Click on the slide!

Wmurowano kamień węgielny

Budowa hali sportowej przy SP nr 3 w Brzesku  

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Wiceprezes PiS w regionie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 maja 2012 21:04

Po Bochni i Wieliczce przyjdzie czas na Tarnów, Dąbrowę Tarnowską. Mowa o planach Prawa i Sprawiedliwości. – Chcemy, by poseł Beata Szydło, wiceprezes partii, spotkała się z mieszkańcami regionu. Ostatnio, jak nas informuje  Justyna Wójtowicz – Woda, poseł Edward Czesak wraz z Wiceprezes PiS Beatą Szydło spotkali się w  z mieszkańcami Bochni i Wieliczki. Tematem spotkania był problem reformy emerytalnej. Po prelekcji i prezentacji multimedialnej posłowie odpowiadali na pytania zgromadzonych. Pytania dotyczyły głównie emerytur i bezrobocia. Posłowie PO, PSL oraz Ruchu Palikota poparli ustawę o wydłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat. Zrobili to wbrew opinii zdecydowanej większości Polaków, bez rzetelnej dyskusji społecznej. Wiceprezes partii przypomniała, że Tusk najpierw bez opamiętania zadłużał Polskę, mówiąc o „zielonej wyspie”. Dziś, gdy instytucje finansowe nie chcą już pożyczać sięga po oszczędności Polaków.

 
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 maja 2012 20:10

orliklysagoraWszystko wskazuje na to, że Brzesko dołączy do elitarnego grona miast, w których będzie działała Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Na razie placówka będzie działać w budynku szkoły katolickiej. Prowadzony jest nabór do I klasy Gimnazjum oraz I klasy Liceum Ogólnokształcącego.

 
Podwykonawcy czekają na pieniądze
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2012 18:55

Nad budową autostrady A4, na odcinku Bochnia – Brzesko – Tarnów, ciąży jakieś fatum. Najpierw z placu budowy zeszło konsorcjum, w którym Macedończycy mieli pakiet kontrolny, niedawno upadł tarnowski POLDIM, jeden z nowych wykonawców, a teraz, podwykonawcy zapowiadają blokadę, jeśli nie odzyskają pieniędzy za wykonane do tej pory prace. Sprawa do prostych nie należy. Najpierw trzeba bowiem ustalić: czy inwestor, w tym przypadku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wypłaciła POLDIM-owi należności. Jeśli tak, do nie ta państwowa instytucja, ale POLDIM, byłby adresatem żądań – skądinąd słusznych – kierowanych przez podwykonawców. Protesty zapowiada aż 50 firm.  Transportowych z regionu. – Żądamy realizacji obietnic złożonych nam ustnie przez jednego z dyrektorów dyrekcji. Zapewnił, że dostaniemy wypłaty za wykonane przez nas prace dla POLDIM-u – mówią właściciele firm. Jak wynika z informacji przekazanych nam, wykonywali prace przy budowie autostrady A4, na odcinku między Brzeskiem, a Wierzchosławicami. Teraz z niepokojem spoglądają na stan swoich kont. Zapowiadają, że jeśli nie otrzymają pieniędzy, gotowi są zablokować budowę autostrady w ogóle.

 
Policja ujęła wandali niszczących przystanki
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 maja 2012 21:12

Sporo biedy napytali sobie trzej mieszkańcy Brzeska.  Niszczyli wiaty: policja zatrzymał ich na gorącym uczynku. Okazało się, że wandale zdemolowali cztery przystanki na trasie Brzesko - Jasień. Straty szacowane są na kwotę około 3 000 złotych.
Jak mówi nam starszy sierżant Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, w nocy z 13/14 maja br. dyżurny Policji w Brzesku otrzymał anonimowe  zgłoszenie o uszkodzonym przystanku w miejscowości Jasień. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że w wiacie powybijane są szyby. Nie był to jednak jedyny przystanek zdemolowany w  taki sposób.

 
Autostrada z poślizgiem, zjazd w terminie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 maja 2012 20:47

Najdalej do końca 2013 roku zostanie oddany do użytku zjazd z autostrady w Brzesku. – Takie deklaracje usłyszałem dzisiaj od wojewody małopolskiego oraz dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi nam starosta brzeski Andrzej Potępa. W ciągu kilku najbliższych dni trafi do burmistrza Brzeska wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Ona otworzy drogę do projektowania zjazdu. W ocenie starosty Andrzeja Potępy, jest szansa na to, że kompletna dokumentacja będzie gotowa za rok i kilka miesięcy. To otworzy drogę inwestorowi do rozpisania przetargu na wykonanie prac. – Sadzę, że do końca roku 2013 zjazd w Jasieniu wraz z całą infrastrukturą będzie gotowy. Na taki okres czasu wydaliśmy zgodę na tak zwany zjazd tymczasowy, ulicą Leśną – przypomina starosta Andrzej Potępa.

 
Niebawem rusza zapisy do szkoły muzycznej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 maja 2012 20:57

Już niebawem rozpoczną się zapisy do Szkoły Muzycznej w Brzesku. Będzie ona działała przy Szkole Podstawowej nr 2. – Jak już informowaliśmy kilka dni temu: minister kultury Bogdan Zdrojewski pozytywnie zaopiniował wniosek brzeskiego magistratu. Jak mówi nam Krzysztof Ojczyk, szef samorządu miejskiego w Brzesku Szkoły Muzycznej I stopnia, która jest placówką artystyczną dającą podstawy wykształcenia muzycznego o cztero i sześcioletnim cyklu kształcenia. Nauczanie będzie bezpłatne, po którym absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia, dające przepustkę do kontynuowania nauki w szkole muzycznej II stopnia. - Podpisaliśmy porozumienie z ministerstwem i był to ostatni krok organizacyjny do rozpoczęcia procedur umożliwiających działalność szkoły. W najbliższych dniach zostanie powołany dyrektor administracyjny, który rozpocznie nabór kadry nauczycielskiej, organizację struktur i rekrutację dzieci, które będą chodziły do tej szkoły. Z tego co wiem zainteresowanie pracą jak i nauką jest duże. Oczywiście cieszę się z tego faktu, że jest to pierwsza powstała na naszym terenie tego typu placówka dydaktyczna. Teraz uczniowie z naszego terenu będą mogli uczęszczać na bezpłatne zajęcia w Brzesku, bez konieczności dojeżdżania do sąsiednich powiatów – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Tydzień bibliotek z atrakcjami
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 maja 2012 20:56

Brzeska książnica, jako jedna z pierwszych, odpowiedziała przed laty na apel Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, które wpadło na pomysł zorganizowania: Tygodnia Bibliotek. Po raz dziewiąty jest on organizowany w Polsce. Jak mówi nam Maria Marek, dyrektor biblioteki celem tego ogólnopolskiego programu jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć, jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek „Biblioteka ciągle w grze!” jest nie tylko aluzją i nawiązaniem do piłkarskiego EURO, ale także pozwala uświadomić miejsce bibliotek w społecznej infrastrukturze. Systematycznie prowadzona automatyzacja zbiorów, wiele nowych lub zmodernizowanych budynków, wprowadzenie do zbiorów nowych nośników treści i bogata oferta form upowszechniania czytelnictwa powodują, że usługi naszych placówek są na coraz wyższym poziomie i zyskują uznanie rzeszy odwiedzających je czytelników. - Z okazji Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza 10 maja w Sali wystawienniczo-odczytowej RCKB spotkali się bibliotekarze bibliotek publicznych miasta i powiatu brzeskiego. Na zaproszenie dyrektor PiMBP Marii Marek na uroczystość przybyli także Burmistrz Grzegorz Wawryka, Starosta Andrzej Potępa i kierownik Działu Promocji UM Krzysztof Bigaj. Obchody Dnia Bibliotekarza zostały połączone z powiatowym Seminarium Szkoleniowym – dodaje Maria Marek.

 
Biskup Andrzej Jeż został mianowany biskupem tarnowskim
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 12 maja 2012 11:10

Ks. bp dr Andrzej Jeż urodził się 3 maja 1963 r. w Limanowej. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej wstąpił do Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk bpa Jerzego Ablewicza 12 czerwca 1988 r. Pracował jako wikariusz w parafii Krościenko n. Dunajcem (1988-1991) a następnie w parafii Wierzchosławice (1991-1993). W roku 1993 został skierowany na studia specjalistyczne w zakresie homiletyki na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Po uzyskaniu tytułu licencjata w roku 1996 został odwołany ze studiów i mianowany ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Ponadto podjął wykłady z homiletyki. W tym czasie rozpoczął również studia doktoranckie na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, które uwieńczył w roku 2001 obroną pracy doktorskiej z teologii dogmatycznej pt.: Christus communicator. Próba zbudowania modelu chrystologicznego o teorię komunikacji interpersonalnej. Po zwolnieniu z obowiązków w Seminarium Duchownym, z dniem 21 sierpnia 2004 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Jednocześnie pełnił urząd dziekana dekanatu Tarnów-Zachód oraz był członkiem Rady ds. Formacji Duchowieństwa Diecezji Tarnowskiej. Z kolei 29 lipca 2007 r. Biskup Tarnowski powierzył mu urząd proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu, a następnie urząd dziekana dekanatu Nowy Sącz – Centrum.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 233

PR102014

jszczban3a

wybory2014toplog

wybory sejmik

wybory kandydaciradagminybrzesko

wybory kandydaciokregnr1

wybory kandydaciokregnr2

wybory kandydaciokregnr3

wybory kandydaciokregnr4

wksurch2

labno radoslaw baner 156x78

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .