„Wyspa” pod szpitalem spisuje się dobrze
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 listopada 2012 21:52

Oddanie do użytku „ronda” pod szpitalem w Brzesku, usprawniło ruch na czwórce. – Jestem przekonany, że oddanie do użytku autostrady z Szarowa do Tarnowa, diametralnie zmniejszy ruch w tym miejscu, jak i na czwórce – zapewnia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Tam, gdzie trudny teren
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 01 listopada 2012 00:33

Od kilkunastu lat obserwujemy w Polsce, zwiększoną dbałość o ochronę środowiska naturalnego. To pozytywne zjawisko możemy zaobserwować głównie na terenach wiejskich, gdzie montowane są urządzenia oczyszczające ścieki, magazynujące wodę deszczową oraz montowane systemy solarne czy elektrownie wiatrowe.  Ze względu na to, że ciągle bardzo duża część kraju nie ma uregulowanej gospodarki wodno-ściekowej; zwłaszcza na terenach o zabudowie rozproszonej oraz górskich, promowane są indywidualne systemy oczyszczania ścieków bytowych.

 
Wielkie porządki na cmentarzu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 31 października 2012 15:01

Tradycyjnie już 1 listopada odwiedzimy cmentarze, by pomodlić się, zadumać i wspomnieć naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Brzeskie Zakłady Komunalne, administrujące cmentarzami, przygotowują nekropolie do tych niezwykłych dni. Brzeskie Zakłady Komunalne od lat zajmują się cmentarzem komunalnym, dbają także o nekropolię w Jasieniu. – Porządkujemy teren, przygotowujemy go na Wszystkich Świętych. Apelujemy do wszystkich, by zadbali o mogiły.  Jednocześnie zwracamy się z prośbą, aby wszystkie odpady wrzucać do kontenerów. Od nas wszystkich zależy, jak cmentarz będzie wyglądał w te listopadowe dni – mówi Janusz Filip, prezes Zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych. Firma chce, przed Wszystkimi Świętymi, załatać wszystkie dziury w alejkach. - Czekamy na drogowców – zapewniają w spółce. Jednocześnie zarząd BZK przypomina wszystkim o terminie opłaty dzierżawy.

 
Aplikacja ułatwi odnaleźć grób
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 31 października 2012 14:47

Brzeskie Zakłady Komunalne, wspólnie z firmą ZETO stworzyły aplikację, która pozwala odnaleźć grób na cmentarzu komunalnym w Brzesku. To nowatorskie, w naszym regionie rozwiązanie, z powodzeniem sprawdza się w wielu krajach na świecie oraz w kilku dużych miastach w Polsce.

 
Urząd Pracy zaprasza
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2012 21:15

Już 6 listopada w sali obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku odbędą się warsztaty dotyczące „Programu Strategicznego Kapitał Intelektualny i Rynek Pracy”. Jednym ze współorganizatorów jest Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku. Projekt realizowany jest we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie oraz Starostą Brzeskim. Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni przedstawicieli urzędów Miast i Gmin, szkół, przedsiębiorców oraz instytucje rynku pracy. Celem warsztatów jest szczegółowe przedstawienie założeń programu oraz kontynuowanie procesu tworzenia lokalnego partnerstwa na rzecz rozwoju kwalifikacji i kompetencji na lokalnym rynku pracy. Warsztaty są także jednym z elementów przygotowania do efektywnego wdrażania przedsięwzięć z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jak czytamy w komunikacie: spotkanie odbędzie się 6 listopada 2012 roku (wtorek). Początek godzina 10, miejsce: Sala Obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku, ul. Bartosza Głowackiego 51. Dodatkowe informacje na temat warsztatów można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Haliną Juszczyk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie: tel. 012 619 84 82, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Karolina Fudali tel. 12 428 78 53, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 28 października 2012 22:55

Starostwo Powiatowe w Brzesku informuje, iż od dnia 5 listopada 2012 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zostaje przeniesiony do budynku zlokalizowanego przy ul. Wyszyńskiego 6 w Brzesku. W związku z tym wszystkie sprawy załatwiane dotąd przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w budynku Starostwa Powiatowego w Brzesku mieszczącego się przy ul. Piastowskiej 2B  za zakresie ; zawiadomień o rozpoczęciu robót budowlanych, oświadczeń o planowanym terminie robót budowlanych, decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego itd. od dnia 5 listopada 2012 r. będą załatwiane w nowym budynku przy ul. Wyszyńskiego 6.

 
Europa in der Schule
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 25 października 2012 19:47

Dwójka uczniów z Brzeska (Z Zespołu Szkół na Zielonce) zostało nagrodzonych za prace na rzecz międzynarodowego konkursu. Joanna Wiśniowska i Dawid Krzan odebrali nagrody z rąk przedstawiciela Europa-Union Rheinland –Pfalz w Niemczech Manfreda Däuwela.

 
Kwesta na zabytkowe nagrobki
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 24 października 2012 18:53

Czy mieszkańcy Brzeska i ci którzy pojawią się na tutejszych cmentarzach, by we Wszystkich Świętych odwiedzić groby bliskich i znajomych okażą się hojni? Organizatorzy kwesty wierzą, że tak. „To tylko wszystko przetrwa, co z wdzięcznością pamięć ludzka dosięgnie” - pod takim hasłem, 1 listopada na cmentarzach parafialnym i komunalnym w Brzesku, prowadzona będzie kwesta. Dochód z niej w całości zostanie przeznaczony na odnowę zabytkowych pomników cmentarnych. Jak mówią organizatorzy kwesta prowadzona jest od lat, a udział w niej traktowany jest przez jej uczestników jak zaszczyt. Każdego roku powoływany jest społeczny komitet, który zajmuje się sprawami organizacyjnymi, a jego praca trwa wiele tygodni. To z jego inicjatywy i dzięki zebranym pieniądzom na cmentarzu parafialnym prowadzone są prace porządkowe. – Naszym zadaniem jest zachowanie pamięci i piękna miejsc, w których spoczywają zasłużeni brzeszczanie.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 252

pr042015

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .