Zmiany w PDM
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 lipca 2013 18:35

Roman Pawełek, prezes zarządu Okocimskiego Klubu Sportowego, a zarazem członek Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Brzesku stracił dzisiaj miejsce w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Drogowo Mostowego w Brzesku. Co było powodem jego odwołania? Prezes zarządu firmy Tadeusz Pasierb na ten temat nie chce się wypowiadać. – To wewnętrzne sprawy naszego przedsiębiorstwa ucina szybko rozmowę na ten temat. Jak dowiedziała się nasza redakcja lista „grzechów” jest długa. Do sprawy niebawem wrócimy.

 
We wtorek otwarcie ulicy Leśnej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 lipca 2013 19:49

remonlesnejmajWe wtorek, w samo południe, zostanie otwarty zjazd ulicą Leśną w Brzesku. Po trwających trzy miesiącach pracach remontowych i modernizacyjnych, droga zostanie przekazana we „władanie” użytkowników. – Wczoraj dokonano odbioru technicznego. Firma wywiązała się z powierzonego jej zadania, nie mieliśmy zastrzeżeń.

 
Tyskie na zakończenie sezonu w Okocimskim
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 04 lipca 2013 18:44

oksbramaCzesław Palik, trener który uratował piłkarzy Okocimskiego Klubu Sportowego przed spadkiem do II ligi (zdobył z drużyną 19 z 32 punktów), nie wyklucza złożenia pozwu sądowego przeciwko klubowi. To temu szkoleniowcowi klub zawdzięcza pozostanie w bezpośrednim zapleczu Ekstraklasy. Nie jest przecież łatwo zmobilizować piłkarzy do gry w obliczu finansowego pata, w sytuacji kiedy klub zalegał z wypłatami wynagrodzeń, w sytuacji gdy OKS stoi nad przepaścią. Ale doświadczony „stadionowy lis” zrobił to, co wydawało się niemożliwe. Poderwał jedenastkę „Piwoszy” do gry. W efekcie OKS utrzymał się w I lidze. Pomyliłby się jednak ten, kto pomyślałby, że klub go za to „ozłocił”. Trener miał zarabiać 5 tysięcy złotych brutto (prawie połowę mniej niż jego poprzednik), miał bo do tej pory przez okres trzech miesięcy otrzymał łacznie zaledwie 2400 złotych. To nawet nie rekompensuje mu kosztów związanych z dojazdami i wydatkami na telefony.

 
Piknik Rodzinny na Słotwinie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 lipca 2013 19:20

Na 13 lipca 2013 roku zaplanowano Piknik Rodzinny. Organizatorem jest Rada Duszpasterska, Akcja Katolicka oraz Caritas przy parafii matki Boskiej Częstochowskiej w Brzesku oraz Zarząd Osiedla Słotwina. Piknik rozpocznie się około godziny 15, na placu przy ulicy księdza Stanisława Pękały.

 
Miasto pomoże władzom klubu piłkarskiego?
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 lipca 2013 19:15

Obecny zarząd Okocimskiego Klubu Sportowego, który najwyraźniej nie radzi sobie z prowadzeniem swoich spraw, na szczęście może liczyć na wsparcie władz miasta i tutejszego samorządu. Informowaliśmy niedawno, że klub nie otrzymał licencji na grę w pierwszej lidze na własnym stadionie, z powodu zbyt małej liczby krzesełek na stadionie. Kołatanie o środki na nic się zdały. Sponsorzy byli głusi. Jest jednak światełko w tunelu. Po raz kolejny pomocną dłoń postanowili wyciągnąć magistraccy urzędnicy i tutejsi rajcy. W pomoc klubowi zaangażował się przewodniczący rady Miejskiej Tadeusz Pasierb. Jak informuje on media, będzie przekonywał rajców, do przekazania na ten cel środków. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że kondycja finansowa klubu jest kiepska. Ale na pomoc samorządu klub, bez względu na głosy niektórych zawsze może liczyć. W ostatnich kilku latach na działalność OKS oraz poprawę infrastruktury klubu przekazaliśmy grubo ponad dwa miliony złotych. Za pieniądze samorządu, na trybunach dla widzów ustawione zostałyby krzesełka, ich brak zdecydował o tym, że OKS nie dostał licencji i był zmuszony zakontraktować dwa mecze na stadionie Hutnika Kraków.

 
Jednostka najpopularniejsza w Małopolsce
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 lipca 2013 21:50

Spory sukces odnotowali strażacy z Poręby Spytkowskiej. W konkursie zorganizowanym przez jedną z gazet codziennych zajęli I miejsce. Od tej pory maja prawo, przez najbliższy rok, używać tytuł: Najpopularniejsza jednostka OSP w Małopolsce. – Strażakom należą się gratulacje. Oczywiście jednostka OSP z Poręby zasłużyła na ten tytuł, podobnie jak inne straże w naszej gminie. Cieszę się wraz ze strażakami - mówi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Po pomoc do „Kwartetu”
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 30 czerwca 2013 09:36

Już od 13 czerwca w Stowarzyszeniu „Kwartet na Przedgórzu” można składać wnioski o przyznanie pomocy na realizację projektów w ramach programu LEADER. Do podziału dla beneficjentów jest ponad 2 mln zł. Jeśli jesteś mieszkańcem jednej z czterech gmin – Borzęcin, Brzesko, Dębno i Radłów - i potrzebujesz pomocy, by zrealizować ciekawy pomysł, wsparcie znajdziesz właśnie w stowarzyszeniu z Warysia. Termin składania wniosków upływa 10 lipca.„Kwartet” należy do czołowych lokalnych grup działania w Polsce. W przeprowadzonym kilka miesięcy temu rankingu został sklasyfikowany w gronie ponad 330 LGD w kraju na ósmym miejscu, wśród podobnych grup w Małopolsce znalazł się na pozycji trzeciej.

 
List otwarty do wojewody małopolskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 czerwca 2013 20:22

konfpisrmbrzeksoRadni Rady Miejskiej w Brzesku, zrzeszeni w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości wystosowali apel do wojewody małopolskiego. W liście otwartym zwracają się z prośbą o pomoc dla poszkodowanej w wyniku powodzi społeczności gminy Brzesko. Pod apelem podpisali się radni: Adam Kwaśniak, Krzysztof Ojczyk, Bogusław Babicz, Adam Smołucha, Jarosław Sorys (zarazem sołtys poszkodowanej w czasie powodzi miejscowości Jadowniki) oraz Krzysztof Bogusz.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 284

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .