Reklama
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 01 marca 2018 18:52

wykleci2018Dzisiaj w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Brzesko także przyłączyło się do obchodów. Z tek okazji miasto zostało udekorowane flagami, a mieszkańcy i przedstawiciele władz miejskich złożyli kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

 
Oferta edukacyjna powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 01 marca 2018 00:00

Oferta edukacyjna powiatu brzeskiego.

 
Zmiana komendanta powiatowego policji
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 27 lutego 2018 13:24

PTR 7829Wczoraj (26.02) w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę szefa brzeskiej Policji. Wyrazy szacunku i uznania za wieloletnią służbę skierował do insp. Mirosława Moryla I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak. Z Policji odchodzi człowiek, który był niezwykle zaangażowany w wykonywanie swoich obowiązków. Z pełnym profesjonalizmem i poświęceniem oddawał się służbie na rzecz społeczeństwa, za co mu w imieniu kierownictwa małopolskiej Policji serdecznie dziękuję – mówił insp. Paweł Dzierżak.

 
Oświadczenie dykretor PSP nr 3 w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 24 lutego 2018 18:57

W odpowiedzi na skargę byłego pracownika urzędu – pana R.J. skierowaną do Rady Miejskiej w Brzesku zamieszczamy oświadczenie Doroty Wójcik, dyrektorki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.

 
Brzesko na INDUSTRYmeeting w Sosnowcu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 lutego 2018 21:59

Urząd Miejski w Brzesku, Fundacja Małopolska Izba Samorządowa i Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. promują przedsiębiorców prowadzących działalność w subregionie tarnowskim na targach INDUSTRYmeeting  w Sosnowcu, które trwają w dniach 20-21 lutego.  Udział w targach jest jedną z części realizacją projektu „Promocja potencjału gospodarczego Subregionu Tarnowskiego w kraju i na arenie międzynarodowej”. Urząd Miejski w Brzesku reprezentują Kinga Szapel-Zachara, Iwona Leś, i Rafał Najdała.
Aglomeracja śląska to niezaprzeczalnie największy rynek przemysłowy w Polsce. Zlokalizowanie w jego centrum to nasz niepodważalny atut. To właśnie tu, na południu kraju, liderzy rynku posiadają swoje kluczowe zakłady produkcyjne: maszynowe, motoryzacyjne, związane z techniką grzewczą i instalacyjną czy urządzeniami AGD. Zespół Expo Silesia z sukcesem od lat realizuje w tym regionie specjalistyczne targi branżowe, m.in.:  TOOLEX oraz ExpoWELDING.

 
Wieża radiokomunikacyjna w Jadownikach
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 19 lutego 2018 17:11

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców wsi Jadowniki i miejscowości przyległych sprawą planowanej budowy wieży radiolokacyjnej na jednej z działek przylegających do drogi powiatowej Jadowniki – Porąbka Uszewska – chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie, Urząd Miejski w Brzesku informuje, że na wniosek Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie w dniu 20.08.2015r. po przeprowadzeniu stosownego postępowania została wydana decyzja ustalająca lokalizację inwestycji celu publicznego dla zadania „Budowa ośrodka radiokomunikacyjnego OR Brzesko ( obiekt w formie wieży iglicowej o wys. ok. 40 mb.). Dla tego rodzaju postępowania ustawa przewiduje informowanie mieszkańców w drodze ogłoszenia publicznego – co zostało dopełnione. Ogłoszenie o wszczęciu postępowania i o wydaniu decyzji zostało umieszczone na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Brzesku. Zainteresowani mieszkańcy mogli zgłaszać swoje uwagi w trakcie postępowania oraz skorzystać w ustawowym terminie ( 14 dni) ze środków odwoławczych od wydanej decyzji – jednak na etapie procedowania nie zgłaszano uwag w tej sprawie.

 
Brzesko. Kto będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza?
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 18 lutego 2018 17:15

Kto będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Brzeska? Wiele wskazuje na to, że odpowiedź na to pytanie poznamy do koca lutego, najdalej do połowy marca. W zasadzie, w grę wchodzą dwa rozwiązania: PiS poprze kandydata, o którego upomina się Jarosław Gowin, czyli obecnego włodarza Brzeska, Grzegorza Wawrykę lub wyłoni swojego. W tym przypadku w grę wchodzi kilka osób, m.in.: przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk, radny Jarosław Sorys, radna powiatowa Justyna Wojtowicz – Woda. Raczej na pewno nie będzie zabiegał o to wieloletni szef struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Pacura. – Nie jestem zainteresowany – zapewnia w rozmowie z naszą redakcją.

 
Brzesko. Ferie w bibliotece
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 18 lutego 2018 17:14

Gry, zabawy, warsztaty tematyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wycieczki edukacyjne i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Ferii w Bibliotece. Zajęcia organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, która mieści się przy placu Kupieckim. Jeszcze przez cały ten tydzień trwać będą zajęcia w bibliotece przygotowane w oparciu o książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. – Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej gminy: na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – zapewniają organizatorzy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 316

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .