Brzesko. Radni zagłosowali za nocną prohibicją
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 29 sierpnia 2018 21:25

Od 22 do 6 rano w Brzesku nie będzie można kupić alkoholu. Wyjątek stanowią bary, puby i restauracje – czyli miejsca zakupu i konsumpcji alkoholu. W sklepach, marketach i na stacjach paliw sprzedaż będzie zakazana. Kara? Utrata koncesji (tak jak za sprzedaż alkoholu nieletnim). Uchwała wejdzie w życie 14 dni po publikacji w Monitorze Wojewody Małopolskiego, w praktyce na przełomie września i października.

 
WYBORY. Znamy ostateczny kształt listy PiS do sejmiku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 sierpnia 2018 22:47

Anna Pieczarka będzie liderem listy Zjednoczonej Prawicy (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienia) w październikowych wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Na drugim miejscu znalazł się przedstawiciel z partii Gowina, Stanisław Bukowiec. Trzecie miejsca otrzymała Lucyna Malec, a czwarte Wojciech Skruch. Na piątym miejscu jest Ryszard Pagacz, a na szóstym Piotr Dziurdzia. Siódme miejsce zarezerwowano dla Karoliny Kiec, ósme dla Anny Mikosz, peleton zamyka Józef Gawron. – To bardzo mocna ekipa, która powalczy o cztery, może nawet o pięć miejsc w sejmiku – ocenia poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Plan minimum to cztery mandaty.

 
Brzesko. Wyśpiewaj z nami wolność
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 17 sierpnia 2018 12:12

Już 9 września w Brzesku odbędzie się wielki koncert wolności. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka zaprasza na Koncerty Wolności, które odbędą się 9 września na Placu Kazimierza Wielkiego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 na brzeskim Rynku, z którego orkiestry i zespoły przejdą korowodem na Plac Kazimierza Wielkiego. O godzinie 15.30 rozpoczną się występy, w czasie których prezentować się będą orkiestry dęte z Sobolowa, Rzepiennika Strzyżewskiego, Siemiechowa, Filipowic oraz Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska. Wystąpią także Zespół Pieśni i Tańca Porębianie oraz Grupa Śpiewacza z Jadownik.

 
Brzesko: Wakacje w bibliotece
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 sierpnia 2018 14:13

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. W lipcu dzieci odwiedzające naszą Bibliotekę miały okazję uczestniczyć w wielu ciekawych warsztatach.

 
Dzięki informacjom od świadków zdarzenia brzescy policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 31 lipca 2018 21:28

Zarzut usiłowania kradzieży mienia z samochodu ciężarowego usłyszał 34-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna wszedł do pozostawionego przed sklepem pojazdu zamierzając z niego coś ukraść. Jego plany skutecznie pokrzyżowały przypadkowe osoby, które go spłoszyły. Nie spodziewał się jednak, że świadkowie jednocześnie dobrze zapamiętali jego rysopis a dodatkowo spisali numery rejestracyjne samochodu, którym uciekł. Informacje te szybko trafiły do wszystkich policyjnych patroli w terenie i dzięki nim doszło do zatrzymania sprawcy.

 
Brzesko: Wakacje w MOK
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 lipca 2018 12:07

Zakończyła się pierwsza część wakacyjnych zajęć przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury dla dzieci i młodzieży szkolnej. Oferta składała się z propozycji sprawdzonych w latach poprzednich oraz nowych pomysłów. Dzieci i młodzież brały udział w tradycyjnych już warsztatach tanecznych, plastycznych, graficznych czy folklorystycznych. Bardzo popularne okazały się projekty „lato z teatrem”, „hip-hop”, „jaka to melodia” i „wakacyjne granie”. Ciekawskich szczególnie ucieszyła wizyta w muzeum, wyprawa odkrywców „Dziedzictwo Goetzów Okocimskich”, a gratką dla młodych kinomanów była wizyta w kinie na projekcji filmu „Kuba Guzik – na tajemniczym lądzie”.

 
Znamy listę PiS do sejmiku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 lipca 2018 23:55
Poznaliśmy listęPrawa i Sprawiedliwości, która jesienią powalczy o mandaty do sejmiku województwa małopolskiego. Ostateczny kształt listy został zatwierdzony w miniony piątek w warszawskiej siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Liderką listy jest obecna radna Anna Pieczarka, drugie miejsce na liście zjednoczonej prawicy przypadło Stanisławowi Bukowcowi, a trzecie Lucynie Malec. Na „czwórce” znalazł się obecny radny wojewódzki - Wojciech Skruch. Piąte miejsce przypadło Ryszardowi Pagaczowi, 6 i 7 miejsce przypadło kobietom, Annie Mikosz oraz Karolinie Kieć, listę zamyka wicewojewoda Józef Gawron.
 
Brzesko: Święto patrona miasta
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 lipca 2018 13:27

Znakomite koncerty, świetna zabawa, konkursy dla dzieci i dorosłych towarzyszyły piknikowi organizowanemu przez burmistrza Grzegorza Wawrykę i proboszcza parafii św. Jakuba Józefa Drabika w ramach obchodów święta patrona Brzeska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 331

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .