Nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 sierpnia 2013 17:17

Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku podał termin przyjmowania wniosków o organizację prac interwencyjnych. Wnioski należy składać w terminie od 5 do 9 sierpnia 2013 roku w sekretariacie - pok. 23 (II piętro) lub przesyłać pocztą tradycyjną (decyduje data wpływu wniosku do PUP). Wnioski składane poza wyznaczonymi terminami nie będą podlegały rozpatrzeniu. Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku, fakt terminowego złożenia wniosków nie gwarantuje ich pozytywnego rozpatrzenia. Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku należy dokładnie zapoznać się z treścią wniosku, zasad organizowania stażu oraz prac interwencyjnych obowiązujących w PUP Brzesko oraz aktów prawnych regulujących ich organizację.

 
Bocheniec na weekend
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 31 lipca 2013 21:15

Planując wakacyjny weekend warto zwrócić uwagę na Gród Bocheniec w Jadownikach, położony na południowy wschód od Brzeska. Jest to jeden z największych atutów turystycznych okolicy. Dawniej archeolodzy sądzili, że rejon Brzeska nie cieszył się we wczesnym średniowieczu zainteresowaniem plemion przedsłowiańskich i słowiańskich. Dopiero odkrycie i opisanie grodziska rzuciło inne światło na tę kwestię. Dzisiaj wiadomo, że w strukturze plemiennej miejsce to odgrywało ważną rolę. Jak twierdzą archeologowie oraz mediewiści był to jeden z ważniejszych obiektów obronnych związany państwem Wiślan. Życie mieszkańców Bocheńca można odtworzyć jedynie na podstawie znalezisk archeologicznych. Wybór tego miejsca na budowę grodu nie był dziełem przypadku. Wzgórze góruje bowiem nad okolicą, znajduje się w niedalekim sąsiedztwie szlaków handlowych. Zdaniem profesora Feliksa Kiryka grodzisko na Bocheńcu istniało w IX-X wieku. – Bocheniec to doskonałe miejsce na wypoczynek, spacer na rowerze. Widać z tego miejsca wspaniałą panoramę – zachwala burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Leśna nie sprawia problemów
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 lipca 2013 18:21

PTR_6563Jest tak, jak spodziewali się włodarze powiatu brzeskiego: przejazd ulicą Leśną w Brzesku, tak zwanym tymczasowym zjazdem z autostrady A4, odbywa się bez problemów. Póki co zakaz wjazdu mają tylko tiry. – Monitorujemy od kilkunastu dni ulice Leśną, nie odnotowaliśmy żadnych problemów z nią. Co więcej, wielu mieszkańców mówi, że wreszcie ta część Brzeska, ma dobre rozwiązania komunikacyjne. Na remont, który wykonaliśmy, nie byłoby nas nigdy stać. Skąd powiat miałby wziąć kilkanaście milionów? A tak niemal w całości został on sfinansowany ze środków państwa - mówi nam wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg.

 
Powiat: Podsumowanie naborów do szkół ponadgimnazjanalnych
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 lipca 2013 16:22

Pomimo gigantycznego niżu demograficznego, szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego, nie mają powodów do narzekania. W przypadku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, jest on najlepszy w ostatnich latach. Nie brakuje chętnych także do nauki w ZSP nr 1 w Brzesku oraz w szkole w Czchowie. Co jest tego powodem? Wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg nie ma najmniejszych wątpliwości. - Wysoki poziom kształcenia, wyższe niż w kraju wyniki na maturze i egzaminach kończących technika i szkoły zawodowe, doskonała baza dydaktyczna i kadra nauczycielska – mówi jednym tchem.

 
Bezpieczne żniwa
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 29 lipca 2013 18:42

zniwa2013Podczas żniw dochodzi do wielu wypadków w rolnictwie. Częściej niż w innym okresie czasu, zdarzają się samozapłony słomy i siana. Dlatego policja i starz pożarna oraz służby BHP apelują o zachowanie należytej ostrożności. Jak mówi nam Władysław Świder z Komendy Powiatowej PSP w Brzesku podczas zbioru, transportu i składowania płodów rolnych należy: stosować wskazania podane w instrukcjach obsługi przy eksploatacji maszyn rolniczych i innych z napędem; zadbać o silniki elektryczne o odpowiednim do warunków pracy stopniu ochrony; minimalna odległość układu napędowego od stert, stogów i budynków o konstrukcji palnej powinna wynosić 5 metrów. Trzeba również ustawiać silniki spalinowe na podłożu niepalnym, w odległości co najmniej 10 m od stert, stogów lub budynków o konstrukcji palnej; zabezpieczyć urządzenia wydechowe silników spalinowych przed wylotem iskier; 5. Zapewnić możliwość ewakuacji ludzi i sprzętu, przechowywać niezbędne materiały pędne, w ilości nieprzekraczającej dobowego zapotrzebowania, w zamkniętych nietłukących się naczyniach, w odległości co najmniej 10 m od punktu omłotowego i miejsc występowania palnych płodów rolnych.

 
Byli pancerni zabrakło… psa
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 28 lipca 2013 20:58

Oczywiście to żart. Bo dzisiejszy piknik wojskowy, był nie lada gratką dla miłośników militariów, wojskowych precjozów oraz tych, którzy przedkładają grochówkę nad niedzielny rosół z makaronem i schabowego z ziemniakami. A grochówka, jak zapewniali nas uczestnicy pikniku, którzy skosztowali wojskowej zupy, była naprawdę wyborna. Już od godziny 10, na placu starego targowiska, można było pobuszować na Pchlim Targu. Jakkolwiek pogoda (wysoka temperatura) nie sprzyjała buszowaniu pośród straganów, ci którzy się tutaj pojawili, nie mieli powodów do narzekania. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Oczywiście najmłodsi zainteresowani byli wojskowymi cackami, których na Pchlim Targu nie brakowało. W tym samym czasie na placu Kazimierza Wielkiego odbyły się zawody strzeleckie „O Orle Pióro” dowódcy 1 batalionu czołgów ppłk Rafała Kowalika. Zmagania pokazały, że strzelanie wcale nie jest taką prostą czynnością.

 
W niedzielę wielki Piknik z czołgiem T 72
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 27 lipca 2013 11:35

To będzie nie lada gratka dla miłośników militariów, staroci, wojskowej grochówki i dobrej zabawy w plenerze. Na jutro zaplanowano Wielki Piknik. – Zapraszam w imieniu organizatorów całe rodziny. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nasza impreza jednocześnie będzie odbywała się w dwóch miejscach na Starym Placu Targowym i Placu Kazimierza Wielkiego – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Krwawy czwartek w Sterkowcu
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 27 lipca 2013 11:21

Klub Sportowy Błękitni Sterkowiec oraz sołtys tej miejscowości zachęcają do oddawania krwi. – Ten bezcenny dar ratuje życie, pomaga innym. Nie bądźmy obojętni, pokażmy nasze serca, oddajmy krew, podarujmy siebie innym – zachęcają organizatorzy. Na czwartek 1 sierpnia, w godz. od 9 do 12.00 w Domu Kultury w Sterkowcu zaplanowano akcję krwiodawstwa, której organizatorem jest Klub Sportowy Błękitni Sterkowiec. Wakacje to najgorszy czas dla krwiodawstwa. Każdego dnia słyszymy liczne apele o oddawanie krwi. Współczesna medycyna nie potrafi nadal zastąpić krwi, a podczas zabiegów i operacji zużywane jest nawet 6-8 jednostek krwi.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 287

pr112016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .