Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Decyzja w sprawie 'asfaltowni' została oprotestowana
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 marca 2012 11:37

Miesiąc temu burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka podpisał niekorzystną dla spółki „Karpiel” decyzję, z której wynika, że jej właściciel nie dostał zgody na budowę wytwórni mas bitumicznych przy ulicy Zydronia. Głównym argumentem, który zaważył na tej decyzji był ten, że zakład znajdowałby się zbyt blisko osiedla domków jednorodzinnych. Właściciel firmy nie składa broni, złożył odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnowie. Przypomnijmy, firma „Karpiel” już blisko dwa lata temu podjęła starania o rozpoczęcie inwestycji, która miała powstać na prywatnej działce. Od razu rozpoczęły się protesty mieszkańców, którzy bali się tego, że zakład negatywnie wpływał będzie na stan środowiska. Ponadto obawiali się o stan dróg, którymi przejeżdżać będą ciężkie samochody. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do władz miejskich o to, aby te nie wyraziły zgody na lokalizację asfaltowni w centrum osiedla domków jednorodzinnych.

 
'Okrągły Stół' ds. walki z bezrobociem
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 marca 2012 11:23

eczesakszydloW Małopolsce w zastraszający sposób rosnie bezrobocie. Nowe rozwiązania, które mają złagodzic skutki tego zjawiska zapowiedzieli posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Beata Szydło, Andrzej Adamczyk oraz Edward Czesak. PiS z wielkim niepokojem spoglada na dane statyastyczne publikowane przez GUS. Sane dla naszego województwa i regionu tarnowskiego są dramatyczne. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w Małopolsce, aż 56 procent wszystkich bezrobotnych to osoby młode – poniżej 34 r. życia. W regionie, którego stolicą jest uniwersytecki Kraków, z renomowanymi na całą Polskę i Europę uczelniami wyższymi, problem bezrobocia nie może, aż w takim stopniu dotykać ludzi młodych.

 
Śmiertelny wypadek na 'czwórce'
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 11 marca 2012 17:20

straz11Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 4 w Brzesku. Do wypadku doszło po godzinie 14. Wg wstępnych informacji, Fiat Seicento zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z Volkswagenem Passatem. Na miejscu zginął kierujący fiatem 70-letni mężczyzna, wypadku nie przeżyła także reanimowana pasażerka tego samochodu. Kierowca i pasażer Volkswagena trafili do szpitala.

 
Kwiaty dla pań i 'Grześki' od burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 09 marca 2012 21:56

Takiej frekwencji płci pięknej i towarzyszących im mężczyzn organizatorzy brzeskiego Święta Pań na pewno nie spodziewali się. – Niech mówią co chcą, tradycyjne Święto Kobiet, wyśmiewane przez niektórych jako relikt przeszłości, takim nie jest – mówi Maria Kądziołka, przewodniczą Rady Osiedla Jagiełły – Ogrodowa.

 
Autostrady nie będzie na czas
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 09 marca 2012 21:47

Już dzisiaj wiadomo, że autostrady z Szarowa do Tarnowa, przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej na pewno nie będzie, a jeszcze przed trzema laty minister Grad i inni politycy PO i PSL mówili, że wieszczymy czarne scenariusze. I kto miał racje – pyta poseł PiS Edward Czesak.

 
Nie wypalaj traw
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 08 marca 2012 21:40

Strażacy ze wszystkich komend subregionu tarnowskiego apelują o niewypalanie traw i nieużytków. Za taki czyn można trafić nawet do aresztu. To najbardziej drastyczna kara: normą jest jednak mandat. Dodajmy, że w walkę ze zjawiskiem wiosennego wypalania traw włączyła się także Unia Europejska. Założenia polityki rolnej UE regulują między innymi zagadnienia ochrony środowiska w rolnictwie. Jednym z narzędzi umożliwiających dokonywanie pozytywnych przemian w tym sektorze jest system dopłat bezpośrednich. Ta forma wsparcia unijnego, zobowiązuje użytkownika gruntów do utrzymania ziemi w dobrej kulturze rolnej. Jak mówią strażacy: pożar łąk to wyrok śmierci dla niezliczonej ilości zwierząt od drobnych bezkręgowców (dżdżownice, krocionogi, pająki, świerszcze, pasikoniki, motyle, mrówki, pszczoły, osy) po wiele gatunków kręgowców (ropuchy, jaszczurki zwinki), a także liczne gatunki ptaków i ich lęgi.

 
Uczelnia kształci praktycznie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 08 marca 2012 20:36

Małopolska Szkoła Wyższa w Brzesku jest jedną z najmłodszych tego typu uczelni w Małopolsce. I chociaż niż demograficzny dotarł i tutaj: placówka radzi sobie całkiem, całkiem. - Nasza uczelnia ma doskonałe warunki do tego, aby stworzyć swoim studentom jak najlepsze możliwości do tego, aby ich kształcenie w jak największym stopniu miało charakter praktyczny – mówi rektor Małopolskiej Szkoły Wyższej, Barbara Grajdura.

 
Czterysta tysięcy na sport
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 07 marca 2012 23:00

umszerCzterysta tysięcy złotych przekazał w tym roku samorząd Brzeska dla amatorskiego ruchu sportowego. – Pieniądze trafią do 20 organizacji: w tym klubów sportowych, uczniowskich klubów sportowych – mówi nam Jerzy Tyrkiel, wiceburmistrz Brzeska. Największa dotacja zasiliła konto Okocimskiego Klubu Sportowego. – To środki na szkolenie młodzieży. Klub potrzebuje nowego „narybku” – mówi wiceburmistrz Brzeska. W sumie OKS otrzymał 190 tysięcy złotych.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 224

dcz2014

banerbadania4

bosirwakacje

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .