Brzesko. Kto będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza?
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 18 lutego 2018 17:15

Kto będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Brzeska? Wiele wskazuje na to, że odpowiedź na to pytanie poznamy do koca lutego, najdalej do połowy marca. W zasadzie, w grę wchodzą dwa rozwiązania: PiS poprze kandydata, o którego upomina się Jarosław Gowin, czyli obecnego włodarza Brzeska, Grzegorza Wawrykę lub wyłoni swojego. W tym przypadku w grę wchodzi kilka osób, m.in.: przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk, radny Jarosław Sorys, radna powiatowa Justyna Wojtowicz – Woda. Raczej na pewno nie będzie zabiegał o to wieloletni szef struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Pacura. – Nie jestem zainteresowany – zapewnia w rozmowie z naszą redakcją.

 
Brzesko. Ferie w bibliotece
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 18 lutego 2018 17:14

Gry, zabawy, warsztaty tematyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wycieczki edukacyjne i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Ferii w Bibliotece. Zajęcia organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, która mieści się przy placu Kupieckim. Jeszcze przez cały ten tydzień trwać będą zajęcia w bibliotece przygotowane w oparciu o książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. – Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej gminy: na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – zapewniają organizatorzy.

 
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 16 lutego 2018 22:02

1 marca obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku zapraszają do udziału w akcji „Wywieśmy flagi narodowe”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda.

 
Wieczór niespodzianek
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 14 lutego 2018 13:20

W niedzielę 11 lutego, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert karnawałowy Miejskiej Orkiestry Dętej. Muzycy po raz pierwszy zaprezentowali się szerszej publiczności w nowych mundurach, dlatego przed rozpoczęciem koncertu uroczyście podziękowano tym, którzy wsparli przedsięwzięcie zakupu umundurowania. Statuetki w kształcie srebrnego klucza wiolinowego otrzymali burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, dyrektor browaru Michał Napieracz, dyrektor ds. komunikacji Carlsberg Polska Beata Ptaszyńska-Jedynak, piwowar Paweł Zych oraz właściciele firmy Moda i Styl, którzy zajęli się wykonaniem mundurów. Podziękowania skierowano również w stronę Mariusza Karasia - członka orkiestry, który od lat nie tylko angażuje się w grę, ale też z powodzeniem zajmuje się sprawami menadżerskimi.

 
Gmina Brzesko liderem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 08 lutego 2018 12:59

Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wspólnie z Głównym Urzędem Statystycznym już po raz ósmy przedstawił wyniki rankingu, w którym wyłaniane są najlepsze gminy pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Aby wyłonić zwycięzców przeprowadzane są analizy statystyczne dotyczące infrastruktury, inwestycji, poziomu życia mieszkańców, całego spektrum działań samorządu. W ramach rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa małopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa. W rankingu MISTiA i GUS-u liderem powiatu brzeskiego została gmina Brzesko.

 
Powiat Brzeski z rekordowym budżetem na rok 2018
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 06 lutego 2018 20:23

Niemal 99 mln zł, z czego 33 mln zł na same inwestycje – te dwie kwoty są najlepszym podsumowaniem tegorocznego planu budżetowego dla Powiatu Brzeskiego. Pod tym względem rok 2018 jest niezaprzeczalnie rekordowy. W porównaniu do zeszłorocznego wykonania to ogromny skok finansowy. Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Brzeskiego radni bez poprawek przyjęli uchwałę z rekordowym budżetem w historii Powiatu.

 
Brzesko. Sukces w skali kraju
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 03 lutego 2018 00:00

To doskonała wiadomość. Efekt wielu lat prtacy, samozaparcia i hartu ducha. W plebiscycie przeprowadzonym przez Polski Związek Pływacki Bohaterami Roku rozstali trener Marcin Kacer i pływak Wojciech Wojdak, obydwaj reprezentują Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Pragn e obydu serdecznie pogratulować. Obaj są dumą dla całej naszej lokalnej spo leczności. Jestem przekonany, że jeszcze wiele razy będzsiemy mogli cieszyć się z ich sukcesów. Gratuluję wygrania prestiżowego plebiscyctu. Wojtkowi  życzę olimpijskiego złota, a panu Marcinowi, kolejnych, tak utalentowanych zawodników - m owi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Brzesko. O muszlę świętego Jakuba
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 28 stycznia 2018 23:07

Za nami kolejna edycja Konkursu Kolęd i pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” . Na scenie zaprezentowało się kilkuset wykonawców. Grand PRIX XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” zdobył zespół Serduszka Faustynki z Publicznego Przedszkola Sióstr w Brzesku. Jury zwróciło uwagę na ogrom pracy w przygotowanie grupy dzieci do występu, intonację, kolerację między członkami zespołu i muzykowanie na żywo. Ponadto pragnie nadmienić, że utwory wykonane zostały w sposób taki, który pozwala dzieciom pokazać dobre strony, rozwija oraz dostarcza ogromną dawkę wzruszeń poprzez szczerość wykonania. Słowa uznania dla Andrzja Gicali, który przygotował grupę. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek za trud, który włożyli w przygotowanie programu. Wszystkim zespołom i solistom należą się słowa uznania i szacunku za ich pracę. Dziękujemy również wszystkim opiekunom za staranne przygotowanie prowadzonych przez siebie solistów oraz zespołów do udziału w Konkursie. Bardzo pozytywnym akcentem jest coraz większy udział dzieci z instrumentami na żywo. Zachęcamy do tworzenia grup muzycznych i muzykowania w formie zespołów instrumentalnych czy instrumentalno – wokalnych. Jurorzy pragną także wyrazić swoje uznanie dla ks. mgr Jacka Walczyka- dyrektora tego Konkursu - za zorganizowanie przeglądu oraz sprawne jego przeprowadzenie. Dziękujemy za dbałość o uczestników poprzez zorganizowanie bardzo dobrych warunków do wspólnej wymiany doświadczeń oraz prezentacji swoich talentów – podkreślają organizatorzy. Dodajmy, ze patronat nad impreza sprawowali starosta Andrzej Potępa, burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 322

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .