Brzesko. Zmiana prezesów w MZGiM i BZK
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 02 lipca 2019 21:20

Nowy szefem Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej został Mirosław Wiśniowski (kiedyś radny Rady Miejskiej, w 2008 roku kandydował na burmistrza Brzeska w wyborach uzupełniających, miał mizerne wtedy poparcie – niewiele ponad czterysta głosów). Przed rokiem miał kandydować na burmistrza Brzeska. Na łamach naszego portalu zapowiadał wielką batalię o miasto i gminę. Okazało się, że nie tylko nie kandydował, ale także nie stworzył listy. Ostatecznie przyjął ofertę Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, kandydował, bez powodzenia z listy burmistrza Tomasza Latochy na radnego.

 
Dzięki samorządowi powiatowemu powiało w Brzesku kulturą wysoką
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 26 czerwca 2019 12:33

dsc-3542Rozmowa z Andrzejem Potępą, starostą powiatu brzeskiego.

Dzięki samorządowi powiatowemu powiało w Brzesku kulturą wysoką. Liczna publiczność, gromkie oklaski, zachwyt widzów, to chyba najlepsze dowody, że warto było zorganizować tego typu koncert.

Co do tego nie miałem najmniejszej wątpliwości. Byłem przekonany, że koncert spotka się z ciepłym przyjęciem mieszkańców miasta i powiatu. Zaproponowaliśmy bowiem publiczności muzykę wyjątkową. Na brzeskim Rynku, po raz pierwszy po rewitalizacji, zresztą bodaj po raz pierwszy od wielu lat, rozbrzmiały największe przeboje muzyki klasycznej, operowej i operetkowej. Utwory znane, popularne, często wykonywane w filharmoniach czy na scenach operowych świata. Zaprosiliśmy do Brzeska muzyków z najwyższej półki. Strauss Symphonic Orchestra, bo to ona wystąpiła w stolicy powiatu brzeskiego, ma ugruntowaną pozycję na rynku muzycznym.

 
Brzesko. Ceny śmieci ostro w górę
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 czerwca 2019 21:26

Do 22 lipca mieszkańcy miny Brzesko muszą złożyć nową deklarację w sprawie ilości osób mieszkających w gospodarstwie domowym oraz o tym czy śmieci są segregowane czy też nie. Ma to związek z decyzją radnych o podwyżce za wywóz nieczystości stałych. Radnym: Marii Kądziołce, Marii Kuci, Bartłomiejowi Turlejowi, Leszkowi Klimkowi, Annie Lubowieckiej (wszyscy ze Wspólnoty Samorządowej), Bogusławowi Samborowi, Piotrowi Dudzie, Adrianowi Zaleśnemu, Kamilowi Trąbie, Karolowi Mrozowi (radni wybrani z listy burmistrza Tomasza Latochy), Barbarze Borowieckiej oraz Rafałowi Cichońskiemu mieszkańcy Brzeska zawdzięczają podwyżki cen śmieci, odbieranych przez BZK.

 
Brzesko. Pijani rodzice spacerowali z dwójką małych dzieci
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 czerwca 2019 12:56

Policjanci z Brzeska interweniowali w stosunku do rodziców, którzy będąc pod wpływem alkoholu sprawowali opiekę nad 2-letnim i rocznym dzieckiem. O zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rejonowy, który zbada sytuację rodzinną małoletnich.

 
Brzesko. Policja zarekwirowała 5 automatów do gier
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 czerwca 2019 12:55

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z brzeskiej komendy współpracując z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Przestępczy proceder prowadzony w lokalach na terenie Brzeska został ukrócony.

 
Wyjątkowy koncert. 15 czerwca na brzeskim Rynku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 czerwca 2019 00:00

Już 15 czerwca wielkie wydarzenie artystyczne. - Serdecznie zapraszam na brzeski Rynek, gdzie po raz pierwszy w historii wydarzeń kulturalnych ziemi brzeskiej odbędzie się wielki plenerowy koncert symfoniczny w wykonaniu Strauss Symphonic Orchestra. Zabrzmią najsłynniejsze utwory klasyczne, arie operowe i operetkowe. Ten niezwykły muzyczny wieczór wzbogacony zostanie wirtuozerskim tańcem par baletowych oraz imponującą grą świateł. Będzie to prawdziwa gratka dla melomanów – zachwala Anna Pieczarka, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

 
Powiat Brzeski. Kazimierz Wielki i jego czasy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 czerwca 2019 10:48

Konkurs „Kazimierz Wielki i jego czasy” organizowany jest corocznie w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie powiatu brzeskiego. Dlaczego postać króla Kazimierza Wielkiego jest tematem konkursu? Ponieważ był osobą bardzo barwną, szlachetną. Jego zaangażowanie w sprawy rozwoju Polski, nauki, budowy relacji międzyludzkich jest dla młodzieży żywym przykładem oddania, szacunku i zaangażowania w sprawy Polski, jego decyzje podejmowane ponad 6 wieków temu, wciąż budzą podziw, a przenikliwość umysłu i wizja, do dzisiaj nie straciły aktualności.

 
Gmina Brzesko. 40 nauczycieli straci pracę
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 01 czerwca 2019 10:03

Potwierdziły się nasze informacje: około 40 nauczycieli, zatrudnionych w placówkach oświaty gminy Brzesko, straci pracę. Indagowany przez naszą redakcję na tę okoliczność Józef Cierniak, szef samorządowej komórki, która administruje szkołami i przedszkolami przyznał, że właśnie o taką mniej więcej liczbę nauczycieli chodzi. – Do 31 maja dyrektorzy szkół mieli czas na wręczenie wypowiedzeń lub nowych propozycji warunków zatrudnienia i płacy. Niektórzy nauczyciele otrzymali ofertę pracy na części etatu. Jak to w praktyce będzie wyglądało, ile osób ostatecznie straci pracę będziemy wiedzieli w poniedziałek. Ostatnie ruchy kadrowe przypadną jednak dopiero na przełom sierpnia i września, kiedy będziemy wiedzieli ilu uczniów jest w naszych przedszkolach i szkołach podstawowych. Potwierdzam, około 40 nauczycieli może stracić pracę – tłumaczy Józef Cierniak.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 346

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .