Lokalne Targi Biznesu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 października 2012 18:22

Ogromnym powodzeniem cieszyły się III Targi Lokalnego Biznesu oraz II Międzygminny Przegląd Rękodzieła. Gospodarzem imprezy była Poręba Spytkowska, która gościom udostępniła Dom Ludowy. Imprezie tej patronował burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, a spiritus movens tego wydarzenia od trzech lat jest Maria Karaś- prezeska Porębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego , jednocześnie kierowniczka ZPiT Porębianie. W gronie organizatorów znalazły się również panie pracujące w świetlicy wiejskiej w Porębie Spytkowskiej. Stoiska z kolorowymi wyrobami rękodzieła ludowego, suto zastawione regionalnymi wyrobami gastronomicznymi stoły, żywiołowe występy zespołów ludowych z Poręby Spytkowskiej i Tarnowa oraz piękne śpiewy Zespołu Śpiewaczego Porębian doskonale wypełniały ponad czterogodzinne spotkanie z kulturą ludową i lokalnym biznesem, reprezentowanym przez firmy mające swoje korzenie w porębskiej społeczności. Podczas tej wspaniałej imprezy swoje wyroby i kunszt prezentowały artystki ludowe z Łoniowej, Biesiadek, Złotej, Gnojnika, Zawady, Poręby Spytkowskiej, Przyborowa oraz Tarnowa.

 
„Trójka” promuje bezpieczeństwo
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 października 2012 18:21

Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku otrzymała certyfikat: Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Jak podkreśla dyrektor placówki od wielu lat realizowany jest tutaj specjalny program. Jego celem jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Pod tym względem „trojka”: jest liderem nie tylko w mieście, ale i w regionie brzeskim. Niedawno dyrektor Dorota Wójcik, wspólnie z pedagogiem szkolnym Heleną Wojciechowską i przedstawicielką uczniów Julią Kraj z kl. VI odebrała w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.  Certyfikaty przyznawane są w ramach projektu Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa, który jest kompleksowym systemem działań opartych na wzajemnej współpracy szkoły z różnymi instytucjami i organizacjami, w tym samorządem lokalnym i policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, profilaktyka i eliminowanie zjawisk antyspołecznych.

 
W powiecie z przedstawicielami wolontariatu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 października 2012 18:20

Przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji pożytku publicznego spotkali się w Brzesku, w ramach konsultacji prowadzonych przez samorząd powiatu brzeskiego. – Takie instytucje odgrywają ogromna rolę w naszym regionie – trafnie oceniał starosta brzeski Andrzej Potępa. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzesku odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu powiatu brzeskiego. Tematem przewodnim spotkania były konsultacje projektu „Programu współpracy Powiatu Brzeskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w  art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2013”. Celem Programu współpracy Powiatu Brzeskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie jest kształtowanie właściwych postaw społecznych w środowisku lokalnym, poprzez budowanie partnerstwa między samorządem a organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, które ma służyć diagnozowaniu i zaspokajaniu potrzeb mieszkańców Powiatu Brzeskiego, głównie poprzez: zwiększenie aktywności społeczności lokalnej; wsparcie rozpoznanych potrzeb mieszkańców w ramach zadań Powiatu Brzeskiego realizowanych przez organizacje pozarządowe; zwiększenie udziału mieszkańców w rozwiązywaniu lokalnych problemów; efektywną i oszczędną realizację zadań publicznych; wzmacnianie współpracy Powiatu Brzeskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami.

 
15 grudnia - otwarcie autostrady ?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 października 2012 20:25

15 grudnia otwarta zostanie autostrada z Szarowa przez Brzesko do Tarnowa. Jako pierwsi podajemy tę informację. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że właśnie w tym dniu zostanie puszczony ruch.  Z Szarowa do Brzeska będziemy jechali dwupasmówką, natomiast do Tarnowa, poprowadzi jedna nitka. Tak ma być jakieś pięć – sześć miesięcy. Najdalej w czerwcu 2013 roku autostrada zostanie oddana do użytku w całości.

 
Budowanie ze „Spójności”
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 października 2012 19:43

Ponad 32 miliony złotych przeznaczy Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na realizację ostatniego, trzeciego etapu prac współfinansowanych z unijnego program „Spójności”. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Ochrona wód w dorzeczu rzeki Dunajec i Uszwicy poprzez uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie działalności Związku Międzygminnego w Brzesku”. Umowę na dofinansowanie Projektu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Zarząd Spółki podpisał 26 lipca 2010 roku. Jak mówi nam Zbigniew Gładyś, prezes zarządu RPWiK Brzesko  prawie połowa tej kwoty to dotacja Wspólnoty Europejskiej.

 
Ruch wrócił do normy
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 października 2012 18:42

Oddanie do użytku „ronda” pod szpitalem w Brzesku, usprawniło ruch na czwórce. – Jestem przekonany, że oddanie do użytku autostrady z Szarowa do Tarnowa, diametralnie zmniejszy ruch w tym miejscu, jak i na czwórce – zapewnia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. „Rondo”, jak mówią mieszkańcy miasta i kierowcy to faktycznie skrzyżowanie z wyspą centralną. Obowiązuje tutaj ruch podobny jak na „rondzie”: pierwszeństwo mają ci, którzy objeżdżają wyspę. Prace trwały kilka miesięcy. Przerwano je na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Jeszcze przed trzema tygodniami tworzyły się tutaj gigantyczne korki. Utyskiwali dosłownie wszyscy: kierowcy, piesi i mieszkańcy okolicznych domów. Przed kilkoma dniami wszyscy odetchnęli jednak z ulgą. Jakkolwiek firma, która wygrała przetarg, wykonuje ostatnie prace, kosmetykę wokół „ronda”, to ruch odbywa się już normalnie. W efekcie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przejeżdżą się tędy płynnie. – W tym miejscu będzie znajdował się także zjazd z autostrady: tymczasowy, który na jakiś czas zostanie poprowadzony ulicą Leśną i ten – ostateczny, który powinien zostać oddany do użytku  najdalej za dwa – trzy lata. Takie zapewnienia usłyszałem ostatnio od pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – ocenia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Na wycieczce do Inwałdu
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 07 października 2012 22:10

To była udana wyprawa. Mowa o wycieczce grupy dzieci: starszych i młodszych, z osiedla Zielonka do Inwałdu.  Wycieczkę zorganizował Zarząd Osiedla. – To była wspaniała wyprawa – przekonują maluchy. Podróż upłynęła bardzo szybko i już wkrótce oczom podróżnych ukazał się wspaniały zamek. Uczestnicy wycieczki udali się na zwiedzanie Parku Miniatur. Czegóż tu nie było: Plac św. Piotra z Rzymu, paryska Wieża Eiffla, posągi Moai, Chiński Mur, słynny londyński Big Ben, opera z Sydney, nie sposób wymienić wszystkich atrakcji. Nie gorzej prezentowały się i nasze rodzime osobliwości: Zamek Królewski czy Stadion Narodowy.

 
Ranni podczas prac
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 05 października 2012 19:14

16 osób zostało poszkodowanych w wyniku wypadku, do którego doszło na jednym z brzeskich placów budów. Żadnemu nie zagraża utrata życia. Na szczęście to tylko scenariusz dzisiejszych ćwiczeń – akcji zorganizowanej przez brzeskich ratowników. Według scenariusza ćwiczeń: podczas prac remontowych na rusztowaniu doszło do tragicznego wypadku. W sumie 16 osób jest rannych. Wszyscy poszkodowani zostali skażeni. Wykonywali prace oczyszczające metalowych elementów środkiem chemicznym. Te pozorowana sytuacja miała pokazać, z jakimi w rzeczywistości zagrożeniami, mogą się oni zmagać. Pomagali im  strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. – Aby sprawniej pomagać innym, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt medyczny, dlatego też w trakcie zawodów w Brzesku ekipy wspomagały nowoczesne urządzenia: defibrylator LIFEPAK15 oraz urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUCAS2. Brzeski SOR to bardzo ważny element na mapie ratownictwa medycznego w Małopolsce – uważa Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor szpitala powiatowego.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 249

pr032015

pcpr baner

Reklama__________________________________________

ddd marzec

plusmarzec

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .