Blisko 120 tysięcy na straże pożarne
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 03 października 2013 10:30

malopolskieremizy1Prawie 120 tysięcy złotych wpłynie na konto gmin powiatu brzeskiego, które uczestniczą w realizacji programu „Małopolskie remizy”. Jego celem jest wspieranie jednostek OSP w remoncie strażnic. Na liście obdarowanych znalazły się OSP Łęki w gminie Borzęcin (21.970 złote); OSP Jasień – gmina Brzesko (21.400); OSP Wola Dębińska – gmina Dębno (27.577); OSP Biesiadki – gmina Gnojnik (16.406) oraz OSP Wrzępia (32.072). – Takie dotacje cieszą, bo sa kolejnym elementem rozwoju jednostek OSP w naszej gminie. Na pracach strażaków – ochotników opiera się Obrona Cywilna. Przekonaliśmy się o tym niedawno, podczas powodzi, która wiosną pustoszyła kilka miejscowości w naszej gminie. Dziękuję władzom Małopolski za uruchomienie tego programu w imieniu własnym, strażaków z Jasienia oraz wszystkich druhów w naszej gminie – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Zdaniem zastępcy wójta gminy Borzęcin, Tadeusza Żurka dotacja dla OSP w Łękach pozwoli na zrealizowanie kolejnego etapu remontu obiektu: termomodernizację remizy, malowanie dachu, nowe rynny i wymianę okien i parapetów. – Pieniądze od samorządu województwa małopolskiego pozwolą nam na realizacje sporego zakresu prac remontowych w budynku straży w Biesiadkach. Zaplanowano odgrzybienie budynku, remont ścian i sufitu, wymianę dachu wraz z konstrukcja dachu, montaż bramy garażowej oraz ocieplenie obiektu – wymienia wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Dotacja ucieszyła samorząd gminy Dębno: bo pozwoli na realizacje kolejnego etapu budowy nowej strażnicy w Woli Dębińskiej. Remontowany będzie także obiekt OSP Wrzępia.

 
Brzesko: Od poniedziałku USC w nowej siedzibie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 02 października 2013 20:48

Uwaga mieszkańcy gminy Brzesko: od 7 października 2013 roku Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Ewidencji Ludności oraz Biuro Dowodów Osobistych zostanie przeniesione z budynku przy ul. B. Głowackiego 51 (stary biurowiec) do budynku przy ul. Kościuszki 7 (dawnej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury). Jak tłumaczą włodarze miasta to znacznie usprawni pracę magistratu, a przede wszystkim poprawi jakość obsługi petentów.

 
Nowa śmieciarka w BZK
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 października 2013 11:24
Flota pojazdów, którymi dysponują Brzeskie Zakłady Komunalne, powiększy się niebawem o nowy nabytek. – Nasza spółka wylizingowała śmieciarkę – mówi Janusz Filip, prezes zarządu BZK. Brzeskie Zakłady Komunalne ogłosiły przetarg. Zgłosiło się wielu oferentów. Ostatecznie wybrano pojazd marki MAN – to używana co prawda, ale w doskonałym stanie technicznym śmieciarka o pojemności 10 metrów sześciennych. Stosunkowo mała, ale właśnie o taki zakup chodziło w firmie. Brzeskie Zakłady Komunalne wygrały przetarg na wywóz nieczystości stałych na terenie Brzeska i Nowego Wiśnicza (samodzielnie), a w przypadku gminy Dębno w ramach konsorcjum z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Tarnowie. Obsłużenie tego terenu wymaga odpowiedniego sprzętu – taboru samochodowego. BZK dysponuje w tym momencie 11 śmieciarkami. Kilka z nich to egzemplarze nowe lub prawie nowe. – Potrzebujemy nabyć mniejszą śmieciarkę, taka która doskonale poradzi sobie w górzystym terenie gminy Dębno, na krętych uliczkach Okocimia czy Poręby Spytkowskiej oraz w gminie Nowy Wiśnicz.
 
Dom Ludowy w Jadownikach oficjalnie otwarty
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 29 września 2013 19:37

PTR_1619Mieszkańcy Jadownik, w gminie Brzesko mają powody do zadowolenia. Otwarty właśnie oficjalnie budynek Domu Ludowego prezentuje się naprawdę okazale. – Mam nadzieję, że spełnia on oczekiwania i marzenia nas wszystkich – mówił podczas otwarcia placówki Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Obiekt powstał przed wieloma laty w czasach realnego socjalizmu. To tutaj koncentrowało się życie kulturalne i społeczne miejscowości. W prężnie działających w tym miejscu kołach zainteresowań, zespołach w tym w bodaj najpopularniejszym, zespole Pieśni i Tańca Jadowniczanie, wychowało się kilka pokoleń mieszkańców tej największej, po Brzesku miejscowości w gminie. Do remontu „przemierzano” się przez kilka lat. Ostatecznie podzielono go na dwa etapy.

 
Mammograf na Placu Kazimierza Wielkiego
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 września 2013 08:10

Profilaktyka to jedna na najskuteczniejszych metod zapobiegania chorobom, w tym nowotworowym. Rak piersi nadal zbiera okrutne żniwo. Tymczasem badania wskazują, że zgonów mogłoby być o 75 procent mniej, gdyby panie badały piersi. - Zapraszamy panie w wieku 50 - 69 lat (urodzone w latach 1944 – 1963) ) na bezpłatną mammografię w dniach 27 -28 września na Placu Kazimierza Wielkiego będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań Mammobus ustawiony będzie w godzinach 9.00 – 16.00 – zachęcają organizatorzy.

 
Jutro MPEC rozpoczyna sezon grzewczy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 września 2013 16:34

mpeckominaaŚrednio ponad 140 tysięcy gigadżuli ciepła wytwarza co roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Brzesku. W ten sposób energia trafia do około ośmiu tysięcy mieszkańców miasta, wielu firm, sklepów, instytucji użytku publicznego. Żeby wytworzyć tyle ciepła spółka spala co roku od 6 do 7.5 tysiąca ton węgla i miału oraz ponad 500 tysięcy metrów sześciennych gazu. Jak mówi Paweł Majewski, wiceprezes zarządu brzeskiego MPEC, spółka komunalna (miasto ma w niej sto procent udziałów) jest gotowa do sezonu grzewczego. Jutro rozpoczynamy sezon grzewczy.

 
Koncertowy piątek w RCKB
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 września 2013 09:36

bibliotekanocJuż w najbliższy piątek na scenie Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w Brzesku odbędzie się koncert zespołu "Bluejay". Występ akustycznej czwórki, poprzedzi mini koncert dziewcząt z bocheńskiej formacji "Trifarian". Początek muzycznego wieczoru o godzinie 19. Wstęp wolny.

 
Brzesko: Zjazdy razem ze zjazdem w Tarnowie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 24 września 2013 18:35

Nadal nie wiadomo kiedy samochody ciężarowe o masie całkowitej przekraczającej 12 ton będą zjeżdżały w Brzesku i Tarnowie. Podczas ostatniego spotkania samorządów z wiceministrem transportu Zbigniewem Rynasiewiczem, zastanawiano się jak problem rozwiązać. consensusu nie znaleziono.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 292

pr022017 

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .