Brzeskie Zakłady Komunalne przejęły cmentarz parafialny
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 maja 2013 18:15

Brzeskie Zakłady Komunalne przejęły administrowanie cmentarzem parafialnym w Brzesku. – Będziemy odpowiadali nie tylko za utrzymanie czystości, ale także za uporządkowanie tego zabytkowego miejsca. Na tutejszej nekropolii pochowanych jest wielu znamienitych mieszkańców miasta – mówi nam prezes zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych, Janusz Filip.

 
„Kwartet” na targach turystycznych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 09 maja 2013 21:43
Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” wraz ze Stowarzyszeniem Agroturystycznym Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne uczestniczyło w dwóch prestiżowych międzynarodowych imprezach turystycznych.   Na początku kwietnia mieliśmy stoisko na V Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki – Agrotravel w Kielcach, a następnie udaliśmy się na Pomorze, gdzie promowaliśmy Przedgórze na 16. Gdańskich Targach Turystycznych. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i ludzi z turystycznej branży. Szczególnie cieszyły się nasze foldery i mapki ze szlakami rowerowymi oraz licznymi zabytkami naszego regionu. Oczywiście, wykazując się tradycyjną gościnnością, częstowaliśmy smacznymi, lokalnymi potrawami.
 
Wielkie porządki zakończone, kwiaty już rosną
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 09 maja 2013 10:33

Brzesko staje się powoli zielonym miastem. Oczywiście terenów zielonych nigdy za wiele, ale – porównując miasto chociażby do tarnowskiego blokowiska na Falklandach - krzewów, drzew i klombów z kwiatami nie brakuje. Długa zima sprawiła, że porządki rozpoczęły się o blisko miesiąc później niż w latach poprzednich. W kilku przypadkach trzeba było je wykonać po raz drugi. Na początku marca Brzeskie Zakłady Komunalne przystąpiły do zbierania piasku i czyszczenia głównych ulic miejskich, tymczasem aura spłatała wszystkim kolejnego figla. Spore opady śniegu sprawiły, że znowu trzeba było użyć piasku. Dzisiaj po zimie nie pozostało już śladu. – Przyznam jednak, że piasku i śmieci zebraliśmy w tym roku znacznie więcej niż w latach poprzednich. Czyszczenie miasta i przycinane korony drzew i krzewów, miedzy innymi w Ogródku Jordanowskim zakończyliśmy na przełomie kwietnia i maja. W tym samym czasie rozpoczęliśmy nasadzanie kwiatów. Chcemy by kolorowo zrobiło się na brzeskim Rynku. Oczywiście zadbamy o wjazd do miasta od strony Tarnowa i Krakowa Te tereny w imieniu miasta administrujemy. Chcemy, by do później jesieni kwitły tam kwiaty. Oczywiście na bieżąco będziemy porządkowali zieleń miejską , uzupełniali klomby z kwiatami, porządkowali je z chwastów – mówi prezes zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych Janusz Filip.

 
Usiłowała wyłudzić kredyt
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 maja 2013 23:51
Policjanci zatrzymali 53-latkę podejrzaną o usiłowanie wyłudzenia kredytu w kwocie ponad 2800 złotych. Kobieta wpadła na gorącym uczynku, kiedy posługując się dowodem innej osoby złożyła wniosek o przyznanie kredytu.     Do zatrzymania doszło wczoraj (tj. 7.05) w godzinach południowych w centrum Brzeska. Kobieta weszła do sklepu z zamiarem zakupu sprzętu elektronicznego na raty. W placówce złożyła wniosek o przyznanie kredytu na kwotę ponad 2800 złotych. Jednak wstępna weryfikacja danych osobowych klientki przeprowadzona przez pracownika sklepu wzbudziła u niego wątpliwości. O swoich podejrzeniach co do tożsamości kobiety, pracownik natychmiast poinformował policję. 53-latka została zatrzymana. Okazało się, że usiłowała wyłudzić kredyt posługując się tożsamością i dowodem osobistym innej osoby. Ponadto w trakcie przeszukania jej pomieszczeń mieszkalnych policjanci znaleźli dokumenty świadczące o tym, że kobieta w ten sam sposób, kilka dni wcześniej na terenie Nowego Sącza dokonała zakupu telewizora i zestawu kina domowego. Policjanci wyjaśniają w jaki sposób zatrzymana weszła w posiadanie dokumentów innej osoby oraz czy ma na swoim koncie podobne przestępstwa.
 
Debata społeczna w sprawie bezpieczeństwa
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 maja 2013 23:49
W budynku Spółdzielni Mieszkalnej w Brzesku odbyła się debata społeczna, w której uczestniczyło kilkadziesiąt mieszkańców osiedla „Kościuszki – Ogrodowa”. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Policji, Urzędu Miejskiego, Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Rady Miejskiej w Brzesku. Uczestnicy podczas debaty zwrócili uwagę na problemy bezpieczeństwa istotne z punktu widzenia mieszkańców.   Wybryki chuligańskie, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, oznakowanie ulic i parkingów to tylko nieliczne kwestie, które mieszkańcy poruszyli podczas wczorajszej (tj.7.05) debaty społecznej. Uczestnicy spotkania wskazywali na problemy, które dla nich z punktu widzenia mieszkańców Brzeska są istotne i najbardziej dokuczliwe. W trakcie debaty przeprowadzono ankietę dotyczącą poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Wynika z niej, że mieszkańcy tych osiedli najbardziej obawiają się bójek i pobić oraz niszczenia mienia. Ponadto bardzo pozytywnie ocenili organizację debat społecznych, wskazując jednocześnie potrzebę dialogu w tak istotnym temacie, jakim jest bezpieczeństwo obywateli.
 
Patriotyczne śpiewanie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 maja 2013 10:27

Brzesko ma zadatki na najbardziej patriotyczne miasto w Małopolsce. Nie tylko uroczystości państwowe i historyczne obchodzone są tutaj w sposób wyjątkowy, zadbane są miejsca pamięci narodowej, ale także – co niejeden już raz udowodniono – w tego typu wydarzeniach bierze udział spora grupa mieszkańców miasta. Nie inaczej było 3 maja, podczas wielkiego śpiewania pieśni patriotycznych. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyło się śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, na które przybyło kilkaset osób. - Wszyscy mogli spróbować doskonałej grochówki przygotowanej przez restaurację państwa Kuralów, którą serwowali pracownicy Biura Promocji. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznych obchodów świąt majowych. Obchodziliśmy go uroczyście i radośnie, za co słowa uznania należą się wszystkim mieszkańcom naszego grodu – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. Zaaranżowane na jakieś 40 – 45 minut śpiewanie trwało niemal drugie tyle. Pojawiły się nie tylko znane pieśni patriotyczne i wojskowe, ale także utwory z XIX wieku i całkiem współczesne.

 
Fundusz dla strażaków
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 maja 2013 21:47

Od kilku lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wspiera działania jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. – Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie są potrzeby jednostek OSP. Jest to co prawda zadanie własne gmin, ale nie wyobrażam sobie byśmy nie pomagali samorządom. Przez wiele lat byłem burmistrzem Brzeska i wiem, jak ogromne są jeszcze potrzeby jednostek OSP - mówi nam Jan Musiał, wiceprezes zarządu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 
Kacper Duda z Bielczy mistrzem intelektu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 maja 2013 14:23
kacperdudaWykazał się największą wiedzą i umiejętnościami, refleksem, sprytem i opanowaniem. Pokonał rywali z całej Gminy Borzęcin. Kacper Duda, reprezentant Szkoły Podstawowej w Bielczy przez najbliższy rok nosić będzie zaszczytny tytuł Mistrza Intelektu. - Wiedziałem, że być może daleko zajdę, ale nie spodziewałem się, że będę Mistrzem Intelektu - przyznał skromnie tegoroczny zwycięzca. Chociaż jak sam dodał na większość pytań udzielił poprawnej odpowiedzi, otrzymując maksymalną liczbę punktów. Droga Kacpra do końcowego sukcesu nie była jednak łatwa. Uczestnicy zaprezentowali bowiem bardzo wyrównany poziom. - W pierwszej rundzie każdy z uczestników odpowiadał na trzy losowo wybrane przez siebie pytania. Piętnaście osób najwyżej ocenionych przeszło dalej. Druga runda była bardzo wyrównana, jednak po kolejnych czterech pytaniach do ścisłego finału przeszło pięciu uczniów, po jednym z każdej szkoły biorącej udział w turnieju. I tu zaczęły się prawdziwe emocje. Na tym etapie bardzo ważne okazało się zachowanie spokoju i uważne słuchanie zadawanych pytań – komentowała Bernadeta Pyrek, instruktor GOK i prowadząca finałowy turniej.
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 276

PR042016

baner-ddd

baner-cp

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .