Wojciech Wojdak nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 grudnia 2017 01:10

Bodaj po raz pierwszy w historii, sportowiec z regionu brzeskiego, jest nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego. To najbardziej prestiżowe zmaganie sportowców, w którym o miejscu decydują Czytelnicy. Wojtek Wojdak – wicemistrz świata z Budapesztu znalazł się wśród sportowców nominowanych do tytułu najlepszego sportowca roku. Powalczy o wejście do najlepszej dziesiątki polskich sportowców 83. Plebiscytu Przeglądu Sportowego. – Zachęcamy do oddania głosu na naszego mistrza – mówią zgodnie wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski (z tej gminy pochodzi Wojtek) oraz Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska (tutaj na pływalni pod okiem Marcina Kacera Wojtek stawiał pierwsze „kroki w wodzie”).  

 
Brzesko. Olimpiada Międzypokoleniowa
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 grudnia 2017 01:08

Cenna inicjatywa, łącząca pokolenia, integrująca środowisko – tak o I Brzeskiej Olimpiadzie  Międzypokoleniowej mówili jej uczestnicy. Nie dziwi więc, że organizację imprezy wsparł – nie tylko jako patron – burmistrz Grzegorz Wawryka. Organizatorami Olimpiady byli: Brzeska Rada Seniorów, Zarząd Osiedla „Kościuszki-Ogrodowa”, Publiczne Przedszkole nr 4 im. Jana Brzechwy, Wydział EKiS oraz Biuro Promocji Urzędu Miejskiego. – Gratuluję pomysłodawcom i organizatorom, dziękuję uczestnikom i sponsorom, bo bez Was wszystkich, tej Olimpiady, nie byłoby. Do zobaczenia za rok – mówił na zakończenie burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Powiat Brzeski. Stypendia od Premiera
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 grudnia 2017 00:05

W Kuratorium Oświaty w Krakowie wręczono dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018. W  imieniu Premier Beaty Szydło wręczyła je Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.  Dodajmy, że stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat (tylko jeden ze szkoły) musiał spełnić przynajmniej jeden z niżej podanych warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

 
Stypendia od burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 listopada 2017 11:01

Podczas wyjazdowej sesji Rady Miejskiej w Brzesku, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów ufundowanych przez burmistrza Brzeska dla najlepszych uczniów ze szkół w gminie. W tym roku przyznano wyróżnienia za wybitne osiągnięcia  naukowe, artystyczne i sportowe. Do komisji stypendialnej napłynęło 121 wniosków, wyróżniono 66 uczniów, nagrodzono także sportowców, którzy reprezentują gminę lub klub sportowy z jej terenu, a którzy w ostatnim roku osiągnęli znakomite wyniki sportowe.

 
Aby znów biegać, bawić się… po prostu żyć… Malutki Michałek Biel i niezwykle rzadki nowotwór płuca…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 listopada 2017 10:41

Nasza historia zaczęła się 28 września 2017 r. Wybraliśmy się do pediatry, bo Michał, nasz syn pełen energii i gotowy do psot, stał się apatyczny, tak jakby ktoś z niego wyssał całą energię.

 
Jadowniki: Nocne dachowanie BMW w przydrożnym komisie samochodowym
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 26 listopada 2017 16:44

ospjadownikikomisW nocy z piątku na sobotę, na drodze krajowej 94, samochód marki BMW wypadł z drogi i dachował uszkadzając przy tym 5 pojazdów zaparkowanych w przydrożnym komisie samochodowym. W wyniku zdarzenia, poszkodowany został 24-letni kierowca, który z wielonarządowymi obrażeniami ciała trafił do brzeskiego szpitala. Jego stan jest ciężki. Policja ustala szczegółowy przebieg zdarzenia. Strażacy JRG PSP Brzesko oraz zastęp OSP KSRG Jadowniki pracowali na miejscu do wczesnych godzin porannych.

 
Jadowniki. Igrzyska za nami
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 listopada 2017 23:20

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jadownikach, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się drużynowe i indywidualne zawody dziewcząt i chłopców z roczników 2002-2004 o mistrzostwo gminy. W zawodach wzięło udział 14 dziewcząt i 18 chłopców. Jak podkreślają sędziowie Igrzyska miały wysoki poziom i przede wszystkim – na co zwracają uwagę opiekunowie i jurorzy – odbyły się w oparciu o zasady Fair Play. Nie zabrakło medali i dyplomów. Zawody wpisują się bowiem w szeroko rozumianą politykę wspierania rozwoju sportu w gminie Brzesko. Elementem tego programu są z jednej strony zawody, z drugiej zaś strony rozwój infrastruktury. Przypomnijmy, że w ramach tego działania wybudowano i oddano do użytku salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku (największy i póki co najnowocześniejszy tego typu obiekty w Brzesku) oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią.

 
Brzesko. Dzień Pracownika Socjalnego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 listopada 2017 23:19

Dzień Pracownika Socjalnego to święto obchodzone 21 listopada. Od kilku lat Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku organizuje uroczystości o charakterze powiatowym. Pod tym względem, zresztą pod wieloma innymi też, brzeski PCPR, jest prekursorem w Małopolsce. – Uznaliśmy, że warto raz w roku spotykać się z pracownikami Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Domów Pomocy Społecznej i samorządowców, by wspólnie świętować, ale także dzielić się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami – mówi naszej redakcji Stanisław Lambert, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku, z zarazem pomysłodawca organizowania spotkań o charakterze powiatowym. – Nie byłoby jednak tego spotkania, gdyby nie wsparcie samorządu powiatowego – dodaje Stanisław Lambert. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, nie zabrakło gości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 317

pr032018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .