Krzysztof Ojczyk zrezygnował
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 02 grudnia 2012 21:28

kojczykW poniedziałek radni Rady Miejskiej w Brzesku przyjmą rezygnację z funkcji przewodniczącego, którą sprawował Krzysztof Ojczyk. Pracami samorządu kierował on od sześciu lat: w tamtej i obecnej kadencji. Ale z samorządem związany jest od 1994 roku kiedy został wybrany po raz pierwszy radnym Rady Miejskiej w Brzesku. - W 1998 roku uzyskałem mandat radnego Rady Powiatu Brzeskiego i ponownie w 2002 i 2006 roku mandat radnego Rady Miejskiej w Brzesku. W tym czasie pełniłem funkcje przewodniczącego i wiceprzewodniczącego komisji finansowych, a od 2006 roku pełnię funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzesku. Do zaangażowania w sprawy lokalne skłoniła mnie troska o pomyślność mieszkańców naszej gminy i jednocześnie przekonanie, iż przyszłość należy budować na tradycji, poszanowaniu wolności i godności każdego człowieka. Moja rodzina wpoiła mi zasady życia wśród ludzi i dla ludzi. Wychowanie i wzór osobisty zawdzięczam przede wszystkim moim rodzicom, ale także pedagogom i wielu doświadczonym, życzliwym mi ludziom, których miałem okazję w swoim życiu poznać. Bardzo im za to dziękuję – wspomina.


 

 
Brzesko funduje stypendia
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 02 grudnia 2012 21:26

Trzydziestu najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Brzesko, odebrało właśnie stypendia ufundowane przez władze miejskie. – To nagroda za wasze oceny i olimpijskie osiągnięcia – mówi burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Na liście nagrodzonych znaleźli się uczniowie, którzy w sposób szczególny rozsławiają imię szkoły, miejscowości i całej gminy. Spełnienie kryteriów, by takowe wsparcie otrzymać wcale nie jest takie proste. Oprócz ocen (szóstek i piątek) trzeba legitymować się sukcesami w konkursach przedmiotowych, olimpiadach, konkurencjach sportowych, mieć wzorowe zachowanie. Jak mówi burmistrz Wawryka takie nagrody mają z jednej strony za zadanie zachęcenie młodzieży do nauki, poszerzania swoich zainteresowań, z drugiej są elementem mającym stworzyć możliwości zdrowej rywalizacji. – Nagradzamy najlepszych z najlepszych. Te skromne środki przeznaczają stypendyści na inwestowanie w siebie. To co możemy im dać najcenniejszego to wykształcenie i wiedzę – trafnie zauważa burmistrz Wawryka. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Kalina Tyrkiel, Natalia Woda, Paweł Grzyb, Oliwia Sowa, Dariusz Salamon, Maksymilian Seidler, Patryk Baniak, Arkadiusz Filipowski, Agata Kubala, Angelika Jeziorek, Klaudia Syty, Karolina Bocian, Krzysztof Ropek, Piotr Haus, Mateusz Leś, Izabela Milewska, Sara Pytel, Aleksandra Pytel, Kinga Barbara Chyl, Filip Halik, Kacper Chrabąszcz. Krzysztof Król, Jakub Rosa, Grzegorz Osiecki, Dawid Rzenno, Fabian Szylar, Radosław Kraj, Adrian Hebda, Przemysław Stąsiek, Karol Gdowski. I tak Kalina Tyrkiel reprezentowała gminę w konkursie polonistycznym i języka angielskiego, Paweł Grzyb i Dariusz Salamon brali udział w międzynarodowym konkursie programistycznym, a Mateusz Leś jest mistrzem Małopolski w jeździe na czas.

 
Otwarto autostradę A4
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 listopada 2012 21:34

ptr_2521Punktualnie o godzinie 15 otwarto autostradę A4. Od kilku godzin można nią już jeździć. Mowa o trasie Szarów - Bochnia – Brzesko – Wierzchosławice – Tarnów. Budowa tego 57. kilometrowego odcinka trwała kilka lat. Jak na naszą, polską rzeczywistość przystało, prace na obiekcie nadal będą trwały, z jezdni będą mogli korzystać tylko niektórzy. Jak nas poinformowała rzecznik krakowskiego oddziały GDDKiA Iwona Mikrut na razie trasa dostępna jest tylko dla pojazdów o masie całkowitej do 12 ton oraz autobusów. – Póki co ciężarówki na tym odcinku wciąż będą jeździć drogą krajową nr 4. GDDKiA postanowiła, że trasa, podzielona na trzy inwestycje: Szarów - Brzesko (23 km), Brzesko - Wierzchosławice (21 km) i Wierzchosławice - Krzyż k. Tarnowa (13 km), zostanie udostępniona dla kierowców od razu w całości, mimo iż środkowy jej fragment - od Brzeska do Wierzchosławic - wciąż będzie w budowie.W związku z tym ruch już od Bochni, gdzie istnieje możliwość zorganizowania zjazdu na jedną jezdnię, do Wierzchosławic odbywa się jedną nitką w obie strony. W wielu miejscach obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 90, 70 i 50 km/h – dodaje rzecznik.

 
Duże zainteresowanie poradami prawnymi
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 listopada 2012 21:20

W sumie kilkadziesiąt osób skorzystało dzisiaj z bezpłatnych porad prawnych, których udzielał prawnik posła Jana Ziobry z Polski Solidarnej. – To były różne problemy: od sporów sąsiedzkich począwszy, przez sprawy o charakterze cywilnym, po skomplikowane relacje na linii: obywatel – urząd. Zainteresowanie mieszkańców Brzeska utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że takie dyżury trzeba urządzać częściej – mówi poseł Ziobro. Przez pięć godzin prawnik rozwiązywał ludzkie problemy. Mieszkańcy miasta i powiatu mieli także sposobność porozmawiania z parlamentarzystom. Jeden z petentów, mieszkaniec Borzęcina skarżył się na opieszałość brzeskiego Starostwa Powiatowego przy wydawaniu decyzji o charakterze budowlanym. Inny narzekał na złe traktowanie obywateli przez urzędników gminy Iwkowa. – W wielu domach brakuje wody, teraz w dobie suszy ten problem nawarstwia się. Jesteśmy bodaj jedyną gminą w powiecie brzeskim, która nie ma sieci wodociągowej. Nie ma skąd brać wody. Jak zima będzie bez śniegu to w przyszłym roku w połowa gospodarstw domowych będzie cierpiała – twierdzi jeden z mieszkańców Iwkowej. Mieszkaniec Brzeska skarżył się na niska emeryturę. – Zostałem oszukany przez państwo polskie – tłumaczył prawnikowi.

 
PUP: Ankieta w urzędzie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 listopada 2012 21:19

Jakie są zapotrzebowania lokalnego rynku pracy. To ankieta którą przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku. Do udziału w badaniu zaproszono lokalnych przedsiębiorców podmioty funkcjonujące na terenie powiatu brzeskiego. Badania ankietowe dotyczącą zapotrzebowania na kwalifikacje i umiejętności na rynku pracy. To ważne, w planowaniu strategii działalności pośredniaka. Badanie ma charakter poglądowy. Dane pozyskane z ankiet zostaną wykorzystane przez Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku "wyłącznie" w celu opracowania analizy potrzeb szkoleniowych. Wnioski wynikające z badania przyczynią się do lepszego planowania szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych, mających problem z podjęciem zatrudnienia, gdyż ich kwalifikacje są niewystarczające lub niedostosowane do potrzeb rynku pracy. Zdaniem dyrektora PUP w Brzesku Andrzeja Mleczki tego typu ankiety pozwalają na prognozowanie zapotrzebowania na szkolenia i przekwalifikowania, są także pomocne dla szkół średnich. – Rynek pracy ciągle się zmienia: pracobiorcy musza się do niego dostosować – mówi. Po opracowaniu raportu przybliżmy go naszym czytelnikom.

 
Nowe stawki podatku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 listopada 2012 00:27

umszerBrzescy rajcy, podczas ostatniej sesji podnieśli podatki i opłaty lokalne. – Podwyżki były nieuniknione. Ale i tak, w porównaniu do podobnych wielkością miast powiatowych w województwie, są niższe – tłumaczą radni Rady Miejskiej w Brzesku. Więcej trzeba będzie zapłacić za nieruchomości przeznaczone pod prowadzenie działalności gospodarczej. To podwyżka wyniesie cztery procent (tak, zdaniem ekspertów będzie kształtowała się również w przyszłym roku inflacj). Za metr kwadratowy w budynkach mieszkalnych zapłacimy 50 groszy, a przeznaczonych na działalność rolniczą: 17.20 złotego. Obniżenie, tak zwanej kwoty bazowej dla podatku rolnego, o 20 złotych, sprawi, że podwyżki podatku rolnego nie będą tak drastyczne. Podatek rolny, zgodnie z ustawą sejmową, zależy od ceny kwintala żyta, szkopuł w tym, że w ostatnim roku ta cena znacznie wzrosła. – Żeby nie zubożyć i tak pozostających w trudnej sytuacji rolników, postanowiliśmy obniżyć, zgodnie z możliwością, cenę wyjściową kwintala żyta. To uchroniło rolników od dużych podwyżek – przekonywali w kuluarach radni. Ich zdaniem podwyżki nie powinny być aż tak odczuwalne, jak to się wydawało jeszcze kilka dni temu.

 
Region: Policjanci na autostradzie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 28 listopada 2012 21:12

Jutro, w samo południe zostanie otwarta autostrada. – Rano zostanie raz jeszcze zbadana przez policje i około 12, ruszy ruch – mówi nam rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do akcji gotowa jest także policja. 44 - kilometrowy odcinek autostrady A4, pomiędzy węzłami w Bochni i Tarnowie – Krzyżu, będą patrolowali od czwartku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Taką decyzję podjął komendant wojewódzki policji. Służby są już w pełnej gotowości. - Oprócz samej autostrady policjantów zobaczymy także na czterech węzłach autostradowych: dwóch tarnowskich w Krzyżu i Wierzchosławicach oraz w Brzesku i Bochni. Stróże prawa poruszać się będą oznakowanymi i nieoznakowanymi radiowozami, w tym wyposażonymi w video rejestrator – mówi naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP nadkomisarz Jacek Mnich. Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na autostradzie, w tym także likwidacja skutków zdarzeń drogowych. Chcemy także zachować płynność ruchu i przejezdność, szczególnie na jednojezdniowych odcinkach pomiędzy Bochnią a Wierzchosławicami, gdzie nadal kontynuowane będą prace na drugiej jezdni autostrady – dodaje aspirant sztab. Jerzy Boryczko z drogówki. Przy okazji przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na autostradzie.

 
Kupcy w brzeskiej kręgielni
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 28 listopada 2012 21:03
Sporym zainteresowaniem cieszył się XII Turniej Kręglarski Kupców o Puchar Prezesa Krakowskiej Kongregacji  Kupieckiej. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska oraz starosta Andrzej Potępa. Jak nie trudno się domyślić gościny miłośnikom tej dyscypliny gry udzieliła kręgielnia Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Brzeski turniej kupców jest jedną z najdłużej organizowanych co roku imprez  przez kongregację. W tym roku z zaproszenia skorzystali przedstawiciele Limanowej. Tradycyjnie już impreza gromadzi całe rodziny: ma charakter rodzinny, integracyjny. Warto przy tej okazji dodać, że w zawodach – zabawie uczestniczyło około 30 dzieci, najmłodszy kręglarz miał zaledwie… dwa latka. W gronie dzieci wygrała Bartosz Pośladek, na II miejscu był Patryk Kicka, a na trzecim Janusz Bulanda (dwaj pierwsi z Brzeska, ostatni z Limanowej). Bogusława Góra, Agnieszka Dubiel i Kasia Pacewicz – Pyrek – tak przedstawia się klasyfikacja końcowa w gronie płci pięknej. Natomiast w kategorii mężczyzn wygrał Marcin Pazdur z Limanowej, drugi był burmistrz Grzegorz Wawryka, a trzeci Bogdan Baranek Prezes KKK o/Brzesko. W rywalizacji drużynowej I miejsce wywalczyło Brzesko, drugie Limanowa. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Filip Kukla z Limanowej, dwulatek. Pomimo, iż w turnieju uczestniczyło w tym roku  około 80 uczestników ,  zabawa i miło spędzony czas  pozostają na długo w pamięci , najmłodsi uczestnicy  zapowiedzieli swój udział już w następnym turnieju. Brzeski oddział Krakowskiej kongregacji Kupieckiej dziękuję sponsorom, firmie Carlsberg – browar Okocim, restauracji Klimaty, Barbarze Kopacz, Firmie Usługowej Roberta Dubiela, kwiaciarni Kasi Pacewicz – Pyrek, firmie Bomas, sklepowi Groszek, brzeskiemu magistratu i Starostwu Powiatowemu.
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 256

baner-cp

baner-ddd

szkola-maksylewicza

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .