Brzesko. 99 lat wolnej Polski
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 listopada 2017 23:43

Przed nami kolejna, 99.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości zapraszają burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk oraz radni. Jutro, 11 listopada o godzinie 9.30 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Brzesku, w czasie której nadany zostanie tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Brzeska” księdzu Józefowi Górce z Poręby Spytkowskiej. O godzinie 10.00 przed budynkiem Urzędu Miejskiego odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych, które przemaszerują do kościoła pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła, gdzie odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny. Po mszy jej uczestnicy przejdą pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożone zostaną kwiaty. O godzinie 16.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, przy Placu Targowym 10 odbędzie się projekcja filmu „Budując Niepodległą – Kazimierz Missona 1874-1943”. Pół godziny później organizatorzy obchodów Święta Niepodległości zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i biesiadnych. Uczestnikom serwowana będzie wojskowa grochówka. Na 12 listopada zaplanowano Otwarte Zawody Strzeleckie, które odbędą się w budynku strzelnicy KPP w Brzesku, przy ul. Szczepanowskiej 53.

 
Brzesko. Pływanie dla niepodległości
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 listopada 2017 00:32

Rocznicę odzyskania niepodległości, w tym roku 99., można świętować na różne sposoby. Od lat Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje zawody pływackie. – Zapraszam na XV zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości, które odbędą się 9 listopada w obiekcie krytej pływalni BOSiR. W zawodach prawo startu mają zarówno osoby indywidualne, jak i zawodnicy zrzeszeni w klubach,  stowarzyszeniach i szkółkach pływackich.
Zgłoszenia zawodników przyjmowane są w sekretariacie Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji drogą elektroniczną, faksem lub telefonicznie oraz przed zawodami 9 listopada, najpóźniej jednak do godziny 15:30. Wcześniej zgłoszone uczestnictwo należy osobiście potwierdzić w dniu zawodów – mówi naszej redakcji Marek Dadej, dyrektor brzeskiego BOSiR.

 
Brzesko. Laury za film
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 listopada 2017 00:00

O wielkim sukcesie mogą mówić uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Dwa firmy, nakręcone przez młodzież tutejszej placówki, zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu „Historia bliska”. Tradycyjnie już konkurs zorganizowany został przez Ośrodek Karta. Dodajmy, że warszawski ośrodek to niezależna organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego tworząca największe w Polsce archiwum społeczne, stawiające sobie za cel dokumentowanie najnowszej historii Polski oraz Europy.

 
Brzesko. Kolejna dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 listopada 2017 00:24

Dokładnie 32.5 tysiąca złotych otrzyma gmina Brzesko na renowację dwóch kapliczek. – Pieniądze będą pochodziły  z Lokalnej Grupy Działania „Kwartet na Przedgórzu” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.  Już gospodarza Brzeska podpisze umowę z LGD. Prace przy zabytkowych kapliczkach rozpoczną się wiosną przyszłego roku, gmina ma już pozwolenia konserwatorskie.

 
Bucze. Jutro pogrzeb księdza Ignacego Piwowarskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 03 listopada 2017 00:00

Zmarł ksiądz Ignacy Piwowarski: legenda Solidarności, jeden z najbardziej znienawidzonych przez SB duchownych w diecezji tarnowskiej, odznaczony Medalem Solidarności, Honorowy Obywatel Gminy Brzesko. W latach Polski Ludowej niektórzy nazywali go „Popiełuszką z Berestu”, gdzie wtedy pracował a „Solidarność” warszawska określała go „beskidzkim Popiełuszką”. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na sobotę – 4 listopada w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Buczu. Jak podkreślają brzescy samorządowcy odszedł człowieka historia regionu i diecezji, kapłan niezłomny, człowiek wielkiego serca i ducha: nie tylko żarliwy katolik, ale także wielki patriota, piewca sprawiedliwości, dobroci, szlachetny i bezinteresowny. Był nie tylko dobrym kapłanem i spowiednikiem, ale także nauczycielem, doskonałym katechetą, żywym symbolem – moralności.

 
Brzesko. Festiwal z Budżetu Obywatelskiego?
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 29 października 2017 23:22

Czy „Bocheńsko-brzeski festiwal soli i chmielu 26 -27 maja 2018”  zostanie w znacznej mierze sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego? Zobaczymy. Pod koniec listopada poznamy projekty, które otrzymają finansowe wsparcie, te projekty na które oddano najwięcej głosów.  – Dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu, za zaangażowanie szkół i wielu instytucji, które włączyły się w akcję zachęcającą do poparcia festiwalu. Szczególnie chcę podziękować młodzieży, która aktywnie i świadomie włączyła się w życie gminy. Głosowanie nad budżetem obywatelskim uczy odpowiedzialności, zachęca do decydowania o wspólnych sprawach, uczy obywatelskich postaw – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Brzesko. Okradali cmentarze
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 28 października 2017 00:00

Wyjątkową bezczelnością wykazali się trzej mieszkańcy powiatu tarnowskiego, którzy na gościnne występy przyjeżdżali na teren Brzeska i okolic. – Kradli płyty nagrobkowe i elementy wykończeniowe tylko po to, aby ponownie móc je odsprzedać i zamontować na innych cmentarzach. Mowa o grupie okradającej nekropolie na terenie powiatu brzeskiego i powiatów sąsiednich. Śledczy już wstępnie przypisują sprawcom kilkadziesiąt takich kradzieży – podkreśla Ewelina Buda, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Pomysłodawcą całego procederu był najmłodszy z zatrzymanych mężczyzn – 30-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. To on od kilku lat trudnił się kamieniarstwem i wykonywaniem nagrobków. Kiedy w ubiegłym roku lawinowo ruszyły zamówienia na tego typu usługi, mężczyzna znalazł nieuczciwy sposób na szybki zarobek. Postanowił okradać nagrobki i skradzione przedmioty odsprzedawać swoim klientom.

 
Gmina Brzesko: Kto oczernia burmistrza?
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 października 2017 11:34

Od bez mała czterech miesięcy ktoś chce  zdeprecjonować osobę  burmistrza Grzegorza Wawryki, uderzając w najczulszy punkt każdego człowieka jakim jest jego rodzina i mir domowy. W  obecnej rzeczywistości takie działania są na porządku dziennym, spotykamy się z nimi na każdym kroku , począwszy od  małej wioski  po stolicę, od  zwykłego obywatela po burmistrza  czy prezydenta. Pozostaje jednak pytanie ,co zrobić w takiej sytuacji ?Przyjąć to  wzruszeniem ramion jako oznakę upadku kultury osobistej  i kindersztuby  czy zdecydowanie wystąpić przeciwko oszczercom?

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 317

pr032018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .