Nowe kwalifikacje 50 podopiecznych MOPS
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 listopada 2013 20:55
konfmopsW tym roku 50 pań z gminy Brzesko uzyskało nowe kwalifikacje zawodowe. W ramach programu aktywizacji osób bezrobotnych w gminie Brzesko, przeszły, z pozytywnym wynikiem, przeszkolenie w zawodach związanych z gastronomią, handlem, opieka na osobami starszymi. Mam nadzieje, że zdobyte przez was kwalifikacje pozwolą wam szybciej znaleźć stałe zatrudnienie. Od wielu lat Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku prowadzi działania, dzięki którym po kilkadziesiąt osób rocznie, zwiększa swoje kwalifikacje. Dziękuję pracownikom MOPS, Powiatowemu Urzędowi Pracy wszystkim którzy uczestniczyli w realizacji tego zadania – mówił podczas rozdania certyfikatów burmistrz Grzegorz Wawryka.   Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Bogusława Czyżycka - Paryło mówiła, że udział w takim kursie to nie tylko nowe kwalifikacje zawodowe.
 
Rewolucja kadrowa w Can – Pack S.A.
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 listopada 2013 19:10
 
canpacksiedzibaStary zarząd spółki Can – Pack S.A. został właśnie odwołany. Jak poinformowano w komunikacie prasowym z dniem 12 listopada 2013 roku na stanowisko prezesa Zarządu Can-Pack S.A. został powołany Phil Impink, pełniący funkcję dyrektora finansowego Giorgi Global Holdings, Inc., spółki będącej wyłącznym właścicielem spółki. Na stanowisku Wiceprezesa Zarządu pozostała dr hab. Małgorzata Podrecka. Nowy zarząd uspokaja: przekonuje, że nie ma planów sprzedaży spółki czy jakiejś restrukturyzacji zatrudnienia. Po odwołaniu starego zarządu pojawiła się informacja, że syn zmarłego właściciela, zamierza sprzedać cała grupę,‎ firmie Crown Cork & Seal Company (ta firma to największy na świecie producent opakowań blaszanych). Miejsca w zarządzie stracili: Stanisław Sołtysiński, Ryszard Markiewicz, Mirosław Tymoszuk, Wojciech Burczyk, Stanisław Waśko oraz Wiesław Smulski.  
 
Półtora roku bez wiaduktu?
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 listopada 2013 18:58

wiaduktsolskiegoTo zła informacja dla mieszkańców Brzeska oraz tych wszystkich, którzy na co dzień korzystają z drogi wojewódzkiej: Brzesko – Przyborów – Szczurowa. Wiosną 2014 roku rozpocząć się ma remont wiaduktu pod torami kolejowymi (ulica Solskiego). Wykonawca inwestycji, wspierany przez PKP, planuje, że prace potrwają aż… półtora roku. To nonsens – grzmią zgodnie samorządowcy, mieszkańcy miasta i przedsiębiorcy, którzy ulokowali swoje firmy na północy miasta, za torami kolejowymi. – Nie zgadzamy się z koncepcją objazdów zaproponowanych przez wykonawcę inwestycji oraz Polskie Koleje Państwowe. Dlatego nasza opinia w tym temacie jest negatywna. W przyszłym tygodniu zwrócimy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który ostatecznie wyda decyzję, by uwzględnił naszą opinię. Niestety. Nie jest ona wiążąca. Zamierzam interweniować w tej sprawie także u marszałka Małopolski, stosowne pismo skieruje na ręce zarządu oraz sejmiku samorządowego województwa małopolskiego – zapowiada burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Nowy ordynator na ginekologii i położnictwie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 listopada 2013 18:28

ordynatorgineko1Doktor nauk medycznych, lekarz specjalista ginekolog – położnik, pułkownik rezerwy Wojska Polskiego Krzysztof Mawlichanów został właśnie nowym ordynatorem oddziału Ginekologiczno – Położniczego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. – To niezły oddział, z dużym potencjałem rozwojowym. Mam nadzieję, że wspólnie z dyrekcją, lekarzami, położnymi, pielęgniarkami i pozostałym personelem uczynimy go jeszcze lepszym i bardziej komfortowym dla pacjentek – mówi w rozmowie z naszą redakcją doktor Krzysztof Mawlichanów.

 
Brzesko: Siedem osób trafiło do szpitala w wyniku zatrucia
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 listopada 2013 10:38

Siedem osób trafiło do szpitala w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. W tej grupie było dziecko. Wszyscy zostali przewiezienie do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do zdarzenia doszło w Brzesku, w domu mieszkalnym przy ulicy Sienkiewicza. Na miejscu pojawi się dwa zespoły ratownictwa medycznego udzielające pomocy medycznej siedmiu osobom, które znajdowały się w budynku. - Po przybyciu straży na miejsce zdarzenia i sprawdzeniu pomieszczeń przy użyciu mierników tlenku węgla stwierdzono, że mimo wcześniejszego przewietrzenia domu w pomieszczeniach znajduje się stężenie przekraczające dopuszczającą normę. Źródłem emisji tlenku była prawdopodobnie niesprawna instalacja grzewcza kominka. Do szpitala zabrano 7 osób w tym 1 dziecko z objawami zatrucia zabójczym czadem – relacjonuje naszej redakcji starszy kapitan Piotr Słowiak. Strażacy alarmują by sprawdzać piecyki. Zatrucie czadem może być śmiertelne.

 
Lądowisko czeka na powietrzne karetki
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 listopada 2013 22:15

Lądowisko, które zostało wybudowane przy Szpitalu Powiatowym w Brzesku, zostało wpisane do rejestru cywilnych lądowisk. W praktyce oznacza, to że spełnia wszelkie normy lotnictwa cywilnego i będą tutaj mogły lądować karetki powietrzne – helikoptery. Oznakowanie lądowiska jest takie, że teraz powietrzne karetki będą mogły zabierać chorych o każdej porze (w dzień i w nocy). – Odbiór techniczny to dowód na to, że spełnia ono wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Teraz niezależnie od pory dnia i nocy, ale także warunków pogodowych, będą mogły na nim lądować karetki - mówi Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

 
Patriotyzm od najmłodszych lat
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 listopada 2013 22:13

Patriotyzmu trzeba uczyć od najmłodszych lat. Już w przedszkolu warto i należy pokazywać dzieciom czym jest Ojczyzna. Właśnie to przyświecało organizatorom spotkania – dyrekcji i nauczycielom Przedszkola Publicznego nr 4, przedszkolaków z burmistrzem Brzeska, Grzegorzem Wawryką. Tuż prze weekendem najmłodsi mieszkańcy gminy z Publicznego Przedszkola nr 4 spotkali się z burmistrzem Brzeska Grzegorzem Wawryką w przededniu Święta Niepodległości. Jak mówią nauczyciele dzisiaj patriotyzm jest czymś innym niż 100 lat temu. W tamtych czasach Polak był gotów oddać życie za swoją Ojczyznę. Dzisiaj patriotyzm objawia się szacunkiem dla godła, hymnu, flagi, języka polskiego i historii. Przejawem patriotyzmu jest też szanowanie polskiej tradycji i kultury.

 
Brzesko nie zapomniało o 11 listopada
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 listopada 2013 01:11

W sumie kilkaset osób uczestniczyło w dzisiejszych uroczystościach związanych z 95. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności. Poniedziałek, 11 listopada, był punktem kulminacyjnym, bo miasto hołd walczącym o wolną i niepodległą Ojczyznę, oddawało już od kilku dni. – Cieszy mnie, że z roku na rok coraz większa rzesza mieszkańców naszego miasta, bierze udział w obchodach świąt narodowych. 11 listopada jest dniem szczególnym w naszej historii. Dzisiaj obchodzimy bowiem 95.roczniceę odzyskania przez Polskę, po 123 latach zaborów, wolności i niepodległości – mówił naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 300

pr062017

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .