Brzesko. Dzielnicowi przyszli z pomocą zagubionemu seniorowi
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 czerwca 2018 18:11

74-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego wyjechał samochodem do mieszkającej w pobliżu rodziny. Mężczyzna jednak do nich nie dotarł, zupełnie stracił orientację i znalazł się w Brzesku, oddalonym o prawie 150 kilometrów od miejsca zamieszkania. Senior był bez telefonu i pieniędzy, sam nie potrafił wrócić do domu. Dzięki reakcji postronnej osoby i zaangażowaniu dzielnicowych z Brzeska mężczyzna szybko i bezpiecznie wrócił do swoich bliskich.

 
Trwają inwestycje drogowe w Powiecie Brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 czerwca 2018 19:12

Ponad 27 mln złotych – ta olbrzymia kwota to tegoroczne wydatki na rozbudowę oraz modernizację infrastruktury drogowej, a także bieżące utrzymanie dróg i mostów – remonty, utrzymanie promów, zimowe utrzymanie dróg, roboty z zakresu bezpieczeństwa i estetyki, oznakowanie, roboty awaryjne, roboty odwadniające itp.

 
Jeszcze więcej Małopolan będzie wiedzieć jak „przechytrzyć raka”
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 04 czerwca 2018 18:17

Szpital św. Łukasza w Tarnowie rozpoczyna realizację VI edycji programu edukacyjnego „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce”. Celem projektu pod hasłem „przechytrzyć raka” jest zwiększenie liczby wcześnie wykrytych nowotworów poprzez wzrost czujności onkologicznej, poszerzenie wiedzy dotyczącej objawów chorób nowotworowych oraz spadek zachorowań na nowotwory złośliwe poprzez poprawę stylu życia.

 
Brzesko. Laury dla sportowców
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 02 czerwca 2018 01:00

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z przewodniczącym Krzysztofem Ojczykiem wręczyli dyplomy i upominki młodym sportowcom. Kręglarze i pływacy, podopieczni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdobyli w ostatnim czasie medale i tytuły w mistrzostwach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. – Mamy zaszczyt gościć dzisiaj kolejną grupę młodych sportowców, którzy poszczycić się mogą dużymi osiągnięciami. Są to kręglarze i pływacy z Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Gratuluję wszystkim i życzę dalszych sukcesów. Gratuluję także rodzicom, nauczycielom i trenerom, którzy przygotowują ich do zawodów. Dziękuję młodym sportowcom za to, że rozsławiają naszą gminę w całej Polsce – mówił w czasie sesji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. – Jestem niezwykle zadowolony, że nasi podopieczni sięgają po najwyższe laury na zawodach ogólnopolskich – mówi dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marek Dadej. –Mamy znakomitych trenerów, dysponujemy wysokiej klasy obiektami, na których utrzymanie łoży gmina, to plus ciężka praca zawodników składają się na sukcesy, których nasi zawodnicy odnoszą coraz więcej.

 
Brzesko: Zaparkował samochód... w sklepie z zabawkami
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 01 czerwca 2018 23:02

IMG 20180601 224726W piątek, po godz. 22 doszło do groźnego zdarzenia w samym centrum Brzeska. Młody kierowca wjechał samochodem... w witrynę sklepu z zabawkami. W wyniku zdarzenia, zniszczona została nie tylko sama witryna, ale też sprzęt w nim się znajdujący. - Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 
Brzesko. Powrót WS
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 maja 2018 21:15

Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego powalczy o kilka mandatów w Radzie Powiatu Brzeskiego – zapowiadają jej liderzy. Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem programu. Jego zarys będzie znany w ciągu kilku najbliższych tygodni. Osoby związane ze Wspólnotą Samorządową zwracają uwagę na potrzebę przeznaczenie większych niż do tej pory środków na rozbudowę infrastruktury drogowej: nie tylko na remonty dróg, ale także budowę ścieżek pieszo – rowerowych. – Naszym zdaniem ciągle za mało środków jest na drogi. Ponadto uważamy, że powiat powinien bardziej walczyć o środki unijne na ten cel, a nie drenować budżety gmin. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z ograniczonych możliwości aplikowania o te środki, ale nie zwalnia to samorządu powiatu brzeskiego z zabiegania o nie. Zresztą szczegóły naszego programu; w tym enumeratywnie wymienione inwestycje, które zrealizujemy kiedy wygramy wybory, ujawnimy niebawem – zapewnia Tadeusz Pasierb, były szef samorządu gminnego (gminy Brzesko) oraz jeden z liderów listy. Jak podkreśla T. Pasierb Wspólnota Samorządowa jest otwarta na propozycje innych środowisk społecznych.

 
Gmina Brzesko: Miliony z unijnych funduszy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 maja 2018 12:41

Do końca obecnej kadencji brzeskiego samorządu pozostało już tylko kilka miesięcy. Nadchodzi powoli czas na pierwsze jej podsumowania. Jak przebiegały te ostatnie niecałe jeszcze cztery lata pod kątem pozyskiwania zewnętrznych funduszy na gminne inwestycje? Całkiem dobrze, podobnie jak w poprzedniej kadencji.

 
WYBORY: W Borzęcinie PiS wystawi swojego kandydata
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 23 maja 2018 22:06

Janusz Gładysz będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na fotel prezydenta miasta Tarnowa – zdecydował dzisiaj Zarząd Okręgu nr 15 Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie. Sławomir Pater będzie natomiast walczył o fotel włodarza Brzeska. Kończy się etap konsultacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Zarówno w powiecie brzeskim, jak i tarnowskim – PiS wystawi kandydatów we wszystkich gminach (może za wyjątkiem Skrzyszowa i Lisiej Góry). – Zaprezentowaliśmy już jakiś czas temu kandydatów w powiecie tarnowskim – mówi naszej redakcji Jacek Hudyma, lider partii w powiecie tarnowskim. I tak między innymi Dawid Chrobak powalczy w  Zakliczynie; Józef Knapik w Pleśnej, Tomasz Banek w Wietrzychowicach, Adam Drogoś w Tuchowie, Andrzej Burnus w Ciężkowicach, Marek Karaś w Rzepienniku Strzyżewskim, Tadeusz Bąk w Wojniczu czy Artur Jasiński w Wierzchosławicach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 329

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .