Policja zatrzymała złodziei kościelnych rynien
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 marca 2014 14:53

O pierwszej kradzieży policjanci zostali poinformowani w miniony poniedziałek. Sprawcy z budynku kościoła zdemontowali miedziane rynny wartości ok. 1300 złotych. Zdążyli je sprzedać w punkcie skupu złomu. Czując się na tyle pewnie kolejnej nocy wrócili na miejsce przestępstwa. W trakcie demontażu rynien zostali jednak spłoszeni i uciekli. Poinformowani o zdarzeniu policjanci od razu zaczęli poszukiwania sprawców. Podczas penetracji miasta funkcjonariusze zauważyli siedzącego na chodniku mężczyznę. W trakcie legitymowania wyjaśniał, że doznał urazu nogi i nie może się poruszać. Chaotyczne tłumaczenia 29-latka wzbudziły u policjantów podejrzenia co do okoliczności doznanego urazu. Mężczyzna trafił do szpitala, a następnie do policyjnego aresztu. Na terenie miasta zatrzymano również jego młodszego kolegę – 21-latka, który brał udział w kradzieży. W trakcie przesłuchania okazało się, że to właśnie podczas ucieczki 29-latek przewrócił się i złamał nogę. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Bochnia: Burmistrz na ławie oskarżonych
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 marca 2014 06:15

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi burmistrzowi Bochni. Prokuratura postawiła mu bowiem zarzut przekroczenia uprawnień przy remoncie klimatyzacji w Hali Gazaris. Przed Temidą pojawili się urzędnicy magistratu. Jeden z nich, zdymisjonowany przez burmistrza, obciążył gospodarza miasta. Jego zdaniem burmistrz miasta miał wskazać, że to firma żony radnego będzie wykonywała prace remontowe. Stefan K. nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień, odpowiadał jednak na pytania sądu oraz stron. Stefan K. tłumaczył powierzenie remontu klimatyzacji firmie żony radnego nagłą sytuacją: był środek lata, panowały wysokie temperatury, ludzie w Hali Gazaris mdleli, stąd konieczność szybkiego działania. Jego zdaniem nie było innego wyjścia. Gospodarz miasta „padł” ofiara prawników, którzy – podobno – zapewniali go, że powierzenie remontu firmie żony radnego nie spowoduje żadnych kłopotów natury prawnej. Jego zdaniem awaria klimatyzacji nie podlegała naprawie gwarancyjnej, co sugerują niektórzy, bo było spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi, a takich gwarancja po prostu nie obejmuje. Dzisiaj zeznawał radny oraz jego zona – właścicielka firmy, która realizowała zadanie. Proces zostanie wznowiony 15 kwietnia.

 
Będzie docelowy zjazd z autostrady
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 marca 2014 05:46

rysunekzjazd22Zgoda buduje, niezgoda rujnuje – to przysłowie doskonale oddaje to co stało się w regionie tarnowskim, w sprawie zjazdu z autostrady w Brzesku. Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że został rozpisany przetarg na budowę zjazdu północnego, wczoraj została podpisana umowa na budowę zjazdu południowego w kierunku Nowego Sącza. Tym samym skuteczne okazały się zabiegi tutejszych samorządów: gminnego i powiatowego, w walce o środki na ten cel. Jakkolwiek zjazd północny finansuje województwo, a południowy państwo, realizacja obydwu inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie skuteczny lobbing i zgoda. Sąsiednia Bochnia jest najlepszym przykładem na to, że brak współpracy tego typu inwestycje „wysadza w kosmos” (tam nie ma jeszcze uzgodnień co do przebiegu zjazdu z autostrady).

 
Policyjny pościg ulicami Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 marca 2014 05:36

Za jazdę pojazdem po spożyciu alkoholu, nie zatrzymanie się do rutynowej kontroli policyjnej i ucieczkę prze funkcjonariuszami odpowie 35-latek z Brzeska. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór. Po godziny 21.30 policjanci postanowili zatrzymać do kontroli osobowe audi. Kierujący zignorował znaki funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci pogonili za nim, do pomocy wezwano drugi radiowóz. Kierujący zatrzymał pojazd i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że jest pijany. Mężczyzna miał ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat pozbawienia wolności - mówi Ewelina Buda z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Zachowanie przy kontroli na pewno nie będzie dla niego okolicznością łagodzącą.

 
Brzesko: Pościg za... wózkiem sklepowym
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 marca 2014 23:54

Sporo biedy napytała sobie grupka młodych ludzi, którzy wpadli na nietypowy skądinąd pomysł, pożegnania się jednego z uczestników zabawy, ze stanem kawalerskim. Dwie dziewczyny, zabrały spod jednego z marketów wózek sklepowy i postanowiły nim obwieść przyszłego żonkosia po mieście. Powiadomieni o zaborze mienia policjanci, musieli interweniować. – Obie 22-latki zabierając spod jednego ze sklepów wózek nie przypuszczały, że takim zachowaniem mogą przysporzyć sobie problemów. Policjantom tłumaczyły, że chciały zrobić coś szalonego. Wózek sklepowy trafił na swoje miejsce, a zachowanie młodych ludzi jest przedmiotem czynności wyjaśniających – tłumaczy sierżant Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

 
Dzień Kobiet w RCK-B
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 10 marca 2014 05:15

dzkbrckb2Krystyna Put, Wanda Karaś, Anna Kokoszka, Krystyna Przybyło i Kazimiera Kraj – to piątka pań ze stolicy gminy Brzesko, z Brzeska, które w sobotni wieczór odebrały statuetki „Siłaczek”. Nagrody wręczał im burmistrz Grzegorz Wawryka w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Pasierba oraz radnych, pracowników magistratu. – W ten sposób chcemy docenić wasz trud w pracę zawodowa, działalność społeczna, docenić wzorowe podtrzymywanie ogniska domowego – mówił burmistrz Wawryka. Dodajmy, że statuetki wręczane są z okazji Święta Kobiet. Panie zostały zaproszone do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Był specjalny program artystyczny przygotowany przez pracowników i młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury, Krakowską Orkiestrę Salonową oraz zespół „After Day”. Program artystyczny wspaniale uświetnił występ pary tanecznej – Magdaleny Piątek i Karola Nosala. W RCK-B. Statuetki „Siłaczek” otrzymały panie: Krystyna Put, Wanda Karaś, Anna Kokoszka, Krystyna Przybyło i Kazimiera Kraj.

 
Gmina Brzesko: Wzrasta świadomość ekologiczna
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 08 marca 2014 01:53

Coraz więcej osób chce zgłaszać akces do zbiorczej sieci kanalizacyjnej w Brzesku. Okazuje się, że wbrew opiniom niektórych, podłączenie się do sieci, w perspektywie dwóch – trzech lat, zawraca się. Dlaczego? Bo koszt wywozu metra sześciennego nieczystości komunalnych beczką asenizacyjną jest znacznie wyższy od kosztu „zrzutu ścieków”  do zbiorczej kanalizacji sanitarnej. Pod koniec ubiegłego roku zakończono największą w ostatnich latach inwestycję w powiecie brzeskim. Sumptem około 32 milionów złotych wybudowano blisko 30 kilometrów sieci, zmodernizowano kilka przepompowni, wybudowano dwie nowe.

 
Dzień Kobiet w Okocimiu
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 marca 2014 18:49

dzkobokocim1Maria Fudalej, Helena Warchoł i Beata Słupska odebrały właśnie statuetki „Siłaczek”. To specjalna nagroda – wyróżnienie dla pań, przyznawane przez burmistrza Brzeska Grzegorza Wawrykę i wręczane z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wspomniane panie to mieszkanki miejscowości Okocim. – Wszystkie swoja pracą, społecznym zaangażowaniem, udowodniły, że mogą na nich liczyć nie tylko najbliżsi – mówił burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 314

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .