Reklama
W poniedziałek PiS przedstawi kandydata na burmistrza Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 maja 2018 14:37

W najbliższy poniedziałek, o godz. 9.30, odbędzie się konferencja prasowa, na której poznamy nazwisko kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Brzeska. Jak dowiaduje się nasza redakcja, jest to osoba związana z Prawem i Sprawiedliwością, kandydat nie jest osobą związaną z obecną Radą Miejską.

 
W Brzesku zasadzono lasek małopolskiej Solidarności
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 maja 2018 11:01

4 maja w Brzesku, w sąsiedztwie kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej  zasadzono sto dębów symbolizujących setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział działacze małopolskiej NSZZ „Solidarność”, samorządowcy, księża oraz mieszkańcy.  Gościem honorowym była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Pomysłodawczynią akcji była Agnieszka Morawiec – członek Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”.

 
Strażackie święto w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 07 maja 2018 23:55

W Brzesku w minioną sobotę  odbyły się  obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka.  Na zbiórce  przy budynku Regionalnego Cent rum Kulturalno-Bibliotecznego stawiły się jednostki OSP z Brzeska, Bucza, Jadownik, Jasienia, Mokrzysk, Okocimia, Poręby Spytkowskiej, Szczepanowa oraz Wokowic, a także  Dziecięce Drużyny Pożarnicze z Jadownik i Poręby Spytkowskiej.   Kolumnę strażacką w asyście brzeskich policjantów i wozów strażackich poprowadził na Plac Kazimierza Wielkiego komendant gminny druh Krzysztof Rachwał.  Główną  część uroczystości rozpoczął meldunek złożony przez komendanta gminnego burmistrzowi Brzeska Grzegorzowi Wawryce, który jest w gminie zwierzchnikiem strażaków ochotników. Burmistrz przywitał przybyłe jednostki, zaproszonych gości oraz  rodziny strażaków, dziękując za trud i zaangażowanie  w ratowanie mienia i życia.

 
Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 04 maja 2018 14:59

Jutro, o godzinie 16.00 na Placu Kazimierza Wielkiego uroczyście obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wezmą w nim udział działające na terenie gminy jednostki OSP oraz Dziecięce Drużyny Pożarnicze działające w Jadownikach i Porębie Spytkowskiej.

 
Brzesko. PiS: Kandydata na burmistrza poznamy 14 maja
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 03 maja 2018 18:55

Wszystko wskazuje na to, że już 14 maja poznamy nazwisko kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Brzeska. Jakkolwiek ciągle w „grze” jest kilka nazwisk z naszych informacji wynika – że na tym etapie, rozważana jest tylko jedna kandydatura. W zasadzie decyzja zapadła: wszystko zależy czy kandydat ostatecznie powie „Tak”. Jest to osoba związana z Prawem i Sprawiedliwością, kandydat (nie kandydatka) nie jest osobą związaną z obecną Radą Miejską. Pod koniec przyszłego tygodnia dojdzie do ostatecznych ustaleń. Kandydat na burmistrza oraz na wiceburmistrza z ramienia PiS ma zostać zaprezentowany 14 maja, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

 
Brzesko. 3.Majowe Święto
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 03 maja 2018 18:49

Słoneczna, upalna aura powitała uczestników uroczystości zorganizowanych w Brzesku z okazji Święta 3 Maja – kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji. Tradycyjnie już spod budynku magistratu wyruszył pochód na czele z Miejską Orkiestrą Dętą,  Strzelcami z Jednostki 2059, pocztami sztandarowymi, władzami samorządowymi, przedstawicielami instytucji, związków, szkół, kombatantami Armii Krajowej oraz mieszkańcami. Wszyscy udali się na Mszę Świętą w brzeskiej farze. Tradycyjnie już po nabożeństwie uczestnicy pochodu przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza. Po odśpiewaniu hymnu Polski, w imieniu mieszkańców gminy kwiaty  na Grobie Nieznanego Żołnierza złożył burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z zastępcą Jerzym Tyrkielem i sekretarzem Stanisławem Sułkiem.

 
Uczennice „trójki” w gronie finalistów konkursu humanistycznego
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 maja 2018 13:53

Małopolski Konkurs Humanistyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie należy do najbardziej prestiżowych w województwie. Jest on trzyetapowy i wymaga od uczestników dużego nakładu pracy i zaangażowania. Zmagania dają szansę uczniom wykazania się wiedzą w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół, na rozwijanie swoich zainteresowań, zmierzenie się z zagadnieniami obejmującymi całą podstawę programową szkoły podstawowej oraz wiadomościami                             i umiejętnościami ponadprogramowymi. Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym dwie uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 odniosły sukces w konkursie i uzyskały tytuły finalistek.

 
Perły regionu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 maja 2018 13:51

24 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku odbyła się XVI edycja konkursu recytatorskiego „Perły regionu”. Składał się on z dwóch części. Najpierw uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści z 12 placówek dzielnie walczyli z tremą i zawiłościami polskiej mowy, a ich zmaganiom przysłuchiwali się autorzy prezentowanych utworów – poeci Dariusz Dzierwa, Anna Gaudnik, Monika Jawor, Dagmara Madej, Bogusława Młynarczyk, Agata Podłęcka, Tadeusz Puzia i Halina Sułek-Kobiela. Trafność interpretacji, dykcja i zrozumienie recytowanego tekstu były jednymi z kryteriów, które przyświecały komisji konkursowej. W jej skład  weszły panie Maria Marek, Karina Legutek i Alicja Koźmińska. Gośćmi honorowymi byli zaproszeni poeci i wiceburmistrz Jerzy Tyrkiel.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 327

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .