Powiat Brzeski z rekordowym budżetem na rok 2018
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 06 lutego 2018 20:23

Niemal 99 mln zł, z czego 33 mln zł na same inwestycje – te dwie kwoty są najlepszym podsumowaniem tegorocznego planu budżetowego dla Powiatu Brzeskiego. Pod tym względem rok 2018 jest niezaprzeczalnie rekordowy. W porównaniu do zeszłorocznego wykonania to ogromny skok finansowy. Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Brzeskiego radni bez poprawek przyjęli uchwałę z rekordowym budżetem w historii Powiatu.

 
Brzesko. Sukces w skali kraju
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 03 lutego 2018 00:00

To doskonała wiadomość. Efekt wielu lat prtacy, samozaparcia i hartu ducha. W plebiscycie przeprowadzonym przez Polski Związek Pływacki Bohaterami Roku rozstali trener Marcin Kacer i pływak Wojciech Wojdak, obydwaj reprezentują Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Pragn e obydu serdecznie pogratulować. Obaj są dumą dla całej naszej lokalnej spo leczności. Jestem przekonany, że jeszcze wiele razy będzsiemy mogli cieszyć się z ich sukcesów. Gratuluję wygrania prestiżowego plebiscyctu. Wojtkowi  życzę olimpijskiego złota, a panu Marcinowi, kolejnych, tak utalentowanych zawodników - m owi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Brzesko. O muszlę świętego Jakuba
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 28 stycznia 2018 23:07

Za nami kolejna edycja Konkursu Kolęd i pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” . Na scenie zaprezentowało się kilkuset wykonawców. Grand PRIX XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” zdobył zespół Serduszka Faustynki z Publicznego Przedszkola Sióstr w Brzesku. Jury zwróciło uwagę na ogrom pracy w przygotowanie grupy dzieci do występu, intonację, kolerację między członkami zespołu i muzykowanie na żywo. Ponadto pragnie nadmienić, że utwory wykonane zostały w sposób taki, który pozwala dzieciom pokazać dobre strony, rozwija oraz dostarcza ogromną dawkę wzruszeń poprzez szczerość wykonania. Słowa uznania dla Andrzja Gicali, który przygotował grupę. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek za trud, który włożyli w przygotowanie programu. Wszystkim zespołom i solistom należą się słowa uznania i szacunku za ich pracę. Dziękujemy również wszystkim opiekunom za staranne przygotowanie prowadzonych przez siebie solistów oraz zespołów do udziału w Konkursie. Bardzo pozytywnym akcentem jest coraz większy udział dzieci z instrumentami na żywo. Zachęcamy do tworzenia grup muzycznych i muzykowania w formie zespołów instrumentalnych czy instrumentalno – wokalnych. Jurorzy pragną także wyrazić swoje uznanie dla ks. mgr Jacka Walczyka- dyrektora tego Konkursu - za zorganizowanie przeglądu oraz sprawne jego przeprowadzenie. Dziękujemy za dbałość o uczestników poprzez zorganizowanie bardzo dobrych warunków do wspólnej wymiany doświadczeń oraz prezentacji swoich talentów – podkreślają organizatorzy. Dodajmy, ze patronat nad impreza sprawowali starosta Andrzej Potępa, burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Poręba Spytkowska. Helikopter zabrał poparzonego
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 27 stycznia 2018 12:14

Wybuch nieznanej jeszcze substancji doprowadził do poparzenia nastolatka z Poręby Spytkowskiej. Chłopak z licznymi poparzeniami ręki i twarzy  trafił do szpitala. Jak nas poinformowano w policji: ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopak prawdopodobnie eksperymentował w domu z jakimiś chemikaliami. Do wypadku doszło w piątek. Na miejsce wezwano strażaków i pogotowie ratunkowe. PO chwili do rannego nastolatka przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrał go do jednego z krakowskich szpitali. Trwa dochodzenie policji pod nadzorem prokuratora. Przebadana zostanie laboratoryjnie substancja.

 
Plany na 2018 rok – rozmowa z burmistrzem Brzeska, Grzegorzem Wawryką
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 stycznia 2018 13:15

Panie burmistrzu, pod koniec miesiąca rada miejska przyjmie tegoroczny budżet, czy znajdą się w nim pieniądze na tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój gospodarczy gminy?
Tworzenie nowych miejsc pracy nie jest zadaniem gminy, samorząd może to jednak robić pośrednio poprzez stwarzanie lokalnego prawa ułatwiającego życie przedsiębiorcom. W Brzesku od lat obowiązują przepisy, według których właściciele firm mogą skorzystać z różnorodnych ulg i zwolnień, w razie gdy dają zatrudnienie mieszkańcom naszej gminy. Aby poprawić sytuację przedsiębiorców, którzy zechcą inwestować i uruchamiać działalność na należących do gminy terenach opracowaliśmy kilka nowych planów zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o tereny znajdujące się w sąsiedztwie Can-Packu, w Jasieniu oraz leżące na granicy Brzeska, Jadownik i Okocimia. Plany sprawią, że tereny te będą łatwiej dostępne dla przedsiębiorców, aby ich zachęcić, będziemy budować tam drogi, doprowadzać sieć wodociągową i kanalizacyjną. Tak stało się kilka lat temu w przypadku strefy ekonomicznej znajdującej się na Pomianowskim Stoku, teraz pracuje tam kilkaset osób. O tym, że wielu przedsiębiorców zainteresowanych jest inwestowaniem w  naszej gminie świadczy fakt, że to z ich inicjatywy oraz, co ważne, przy wsparciu finansowym powstanie pierwszy odcinek drogi, która połączy ulicę Solskiego z przeznaczonymi pod przemysł terenami w Jadownikach-Rędzinach. Nie ukrywam, że liczę na sukces tego przedsięwzięcia oraz na to, że w ciągu kilku najbliższych kilku lat powstaną tam nowe miejsca pracy.

 
Jadowniki. Zbierali pieniądze dla dzieci
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 24 stycznia 2018 21:19

Dokładnie 31.132,29 złotych zebrano podczas imprezy charytatywnej organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi Moto Jadowniki i małopolski oddział Fundacji Niewidomi na Tandemach dla podopiecznych Fundacji Auxiluim – Klaudii, Krystiana i Krzyśka. Nieocenionymi organizatorami po raz kolejny okazali się Wacław Japa i Wojtek Podleś. Przypomnijmy, na rzecz podopiecznych prowadzona była licytacja przedmiotów przekazanych przez sponsorów, ogółem w czasie ich trwania zebrano 18 tysięcy złotych. W licytacjach, co warto podkreślić brali udział nie tylko mieszkańcy Brzeska i okolic, ale także goście z Bochni, Szczurowej i Wierzchosławic.

 
Nabór do dziennego domu seniora
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:45

Burmistrz Brzeska informuje, że już wkrótce uruchomiony zostanie Dzienny Dom „Senior+”. Jest to pierwsza w gminie Brzesko placówka dziennego pobytu dla osób starszych. Oferta placówki skierowana jest do mieszkańców miasta i gminy, nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 60 roku życia samodzielnych lub wymagających niewielkiej pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

 
Brzesko. Byliśmy prekursorami
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 19 stycznia 2018 09:27

Od blisko 20 lat region brzeski jest prekursorem wielu działań w dziedzinie opieki społecznej. Kiedy byłem starostą powstały Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku. Nad tym pieczę czuwało, powołane przed kilkunastoma laty, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Te kompetencje, to dzisiaj kompetencje powiatu, mu skupiamy się teraz na pomocy seniorom. To bardzo istotna sprawa, bo przecież nasze społeczeństwo starzeje się: to efekt podniesienia standardu życia, ale także skutek postępu medycyny – ocenia Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Niebawem zostanie uruchomiony Dzienny Dom „Senior+”. Jest to pierwsza w gminie Brzesko placówka dziennego pobytu dla osób starszych. Oferta placówki skierowana jest do mieszkańców miasta i gminy, nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 60 roku życia samodzielnych lub wymagających niewielkiej pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 323

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .