Brzesko. Z ekologią na „Ty”
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 września 2017 23:02

Właśnie  odbył się  organizowany przez referat gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Brzesku piknik ekologiczny, mający na celu promowanie ochrony powietrza.Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych wraz z pracownikami Akademii Górniczo  – Hutniczej przy pomocy mobilnego laboratorium POLoNEs  prezentowała działanie kotłów o różnym stopniu zmodernizowania technologicznego i pompę ciepła – obrazujące różne możliwości ogrzewania budynków, przedstawiono także prawidłowy sposób rozpalania i spalania węgla w kotłach indywidualnych.

 
Gmina Brzesko: Przedszkole bez granic
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 17 września 2017 00:00

Blisko 750 tysięcy kosztować będzie realizowany przez gminę projekt „Przedszkole bez granic”, 640 tysięcy na ten cel samorząd pozyskał z Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, resztę dołoży ze swojego budżetu.

 
I Ty możesz uratować komuś życie!
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 września 2017 11:12

Fundacja DKMS wraz z Urzędem Miejskim w Brzesku zapraszają na akcję rejestracji dawców szpiku kostnego. Wydarzenie zainicjowane przez panią Agatę Olejnik z Jasienia skupia wokół siebie sporą grupę wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie włączają się w organizację przedsięwzięcia. I Ty możesz uratować  komuś życie, zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku w dniach 16-17 września, na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku, rejestracja odbywać się będzie w godzinach od 11.00 do 17.00. Ciebie to nic nie kosztuje, a dasz komuś szansę na nowe życie.

 
Brzeski marsz pamięci
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 września 2017 11:11

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka zaprasza mieszkańców na marsz pamięci upamiętniający 75. rocznicę likwidacji getta żydowskiego w Brzesku.

 
Brzesko. 150 lat powiatu
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 września 2017 21:52

Za nami konferencja naukowa poświęcona 150.leciu powstania powiatu brzeskiego. – Jakkolwiek w swojej historii 150 lat, powiat miał przerwę, uznaliśmy jednak, że warto podkreślić, dla budowania tożsamości Naszej Małej – Powiatowej Ojczyzny fakt pojawienia się powiatu brzeskiego, na mapie administracyjnej kraju w drugiej połowie XIX wieku. Powiat powstał w wyniku reform administracyjno – ustrojowych, które po Wiośnie Ludów, dokonały się w monarchii Austro-Węgierskiej. Mam nadzieję, że cykl imprez  spodobał się mieszkańcom naszego powiatu. Jutro, w niedzielę 10 września wielki koncert, z udziałem Anny Wyszkoni. Zapraszam do udziału – mówi naszej redakcji starosta Andrzej Potępa. A za nami między innymi konferencja naukowa poświęcona dziejom powiatu brzeskiego.

 
78 rocznica bombardowania na Słotwinie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 września 2017 10:52

W kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej odbyła się uroczysta msza odprawiona w intencji ofiar bombardowania, które zginęły w czasie niemieckiego nalotu na pociąg ewakuacyjny na dworcu Brzesko-Słotwina  5 września 1939 roku. Mszę odprawiali proboszcz Kazimierz Grych, ksiądz dziekan Józef Drabik i proboszcz Wojciech Werner.

 
Koncert Huberta Zapióra
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 04 września 2017 14:30

31 sierpnia w pałacu Goetzów Okocimskich odbył się koncert Huberta Zapióra, śpiewaka operowego. Tutaj się urodził i pobierał pierwsze nauki śpiewu, który jak sam podkreśla jest jego pasją i sposobem na życie. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim oraz Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na wydziale aktorskim. Występował m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Warszawskiej Operze Kameralnej czy Schlosstheater w Rheinsbergu.

 
Brzesko pamięta o twórcach Solidarności
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 września 2017 20:49

Od wielu lat mieszkańcy Brzeska gromadzą się przed tablicą upamiętniającą działalność Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, by oddać jego twórcom, ale także uczuć minutą ciszy ofiary Stanu Wojennego oraz wszelkich represji komunistycznych w Polsce: od połowy 1944 toku do upadku systemu totalitarnego. W imieniu władz miejskich kwiaty złożył burmistrz Grzegorz Wawryka, nie zabrakło też przedstawicieli posła do Parlamentu Europejskiego, Edwarda Czesaka, minister Józefy Szczurek – Żelazko, działaczy Solidarności, Prawa i Sprawiedliwości, radnych miejskich i powiatowych. – Ja przypomnę, że 30 sierpnia 1980 r. strajkujący robotnicy w Szczecinie podpisali porozumienie z przedstawicielami PRL-owskiej władzy. Porozumienie w Szczecinie zapoczątkowało szereg kolejnych porozumień władzy ze strajkującymi w Gdańsku: (31 sierpnia), Jastrzębiu-Zdroju (3 września) i Katowicach (11 września) – wspomina burmistrz Wawryka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 312

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .