Gmina Brzesko. Koncertowe zmagania
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 stycznia 2018 11:00

Cztery koncerty (w tym jeden za nami) zaplanowała Orkiestra Dęta z Okulic oraz Chór Sanktuaryjny przy Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie pod dyrekcją Wojciecha Oleksyka. To prawdziwa uczta muzyczna okraszona wspaniałymi utworami m.in. światowej sławy włoskiego kompozytora muzyki filmowej Ennio Morricone. Organizatorzy i wykonawcy serdecznie zapraszają i gwarantują niezapomniane wrażenia. Dzisiaj (sobota, 6 stycznia), o godzinie 17. muzycy zaprezentują się w Bazylice w Szczepanowie; jutro (niedziela, 7 stycznia, godzina 10.30) zagrają w kościele w Mokrzyskach, a za tydzień – 14 w Sanktuarium w Okilicach pod Bochnią (godzina 16).

 
Pedofilowi z gminy Brzesko grozi 12 lat więzienia
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 stycznia 2018 10:58

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu mieszkańcowi gminy Brzesko, któremu prokurator postawił zarzut pedofilii. Zdaniem śledczych, zatrzymany w czerwcu ubiegłego roku 46-letni Piotr G., miał dopuścić kilku przestępstw. Po pierwsze: od marca do maja 2017 roku dziwnie zachowywał się na pływalni w Brzesku. Jego zachowanie, odbiegające od normy, potwierdziło dziesięcioro dzieci. Przypuszczenia policji, że Piotr G., może mieć skłonności pedofilskie, potwierdziły przeszukanie w jego domu. W komputerze mieszkańca Brzeska znaleziono bowiem zdjęcia (materiały) z pornografią dziecięcą. Szokiem dla śledczych było odkrycie, że w łazience Piotr G. zamontował kamerkę, by podglądać tam swoją kąpiącą się córeczkę. Do Sądu trafił właśnie akt oskarżenia. Zdaniem prokuratury Piotr G., podczas kąpieli na brzeskim basenie, miał dotykać dzieci w miejscach intymnych. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 
Brzesko. Wielkie ocieplenie w gminie
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 05 stycznia 2018 23:18

Znaczne zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem, poprawa estetyki oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla – to najważniejsze efekty kompleksowej termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w gminie Brzesko. - Termomodernizacji chcemy poddać kilka budynków – podkreśla burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Jego zdaniem samo ocieplenie obiektów wygeneruje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, po kilka, nawet kilkanaście na jednym. Oczywiście mowa o kosztach ogrzewania.

 
Zaproszenie na pochód Trzech Króli
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 05 stycznia 2018 00:00

Już w najbliższą sobotę, 6 stycznia odbędzie się pochód Trzech Króli, na uroczystość zapraszają burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz proboszczowie parafii św. Jakuba Ap. i Miłosierdzia Bożego – księża Józef Drabik i Wojciech Werner.
Zbiórka uczestników pochodu odbędzie się o godzinie 13.00 na Placu Kazimierza Wielkiego. Trasa marszu prowadzić będzie ulicą Uczestników Ruchu Oporu, plac Żwirki-Wigury i ulicą Głowackiego na Rynek. Tam, na ustawionej scenie wystawione zostaną jasełka w wykonaniu Grupy Śpiewaczej Jadowniczanie oraz koncert kolęd, który przedstawi grupa śpiewacza z Gnojnika.

 
Pierwsza Mieszkanka Powiatu Brzeskiego urodzona w 2018 r.
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 04 stycznia 2018 18:36

pierw20182 stycznia 2018 r. w Szpitalu Powiatowym w Brzesku jako pierwsza przyszła na świat dziewczynka. Mała Zosia waży 3850 g i ma 60 centymetrów długości. W skali Apgar otrzymała maksymalną liczbę punktów. Szczęśliwi rodzice są mieszkańcami Brzeska – stolicy naszego powiatu, a Zosia jest ich trzecim dzieckiem. Tradycyjnie nową Mieszkankę Powiatu oraz jej mamę odwiedził dziś w szpitalu starosta brzeski Andrzej Potępa, który wraz z dyrektorem SP ZOZ w Brzesku Adamem Smołuchą przekazał prezenty dla niemowlaka.

 
Brzesko. Policyjna akcja
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 stycznia 2018 22:21

 W sumie do 31 maja 2018 roku Komenda Policji w Brzesku czeka na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć udział w konkursie przesyłając projekt elementu odblaskowego do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji.31 sierpnia ogłosimy listę laureatów. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna Komendanta Głównego Policji o wartości 1500 zł oraz 3 wyróżnienia o wartości tysiąca złotych. Mamy nadzieję, że przedszkolaki zarażą swoimi pomysłami na projekt odblasku rodziców, dziadków i rodzeństwo. Chcemy w ten sposób zachęcić wszystkich pieszych do używania elementów odblaskowych. Poniżej publikujemy Regulamin konkursu dla przedszkoli na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” - podkreślają brzescy policjanci.

 
Brzesko. Powstanie parking przy dworcu PKP
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 stycznia 2018 22:02

Wszystko wskazuje na to, ze Brzesko doczeka się parkingu przy dworcu PKP. - Chcemy zagospodarować teren, na którym było złomowisko. Przejęła go gmina. Niedawno zleconowykonanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu przy dworcu kolejowym w Brzesku (koszt 44.000 zł). Termin wykonania został przedłużony z uwagi na długotrwałą procedurę przejęcia gruntów od PKP i trwające uzgodnienia z PKP w Krakowie – mówi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Złożono wniosek do Wojewody Małopolskiego o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego. Decyzja została wydana i w dniu 7.12.2017r. i na jej podstawie złożony został wniosek do Wojewody o wydanie pozwolenia na budowę. Koszt budowy parkingu wg kosztorysu inwestorskiego wynosi : 1.160.390 zł. Zakłada się pozyskanie na ten cel środków unijnych.

 
Projekt e-Senior w Gminie Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 stycznia 2018 14:44

W okresie od kwietnia 2018 r. do sierpnia 2020 r. Gmina Brzesko wraz z Fundacją Instytut Myśli Innowacyjnej będzie realizowała projekt "Małopolski eSenior", który otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa działanie 3.1.  
W ramach "Małopolskiego e-Seniora" prowadzone będą bezpłatne szkolenia informatyczne dla mieszkańców Gminy Brzesko powyżej 65. roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 320

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .