Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Tradycje mogił wojennych w Galicji
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 maja 2012 20:24

Oddział Grobów Wojennych C.K. Komendantury Wojskowej w Krakowie stanowił jedną z terenowych filii wiedeńskiego Wydziału Grobów Wojennych, utworzonego 3 listopada 1915 roku. Była to jednostka wojska austro-węgierskiego, która doprowadziła do wybudowania zespołu 401 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych. Instytucja ta posiadała szerokie uprawnienia i zadania m.in. miała ewidencjonować poległych, ekshumować i komasować zwłoki żołnierzy na wybranych miejscach, a także projektować i budować cmentarze wojenne.

 
Strefa kibica i wolontariusze
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 maja 2012 08:47
W Brzesku, na placu Kazimierza Wielkiego powstanie strefa kibica. Organizuje je tutejszy magistrat: Biuro Promocji. – Dlatego poszukujemy wolontariuszy – mówi Krzysztof Bigaj, szef gminnej promocji. Biuro Promocji zaprasza osoby pełnoletnie do współpracy w charakterze wolontariuszy podczas nadchodzących Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jesteśmy przekonani, że podczas tej wielkiej imprezy sportowej, turyści krajowi i zagraniczni odwiedzą naszą gminę. Przygotowaliśmy foldery, plany miasta i gminy, tablice informacyjne, uruchomiliśmy specjalną stronę internetową "www.euro-brzesko.pl", oraz aplikację na smartfony brzesko4mobile. Jednak najlepszym sposobem na dobry wizerunek i ocenę miasta, czy uzyskanie wyczerpującej informacji, a także pomoc we właściwym momencie, jest bezpośredni kontakt. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w wolontariacie podczas trwania EURO 2012. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Biurem Promocji Urzędu Miejskiego w Brzesku tel. (14) 66 301 88.
 
Wiceprezes PiS w regionie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 maja 2012 21:04

Po Bochni i Wieliczce przyjdzie czas na Tarnów, Dąbrowę Tarnowską. Mowa o planach Prawa i Sprawiedliwości. – Chcemy, by poseł Beata Szydło, wiceprezes partii, spotkała się z mieszkańcami regionu. Ostatnio, jak nas informuje  Justyna Wójtowicz – Woda, poseł Edward Czesak wraz z Wiceprezes PiS Beatą Szydło spotkali się w  z mieszkańcami Bochni i Wieliczki. Tematem spotkania był problem reformy emerytalnej. Po prelekcji i prezentacji multimedialnej posłowie odpowiadali na pytania zgromadzonych. Pytania dotyczyły głównie emerytur i bezrobocia. Posłowie PO, PSL oraz Ruchu Palikota poparli ustawę o wydłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat. Zrobili to wbrew opinii zdecydowanej większości Polaków, bez rzetelnej dyskusji społecznej. Wiceprezes partii przypomniała, że Tusk najpierw bez opamiętania zadłużał Polskę, mówiąc o „zielonej wyspie”. Dziś, gdy instytucje finansowe nie chcą już pożyczać sięga po oszczędności Polaków.

 
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 maja 2012 20:10

orliklysagoraWszystko wskazuje na to, że Brzesko dołączy do elitarnego grona miast, w których będzie działała Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Na razie placówka będzie działać w budynku szkoły katolickiej. Prowadzony jest nabór do I klasy Gimnazjum oraz I klasy Liceum Ogólnokształcącego.

 
Podwykonawcy czekają na pieniądze
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2012 18:55

Nad budową autostrady A4, na odcinku Bochnia – Brzesko – Tarnów, ciąży jakieś fatum. Najpierw z placu budowy zeszło konsorcjum, w którym Macedończycy mieli pakiet kontrolny, niedawno upadł tarnowski POLDIM, jeden z nowych wykonawców, a teraz, podwykonawcy zapowiadają blokadę, jeśli nie odzyskają pieniędzy za wykonane do tej pory prace. Sprawa do prostych nie należy. Najpierw trzeba bowiem ustalić: czy inwestor, w tym przypadku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wypłaciła POLDIM-owi należności. Jeśli tak, do nie ta państwowa instytucja, ale POLDIM, byłby adresatem żądań – skądinąd słusznych – kierowanych przez podwykonawców. Protesty zapowiada aż 50 firm.  Transportowych z regionu. – Żądamy realizacji obietnic złożonych nam ustnie przez jednego z dyrektorów dyrekcji. Zapewnił, że dostaniemy wypłaty za wykonane przez nas prace dla POLDIM-u – mówią właściciele firm. Jak wynika z informacji przekazanych nam, wykonywali prace przy budowie autostrady A4, na odcinku między Brzeskiem, a Wierzchosławicami. Teraz z niepokojem spoglądają na stan swoich kont. Zapowiadają, że jeśli nie otrzymają pieniędzy, gotowi są zablokować budowę autostrady w ogóle.

 
Policja ujęła wandali niszczących przystanki
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 maja 2012 21:12

Sporo biedy napytali sobie trzej mieszkańcy Brzeska.  Niszczyli wiaty: policja zatrzymał ich na gorącym uczynku. Okazało się, że wandale zdemolowali cztery przystanki na trasie Brzesko - Jasień. Straty szacowane są na kwotę około 3 000 złotych.
Jak mówi nam starszy sierżant Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, w nocy z 13/14 maja br. dyżurny Policji w Brzesku otrzymał anonimowe  zgłoszenie o uszkodzonym przystanku w miejscowości Jasień. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że w wiacie powybijane są szyby. Nie był to jednak jedyny przystanek zdemolowany w  taki sposób.

 
Autostrada z poślizgiem, zjazd w terminie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 maja 2012 20:47

Najdalej do końca 2013 roku zostanie oddany do użytku zjazd z autostrady w Brzesku. – Takie deklaracje usłyszałem dzisiaj od wojewody małopolskiego oraz dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi nam starosta brzeski Andrzej Potępa. W ciągu kilku najbliższych dni trafi do burmistrza Brzeska wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Ona otworzy drogę do projektowania zjazdu. W ocenie starosty Andrzeja Potępy, jest szansa na to, że kompletna dokumentacja będzie gotowa za rok i kilka miesięcy. To otworzy drogę inwestorowi do rozpisania przetargu na wykonanie prac. – Sadzę, że do końca roku 2013 zjazd w Jasieniu wraz z całą infrastrukturą będzie gotowy. Na taki okres czasu wydaliśmy zgodę na tak zwany zjazd tymczasowy, ulicą Leśną – przypomina starosta Andrzej Potępa.

 
Niebawem rusza zapisy do szkoły muzycznej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 maja 2012 20:57

Już niebawem rozpoczną się zapisy do Szkoły Muzycznej w Brzesku. Będzie ona działała przy Szkole Podstawowej nr 2. – Jak już informowaliśmy kilka dni temu: minister kultury Bogdan Zdrojewski pozytywnie zaopiniował wniosek brzeskiego magistratu. Jak mówi nam Krzysztof Ojczyk, szef samorządu miejskiego w Brzesku Szkoły Muzycznej I stopnia, która jest placówką artystyczną dającą podstawy wykształcenia muzycznego o cztero i sześcioletnim cyklu kształcenia. Nauczanie będzie bezpłatne, po którym absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia, dające przepustkę do kontynuowania nauki w szkole muzycznej II stopnia. - Podpisaliśmy porozumienie z ministerstwem i był to ostatni krok organizacyjny do rozpoczęcia procedur umożliwiających działalność szkoły. W najbliższych dniach zostanie powołany dyrektor administracyjny, który rozpocznie nabór kadry nauczycielskiej, organizację struktur i rekrutację dzieci, które będą chodziły do tej szkoły. Z tego co wiem zainteresowanie pracą jak i nauką jest duże. Oczywiście cieszę się z tego faktu, że jest to pierwsza powstała na naszym terenie tego typu placówka dydaktyczna. Teraz uczniowie z naszego terenu będą mogli uczęszczać na bezpłatne zajęcia w Brzesku, bez konieczności dojeżdżania do sąsiednich powiatów – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 233

jszczban3a

wybory2014toplog

wybory sejmik

wybory kandydaciradagminybrzesko

wybory kandydaciokregnr1

wybory kandydaciokregnr2

wybory kandydaciokregnr3

wybory kandydaciokregnr4

wksurch2

labno radoslaw baner 156x78

PR102014

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .