Szpital: Komputery i Internet w służbie medycyny i pacjentów
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 12 kwietnia 2014 15:23

Rozbudowa systemu informatycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku (ucyfrowienie radiologii oraz elektroniczny obieg dokumentów) – to nazwa projektu realizowanego przez tutejszy szpital. Wartość całego przedsięwzięcia opiewa na 1.130 miliona złotych. Sporo, ale znakomita większość tej kwoty to dotacja Unii Europejskiej. – Z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego otrzymamy blisko 850 tysięcy złotych – wylicza dyrektor SPZOZ Brzesko, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Brzesko: Kwiaty w donicach, misach i na skwerach
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:27

Blisko osiem tysięcy sadzonek kwiatów pojawia się co roku w Brzesku. – Na pierwszy „ogień” poszły bratki, zasadziliśmy ponad 1100 sztuk - mówi naszej redakcji Janus Filip, prezes Brzeskich Zakładów Komunalnych. Przed kilkoma dniami pracownicy BZK posadzili pierwsze kwiaty. Wczesną wiosną  sa to zazwyczaj bratki, bo to z jednej strony kwiaty wytrzymałe na niskie temperatury (nawet koło zera stopni Celsjusza) z drugiej, wyglądają kolorowo i stosunkowo długo kwitną. – Na razie kwiaty posadziliśmy w misach i doniczkach, porządkujemy także rabatki przy wjeździe do miasta oraz klomby kwiatowe w Parku Jordanowskim oraz na małych, osiedlowych terenach zielonych.

 
Szpital z dotacją PFRON
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:26

Najdalej pod koniec pierwszego półrocza 2014 roku szpital powiatowy w Brzesku będzie dysponował  nowym sprzętem rehabilitacyjnym. –Złożyliśmy wniosek o dotację do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dokument  został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów – mówi Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor SP ZOZ w Brzesku.  n„Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej w celu poprawy dostępności do zabiegów rehabilitacyjnych” – to nazwa projektu realizowanego przez szpital w Brzesku w oparciu o dotację Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jak mówi Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala, celem projektu jest wzbogacenie oferty usług fizjoterapeutycznych dla osób niepełnosprawnych realizowanych przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Brzesko.

 
Inwestycje gminne w Jasieniu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 09 kwietnia 2014 21:04

jasienospKilka milionów złotych zainwestowała w ostatnich trzech latach gmina Brzesko w rozbudowę infrastruktury w Jasieniu. – Tylko wykonanie pierwszego etapu kanalizacji Jasienia, w ramach szerszego programu unijnego realizowanego przez nasz samorząd z dotacji unijnej, kosztowało nas ponad 3.3 miliona złotych – wylicza burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Przed kilkoma miesiącami zakończono budowę kanalizacji sanitarnej w Jasieniu, na pograniczu z Brzeskiem. W sumie ten etap prac kosztował samorząd 3.321 miliona złotych. Dzięki temu udało się wykonać jedną przepompownię ścieków kanalizacyjnych oraz sześć kilometrów sieci. Już pierwsi mieszkańcy wsi skorzystali z dobrodziejstwa tej inwestycji. Doprowadzenie kolektora do Jasienia pozwoli na skanalizowanie w przyszłości całej miejscowości. Na razie sieć jest na ulicach Klonowa i Klonowa – Boczna. – Jestem przekonany, że w następnej kadencji uda się nam pozyskać środki na rozbudowę sieci. Cieszy mnie ta inwestycja, bo na kolektor sanitarny czekamy od jakiegoś czasu. Zainteresowanie jest spore. Myślę, że znakomita większość mieszkańców naszej wsi, przyłączy się kiedyś do zbiorczej kanalizacji sanitarnej. To nie jedyna inwestycja, która została zrealizowana w ostatnim czasie na terenie Jasienia.

 
Brzesko: Świąteczne porządki
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 09 kwietnia 2014 21:00

Na Święta Wielkanocne Brzesko będzie lśniło. – Oczywiście czystość w naszym mieście zależy od nas samych. Nie zaśmiecajmy Brzeska, zwracajmy uwagę śmiecącym – apeluje Janusz Filip, prezes Brzeskich Zakładów Komunalnych. Na początku marca, na ulicach miejskich, pojawili się pracownicy BZK. Porządkowanie miasta rozpoczęło się od pozbierania pozostałości po zimie: piasku, którym posypywano jezdnie i chodniki. – Przyznam, że nie opracowaliśmy się przy tym – mówi pół żartem, pół serio prezes Filip. A to wszystko ad vocem zimy, która w tym roku potraktowała nas wyjątkowo łaskawie. Potem pracownicy firmy zajęli się porządkami na ulicach. Od lat obowiązuje zasada, że w pierwszej kolejności sprzątane są główne trakty komunikacyjne w Brzesku, ulice: Kościuszki, Głowackiego, Mickiewicz, Ogrodowa, Rynek (płyta Rynku oraz okalające je uliczki). W dalszej kolejności prowadzone są prace w centrum miasta, a potem na osiedlach. Mniej więcej w tym samym czasie inna ekipa zajęła się przycinaniem drzew i krzewów, które bezpośrednio zagrażają bezpieczeństwu pieszych i kierujących, poruszających się drogami gminnymi. – Prace prowadzimy nie tylko na terenie samego Brzeska, ale także w sołectwach naszej gminy. W zasadzie uporaliśmy się z tym problemem w Jasieniu i Szczepanowie, a skoro mówię o Szczepanowie, tam także udało się nam uporządkować tamtejszy Rynek – dodaje prezes Filip.

 
Sukces mechatroników z Zielonki
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 kwietnia 2014 20:57

Dwaj uczniowie maturalnej klasy Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku – Rafał Kaczmarczyk i Dominik Motak zajęli kolejno 2 i 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej która w tym roku odbyła się Lublinie.  Laureaci wystartowali w kategorii mechatronika. Sukces zaowocował przyznaniem uczniom przywilejów, dzięki którym między innymi zostali zwolnieni z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej, a także otrzymali indeks na wybraną wyższą uczelnię techniczną w kraju. Ponadto laureaci mogą się pochwalić cennymi nagrodami rzeczowymi, które zostały ufundowane przez sponsorów i organizatorów.

 
Tymczasowy areszt za znęcanie się nad żoną
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 kwietnia 2014 14:50

Zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną usłyszał 32-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak zaatakował i zaczął dusić byłą już partnerkę. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Tymczasowy areszt na trzy miesiące zastosował sąd wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną. Sprawca został zatrzymany przez policjantów w niedzielny wieczór (6.04). To wtedy umówił się z byłą już żoną na spotkanie w mieście. Kobieta zgodziła się, bo 32-latek odgrażał się, że w przeciwnym razie odbierze sobie życie. Faktycznie czekał na swoją ofiarę pod drzwiami mieszkania. Kiedy kobieta wychodziła mężczyzna zaatakował ją i zaczął dusić. Na szczęście pokrzywdzonej udało się wyrwać z rąk oprawcy i uciec do sąsiadów. Wezwani na miejsce policjanci od razu zaczęli poszukiwania sprawcy. Wyraźnie zdenerwowanego mężczyznę funkcjonariusze znaleźli w stojącym na przystanku busie. Sprawca usiłował zmylić policjantów co do swojej tożsamości, podając inne dane personalne i tłumacząc, że nie ma przy sobie dowodu osobistego. Mundurowi, dysponując rysopisem, nie mieli jednak wątpliwości, że to właśnie ten człowiek jest sprawcą zajścia. Kobieta, która do tej pory bała się swojego oprawcy, w rozmowie z policjantami wyjawiła, że już od dłuższego czasu mąż znęcał się nad nią.

 
Złość wyładował na pojazdach swojego szefa
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 17:34

Nieporozumienia z szefem stały się powodem, dla którego pracownik firmy transportowej swoją złość wyładował na pojazdach należących do pracodawcy. Rozgoryczony 35-latek, chcąc odreagować, przebił opony w koparce i samochodzie ciężarowym. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 317

pr032018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .