Click on the slide!

Wyborcze obietnice

Będzie droga ekspresowa w kierunku Nowego Sącza?  

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
POLDIM zgłosił wniosek o upadłość
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 kwietnia 2012 22:06

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że na tarnowskim rynku budowlanym rośnie nam „drugi Mostostal” lub Strabag. Mowa o firmie POLDIM. Przez kilka ostatnich lat, za sprawą wielkich inwestycji drogowych, o budowlańcach z Tarnowa, było głośno w całej Polsce. Kiedy udziały w spółce wykupili Litwini, wydawało się, że to kolejny etap – oczywiście udany – w dziejach spółki.

 
Przodkowie udokumentowani w bibliotece
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 kwietnia 2012 19:04

Niewiele jest takich placówek w regionie. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna od kilku miesięcy tworzy archiwum lokalnej tradycji. W tym archiwum gromadzone są zdjęcia oraz wszelkiego rodzaju pamiątki rodzinne.

 
Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Dody
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 kwietnia 2012 03:40
Coraz bliżej do koncertu DODY – Doroty Rabczewskiej w Brzesku. Kontrowersyjna, pewna siebie, absolutna królowa sceny wystąpi na stadionie Okocimskiego Klubu Sportowego w Brzesku już 19 maja br. Rozpoczęła się właśnie przedsprzedaż biletów.   - Już dziś zapraszam na show jednej z największych polskich gwiazd. Koncert będzie widowiskiem, jakiego Brzesko i okolice jeszcze nie widziało – zachęca Czesław Kwaśniak, prezes OKS Brzesko organizujący imprezę. - Doda promować będzie swój nowy krążek, spotka się także z fanami.   Podczas imprezy oprócz gwiazdy wieczoru zaprezentują się zespoły rockowe z Małopolski i Podkarpacia. Impreza z pewnością będzie dobrą okazją do wspaniałej zabawy. Wielkie show Dody w Brzesku już 19 maja.   Bilety można nabywać w siedzibie Okocimskiego Klubu Sportowego, a także w Kinie Planeta w Brzesku i Markecie Budowlanym „Śnieżka”.
 
Utrudnienia na brzeskiej obwodnicy
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 08 kwietnia 2012 20:56

Oddana do użytku, przed kilkoma laty, obwodnica Brzeska, czeka na generalny remont. No, może słowo „generalny” jest nieco na wyrost, ale silnie eksploatowana jezdnia, wymaga sporo poprawek. I trudno się dziwić, wszak z wyliczeń Generalnej Dyrekcji wynika, że codziennie, na odcinku od szpitala do ronda (na rozwidleniu dróg w kierunku Tarnowa i Nowego Sącza) przejeżdża tędy kilkanascie tysięcy pojazdów na dobę. W tym roku planowane jest wznowienie remontu nawierzchni obwodnicy Brzeska. Wymieniona zostanie nawierzchnia i wzmocniona droga krajowa nr 4 na tym odcinku. - W związku z wykonywaniem prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/godz., zawężona  jezdnia, ale ruch odbywał się będzie po dwóch pasach. Kierowców prosimy o ostrożność, ponieważ dodatkowo na drodze napotkają ruch technologiczny pojazdów budowy. Prace potrwają do czerwca tego roku – czytamy w komunikacie zarządcy drogi.

 
Cukrowe Baranki dla potrzebujących
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 kwietnia 2012 21:24
Na Wielkanoc baranki, na Boże Narodzenie świece wigilijne – w taki między innymi sposób tarnowska Caritas zbiera pieniądze na pomoc osobom potrzebującym. Zazwyczaj co roku jest to inny cel, ale – jak podkreślają wolontariusze – potrzeby są ciągle ogromne. Od lat wiadomo, że baranki Caritas są ozdobą wielkanocnych stołów, znalazły się one także w koszykach ze święconką. - Diecezjalna Caritas rozprowadziła ich prawie 49 tysięcy. Na świątecznych stołach a także na grobach palą się natomiast świece paschalne. Caritas rozprowadziła 34 tys. paschalików. Ks. Piotr Grzanka zastępca dyrektora tarnowskiej Caritas dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną. Dzięki wielkanocnej akcji Caritas będzie można pomóc chorym z diecezji oraz przebywającym w placówkach w Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Grybowie i Jadownikach Mokrych – pisze Ewa Biedroń z RDN Małopolska. Dodajmy, że Caritas zbiera także jeden procent podatku dochodowego. Wystarczy: przy wypełnianiu PIT, podać numer konta właśnie tej organizacji pożytku publicznego.
 
Święcenie pokarmów
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 kwietnia 2012 16:56

We wszystkich kościołach regionu tarnowskiego świecimy dzisiaj pokarmy. Zostaną podane w niedzielę zmartwychwstania pańskiego: na uroczyste śniadanie wielkanocne. Do koszyczków tradycyjnie wkładano chleb, wędlinę, cukrowe lub pieczone z ciasta drogowego baranki, ale także chrzan, jajka. Z czasem tak zwana święconka zawierała dodatkowe potrawy: dzisiaj spotkać można w koszyczkach także owoce cytrusowe, wyroby przemysłu cukrowego czy spożywczego.

 
 
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 229

wybory2014toplog

okrwybtop

pr08a

Relacje wideo z regionu brzeskiego

banerbadania4

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .