Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Rozbudowa Stadionu Okocimskiego - wizualizacja
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 kwietnia 2012 10:42

wizualizacjaoks1Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Brzesku przedstawiono projekt modernizacjistadionu Okocimskiego Klubu Sportowego. Na zlecenie samorządu przygotowywany jest projekt techniczny przebudowy stadionu i otoczenia OKS. – Na ten cel wydano ponad 60 tysięcy złotych. Projekt zakłada etapowanie prac. Chcemy być gotowi, kiedy pojawi się nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej (na lata 2014-2020). Na remont stadionu z własnych środków nas nie stać. Przypomnę, że w ostatnich latach gmina zainwestowała w OKS około dwóch milionów złotych – mówił burmistrz.

 
'Wojna' w Platformie Obywatelskiej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 24 kwietnia 2012 21:44

wlatusekrciepielaWitold Latusek, członek zarządu województwa małopolskiego stracił posadę. – „Rozrobili go swoi” – kpią w kuluarach radni opozycji: Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. A wszystko z powodu wojny w krakowskiej PO. Jak wiadomo: sejmik województwa małopolskiego odwołał członka zarządu województwa Witolda Latuska (PO). Niestety PO i koalicjantowi PSL, nie udało się powołać jego następcy. Większości wśród radnych nie znalazł bowiem wniosek o powołanie na jego miejsce byłego posła PO Jacka Krupy, więc co najmniej do przyszłej sesji będzie wakat na tym stanowisku.

 
Forum Młodych Ludowców
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 21:40

W czwartek zbierają się młodzi ludowcy z powiatu brzeskiego. Wybiorą władze statutowe organizacji, która powszechnie uważana jest za polityczna przybudówkę i „poczekalnię” Polskiego Stronnictwa Ludowego. Brzeskie struktury FML należą do najbardziej kreatywnych w Małopolsce. FML ma miedzy innymi swój profil na portalach społecznościowych. Dodajmy, że liderem FML był m.in. Władysław Kosiniak – Kamysz, obecny minister pracy i polityki społecznej (doktor nauk medycznych). Jak podkreślają działacze PSL, FML jest kuźnią kadr partyjnych. Radości z rozwoju FML na terenie powiatu brzeskiego nie kryje poseł Andrzej Sztorc z Polskiego Stronnictwa Ludowego. – To grupa zdolnych, młodych ludzi. Mam nadzieję, że za trzy lata, wielu z nich weźmie udział w wyborach samorządowych do rad gmin, powiatów czy do sejmiku samorządowego województwa. To oni zdecydują o przyszłości naszych gmin i powiatów. Wierzę, że zdobyte teraz doświadczenie spożytkują na rzecz rozwoju swoich lokalnych społeczności – mówi nam poseł Andrzej Sztorc. Podobnego zdania jest wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys. Obaj politycy wierzą, że podobne organizacje będą działać innych powiatach naszego regionu.

 
Aukcja prac uczestników WTZ
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 12:30
To już X aukcja i wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Brzeska, na której wystawiono 350 prac z siedmiu pracowni: plastycznej, ceramicznej, rękodzieła artystycznego, rysunku na szkle i witrażu, krawieckiej, metaloplastyki, stolarskiej. Warto wspomnieć, iż prace uczestników: Ewy Małoty, Kingi Widło, Ani Figiel, Anny Madej, Agnieszki Kural, Mariusza Majchra, Łukasza Kołodzieja, Pawła Hamowskiego są doceniane w różnego rodzaju konkursach plastycznych tj. Świat Nikiforów, Krakowskich Spotkaniach Artystycznych Gaudium et spes, Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym PFRON. Twórczość artystyczna to jedna z najefektywniejszych form terapii osób niepełnosprawnych intelektualnie. Tworzenie prac plastycznych i udział w różnych formach terapii zajęciowej dla wielu spośród niepełnosprawnych to nie tylko forma rehabilitacji zawodowej, ale specjalna forma dialogu ze światem ludzi pełnosprawnych. Poprzez aktywną terapię osoby niepełnosprawne mają możliwość realizacji potrzeb akceptacji samych siebie, niezależności, wiary we własne możliwości, potrzeby partnerstwa i kontaktu z innymi ludźmi.
 
O planach inwestycyjnych gminy
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 20 kwietnia 2012 21:40

Zakończenie budowy sieci wodociągowej, oddanie do użytku odnowionego dworca PKP w Brzesku, plany zagospodarowania terenu – stadionu Okocimskiego Klubu Sportowego oraz promocyjna ofensywa miasta – zdominowały temat czwartkowej konferencji prasowej, która odbyła się w brzeskim magistracie.

 
Okocim po 18 latach wraca do legendarnej Marioli
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 kwietnia 2012 22:46

Do reklam Okocimia wraca fikcyjna Mariola, znana z reklam piwa tej marki z 1994 roku. Pierwszy spot z jej udziałem został wyemitowany w środę w przerwie meczu Chelsea - FC Barcelona.

 
Wspomnienie o Prezydencie i film 'Mgła'
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 kwietnia 2012 20:55

Tak wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku jeszcze nie było. Grubo ponad trzysta osób przyszło, by obejrzeć film „Mgła”, ale także wspomnieć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który na kilka tygodni przed katastrofą gościł w mieście nad Uszwicą. Zabrakło nie tylko krzeseł na widowni, ale także „dostawek”. Młodsi siedzieli na schodach, by zobaczyć wstrząsający obraz.

 
Z Dodą do I ligi
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 kwietnia 2012 23:11

Koncert Dody – jako ukoronowanie awansu piłkarzy z Brzeska do I ligi, zaplanowano dopiero na 19 maja. Wiele wskazuje jednak na to, że w ciągu tygodnia, piwosze „przypieczętują” awans do I ligi. Koncert to nie tylko nagroda dla piłkarzy i kibiców, ale także sposób na „dorobienia do budżetu klubu”. – Rozesłaliśmy pisma do blisko dwustu firm, do grona sponsorów. Liczymy na wsparcie magistratu: ot chociażby w ten sposób, by Urząd Miejski i podległe mu placówki, zakupiły bilety na koncert w ramach Zakładowego Funduszu Socjalnego - zachęca prezes zarządu OKS, Czesław Kwaśniak. Bilety, najdroższe w cenie sto złotych (z konsumpcją) już są do nabycia. Można je kupić m.in. w kasie klubu. Zainteresowanie sympatyków tej wokalistki jest coraz większe.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 231

PR092014

wybory2014toplog

okrwybtop

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .