Wsparcie dla potrzebujących
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 04 kwietnia 2013 09:45
Od kilku już lat młodzi działacze Prawa i Sprawiedliwości, skupieni wokół brzeskich struktur tej formacji politycznej, wspierają rodziny, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Nie inaczej było przed tegorocznymi Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Tuż przed Wielkanocą odwiedzili potrzebujących. Jak mówi nam Justyna Wójtowicz – Woda przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego działacze Forum Młodych PiS zorganizowali paczki, dla najbardziej potrzebujących rodzin, które wypełnione były artykułami spożywczymi i słodyczami dla najmłodszych. Kilkoro z nich: Justyna Wójtowicz - Woda, Marcin Ciurej, Michał Ciurej, Eryk Domagała i Jakub Pacura przekazali paczki. Jak mówią młodzi działacze PiS, ich działalność w ramach wolontariatu nie kończy się na jednej akcji. Już po raz kolejny młodzi członkowie, pokazali swoje serce. -- Cieszymy się, że mogliśmy się przyczynić do tego, że te wyjątkowe Święta Wielkanocne były dla obdarowanych rodzin jeszcze bardziej radosne. Pomoc drugiemu człowiekowi jest bardzo potrzebna, szczególnie w dzisiejszych czasach, w których ludzie tracą pracę i są pozbawieni środków do życia. Cieszy nas fakt, iż coraz więcej osób zgłasza się do nas, chcąc wesprzeć naszą działalność – mówią młodzi przedstawiciele PiS w Brzesku. Dodajmy, że młodzi działacze PiS przekazali również paczkę świąteczną brzeskim trojaczkom, którą ufundował poseł Edward Czesak.
 
Obowodnice miast będą płatne?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 02 kwietnia 2013 07:53
Czy za korzystanie z obwodnic miasta zapłacimy „myto”. To jeden z pomysłów na ratowanie budżetu, oczywiście rządowego. Na pierwszy „ogień” miałaby pójść południowa obwodnica Krakowa. Czy w ślad za tym pójdą inne jezdnie czteropasmowe, jak chociażby tarnowska obwodnica? Politycy PiS mówią wprost: - po tym rządzie można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość wypowiedziało wielką wojnę tego typu pomysłom. Jak nam mówi poseł Edward Czesak PiS opowiada się przeciw planom wprowadzenia opłat dla samochodów osobowych na południowej obwodnicy Krakowa. Zamierza wprowadzić autopoprawkę do projektu ustawy o wyłączeniu z opłat za przejazd obwodnicami samochodów powyżej 3,5 tony, mającą na celu rozszerzenie tego zapisu także dla samochodów osobowych. Politycy PO w poszukiwaniu wpływów do budżetu zamierzają po raz kolejny sięgnąć do kieszeni kierowców. Istnieje poważne niebezpieczeństwo, że już niedługo wszyscy korzystający z południowej obwodnicy Krakowa, jak i innych obwodnic, będących odcinkami autostrad będą musieli za przejazd nią płacić.
 
Bezpieczne korzystanie z e-pieniędzy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 28 marca 2013 18:56

Brzeska policja ostrzega. Coraz częściej mieszkańcy miasta i powiatu stają się „łatwym łupem” internetowych rabusiów. Wielu traci spore kwoty z powodu oszustów, którzy poprzez nasza nieuwagę, potrafią włamać się na nasze konto. Warto przestrzegać zasad bezpieczeństwa, unikać podejrzanych okazji, unikać odpowiedzi na e-maile od nieznanych osób. Jak wynika z danych, w latach 1999- 2012 liczba wydanych przez banki w Polsce kart płatniczych wzrosła z 8,3 do ponad 33 milionów. W tym samym czasie wartość transakcji bezgotówkowych wykonywanych przy użyciu plastikowego pieniądza wzrosła z niemal 11, 5 mld złotych (stan na dzień 31.12.1999roku) do przeszło 106 miliardów złotych w roku 2012 (dane z dnia 30.09.2012r.). Dodajmy, że spośród ponad 33 milionów kart, 6,6 miliona stanowią karty kredytowe (w roku 1999 zaledwie 180 tysięcy). Jednocześnie, liczba bankomatów wzrosła z czterech tysięcy w roku 1999 do niemal 18 tysięcy (dane z 30.09.2012r.). Powszechność stosowania bezgotówkowego sposobu płatności oraz możliwość pobierania gotówki z bankomatów powoduje, że każda osoba korzystająca z tych udogodnień narażona jest na zagrożenia związane z działalnością przestępczą – mówi Ewelina Buda z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

 
Trzy miesiące na remont Leśnej
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 marca 2013 09:14

Jeśli aura nie pokrzyżuje planów, zaraz po Świętach Wielkanocnych, we wtorek, rozpocznie się już remont ulicy Leśnej w Brzesku. - Przez jakieś trzy miesiące tymczasowy zjazd z autostrady będzie nieczynny. Na remont tej drogi pozyskaliśmy pieniądze z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi nam starosta brzeski Andrzej Potępa, dodając, że zjazd Leśną jest tymczasowy, bo właściwy zostanie wybudowany na pograniczu Brzeska oraz Jasienia.

 
Brzesko: Zima daje się we znaki
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 marca 2013 20:09

Wiele wskazuje na to, że w kwietniu rozpocznie się „łatanie” dziur, które wypadły na drogach gminy Brzesko podczas tegorocznej zimy. Jakkolwiek samorząd nie podsumował jeszcze wszystkich kosztów zimowego utrzymania dróg, pierwsze analizy wskazują na to, że sporo to będzie miasto kosztowało.

 
Uważaj, żeby nie zapłacić dwa razy
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 marca 2013 20:07

Z dniem 1 lipca gminy będą odpowiadały za odbiór naszych śmieci. To skutek ustawy, którą przed dwoma laty przyjął Sejm RP. Jak podkreślają urzędnicy miejscy warto zadbac o rozwiązanie starych umów. - Urząd Miejski informuje, że nowy system odbioru odpadów komunalnych, który obejmie każdego mieszkańca naszej gminy, zacznie obowiązywać od dnia 1 lipca 2013 roku. Wobec powyższego przypominamy, że mieszkańcy muszą samodzielnie rozwiązać umowy na odbiór komunalnych, aby uniknąć podwójnego płacenia za usługę, gdyż nierozwiązane umowy nie stracą ważności. Należy zrobić to odpowiednio wcześnie - w zależności od zapisów zawartych w indywidualnej umowie. Podmioty gospodarcze funkcjonują na dotychczasowych zasadach i zawierają umowy indywidualnie z wybrana firmą wywozową. Nowym systemem zostaną objęte w terminie późniejszym – czytamy w komunikacie brzeskiego magistratu. Jak nam mówi prezes zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych Janusz Filip, ta spółka sama postanowiła wypowiedzieć umowy. – Jak postąpią inni? Nie wiem – tłumaczy naszej redakcji.

 
Remont Leśnej po Wielkanocy
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 marca 2013 14:32

Dopiero 2 kwietnia, w pierwszym dniu po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się remont ulicy Leśnej w Brzesku. Zdaniem starosty Andrzeja Potępy przede wszystkim chodzi o to, aby nie utrudniać życia kierowcom, którzy w tym czasie będą odwiedzali rodziny i znajomych. Firma, która wygrała przetarg miała rozpocząć właśnie pracę. Ostatecznie jednak zdecydowano, że roboty zostaną na chwilę wstrzymane. - Wpłynęły na tę decyzję dwie sprawy. Chcieliśmy, aby mieszkańcy wyjeżdżając na święta i z nich wracając bez problemu mogli dostać się na autostradę. Wpływ na przesuniecie terminu zamknięcia ulicy Leśnej miały także ostatnie opady śniegu, które uniemożliwiły rozpoczęcie prac. Tak czy tak, prace rozpoczną się zaraz po Wielkanocy - mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski. Jak podkreśla gospodarz powiatu brzeskiego ulica zostanie zamknięta już 2 kwietnia. Wiele wskazuje na to, że remont potrwa do czerwca.

 
Przeszkolenie z Kapitału Ludzkiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 marca 2013 14:11

Człowiek – Najlepsza Inwestycja to motto przyświeca działaniom podejmowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku. To ta placówka właśnie ogłasza nabór kobiet do projektu „Program aktywizacji osób bezrobotnych w Gminie Brzesko” Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 27 marca, w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej, w godzinach od 7.30 do 15.30. Jak mówią nam organizatorzy projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Z oferty mogą w pierwszej kolejności skorzystać panie, które są podopiecznymi MOPS, bezrobotne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej – materialnej. Od wielu lat tego typu inicjatywy pozwalają na skuteczną pomoc. To właśnie kobiety, bez wykształcenia lub w wieku 45+ mają najtrudniej znaleźć stałe zatrudnienie na terenie Brzeska. Jak podkreśla burmistrz Grzegorz Wawryka, tego typu inicjatywy pozwalają wyzwolić inicjatywę i są szczególnie pomocne dla aktywizacji najbardziej potrzebujących. Udział w takich szkoleniach to nie tylko możliwość uzyskania nowego zawodu, ale także rośnie wtedy samoocena uczestników. Program zakłada bowiem nie tylko zajęcia teoretyczne i praktyczne, ale także spotkania z doradca zawodowym.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 272

pr012016

baner-ddd

baner-cp

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .