Powiat brzeski w Warszawie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 września 2013 20:33

Powiat brzeski pilotażowo realizuje program szkoleń nauczycieli. Niedawno, w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca powiatowe projekty pilotażowe nowego systemu doskonalenia nauczycieli i wspomagania pracy szkół. Na specjalne zaproszenie Ośrodka Rozwoju Edukacji projekt Powiatu Brzeskiego reprezentował starosta brzeski Andrzej Potępa oraz dyrektor i pracownicy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku.

 
Lambretty zjadą do Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 września 2013 18:55
PTR_2724Browar, Rynek w Brzesku (o godz. 12.00), a także inne atrakcje miasta i powiatu zwiedza uczestnicy tradycyjnego rajdu skuterów, który w piątek dotrze do Brzeska. Przyjadą na skuterach marki Lambretta. Najprawdopodobniej będzie ich kilkudziesięciu z całej niemal Polski.   Uczestnicy będą gościli na ternie powiatu brzeskiego, bocheńskiego i wielickiego, Zwiedzą zamek Dębno, Browar Okocim, Grota w Porąbce, być może fabrykę opakowań Can-Pack w planach jest także kopalnia soli Bochnia, zamek Wiśnicz. Uczestnicy przyjadą skuterami Lambretta. Celem istnienia LCP jest integracja polskich miłośników i posiadaczy klasycznych i zabytkowych skuterów LAMBRETTA. Wiemy, że jest na terenie naszego kraju wiele osób, które posiadają takie skutery i z wielkim zaangażowaniem dbają o nie, kolekcjonują, odnawiają. Właśnie dla wszystkich tych osób corocznie organizowany jest ogólnopolski zlot skuterów zabytkowych i klasycznych SKUTERMANIA.
 
Tiry na Leśnej we wrześniu?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 września 2013 18:29

Najprawdopodobniej we wrześniu ulicą Leśną w Brzesku, która stanowi tymczasowy zjazd z autostrady A4, zostanie puszczony ruch pojazdów o masie całkowitej ponad 12 ton. Ni mniej ni więcej oznacza to, że pojada tędy tiry. Władze samorządowe powiatu brzeskiego wierzą, że pojazdy o masie ponad 12 ton zostaną także skierowane w stronę Tarnowa.

 
Rakowi prostaty szpital mówi: nie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 września 2013 18:15

Około trzystu mężczyzn z powiatu brzeskiego ma szanse na skorzystanie z badań związanych z wczesnym wykrywaniem raka prostaty. Program został sfinansowany przez samorząd powiatu brzeskiego oraz gminy z tego regionu. Będzie go realizował Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku. – Jak mówi nam dyrektor brzeskiego szpitala Józefa Szczurek – Żelazko jego realizacja potrwa do połowy grudnia 2013 roku.

 
Trzy boiska z Lidera
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 września 2013 17:39

Od kilku lat poprawia się infrastruktura sportowa gminy Brzesko. A będzie jeszcze lepiej. W ciągu roku, najdalej dwóch, nowe obiekty sportowe – boiska ze sztuczną nawierzchnią, powstaną w trzech miejscowościach: w Buczu, Mokrzyskach i Szczepanowie. – Pieniądze na ten cel pozyskaliśmy z unijnego programu Lider – tłumaczy Grzegorz Wawryka, burmistrz gminy Brzesko.

 
Oddali hołd na Słotwinie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 września 2013 18:35

Uroczysta msza święta zainaugurowała uroczystości rocznicowe zbombardowania pociągu, do którego doszło we wrześniu 1939 roku. Tradycyjnie już młodzież, mieszkańcy Brzeska, kombatanci, harcerze, samorządowcy spotkali się by oddać hołd ofiarom tej rzezi. To była jedna z pierwszych zbrodni wojennych popełnionych na ziemiach polskich przez Wermacht. Przed laty, nieopodal tego miejsca, wybudowano pamiątkowy obelisk.

 
Na początek Wspólna Małopolska
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 września 2013 17:04

jgowinlapczycaJarosław Gowin odszedł dzisiaj z Platformy Obywatelskiej. Jakkolwiek nie ogłosił jeszcze swoich planów politycznych, z naszych informacji wynika, że na początek przymierzy się do walki o samorząd. Jest już projekt pod nazwą Wspólna Małopolska. W pewnym sensie nawiązuje on do Wspólnoty Małopolskiej, której liderem był świętej pamięci Marek Nawara. Sam zaintere4sowany na ten temat mówi niechętnie. – Czas pokaże – ucina szybko rozmowę na ten temat były minister sprawiedliwości, Jarosław Gowin.

 
Podziękowali za chleb…
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 08 września 2013 22:25

PTR_8056Rzemieślnicy i rolnicy z całej diecezji pojawili się w Brzesku na kolejnej edycji Diecezjalnego Święta Chleba. Oczywiście nie zabrakło mieszkańców iw miasta oraz przedstawicieli samorządu i parlamentu. Ten pierwszy reprezentował m.in. burmistrz Grzegorz Wawryka z radnymi, Starosta Andrzej Potępa oraz wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys, a w gronie posłów m.in. Edward Czesak i Michał Wojtkiewicz z PiS, Jan Ziobro z Solidarnej Polski, Jarosława Gowina oraz senatora Kazimierza Wiatra. Uroczystości rozpoczęła msza w intencji rzemieślników i rolników.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 290

biuroubezpieczenplus

pr122016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .