Brzesko: Rynek zmienia swój wizerunek
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 20 maja 2013 20:12

Nowe ławki, stoliki i parasole pojawiły się ostatnio na brzeskim Rynku. Władze miejskie zapowiadają, że ożywią miejscową Starówkę. – Mam nadzieję, że powstaną tutaj jakieś kawiarenki, restauracje, tak by serce Brzeska tętniło życiem. To inwestowanie ma podwójny charakter: z jednej strony jest to Ukłon w stronę mieszkańców, z drugiej cały czas mamy na uwadze rozwój turystyki. Ważna dziedzina, bo dająca dodatkowe miejsca pracy. Brzesko ma naprawdę wiele do zaoferowania, chcemy wykorzystać te atuty – mówi Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Brzesko: Opieka aktywizuje swoich podopiecznych
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 20 maja 2013 19:11

Kolejna grupa podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzesku może liczyć na pomoc związaną z przekwalifikowaniem. – Dla naszych klientów to szansa na to, że po kursie znajdą zatrudnienie – mówi dyrektor brzeskiego MOPS, Bogusława Czyżycka – Paryło. Jak nas poinformowano w MOPS ruszyła właśnie kolejna edycja projektu pn. „Program aktywizacji osób bezrobotnych w Gminie Brzesko”. Sam program jest realizowanym w ramach działania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Są to środki pochodzące z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwsze spotkanie odbyło się pod koniec kwietnia. Podczas spotkania poruszono zagadnienia organizacyjne, okazało się ono również doskonałą okazją do bliższego poznania się uczestniczek i pracowników Ośrodka realizujących projekt. W – Zaplanowaliśmy, że uczestniczki odbędą kursy specjalistyczne czyli szkolenia mające na celu wzrost kwalifikacji zawodowych. Nie mniej ważne jest to, że panie uzyskają dostęp do darmowego poradnictwa specjalistycznego, wybranych przez siebie badań specjalistycznych oraz badań z zakresu medycyny pracy.

 
Jasień: Strażacki jubileusz
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 20 maja 2013 18:49

005Jubileusz 90. lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej, świętowali właśnie druhowie z Jasienia koło Brzeska. – Nie wyobrażam sobie funkcjonowania gminy bez pomocy strażaków – ochotników. Jednostka z Jasienia jest jedną z najlepszych w powiecie – zapewnia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Region: Druga jezdnia autostrady w końcu otwarta
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 maja 2013 16:54

Od wczoraj czynne są wszystkie pasy jezdni na autostradzie A4, pomiędzy Brzeskiem, a Wierzchosławicami. Przed otwarciem policja sprawdziła trasę w zakresie oznakowania i bezpieczeństwa ruchu. Jak dowiedziała się nasza redakcja puszczenie ruchu nie oznacza jednak całkowitego zakończenia prac na tym odcinku. Potrwają one jeszcze kilka tygodni. Jak czytamy w komunikacie prasowym GDDKiA prowadzone będą jeszcze prace na MOP-ach (miejscach obsługi podróżnych), przejściach dla zwierząt, na drogach serwisowych, wykonywane też będą ogrodzenia. Na jezdni, która użytkowana była od 29 listopada 2012 r., poprawiane będzie oznakowanie poziome na kilkusetmetrowych odcinkach, co spowoduje czasowe zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Roboty te postępują bardzo szybko, w związku z tym nie będą to długotrwałe utrudnienia. Uzupełniane będą jeszcze wypełnienia ekranów także przy jezdni już użytkowanej. Nadal pozostawione będą zjazdy z autostrady dla pojazdów budowy: dwa zjazdy w pobliżu przejść dla zwierząt oraz zjazdy na MOP-y. Ze względu na prowadzone prace nadal obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 kilometrów na godzinę. Jak nas poinformowano w GDDKiA finał prac zaplanowano na 30 czerwca 2013 roku.

 
Majówka lewicy z sekretarzem generalnym SLD
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 maja 2013 12:33

Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz europosłanka Joanna Senyszyn będą gośćmi brzeskiej Majówki Lewicy. Nim jednak spotkają się z działaczami i sympatykami Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zwiedzą miasto i porozmawiają o jego problemach z władzami Brzeska. Jak mówi nam Paweł Mardoń, sekretarz generalny zwiedzi m.in. Browar Okocim w Brzesku. Potem zaplanowano spotkanie w firmie Imex, w tym zwiedzania linii produkcyjnej. Przed spotkaniem z burmistrzem i radnymi, sekretarz SLD obejrzy także jeden z najcenniejszych zabytków w mieście, pałac Goetza. O 15.30 zaplanowano spotkanie w brzeskim magistracie, a dwie godziny później rozpocznie się Majówka Lewicy. Tym razem w dworku w Strzelcach Wielkich.

 
Wielki Maraton Czytania potrwa do jutra
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 maja 2013 11:01

PTR_4763Po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbywa się wielki maraton czytania.  Jednymi z pierwszych, którzy „zmierzyli” się z drukowanymi literkami byli m.in. poseł na Sejm RP Edward Czesak, burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku, Małgorzata Cuber, wieloletni emerytowany już dzisiaj dyrektor „Dwójki”, Józef Kaczmarczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku, Krzysztof Ojczyk oraz Bogusława Czyżycka - Paryło, dyrektor MOPS.

 
Trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 maja 2013 21:32

Maj, to nie tylko miesiąc maryjny, ale także – w przypadku Brzeska – miesiąc w którym organizowany jest cykl imprez w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej. Pierwsze akcenty tego wydarzenia miały miejsce już 1 (była to Majówka odprawiona przy figurze Matki Boskiej w Parku Goetza – Okocimskiego). Prze pierwszą dekadę maja można było obejrzeć ciekawe filmy o katolikach z lat 30. XX wieku, walczących w obronie wiary. 8 maja odbyło się wspomnienie o Janie Pawle II. Była tez promocja książki księdza Adama Nowaka oraz sesja popularno naukowa – Śladami Świętego Jakuba. 13 maja odprawiono nabożeństwo fatimskie (w tym samym dniu co pierwsze objawienia maryjne trójce dzieci z Fatimy w Portugalii w 1917 roku został postrzelony nasz wielki rodak – papież Jan Paweł II – 13 maja 1981 roku). Na niedzielę zaplanowano odpust w Kościele Ducha Świętego oraz koncert zespołu Emmanuel Tancerzy Lednicy. Na 22 maja zaplanowano wykład o patriotyzmie w nauczania kardynała Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, a na 26 koncert organowy. Dzień później wilki finał konkursu wiedzy o liturgii. Zakończenie zaplanowano 31 maja majówką przy figurze w parku.

 
Trwa konflikt w brzeskim MPK
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 maja 2013 15:32

mpkautobusbrzeskoNiezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Brzesku wszedł w spór zbiorowy z zarządem spółki. Żądania mają przede wszystkim charakter płacowy. Tymczasem prezes spółki, Krzysztof Gawor twierdzi, że postulaty załogi są po części nieprawdziwe, bo jak rozumieć postulat rzekomo nieprzedłużających się z winy zarządu spółki negocjacji, skoro to strona związkowa nie odpowiada na jego pytania i nie przedstawia alternatywnych propozycji kwestionując jedynie jego propozycje.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 278

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .