Click on the slide!

Tereny aktywności sportowej w Czchowie

Dwa place z urządzeniami outdoor fitness    

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Dopinguj biało – czerwonych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 15 czerwca 2012 22:50

Będzie się działo będzie… Mowa o sobotnim meczu Polski z Czechami. My musimy wygrać, by być pewnym awansu do ćwierćfinału, naszych południowych sąsiadów zadowoli nawet remis. Nasi zawodnicy potrzebują naszego wsparcia: razem kibicujmy im w Strefie Kibica na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku.

 
Ingres biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 15 czerwca 2012 18:37

Z udziałem gości z kraju i zagranicy odbył się ingres nowego biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Obecny był abp Celestino Migliore nuncjusz apostolski w Polsce, a także ok. 30 kardynałów i biskupów. Mszę św. koncelebrowało ok. 400 kapłanów. Licznie w katedrze zgromadzili się mieszkańcy diecezji, zwłaszcza z rodzinnej Limanowej, a także parlamentarzyści, samorządowcy, ludzie nauki. Przed bazyliką był telebim i ławki. Plac licznie wypełnili wierni ze sztandarami.Przed rozpoczęciem liturgii nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore odczytał pismo nominacyjne papieża Benedykta XVI. Wręczył także biskupowi pastorał - symbol władzy pasterskiej. Wymownym znakiem objęcia rządów w diecezji tarnowskiej przez nowego biskupa było zajęcie miejsca na katedrze biskupiej, na którą wprowadził bp. Jeża nuncjusz apostolski.

 
Przed wakacyjnymi remontami
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 czerwca 2012 22:05

Budowa sali gimnastycznej oraz remonty podczas wakacji – to plany inwestycyjne samorządu Brzeska, na najbliższe lata. – Mam nadzieję, że sala powstanie w ciągu dwóch lat – mówi Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. W ostatnich latach gmina sporo inwestowała w rozbudowę infrastruktury oświatowej: remontowany placówki oświaty, powstały nowe sale gimnastyczne m.in. w Jasieniu i Okocimiu. Przeprowadzono termomodernizację kilku szkół i przedszkoli co pozwoliło na spore oszczędności. – Oczywiście nadal oświata jest naszym priorytetem. Chcemy wybudować salę gimnastyczną w Brzesku, może w przyszłości znajdą się środki na podobny obiekt w Mokrzyskach. Oczywiście w obydwu przypadkach chcemy się posiłkować środkami Unii Europejskiej – tłumaczy nam burmistrz Wawryka. Na razie sieć szkolna w gminie nie ulegnie zmianom. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal szkolnictwo jest deficytowe.

 
Przesłuchania po 20 czerwca
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 czerwca 2012 22:04

Około 150 dzieci chce kształcić się w Szkole Muzycznej w Brzesku. Placówka wystartuje we wrześniu tego roku. – Będzie oferowała naukę na 11 instrumentach – mówi nam pomysłodawca utworzenia szkoły, a zarazem przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku, Krzysztof Ojczyk.

 
Ruch po stronie lokatorów
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 czerwca 2012 21:54

Do końca roku, lokatorzy mieszkań komunalnych w Brzesku, mogą je kupić z 90. procentową bonifikatą. Zainteresowanie mieszkańców, jak ocenia zastępca burmistrza Brzeska, Jerzy Tyrkiel, jest spore. Ile w praktyce uda się sprzedać mieszkań? Czas pokaże. Decyzja o sprzedaży mieszkań komunalnych z tak dużą bonifikatą, jest w pełni uzasadniona. Ekonomicznie, rzecz jasna. W sumie: jak wylicza zastępca burmistrza Jerzy Tyrkiel „pod młotek” trafi ponad czterysta mieszkań. – Ci wszyscy, którzy zdecydują się kupić mieszkanie sporej, bo 90. procentowej bonifikaty – zapewnia zastępca burmistrza, Jerzy Tyrkiel.

 
Uprawa konopi indyjskiej w… komputerze
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 czerwca 2012 21:52

Pomysłowość osób uprawiających konopie indyjskie nie zna granic. Brzescy policjanci, którzy do lata zajmują się tym procederem, przyznają, że takiego jednak przypadku: w swojej pracy nie odnotowali. Otóż jeden z nastolatków z Brzeska, hodował roślinę w domu, w obudowie swojego komputera. - Do zatrzymania 17-latka doszło dzisiaj. Policjanci w jego miejscu zamieszkania znaleźli roślinę konopi. Nastolatek okazał się pomysłowy, roślinę hodował w obudowie komputera. Wcześniej w obudowie zamontował lampy grzewcze i wentylatory. Funkcjonariuszom tłumaczył, że to wyłącznie na własny użytek. Policjanci zabezpieczyli ślinę, częściowo już przesuszoną oraz komputer. Sprawa trafi do prokuratury – mówi nam Sierżant Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Brzesku.

 
Sąd ogłosił upadłość POLDIM-u
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 czerwca 2012 14:32

Sąd Gospodarczy w Tarnowie ogłosił dzisiaj ostatecznie upadłość POLDIM-u. Co to oznacza w praktyce: ni mniej ni więcej to, że wszystkie zobowiązania wobec firm, pracowników oraz instytucji państwowych, przejmie syndyk masy upadłościowej. Jest to niestety niedobra wiadomość dla tych, którym firma zalega z pieniędzmi za wykonane usługi. Teraz na odzyskanie długów musza poczekać dokąd syndyk nie sprzeda majątku firmy: a to może potrwać nawet… latami. Jak dowiedzieliśmy się: teraz zarządzenie przedsiębiorstwem przejął syndyk sądowy - który będzie teraz szacował pozostały majątek spółki. Po wycenieniu majątku zostanie on spieniężony, a uzyskane środki trafią na spłatę należności firmy. Sąd wezwał także wszystkich wierzycieli, by do 13 września złożyli swoje roszczenia. Okazuje się, że spółka ma ponad sto milionów zadłużenia. Pracę straci blisko 600 osób. To największe tego typu bankructwo w regionie tarnowskim od czasu zmian gospodarczych na przełomie lat 80. i 90. XX wieku.

 
W piątek Ingres biskupa tarnowskiego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 czerwca 2012 13:38

Andrzej Jeż, do tej pory biskup pomocniczy, w piątek przejmie „rządy” w diecezji tarnowskiej. Ingres, w katedrze w Tarnowie, rozpocznie się o godzinie 11. Udział w nim zapowiedzieli kardynałowie, biskupi z całej Polski. Nie zabraknie również abp Celestino Migliore, nuncjusza apostolski w Polsce. Kilka tygodni temu papież Benedykt XVI mianował go biskupem tarnowskim. Wakat powstał jesienią ubiegłego roku, kiedy to arcybiskup Wiktor Skworc, biskup diecezji tarnowskiej w latach 1998 – 2011, został mianowany arcybiskupem archidiecezji katowickiej. Przez kilka miesięcy administrował naszą diecezją biskup Wiesław Lechowicz. W piątkowych uroczystościach potwierdzili swój udział: abp Celestino Migliore, nuncjusza apostolski w Polsce, kardynał Stanisław Dziwisz metropolita krakowski, kardynał Kazimierz Nycz metropolita warszawski, abp Wiktor Skworc metropolita katowicki, abp Stanisław Budzik metropolita lubelski, bp Wojciech Polak sekretarz generalny KEP.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 237

PR112014

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .