Pater: Gmina potrzebuje przyspieszenia
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 22:47

PI0 0844Kilkadziesiąt osób pojawiło się na spotkaniu wyborczym, które dzisiaj odbyło się w brzeskim Cechu Rzemiosł Różnych. Przyszli, by posłuchać co do zaoferowania ma kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Pater. Nie zabrakło wiceminister Józefy Szczurek – Żelazko oraz wicewojewody małopolskiego Józefa Gawrona. Wiceminister mówiła, że kandydat prawicy to człowiek konkretny, człowiek dla którego praca w samorządzie to służba publiczna. - Brzesko zasługuje na dobrego gospodarza. Nasz kandydat to gwarancja, że projekty będą realizowane na poziomie lokalnym. Sławomir Pater to człowiek, który potrafi wyrwać gminę z marazmu. Jestem przekonana, że to człowiek, który będzie realizował to, co zawarł w swoim haśle wyborczym – tłumaczyła minister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 334

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .