Samochód pełen wiedzy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 16 października 2013 22:06

Czy samochód może być pełen wiedzy? W przenośni – odpowie większość. I… pomyli się. Do Gimnazjum Publicznego nr 1 w Brzesku przyjechał właśnie Deutsch Wagen Tour z bagażnikiem pełnym wiedzy. Jak poinformowano naszą redakcję inicjatorką tego prestiżowego, ogólnopolskiego projektu w progach Gimnazjum Nr 1 jest nauczycielka języka niemieckiego, Małgorzata Zwolak. Jak dowiaduje się nasza redakcja celem programu Deutsch Wagen Tour jest motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz inspirowanie nauczycieli przy użyciu niekonwencjonalnych metod oraz naukę poprzez śmiech i zabawę. Oczywiście o tym, jak znajomość języka (a najlepiej kilku) przydatna jest we współczesnym świecie, przekonywać nikogo nie potrzeba. Od 2009 roku po Polsce jeździ pięć takich samochodów przybliżając niemiecki polskim uczniom. Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej.

 
Rok do wyborów samorządowych
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 października 2013 22:55

Jakkolwiek nie ogłoszono terminu wyborów, my znamy już ich datę. Uchwalony w 2011 roku Kodeks Wyborczy jasno precyzuje dzień wyborów. Wypada 16 listopada 2014. A więc za niewiele ponad rok. Mowa o wyborze do rad gmin, powiatów i sejmiku. W przypadku wyboru wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, tam gdzie będzie potrzebna „dogrywka” (w pierwszej turze żaden kandydat nie przekroczy 50 procent głosów puls jeden głos), do urn pofatygujemy się po raz drugi, dwa tygodnie później, a więc 30 listopada. Od dwóch miesięcy, w naszym miesięczniku „Przegląd Regionalny” publikujemy nasz opinie, sondaże, przewidywania, ale także sylwetki potencjalnych kandydatów. Rozmowy z liderami partii w tarnowskim okręgu wyborczym oraz liderami w poszczególnych powiatach wskazują, że zapowiada się wielka batalia, zwłaszcza o te większe miasta i gminy. Ale po kolei. Dzisiaj przyjrzymy się, w ujęciu alfabetycznym, czterem miastom – siedzibom powiatów: Brzesku, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej i Tarnowowi.

 
Jadowniki: Obchody Dnia Edukacji Narodowej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 października 2013 17:39

PTR_3082Tym razem Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II było gospodarzem Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości popularnego Dnia Nauczyciela połączono z Miesiącem Papieskim, który od kilku już lat organizowany jest w Brzesku. Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli samorządu gminy, instytucji podległych burmistrzowi oraz zaproszonych gości.

 
I Brzeska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 13 października 2013 18:51

Już 18 października (najbliższy piątek) w hali sportowej brzeskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zaplanowano I Brzeską Sportową Olimpiadę Przedszkolaków „Skrzaty na Start”. – Zaprosiliśmy do udziału wszystkich przedszkolaków z naszej gminy - mówi w imieniu organizatorów Krzysztof Bigaj, szef Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Brzesku.

 
Pięćdziesięciolecie RPWiK
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 12 października 2013 19:01

PTR_2502Samorządowcy, przedstawiciele firm zajmujących się dostarczaniem wody i odbiorem ścieków z terenu województwa Małopolskiego i Podkarpackiego, no i oczywiście gospodarze imprezy: pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku, byli uczestnikami jubileuszowego spotkania z okazji 50.lecia powstania zakładu.

 
Ryszard Ożóg pełnomocnikiem partii Jarosława Gowina?
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 października 2013 22:32

PTR_0963Wszystko wskazuje na to, że Ryszard Ożóg, wicestarosta brzeski, zostanie pełnomocnikiem partii na czele której stanie Jarosław Gowin. Z naszych informacji wynika, że były minister sprawiedliwości chce, aby pokierował on strukturami partii w powiecie brzeskim i był jednym z liderów (szefem lub wiceszefem) w tarnowskim okręgu wyborczym. W orbicie zainteresowań ministra jest także wiceburmistrz Brzeska Jerzy Tyrkiel.

 
Będzie północny zjazd z autostrady
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 października 2013 19:53
umowakrakowmokrz1Nie Tarnów, nie Bochnia, ale Brzesko (najmniejsze z tych miast) ma najbardziej zaawansowane działania związane z budową zjazdów z autostrady A4. Dzisiaj w Krakowie podpisano umowę w sprawie budowy łącznika – zjazdu północnego z autostrady A4. Poprowadzi on z Brzeska, przez Bucze do Mokrzysk (niedaleko pogranicza z Przyborowem). Kilka miesięcy temu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozpisał przetarg na wykonanie zadania w myślą zasady: Zaprojektuj i Zbuduj. Ponieważ oferty przekraczały możliwości finansowe samorządu województwa małopolskiego (ZDW podlega samorządowi wojewódzkiemu), przetarg anulowano. Rozpisano nowy. W efekcie udało na realizację inwestycji trzeba było znacznie mniejsze środki. To pozwoliło na dziejesz finalizację umowy z wykonawca. Postępowanie przetargowe wygrała Firma Skanska, która wybuduje nowy odcinek drogi wojewódzkiej, zwany północnym zjazdem a autostrady. Będzie ona znajdował się w ciągi drogi nr 768 Koszyce – Brzesko, który połączy autostradę A4 z już istniejącą DW 768.
 
Kradli metale, wpadli w ręce policji
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 09 października 2013 19:27

Od kilku miesięcy brzescy kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży elementów metalowych na terenie gminy Dębno. - Dzięki dobremu rozpoznaniu, policjanci wytypowali sprawców, którzy trudnili się kradzieżami złomu. Sprawcy kradli m.in. silniki elektryczne, ocynkowaną siatkę ogrodzeniową, fragmenty metalowych schodów, druty, pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Jak ustalili funkcjonariusze, w trakcie jednego z takich „skoków” złodzieje potrafili wynieść nawet 150 kg metalu. Skradzione przedmioty trafiały do punktu skupu złomu. Straty, jakie zostały oszacowane w wyniku ich działalności przestępczej sięgają ponad 4 tysięcy złotych. Mężczyźni, obaj w wieku 20-lat, usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem – relacjonuje sierżant Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 295

pr032017

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .