Reklama
Brzesko. Stypendia Starosty Brzeskiego rozdane
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 16 września 2018 08:03

Podczas ostatniej, uroczystej Sesji Rady Powiatu Brzeskiego wiele się działo. Wśród gości honorowych znaleźli się także uczniowie szkół średnich powiatu brzeskiego. Starosta Brzeski w obecności Prezydium Rady, Radnych oraz grona fotoreporterów tradycyjnie pogratulował najzdolniejszym i wręczył dokumenty przyznania stypendium. Stypendium Starosty Brzeskiego przyznawane jest corocznie dla najzdolniejszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski. Stypendium Starosty Brzeskiego może otrzymać uczeń, który w danym roku szkolnym jest laureatem lub finalistą międzynarodowej, krajowej olimpiady przedmiotowej, ogólnopolskiego konkursu wiedzy lub jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim. Stypendium przyznawane jest za najwyższe osiągnięcie w danej edycji konkursowej.

 
Brzesko. Bezpieczniej dla uczniów
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 15 września 2018 21:00

Ponad 100 tysięcy złotych kosztowała budowa kilkudziesięciometrowego chodnika wraz z dodatkowym parkingiem przy budynku szkoły podstawowej nr 2 w Brzesku. Pieniądze na inwestycję w całości pochodziły z budżetu gminy, została ona wykonana w czasie minionych wakacji.

 
Trudna walka z barszczem Sosnowskiego
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 września 2018 11:20

Urząd Miejski zakończył ono tegoroczne działania zmierzające do likwidacji toksycznego barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Brzesko.W tym roku zadanie jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 6.796,09 zł. Całość zrealizowanych w 2018 r. prac pochłonęła 15.616,80 zł. Różnicę pokryła gmina z własnego budżetu. Ogniska tej szkodliwej rośliny są sukcesywnie ograniczane przy użyciu metod mechanicznych i chemicznych.
Obecnie zidentyfikowane są cztery miejsca, gdzie barszcz Sosnowskiego porasta – dwa w Brzesku i dwa w Wokowicach. O ile areał zajęty przez tę roślinę w Brzesku jest niewielki, o tyle w Wokowicach problem jest znacznie poważniejszy. Na osiedlu Olszynowym barszcz w roku 2015 zajmował powierzchnię blisko 1,5 ha, natomiast zgłoszony przez mieszkańców w roku 2016 barszcz na os. Nowym – ok. 30 ar.

 
Brzesko. Nocna prohibicja od 26 września
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 22:08

26 września w Brzesku alkohol kupimy do godziny 22. Mowa oczywiście o alkoholu sprzedawanym na wynos. W tym dniu wchodzą bowiem w życie przepisy uchwały Rady Miejskiej w Brzesku o ograniczeniu dostępu do piwa, wina i wódki. Przypomnijmy, że 29 sierpnia Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia ograniczeń w nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Natomiast 11 września 2018 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego opublikowana została uchwała nr LIV/383/2018 Rady Miejskiej w Brzesku. 14 dni później zakaz stanie się prawem. Co to oznacza, że od 22 do 6 rano nikt nie kupi alkoholu (w sklepie, na stacji paliw) Zakaz nie dotyczy barów i restauracji, ale… jeśli alkohol kupimy do spożycia w środku – na miejscu.

 
Brzesko. Wybuch gazu na Ogrodowej
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 16:51
ogrodowa9kppDo wybuchu gazu doszło w środę, 12 września, około godz. 16 w bloku przy ul. Ogrodowej 9 w Brzesku. Eksplozja miała miejsce w mieszkaniu na trzecim piętrze. Ranny w eksplozji został 67-letni właściciel mieszkania, który trafił do brzeskiego szpitala. Na razie nie wiadomo co było dokładną przyczyną wybuchu. Na szczęście okno które wyleciało z futrynami nikogo nie zraniło.
 
Brzesko: Zlot zabytkowych pojazdów militarnych
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 15:05

Klub Zabytkowych Pojazdów Militarnych Jeep Willys organizuje zlot zabytkowych samochodów wojskowych. Wozy wystawione będą nabrzeskim Rynku, 15 września, w godzinach od 10.00 do 12.00. Organizator zlotu, Stanisław Oleszczuk mówi, że widzowie będą mogli zobaczyć kilkanaście zabytkowych aut należących do wystawców ze Śląska, Podkarpacia i Małopolski. Klub Jeep Willys skupia miłośników i właścicieli zabytkowych pojazdów, głównie militarnych, organizował już wiele pokazów i wystaw w całym kraju.

 
Brzesko. Koncert wolności
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 00:00

Setna rocznica odzy­skania przez Polskę niepodległości to doskonały pretekst do uczczenia tych wszystkich, którzy się do tego przyczynili. Jednym z takich akcentów był Koncert Wolności, który właśnie odbył się w Brzesku. - Nasze miasto jako jedno z pięciu było organizatorem koncertu, które zgromadził liczną publiczność. Podobnie jak inne zabawy plenerowe, tak i ta miała miejsce na placu Kazimierza Wielkiego. Podczas koncertu miała miejsce prezentacja orkiestr dętych, zespołów folklorystycznych i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych publiczności z występującymi artystami. Najpierwz płyty brzeskiego Rynku wyruszył  korowód złożony z muzyków z pięciu orkiestr, towatrszyły im zespoły folklorystyczne. W koncercie wzięły udział Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska, Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, Orkiestra Dęta OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego, Orkiestra OSP Siemiechów,  Strażacka Orkiestra Dęta Filipowice, Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” z Poręby Spytkowskiej oraz Grupa Śpiewacza „Jadowniczanie” z Jadownik. Prezentacje rozpoczęły się od wspólnego wykonania przez wszystkie orkiestry utworu „Piękna nasza Polska cała” pod batutą Wiesława Porwisza.

 
Mokrzyska. Piknik z wojskiem w tle
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 00:00

Piknik wojskowy, organizowany od kilku lat w Mokrzyskach, koło Brzeska, gromadzi rzesze publiczności. W ogromnej mierze jest to zasługa żołnierzy z 1. batalionu czołgów z Żurawicy. Pomysłodawcą pikniku był poprzedni sołtys Mokrzysk Marek Kośmider, a teraz kontynuuje go sołtys Stanisław Pacura. Dodajmy, że organizatoraami konceryu byli: Stowarzyszeniem Społeczno- Kulturalnym Wsi Mokrzyska, Kołem Gospodyń Wiejskich, prezesem LKS Strażak Mokrzyska Józefem Wodą  i nieocenionymi paniami Iwoną Tomasik oraz Jadwigą Brzózką i Agnieszką Lewandowską. Ze względu na wyjazd na poligon na pikniku nie było czołgu ani wozów bojowych. Na stoiskach czołgiści zaprezentowali  broń krótką, kałasznikowy oraz rg-ppanc. Była wystawa fotograficzna sprzętu, jakim dysponują czołgiści, foldery i albumy poświęcone Wojsku Polskiemu. Każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na przygotowanej przez żołnierzy strzelnicy. Oczywiście broń była jak najprawdziwsza ( KBK-AK), tylko amunicją były plastikowe kulki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 327

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .