Reklama
Browar Okocim sponsorem polskich siatkarzy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 stycznia 2013 23:44
Piwo Okocim (Carlsberg Polska) zostało oficjalnym sponsorem polskiej siatkówki. Umowa browaru z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej będzie obowiązywać przez trzy lata. Aktywności Okocimia jako oficjalnego sponsora polskiej siatkówki będą dotyczyć męskiej reprezentacji i skupiać się na Lidze Światowej i mistrzostwach Europy, które we wrześniu br. będą rozgrywane w Polsce i Danii. Marka zyskała prawo do wykorzystywania logotypów obu imprez w swoich kampaniach reklamowych. Natomiast jej logo będzie prezentowane na bandach wokół boiska podczas meczów tych turniejów.
 
Jadowniki: Dla seniorów
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 22 stycznia 2013 22:09

Dla jednych relikt socjalizmu, dla innych doskonała forma integracji lokalnej społeczności i zaangażowania – Koła Gospodyń Wiejskich znowu przeżywają swój renesans. Tak jest chociażby w przypadku pań z Jadownik. Tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało imprezę, na którą zaproszono babcie i dziadków. Przygotowano bardzo bogaty program artystyczny. Oczywiście prym w tym dziele wiodły dzieciaki. Występ najmłodszych dzieci zachwycił seniorów. Dodajmy, że zespół dziecięcy zaprezentował wiązankę tańców ludowych, grupa śpiewacza z Zespołu Pieśni i Tańca Jadowniczanie wystawiła natomiast jasełka. Jak informują nas uczestnicy: owacjom na stojąco nie było końca. Natomiast na zakończenie imprezy dzieci, młodzież i dorośli wzięli udział we wspólnym kolędowaniu. - To byłą wspaniała impreza integracyjna - mówi kierownik Koła Gospodyń Wiejskich, Elżbieta Loranty. -Mieszkańcy przybyli całymi rodzinami i dobrze się bawili. Dodajmy, że sponsorem imprezy była Teresa Leś.

 
Lepiej sprzedać taniej niż dopłacać
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 22 stycznia 2013 01:31

Czy radni rady Miejskiej w Brzesku wydłużą okres sprzedaży mieszkań komunalnych z 90. procentowym upustem? Sprawa nie jest ostatecznie przesądzona, ale wiele logicznych, a przede wszystkim ekonomicznych argumentów, przemawia za takim rozwiązaniem. Wbrew niektórym opiniom, że samorząd pozbywa się niemal za „bezcen” mieszkań, sprzedając je za 10 procent ich wartości, gmina sporo zaoszczędzi. Jak to możliwe? Zgodnie z prawem czynsze w mieszkaniach komunalnych (podobnie socjalnych) są bardzo niskie. - W praktyce oznacza to, że do każdego metra kwadratowego takiego mieszkania, dopłacamy średnio prawie trzy złote miesięcznie. Ni mniej ni więcej wynika z tego, że do lokalu o powierzchni około 50 metrów musimy dołożyć 150 złotych. W skali roku jest to kwota rzędu 1800 złotych. Z naszych wyliczeń wynika, że koszt utrzymania takiego mieszkania wynosi około 4.5 złotego, tymczasem czynsz został ustalony na poziomie 1.6 złotego. Oznacza to, że mieszkania komunalne przynoszą nam spory deficyt. Czy w tej sytuacji jest sens trzymać je na siłę? Sprzedaż przyniesie nam pewne dochody, które w całości przeznaczymy na inwestycje, a nie na konsumpcje, a w perspektywie kilku najbliższych lat, spore, sięgające setek tysięcy złotych, oszczędności. W tej sytuacji nie można mówić o wyprzedaży za bezcen, ale raczej o świadomej polityce magistratu, której celem jest ograniczenie kosztów działalności miasta i zależnych od niego spółek, w tym przypadku Miejskiego Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej – mówi nam zastępca burmistrza Brzeska, Jerzy Tyrkiel.

 
Uwaga na wściekliznę
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 stycznia 2013 01:30

Nadal trudno się nam uwolnić od wścieklizny. Oczywiście wszystko za sprawa dzikich zwierząt, zwłaszcza lisów. „Swoje trzy grosze” dorzucają do problemu bezpańskie, wałęsające się gdzieniegdzie psy. Ostatnio potwierdzono zagrożenie chorobą zakaźnej-wścieklizny, na terenie powiatu brzeskiego (w gminach , Gnojnik, Iwkowa, Brzesko). Jak informuje powiatowy lekarz weterynarii w celu ograniczenia ryzyka zagrożenia epizootycznego związanego z szerzeniem się choroby zakaźnej w zakresie działań profilaktycznych zmierzających do ograniczenia występowania przypadków wścieklizny u zwierząt należy m.in. przestrzegać obowiązkowych szczepień psów przeciwko wściekliźnie.

 
Koncert noworoczny w brzeskiej farze
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 20 stycznia 2013 22:13
PTR_6347Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego wystąpił dzisiaj w brzeskiej farze. Wspaniały koncert noworoczny został zorganizowany przez parafię NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła. To była nie lada gratka dla miłośników muzyki przez duże „M”. Wojskowi wykonali bowiem najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. W takiej aranżacji niewielu mieszkańców miasta je wysłuchało. Zabrzmiały kolędy znane, popularne oraz te, które rzadziej słyszymy w naszych świątyniach. – To był imponujący koncert. Tradycyjne kolędy w żołnierskiej „oprawie” brzmiały niezwykle majestatycznie. Dodajmy, że Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna w Wojsku Polskim. Muzycy kultywują tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. Swoją działalnością Zespół od blisko 65 lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni. Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne i kolędy. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych.
 
Perły Samorządu
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 stycznia 2013 22:07

PTR_1622Jako pierwsi, przedwczoraj informowaliśmy, że gmina Brzesko została nagrodzona w konkursie: „Perły Samorządu 2012 roku”. Wczoraj w Warszawie, w sali kolumnowej Pałacu Prymasowskiego, podczas specjalnej gali, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka odebrał okolicznościowy dyplom. Jak mówi nam Tadeusz Pasierb, przewodniczący rady Miejskiej w Brzesku konkurs zorganizowany został przez redakcję Dziennika Gazeta Prawna przy współpracy z Niezależną Grupą Ekspercką „Wspólne przedsięwzięcia”. Jak tłumaczą organizatorzy konkurs – ranking „Perły samorządu” to rozwinięcie popularnego wśród samorządów projektu „Europejska gmina - europejskie miasto”. Ideą rankingu było wybranie najlepszych samorządowców oraz miast wyróżniających się szczególną działalnością w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ochrony środowiska oraz turystyki, sportu i rekreacji. Gmina Brzesko jako jedna z dziesięciu w Polsce otrzymała „Perłę samorządu 2012” w kategorii miast do 100 tysięcy mieszkańców.

 
Zawód za darmo
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 stycznia 2013 22:06

Jest szansa na dodatkowe kwalifikacje. Jedna z krakowskich firm konsultingowych organizuje bezpłatny kurs „opiekun osób starszych”. – Warto skorzystać z tej propozycji, bo to szansa na zdobycie nowego zawodu – mówi Andrzej Mleczko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Brzesku. Spotkanie organizacyjne zaplanowano na 25 stycznia o godz. 11, w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 7. Wszelkie informacje na temat kursu można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy na pierwszym piętrze u Marty Smoleń. - Zapraszamy osoby, które ukończyły 50 lat, mieszkają na terenie powiatu brzeskiego i pozostają bez zatrudnienia. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego więc udział w nim jest całkowicie bezpłatny – mówi dyrektor Mleczko.

 
Sieć z unijnej Spójności
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 stycznia 2013 23:34

rpwiklab2W sumie grubo ponad 30 milionów złotych przeznaczyło Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Gmina miasta Brzeska posiada pakiet kontrolny w spółce. – Pieniądze na te inwestycje pozyskaliśmy w ramach unijnego programu „Spójności”. Jak wszystko dobrze pójdzie prace zakończą się w połowie roku – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 264

jszcz2

jpajak2

janmusial2015a

kpacewicz1

092015

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .