Brzesko. Jutro otwarcie Muzeum Regionalnego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 19 czerwca 2017 19:10

Jutro, 20 czerwca, oficjalnie rozpocznie działalność Muzeum Regionalne w Brzesku. Siedziba nowej, jakże potrzebnej w mieście placówki, mieści się w samym centrum miasta. – Już w 2003 r zgłosiłem na sesji Rady Miejskiej wniosek o utworzenie muzeum w Brzesku widząc, jak ziemia brzeska traci bezpowrotnie wiele pamiątek z przeszłości. Dzięki obecności w samorządzie mogłem konsekwentnie zabiegać u władz miasta o tą potrzebną instytucję. Po 14 latach stało się: 20 czerwca zostanie otwarte Muzeum Regionalne w Brzesku, ul. Kościuszki 2. Podstawowym zadaniem tej placówki będzie gromadzenie eksponatów i przekazywanie wiedzy o przeszłości naszego miasta obecnym i przyszłym pokoleniom oraz turystom odwiedzającym nasz gród - mówi inicjator powstania placówki, radny miejski, a zarazem szef zarządu osiedla Starówka, Adam Kwaśniak.

 
Gmina Brzesko: Miliony na termomodernizację
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 16 czerwca 2017 19:44

Blisko 3,5 miliona złotych gmina Brzesko pozyskała na termomodernizację kilku budynków użyteczności publicznej, pieniądze pochodzą będą z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zaplanowane inwestycje wykonane zostaną do 2020 roku.

-Do MRPO złożyliśmy dwa wnioski i obydwa uzyskały pozytywną ocenę –mówi Rafał Najdała, kierownik Biura Funduszy Europejskich. – Zgodnie z pierwszym z nich gmina dostanie dotację w wysokości blisko dwóch milionów złotych, za co termomodernizacji poddany zostanie budynek szkoły w Mokrzyskach oraz siedziba urzędów miejskiego i powiatowego. W pracach realizowanych w budynku UM i SP obie instytucje będą partycypowały w kosztach.

 
Budowa ulicy na osiedlu Słotwina
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 czerwca 2017 09:11

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę zwiększającą dotację na trzeci etap prac związanych z budową dróg na osiedlu Słotwina. Za blisko 350 tysięcy złotych wybudowany zostanie ćwierćkilometrowy odcinek ulicy Generała Władysława Sikorskiego.

 
Poręba Spytkowska: Piknik rodzinny
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 czerwca 2017 09:09

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas II Pikniku Rodzinnego, który odbył się w Publicznym Przedszkolu w Porębie Spytkowskiej. Wielkim wyróżnieniem i  zaszczytem była dla przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli wizyta znakomitych gości – burmistrza Grzegorza Wawryki, radnego miejskiego Stanisława Góry oraz sołtysa Adriana Zaleśnego Dzieci wystąpiły z bogatym repertuarem artystycznym. W ramach tegorocznej innowacji pedagogicznej dzieci z grupy starszej przedstawiły bajkę w języku angielskim pt. „Cinderella – Kopciuszek”, czym udowodniły, że wspaniale radzą sobie z językiem angielskim. Przedszkolaki śpiewały piosenki, mówiły wierszyki i tańczyły dla swoich rodziców.

 
Dzień Dziecka w gminie Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:34

Ponad trzy tysiące dzieci i dorosłych z całego powiatu brzeskiego odwiedziło w ostatnią sobotę stadion Okocimskiego Klubu Sportowego, na terenie którego organizowana była siedmiogodzinna impreza z okazji Dnia Dziecka. Patronat nad imprezą sprawował burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Wielkie słowa uznania należą się Waldemarowi Pytce z BOSiR, który koordynował imprezę i czuwał nad jej sprawnym przebiegiem.

 
Brzesko. Obwodnica za pięć lat
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 01 czerwca 2017 21:12

W 2020, ewentualnie w 2021 mogłaby zostać oddana do użytku południowo – zachodnia obwodnica Brzeska: od ronda (skrzyżowania czwórki ze zjazdem z obwodnicą) w kierunku Okocimia – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej z inicjatywy posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, Jacek Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Mam też dobrą informację: zakładamy, że zjazd z autostrady, w kierunku Nowego Sącza, nad starą „czwórką” zostanie poprowadzony specjalną estakadą. Wjazd z drogi 94 będzie miała charakter wjazdu bezkolizyjnego – mówił podczas spotkania w Dąbrowie Tarnowskiej, indagowany przez naszą redakcję dyrektor Pałasiński.

 
Korowód bajkowych postaci
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 01 czerwca 2017 20:52

Już po raz trzeci oddział dla dzieci brzeskiej biblioteki był organizatorem „Korowodu bajkowych postaci”, który wczoraj przeszedł ulicami miasta. 
W barwnym pochodzie wzięło udział ponad 150-ro dzieci ze szkół podstawowych nr 2 i nr 3, był on zakończeniem obchodów majowych Dni Książki.

 
Jubileusz powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 29 maja 2017 00:00

Na wrzesień zaplanowano centralne uroczystości związane ze 150. rocznica powstania powiatu brzeskiego. Jakkolwiek trwa przygotowanie i uszczegółowienie programu święta:  już dzisiaj możemy poinformować o gwieździe wieczoru. Wszystko skazuje na to, że tak zacne urodziny uświetni wielka dama polskiej muzyki rozrywkowej: Ania Wyszkoni. – Chcemy, by jubileusz powiatu na długo zapadł mieszkańcom naszego regionu w pamięci – zapowiada starosta brzeski, Andrzej Potępa (w najbliższym wydaniu „Przeglądu Regionalnego” więcej szczegółów o imprezie.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 308

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .