Starosta i wicestarosta nie wejdą w struktury Ruchu Jarosława Gowina
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 października 2013 20:56

PTR_1238Zarówno starosta brzeski Andrzej Potępa, jak i wicestarosta Ryszard Ożóg nie wejdą w struktury Ruchu: Godzina dla Polski – organizacji, którą tworzy były minister sprawiedliwości, były już polityk Platformy Obywatelskiej, poseł Jarosław Gowin. Szefem struktur powiatowych w Brzesku został Grzegorz Wawryka, od 2008 roku burmistrz Brzeska, a w latach 1998 – 2006 starosta.

 
W listopadzie radar na ulicy Leśnej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 października 2013 21:21
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w listopadzie, na ulicy Leśnej w Brzesku, zostanie ustawiony radar. Zdaniem starosty brzeskiego Andrzeja Potępy to jedyny sposób na kierowców, którzy mają zbyt ciężką nogę. Kilka miesięcy temu zakończył się remont ulicy Leśnej w Brzesku. Teraz prowadzi tędy zjazd z autostrady A4. Ruch znacznie nasilił się, kiedy przed kilkunastoma dniami, na te trasę zostały wpuszczone tiry. Równiutka nawierzchnia drogi, połączona z przebiegiem trasy (ulica jest prosta, bez większych zakrętów sprawiają, że wielu kierowców mocno naciska tutaj „pedał gazu”, mysląc że nadal sa na autostradzie. Jakkolwiek patrole policji pojawiaja się tutaj często, nie ma możliwości, aby „drógówka” dyżurowała w tym miejscu 24 godziny na dobę. W tej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być ustawienie radaru. Ma on ostudzić zapały kierowców. Jak tłumaczy naszej redakcji starosta Andrzej Potępa, radar nie tylko będzie „pstrykał zdjęcie”, zarejestruje także prędkość, która wyświetli się nam na monitorze. Od razu będziemy wiedzieli o ile ja przekroczyliśmy i… jakie grożą nam sankcje finansowe. Zdaniem starosty zamontowanie radaru to najlepszy „bat” na piratów drogowych. O takowe rozwiązanie postulowali mieszkańcy osiedla Kopaliny.
 
Gmina przyjmie elekrośmieci za darmo
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 października 2013 21:20
Co zrobić ze starą, zepsutą już lodówką, jak pozbyć się, w zgodzi z prawem i poszanowaniem przyrody, starego telewizora, gdzie oddać pamiętająca czasy jeszcze PRL-u pralkę? To pytania, które nurtuje nie jednego. Tym wszystkim w sukurs przyszedł Urząd Miejski w Brzesku, który jest organizatorem zbiórki elektrośmieci. Można je oddać, za darmo, w ramach akcji prowadzonej przez Biuro Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego oraz firmę ELEKTROEKO. Z inicjatywy magistratu i wspomnianej wcześniej firmy został zorganizowany punkt odbioru odpadów, który czynny jest w każdą drugą sobotę miesiąca (w godzinach od 9.00 do 13.00), na parkingu przy Centrum Bibliotecznym w Brzesku. Jak nas informują w brzeskim magistracie śmieci są odbierane przez firmę ElektroEko SA na opisany tematycznie samochód w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.
 
Grzegorz Wawryka liderem ruchu Godzina dla Polski?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 października 2013 22:10

Jarosław Gowin spotkał się dzisiaj z sympatykami nowego ruchu: Godzina dla Polski. W zasadzie wiadomo, kto będzie odpowiadał za tworzenie struktur w regionie tarnowskim. Akcją w całym regionie, jak i mieście Tarnowie będzie kierował Jacek Pilch (w latach 2007 – 2011 poseł na Sejm RP, wcześniej radny sejmiku województwa małopolskiego), w powiecie brzeskim burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka; w powiecie tarnowskim były starosta tarnowski Mieczysław Kras oraz radny powiatu, Paweł Augustyn, powiat dąbrowski – Robert pantera (wicestarosta dąbrowski); powiat bocheński – Jerzy Lysy, wójt gminy Bochnia. Jackowi Pilchowi w Tarnowie będzie pomagał Jacek Litwin.

 
Bandyci napadli na szpital
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 25 października 2013 21:28

PTR_4899Dwóch bandytów zaatakowało dzisiaj pielęgniarkę w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Jeden z nich ranił ją w szyję i ramię, potem zaciągnął na korytarz i do pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zażądał wydania narkotyków. Krzyczał, był potwornie zdenerwowany, zdaniem obserwatorów, był na narkotykowym głodzie. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oraz strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Do akcji wkroczył policyjny negocjator. W tym czasie policja zarządziła ewakuację części szpitala, bo napastnik przekonywał, że ma trzy bomby i wysadzi się wraz z zatrzymaną. Przekonywał, że detonacja ładunku może spowodować ogromne straty i zniszczenia. Kobieta błagała o pomoc, krwawiła. Negocjator policyjny próbował przekonać napastnika, żeby wypuścił kobietę, to otrzyma w zamian narkotyki. Ten jednak nie dawał wiary słowom funkcjonariusza. Ostatecznie kobieta została uwolniona, a napastnik wraz ze swoim kompanem, uciekł. Schronił się w pobliskich zaroślach, które zostały przetrząśnięte przez stróżów prawa. Po kilkunastu minutach napastnik został ujęty, zatrzymany przez policję. Najprawdopodobniej trafi na obserwację psychologiczną. Nie miał przy sobie ładunków wybuchowych. Na szczęście to tylko fikcja, scenariusz dzisiejszych ćwiczeń, które zostały przeprowadzone w szpitalu w Brzesku.

 
Będą nowi Honorowi Obywatele Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 25 października 2013 21:09

Ksiądz prałat Józef Drabik oraz Maria Kędziora zostaną najprawdopodobniej Honorowymi Obywatelami Brzeska. Najprawdopodobniej, chociaż decyzja komisji wydaje się być zwykłą formalnością. Członkowie tego gremium zbiorą się 29 października. Wniosek o nadanie im tytułu zgłosił m.in. burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Członkowie Kapituły będą deliberowali także nad propozycjami przyznania Medalu na Wstędze. Zaproponowano przyznanie go Józefie Szczurek – Żelazko, dyrektorowi szpitala powiatowego w Brzesku, brzeskiemu oddziałowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz księdzu profesorowi Stanisławowi Piechowi i Zygmuntowi Popieli.

 
„Dwójka” prekursorem działań
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 października 2013 18:27
Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa została wdrożona w Gimnazjum Publicznym nr 2 w Brzesku. To wspólna inicjatywa wielu instytucji miedzy innymi szkoły, brzeskiego magistratu, Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ale także PCK, Sanepidu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, rodziców, Domu dziecka w Jasieniu. – Brzeskie Gimnazjum Publiczne nr 2 jest od 2004 roku prekursorem tych działań – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. Gimnazjum nr 2 w Brzesku było prekursorem działań związanych z poprawa bezpieczeństwa. Oczywiście pod słowem „bezpieczeństwo” ukrywa się wiele działań. Teraz zostały one jasno zdefiniowane, dostosowane do nowych czasów, skoordynowane. Inicjatorzy akcji maja nadzieję, że program zacznie docelowo funkcjonować we wszystkich placówkach gminy Brzesko i wszystkich gmin powiatu brzeskiego. Jak czytamy w strategii Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, postanowiono podjąć działania zarówno związane z poprawą bezpieczeństwa w szkole, jak i poza nią. Dzisiaj dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 2 w Brzesku Elżbieta Wójciak oraz komendant powiatowy policji, inspe4ktor Roman Gurgul omawiali program.
 
Komunikacja to klucz do sukcesu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 23 października 2013 21:24

Budowa zjazdu północnego z autostrady, wyremontowanie ulicy Leśnej, jako tymczasowego zjazdu z autostrady w kierunku południowym, daleko posunięta realizacja koncepcji zaprojektowania i budowy zjazdu właściwego (na pograniczu Brzeska i Jasienia), a wcześniej remont ulicy Solskiego, obwodnicy i, „ronda” pod szpitalem sprawiły/sprawią, że Brzesko, pod względem komunikacyjnym, wyprzedza sąsiednie miasta: Bochnię i stolicę subregionu, Tarnów.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 297

 

dziendziecka2017

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .