Reklama
Brzesko. Nowe auto dla policji
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 grudnia 2019 23:54

Niedawno brzeska policja wzbogaciła się o nowy, nieoznakowany radiowóz marki Volkswagen Caddy. Nowy pojazd kosztował około 71 tysięcy złotych, w całości został sfinansowany z budżetu Policji. Samochód będzie służył technikom kryminalistyki - policjantom, którzy na miejscu zdarzeń zabezpieczają ślady. Samochód ma na wyposażeniu agregat prądotwórczy. Z pewnością przyda się podczas wielogodzinnych oględzin prowadzonych często po zmroku. Nowy pojazd zastąpi wysłużonego peugeota, który do tej pory służył policjantom.

 
Brzesko. Minister dla szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 grudnia 2019 21:50

Dzisiaj oficjalnie flota pojazdów brzeskiego szpitala wzbogaciła się o nowa karetkę. Dzięki zabiegom starosty brzeskiego Andrzeja Potępy oraz wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko, pojazd trafił do Czchowa. Nowa karetka jest na stanie  Zespołu Ratownictwa Medycznego w Czchowie.  Dodajmy, że pieniądze na jej zakup karetki przekazało Ministerstwo Zdrowia.  – Brzeski szpital jest jednym z 16 w Małopolsce, który otrzymał pieniądze na zakup nowoczesnej karetki. W Polsce takich placówek jest 200. Na ten cel Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło 80 milionów zł –  mówiła Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia i poseł na Sejm RP.

 
Brzesko. Powiatowe zmagania
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 grudnia 2019 17:03

W Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów konkursu plastycznego. Przedmiotem oceny był wykonany grupowo transparent informacyjny pn.: "Młodość wolna od nikotyny”. Konkurs ten zorganizowany był w związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypadł w tym roku na 21 listopada. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku, a Patronat nad inicjatywą objął Starosta Brzeski, który także ufundował nagrody dla laureatów i uczestników.

 
Z Brzeska do Sejmu
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 21 grudnia 2019 00:00

Niedawno w Sejmie gościła grupa młodzieży z Brzeska. Do stolicy pojechali na zaproszenie wiceminister zdrowia, poseł Ziemi Brzeskiej, Bocheńskiej, Tarnowskiej i Dąbrowskiej, Józefy Szczurek – Żelazko. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia budynku Sejmu i Senatu, podpatrzenia na czym polega praca parlamentarzysty polskiego. Był spacer korytarzami sejmowymi, spotkanie na galerii sali plenarnej Sejmu RP, ale także możliwość zaglądnięcia za „kulisy”.

 
Wigilijne Spotkanie zorganizowane przez Restaurację Galicyjska i parafialny oddział Caritas
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 grudnia 2019 12:39

To już wieloletnia tradycja. Wigilijne Spotkanie zorganizowane przez Restaurację Galicyjska i parafialny oddział Caritas wpisało się w pejzaż Brzeska i regionu. Warto dodać, że w tegorocznej wigilijnej kolacji uczestniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko oraz władze samorządowe miasta i powiatu na czele ze starostą Andrzejem Potępą. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o samotnych i potrzebujących. Podziękowania jeszcze raz dla Pań z brzeskiego oddziału Caritas i Państwu Kuralom za ich wielkie dzieło pomocy potrzebującym – mówiła podczas spotkania wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Brzesko. Trwają zapisy – patronuje starosta
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 grudnia 2019 22:33

Tylko do 24 grudnia można zgłaszać swój udział w jubileuszowym XV Brzeskim Konkursie Kolęd i Pastorałek o Muszlę Św. Jakuba, który odbędzie się w dniach 18-19.01.2020 roku w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym. W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego; maksymalnie trzy podmioty wykonawcze z danej instytucji. Dodajmy, że od wielu lat zmaganiom artystycznym patronuje starosta brzeski – Andrzej Potępa.

 
Adam Kwaśniak został nowym szefem klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 grudnia 2019 22:31

Adam Kwaśniak został nowym szefem klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Brzesku. Nowy szef klubu to wieloletni działacz samorządowy, od wielu kadencji radny miejski, szef zarządu Osiedla „Stare Miasto” w Brzesku, zaangażowany w sprawy lokalne. Adam Kwaśniak należy do PiS niemal od założenia partii przez braci Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Zastąpił na tym stanowisku, po roku pełnienia funkcji, radnego Jarosława Sorysa, który startował w wyborach na posła na Sejm RP. Przypomnijmy, że mieszkańcy miasta i gminy „wybatożyli” go dość srogo. Uzyskał w gminie stosunkowo kiepski wynik.

 
Wypadek na A4. Pięć osób rannych po zderzeniu trzech aut
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 14 grudnia 2019 07:14

W sobotę, 14 grudnia, tuż przed godz. 6:00 na autostradzie A4 między węzłem Brzesko a węzłem Tarnów Mościce doszło do poważnego wypadku - bus zderzył się z dwoma samochodami osobowymi. W wyniku wypadku co najmniej 5 osób zostało rannych. Na miejscu lądował helikopter LPR. Zablokowana jezdnia w kierunku Rzeszowa oraz lewy pas jezdni w kierunku Krakowa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 351

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .