Reklama
Radna przeciwko wyprzedaży polskiej ziemi
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 19 lutego 2013 21:10

Radna sejmiku województwa małopolskiego Lucyna Malec z Solidarnej Polski rozpoczęła, zakrojoną na szeroką skalę, walkę z planami wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom. Niepokoi ją fakt, że od dnia 1 maja 2016 roku skończy się okres ochronny na zakup polskiej ziemi przez podmioty i spółki zagraniczne. Obywatele poszczególnych krajów Unii Europejskiej będą mogli zakupić polską ziemię na takich samych warunkach jak Polacy. Jak nas poinformowała radna (jest szefem ważnej komisji: Komisji Rolnictwa) dostępne dane, wskazują, że ziemia rolnicza jest dobrem wymagającym należytej troski i ochrony oraz utrzymania charakteru rolnego. - Należy również podnieść, iż rolnicy polscy są dyskryminowani zbyt niskimi dopłatami bezpośrednimi, co wiąże się z tym, że nie mogą rywalizować z otrzymującymi znacznie wyższe dopłaty rolnikami z krajów starej UE. Ze środków korzysta tylko część rolników, jak również przedsiębiorcy, którzy rolnikami nie są.

 
poniedziałek, 18 lutego 2013 22:45

OGŁOSZENIE O NABORZE

NA WOLNE STANOWISKO PRACY

KSIĘGOWY (GŁÓWNY KSIĘGOWY)

logkwart

 
Robert Biernat pożegnał się z Brzeskiem
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 lutego 2013 20:58

PTR_8112Inspektor Robert Biernat nie jest już szefem Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Z dniem 15 lutego, rozkazem komendanta wojewódzkiego, został przeniesiony do jego dyspozycji. Dzień później otrzymał nominację na komendanta Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Na czele brzeskich stróżów prawa stanął młodszy inspektor Roman Gurgul. Na razie jest pełniącym obowiązki, ale – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – jest najpoważniejszym kandydatem w konkursie, który niebawem ma ogłosić szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, nadinspektor Mariusz Dąbek.

 
Remont Leśnej. Objazd przez Rzezawę
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 17 lutego 2013 00:18

Pod koniec lutego poznamy nawę firmy, która będzie remontowała ulicę Leśną w Brzesku. Co to oznacza w praktyce? Ni mnie ni więcej to, że zjazd zostanie chwilowo zamknięty, a objazd zostanie poprowadzony przez Rzezawę. Ulica Leśna w Brzesku to w tej chwili jedyny zjazd z autostrady w tym mieście. O pracach remontowych na tej jezdni mówiło się od wielu lat. We wrześniu 2011 Starosta wywalczył w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad 11,5 mln zł. na wykonanie tymczasowego zjazdu i przebudowa byłaby dawno wykonana, gdyby nie protesty grupy mieszkańców. To oni skutecznie „przyblokowali” remont jezdni. Część mieszkańców obawiała się bowiem wzmożonego ruchu na drodze, zwłaszcza, że Leśna jest wąską, wyasfaltowaną drogą, z niewielkim poboczem. Złożyli skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Powiat przygotował stosowne dokumenty. - W tym czasie odpowiedzieliśmy na wszystkie zarzuty, przeprowadziliśmy dodatkowe badania i teraz mamy nadzieję że, już nic remontu nie zatrzyma.

 
Oblegane RCK-B
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 lutego 2013 20:15

rckbrbrzeskoStatystyczny mieszkaniec gminy Brzesko był tutaj średnio trzy razy – mowa o Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. Ponad 90 tysięcy odwiedzających bibliotekę, blisko 10 tysięcy osób, które korzystało z innych form jej działalności, w dodatku co najmniej kilkanaście tysięcy osób, które uczestniczyło w różnego rodzaju spotkaniach i imprezach organizowanych przez RCK-B.

 
PiS szykuje się do wyborów samorządowych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 lutego 2013 18:08

O przyszłości miasta i powiatu rozmawiali członkowie Zarządu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Brzesku oraz radni Rady Miejskiej, którzy do tego gremium weszli z list tej formacji politycznej. To pierwsze z cyklu spotkań, które chce zorganizować PiS. Na razie członkowie i sympatycy tej partii, w ramach burzy mózgów, przygotowują program. Ma on z jednej strony być programem wyborczym, z drugiej odpowiadać na największe bolączki i oczekiwania mieszkańców miasta i wszystkich gmin powiatu brzeskiego. – Chcemy, by nasz program współtworzyli mieszkańcy Brzeska i powiatu. Zachęcam do tego. Musimy razem zastanowić się nad tym, w którym kierunku powinno zmierzać miasto i powiat. Rozwój małej i średniej przedsiębiorczości, tworzenie stref aktywności gospodarczej, rozbudowa infrastruktury komunalnej, inwestowanie w oświatę – to priorytety. Ale my nie chcemy tworzyć programu opartego na hasłach. Zaproponujemy konkretne rozwiązania, harmonogram działań, gotowe koncepcje – zapewnia Stanisław Pacura, szef struktur terenowych PiS w Brzesku.

 
Będzie zjazd w kierunku północnym
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 lutego 2013 17:18

Ogłoszono właśnie przetarg na budowę tego odcinka: od zjazdu z autostrady, do skrzyżowania z drogą gminna w Mokrzyskach. – Teraz już nic nie powinno stanąć na przeszkodzie. Zjazd północny jest już przesądzony – tłumaczy nam burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił właśnie przetarg na zaprojektowanie, przygotowanie dokumentacji oraz wykonanie drogi. Ma ona poprowadzić do węzła z autostrady A4 w Brzesku, do skrzyżowania z drogą gminną. W ten sposób powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej. – Z jednej strony będzie to szybszy zjazd w kierunku Szczurowej i dalej do województwa świętokrzyskiego, z drugiej samochody poruszające się w tamtym kierunku, nie będą przejeżdżały przez centrum miasta. To będzie taka nasza mała, północno – zachodnia obwodnica Brzeska – mówi burmistrz Wawryka. Zaplanowano kilkukilometrowy odcinek, ze skrzyżowaniami, specjalnymi przejściami dla zwierząt, poboczem, chodnikiem, oświetleniem ulicznym.

 
Najwięcej z „powodziówki” dla Borzęcina
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 lutego 2013 02:16

W poniedziałek, 18 lutego, wojewoda małopolski Jerzy Miller wręczy promesy na usuwanie skutków powodzi, która w latach 2010 i 2011 pustoszyła Małopolskę. Najwięcej środków z gmin powiatu brzeskiego otrzymała gmina Borzęcin. Jako pierwsi publikujemy listę przyznanych dotacji. Gmina Borzęcin otrzyma 3.35 miliona złotych. To druga pod względem wielkości dotacja dla gmin w Małopolsce. Nieco więcej otrzymała tylko gmina Dobczyce. Za te środki odbudujemy drogę – wał lewy w Borzęcinie. Został on uszkodzony podczas powodzi w maju i czerwcu 2010 roku. Cieszy nas ta dotacja. To pierwszy rząd, który tyle środków przeznacza na odbudowę zniszczeń po powodzi. Za te pomoc wojewody, rządu serdecznie, w imieniu mieszkańców naszej gminy, ale jak sądzę w imieniu wszystkich obdarowanych gmin i powiatów z regionu tarnowskiego, dziękuję – mówi nam wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 268

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .