Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Kolejne zmiany w rozkładach jazdy pociągów
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 20:20

pociagtarZmieniają się co dwa miesiące, nie są dostosowane do potrzeb podróżnych – tak w telegraficznym skrócie można opisać zmiany w kursowaniu pociągów. Największe dotknęły tych, którzy podróżują na linii: Tarnów – Brzesko – Bochnia – Kraków. Nowy rozkład obowiązuje od wczoraj. Zmiany są ogromne. Odjazdy i przyjazdy innych są zmienione o kilkadziesiąt nawet minut. Co jest powodem tych zmian? Jak informują Przewozy Regionalne sp. z o.o. Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych w Krakowie w związku z realizacją dalszych robót modernizacyjnych przez Zarządcę Infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmianom ulegają od 1 kwietnia rozkłady jazdy większości pociągów. Jak czytamy w oświadczeniu PKP: największe zmiany będą obowiązywać w na odcinkach Kraków – Tarnów – Rzeszów, Kraków Główny – Kraków Balice i Oświęcim – Wieliczka.

 
Bezrobocie coraz większe, może więc praca z targów
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 19:43

Dane statystyczne są przerażające. W Małopolsce, podobnie jak w powiecie brzeskim, rośnie liczba bezrobotnych, a spada liczba ofert pracy czy możliwości pozyskania dotacji na prowadzenie biznesu.

 
W Wierzchosławicach o rozwoju subregionu tarnowskiego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 16:10

Wykorzystanie potencjału autostrady A4, szkolnictwo wyższe i polityka rozwoju obszarów wiejskich – to najważniejsze sprawy dla subregionu tarnowskiego. O tym, jak wykorzystać potencjał tej części Małopolski dla jej rozwoju rozmawiano dziś w Wierzchosławicach podczas konferencji subregionalnej organizowanej przez samorząd województwa. W spotkaniu wzięli udział marszałek Marek Sowa oraz wicemarszałek Roman Ciepiela.

 
Kształcenie na poziomie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 14:01

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego, zarówno te publiczne, jak i niepubliczne  przygotowały bardzo dobrą ofertę edukacyjną. Kształcą na wysokim poziomie. Zdaniem wicestarosty brzeskiego Ryszarda Ożóga najlepszym tego dowodem są wyniki osiągane na maturze oraz wyniki końcowych egzaminów w szkołach technicznych i zawodowych. Dobra kadra nauczycielska, zdolna młodzież to tylko część sukcesu. Nie mniej istotne jest wyposażenie klas i pracowni, cała infrastruktura oświatowa. – Kilka lat temu, w ZSP nr 2 w Brzesku została uruchomiona pracownia mechatroniczna. O jej wysokim poziomie najlepiej świadczy to, że na praktyki przyjeżdżają studenci ze Słowacji. Jest to chyba najlepszy dowód na to, że obiekt jest doskonale wyposażony – ocenia wicestarosta brzeski. Przez kilka ostatnich lat samorząd powiatu sporo środków wyłożył na oświatę. Zmodernizowane obiekty szkoły, wyremontowane pracownie w ZSP nr 2, nowy budynek ZSP nr 1, hala sportowa przy obydwu brzeskich szkołach, pomoc powiatu w budowie Sali w Szczurowej, wspólna inicjatywa i inwestycje z gminą Czchów – to przykłady rewolucyjnych zmian w oświacie brzeskiej. Wspierając szkoły ponadgimnzajalne, powiat brzeski wspiera organizowanie targów edukacyjnych. W ocenie wicestarosty brzeskiego, takie Targi dają możliwość bezpośredniego zetknięcia się z ofertami kilku szkół, a nawet porozmawiania z doradcami zawodowymi o – predyspozycjach zawodowych uczniów.

 
Kolejne prace na dworcu PKP
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 01 kwietnia 2012 19:46

Remont brzeskiego dworca PKP dobiega ku końcowi. Ale to nie jedyne inwestycje zaplanowane w tym roku na terenie wokół dworca. I chociaż prace związane z przebudową peronów rozpoczną się za rok, warto poczekać. Sporo się tutaj bowiem zmieni. A tych będzie sporo: zlikwidowane zostanie przejście naziemne, które zastąpi przejście podziemne, pod torami kolejowymi.

 
Droga zostanie gruntownie wyremontowana
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 31 marca 2012 16:48

Grubo ponad milion złotych będzie kosztował remont drogi wojewódzkiej Brzesko – Mokrzyska. Zgodnie z porozumieniem z władzami województwa małopolskiego, w kosztach partycypuje gmina Brzesko. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, rajcy podjęli uchwałę o przekazaniu Zarządowi Dróg Wojewódzkich 95 tysięcy złotych na remont kolejnego odcinka drogi Brzesko - Mokrzyska.

 
Protest małopolskich związkowców
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 marca 2012 23:34

PTR_0415Związkowcy z małopolskiej Solidarności protestowali przeciwko rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego. W tym gronie nie zabrakło działaczy z Tarnowa i regionu. Ze związkowcami spotkali się posłowie Prawa i Sprawiedliwości. W piątek Sejm Będzie głosował w sprawie wniosku o przeprowadzenie referendum narodowego w sprawie emerytur. Solidarność, popierana przez działaczy OPZZ, zebrała ponad półtora miliona podpisów, pod wnioskiem referendalnym. Szansa na to, że wniosek zyska akceptację parlamentu jest małą. Co prawda koalicja ma w Sejmie tylko jeden głos przewagi w tej sprawie, ale wstrzymanie się od głosu, zapowiada Ruch Palikota. W praktyce przekreśla to szanse na przeprowadzenie referendum. Związkowcy uważają, że rząd nie powinien wydłużać wieku pracy.

 
Mieszkania z bonifikatą nawet… 90 procentową
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 28 marca 2012 20:21

Samorząd Brzeska chce pozbyć się części mieszkań. – Na najbliższej sesji Rady Miejskiej podejmiemy uchwałę w sprawie zastosowania bonifikat, nawet do 90 procent – mówi nam Krzysztof Ojczyk, szef samorządu gminy Brzesko. Skąd ten pomysł? Jak mówi władze miasta zachęcają lokatorów do zakupu mieszkań komunalnych. Oferta jest bardzo atrakcyjna – do końca roku mieszkanie można kupić za 10 procent jego wartości. Do tej pory gmina zbywała lokale za 20 procent wartości. Obniżka ma zachęcić kupujących, a do budżetu gminy wpłynąć ma z tego tytułu prawie trzy miliony złotych. Promocja trwać będzie do końca roku, już w roku następnym takich okazji na rynku mieszkaniowym nie ma się co spodziewać, mieszkania komunalne sprzedawane będą za około 40 procent ich wartości. Zdaniem wiceburmistrza Brzeska, to dobry pomysł.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 227

wybory2014toplog

PR082014

bosirwakacje

Relacje wideo z regionu brzeskiego

banerbadania4

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .