Na autostradzie zapalił się tir przewożący piwo
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 grudnia 2013 14:23
pozartiraUtrudnienia czekały dziś kierowców na A4 miedzy Tarnowem a Krakowem. W okolicy Jasienia zapalił się tir przewożący piwo. Towar udało się uratować, ale spaleniu uległa kabina kierowcy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Ruch odbywa się dość płynnie jednym z dwóch pasów ruchu. Utrudnienia zakończyły się.
 
Na brzeskim Rynku stanie żywa szopka
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 grudnia 2013 21:00

ptr_4686Już jutro na Rynku w Brzesku zostanie ustawiona bożonarodzeniowa szopka, którą tradycyjnie od kilku lat zbuduje znany brzeski przedsiębiorca, Andrzej Grzelak. Warto podkreślić, że pan Andrzej stawia szopkę za darmo. Będzie to oświetlona drewniana konstrukcja, w której ustawione zostaną figury wykonane przez uczniów brzeskich szkół, a już w przyszłą niedzielę w szopce znajdą się żywe zwierzęta. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku żywą szopkę odwiedziły tłumy mieszkańców miasta i powiatu. Zapraszamy.

 
Zaatakował kobietę i groził użyciem noża
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 grudnia 2013 17:53
policjaradioNawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 45 latkowi z Borzęcina. Wczoraj wieczorem, przy użyciu noża, próbował obrabować mieszkankę Brzeska. Do zdarzenia doszło w miejskim parku. Kobieta zachowała jednak zimną krew. Nie dała się napastnikowi, który chciał odebrać jej torebkę, najwyraźniej liczył na łup. - Wczoraj tuż przed godziną 19.00 w Brzesku do idącej samotnie kobiety niespodziewanie podbiegł mężczyzna i usiłował wyrwać jej torebkę. Napastnik widząc, że kobieta tak łatwo nie odpuści zagroził użyciem noża. Stanowcza reakcja pokrzywdzonej najwyraźniej zaskoczyła sprawcę. Mężczyzna po krótkiej szarpaninie zrezygnował i uciekł – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Kobieta doskonale zapamiętała twarz napastnika, szybko powiadomiła policję. Już kilka minut później, napastnik został zatrzymany na jednej z ulic miejskich. Napytał sobie biedy. Grozi mu do 12 lat więzienia. Przy 45 letnim mieszkańcu Borzęcina znaleziono nóż kuchenny – narzędzie, którym próbował dokonać rozboju.
 
Prawie pół roku obowiązywania ustawy pozwala na pierwsze oceny
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 grudnia 2013 14:33

Tak na dobrą sprawę dopiero zima zweryfikuje, w jaki sposób firmy, które odbierają śmieci, poradzą sobie z tym problemem. – Mamy wieloletnie doświadczenie, ale nigdy nie wiadomo, jak to się potoczy, zwłaszcza w terenie górzystym, gdzie nie ma dobrych dróg dojazdowych - mówi prezes zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych, Janusz Filip.

 
Szpital przyszłym mamom
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 grudnia 2013 03:00

Przez dwa dni przyszłe mamy mogły skorzystać z porad lekarskich oraz położnych – a wszystko w ramach akcji zorganizowanej przez Szpital Powiatowy w Brzesku. – W ten sposób chcemy weprzeć ciężarne kobiety, pokazać im czym jest poród, jak dobrze znosić ciążę. Pacjentki miały możliwość nauczenia się kąpieli noworodka oraz dowiedzieć się jak pielęgnować nowo narodzone dziecko – mówi położna Ewa Chmielarz.

 
Przybędzie boisk ze sztuczną nawierzchnią
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 grudnia 2013 02:58

Boisko ze sztuczna nawierzchnią zostało niedawno otwarte w Buczu, koło Brzeska. Przypomnijmy, że w Brzesku jest dwa kompleksy boisk ze sztuczna nawierzchnią. Miasto było jednym z pierwszych w kraju, w którym oddano do użytku boisko w ramach rządowo – samorządowego programu: Moje Boisko – Orlik 2012. To skłoniło gminę do podjęcia decyzji o budowie kolejnych tego typu obiektów. Dosłownie przed kilkunastoma dniami zostało oddane do użytku boisko ze sztuczną nawierzchnią w Buczu. Zostało zlokalizowane w pobliżu miejscowej szkoły.

 
Brzesko: Spotkanie w przedszkolu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 grudnia 2013 22:58

W Publicznym Przedszkolu nr 9 imieniem Marii Konopnickiej spotkania bożonarodzeniowe mają wieloletnią tradycję. Wzorem lat poprzednich, kolejne zaplanowano na 17 grudnia (początek godzina 13. Dla najmłodszych to doskonały sposób do poznania tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Uroczystego charakteru świętowania w domu rodzinnym nadają piękne zwyczaje i obrzędy, które zrodziły się w większości w rodzinach chrześcijańskich i do dzisiaj są pielęgnowane. Niektóre tak zrosły się z rytuałem świętowania bożonarodzeniowego, że stanowią konstytutywną jego część, jak: choinka, kolędy, życzenia, prezenty. Stanowią one bardzo osobliwą liturgię domową i są chętnie pielęgnowane zarówno przez dzieci jak i dorosłych – tłumaczą w przedszkolu.

 
BZK gotowe do akcji zima
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 grudnia 2013 22:36
Brzeskie Zakłady Komunalne będą odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg i ulic w Brzesku i Jasieniu. Firma wygrała przetarg ogłoszony przez gminę. – Jesteśmy przygotowani do akcji – zapewnia prezes zarządu BZK, Janusz Filip. Gmina Brzesko została podzielona na kilka rejonów. BZK wystartowały w przetargu na zimowe utrzymanie ulic, chodników i placów w Brzesku i Jadownikach. Oferta spółki okazała się najlepsza. Brzeskie Zakłady Komunalne będą odpowiadały za odśnieżanie około 50 kilometrów ulic w tych dwóch miejscowościach.
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 303

pluswrzesien

rocznicagetto

pr072017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .