Odpowiedzą za rozboje
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 stycznia 2014 17:27

Policjanci ustalili osoby, które mają związek z rozbojami na terenie Brzeska. Realizując sprawę funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn - 21 i 39-latka. Obaj usłyszeli już zarzuty.Policjanci wyjaśnili sprawę rozbojów, do których doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Sprawcy w godzinach popołudniowych zaatakowali spacerującą osobę. Przytrzymując ją i zasłaniając usta, aby nie krzyczała zabrali jej telefon komórkowy. W taki sam sposób następnego dnia okradli kolejną osobę. Napadnięta kobieta również straciła telefon komórkowy i torebkę, którą sprawcy po napadzie wyrzucili. Tym razem napastnicy użyli gazu łzawiącego.Sprawą zajęli się brzescy kryminalni. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. U jednego z nich w miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli m.in. pojemnik z gazem. Policjanci odzyskali również skradzione telefony.Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 
Eko pudełko w gminie Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 29 stycznia 2014 20:26

Od lat Brzesko pretenduje do miana lidera ekologii. Zdaniem burmistrza Grzegorza Wawryki każdy element związany z ochroną środowiska naturalnego ma ogromne znacznie. Na to wpływa nie tylko segregacja śmieci, zbiórka odpadów wielkogabarytowych, ale także rozbudowa sieci kanalizacyjnej. – Nie mniej ważna jest zbiórka wszelkiego rodzaju materiałów niebezpiecznych, edukacja ekologiczna i przyrodnicza – mówi burmistrz Wawryka. Dodajmy, że ostatnio, w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej, Biuro Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miejskim przekazuje szkołomz terenu gminy tekturowe pudełka, które mogą być wykorzystane do zbierania zużytych baterii w domach. Pudełka zostały przekazane do gminy przez Urząd Marszałkowski. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców do selektywnego zbierania tych niebezpiecznych odpadów. Przekazując baterie do wybranej szkoły lub przedszkola zwiększamy ich szanse  na zdobycie atrakcyjnych nagród, chroniąc środowisko. Zużyte baterie można również wrzucić do pojemników znajdujących się w Urzędzie Miejskim w Brzesku i wybranych sklepach na terenie naszej gminy – apelują pracownicy brzeskiego magistratu.

 
Komputerowe kursy z bibliotece
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 27 stycznia 2014 22:00

Już ponad 50 osób skorzystało z możliwości odbycia kursów komputerowych, które w ostatnich kilku miesiącach zorganizowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. – Zainteresowanie jest spore. Nasza oferta jest skierowana do osób 50+. Wiele osób powyżej tego wieku, nie miało do tej pory żadnego kontaktu z komputerem. U nas uczą się obsługi od podstaw. Nasi pracownicy pokazują im takie ABC komputera i Internetu. Musze przyznać, że nasi czytelnicy są bardzo pojętni – tłumaczy Maria marek, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

 
Zatrzymani dilerzy
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 24 stycznia 2014 21:44

Sporo biedy napytało sobie trzech mieszkańców powiatu brzeskiego. Młodzi ludzie: w wieku od 19 do 21 lat, handlowali narkotykami. Nie wykluczone, że mieli ponad tysiąc porcji. Wobec zatrzymanych zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe Podczas kontroli drogowej w poniedziałek 20 stycznia na jednej z ulic Brzeska doszło do zatrzymania pierwszych podejrzanych. - Pojazdem, który był kontrolowany poruszało się dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Jeden z nich posiadał przy sobie 15 porcji marihuany. Policjanci w samochodzie znaleźli również wagę elektroniczną oraz młynek do rozdrabniania suszu. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

 
Brzesko: Inwestycje za osiemdziesiąt milionów złotych
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 stycznia 2014 21:35

konfumbrzeskostyczOkoło 80 milionów złotych to wartość inwestycji w gminie Brzesko, zrealizowanych w ostatnich latach. Daje to jeden z najwyższych wskaźników w regionie: około 2300 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca – mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka, zastępca burmistrza Jerzy Tyrkiel oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Pasierb. Ich zdaniem ranking, który ostatnio opublikowała jedna z gazet codziennych, na zasadzie przedruku z pisma Wspólnota, nie zawierał danych, związanych z inwestycjami, które prowadziły jednostki – spółki miejskie. I tak „pominięto” w nim 32 miliony, wydane na rozbudowę sieci kanalizacyjnej, wydatki Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, związane chociażby z montażem kolektorów słonecznych (przed trzema laty wyremontowano za kilka milionów kręgielnię) czy zakupem pojazdu specjalistycznego do wywozu śmieci przez Brzeskie Zakłady Komunalne. – Nie zarzucamy redakcjom nierzetelności, ale metodologia na pewno pozostawia wiele do życzenia - mówił przewodniczący Tadeusz Pasierb. Zdaniem burmistrza Wawryki ostatnie lata to okres wielu sukcesów gospodarczych gminy. – W zasadzie nie było wniosku, który nie otrzymałby wsparcia finansowego w ramach unijnej dotacji. Pozyskaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych. To zarówno dotacje opiewające na kilkanaście milionów złotych (budowa sieci kanalizacyjnej czy Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego), jak też na kilka milionów (renowacja Rynku) oraz liczonych w setkach czy dziesiątkach tysięcy złotych – mówił burmistrz Wawryka. Doskonale pod tym względem „prezentuje” się rok 2013.

 
Powstanie wiata kolejowa w Sterkowcu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 stycznia 2014 21:11

wiatasterkowiecWszystko wskazuje na to, że w Sterkowcu (gmina Brzesko), w miejscu gdzie do tej pory stał dworzec PKP, pojawi się w niedalekiej przyszłości zaszklona wiata. Zaplanowano budowę parkingów koło stacji w Jasieniu i Sterkowcu. Samorząd zamierza także rozbudować parking wokół dworca w Brzesku. – Nie jest wykluczone, że skorzystamy z programu województwa małopolskiego „Zaparkuj i jedź” – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej, podsumowującej rok 2013, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

 
Brzesko: Gmina dopłaci do mieszkań i energii
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 17 stycznia 2014 21:45

Pogłębia się pauperyzacja naszego społeczeństwa. Jednym z głównych czynników tego zjawiska jest brak stałego zatrudnienia. Dlatego samorząd gminy Brzesko od lat wspiera finansowo rodziny o najtrudniejszej sytuacji ekonomicznej. – Wszyscy, którzy są w trudnej sytuacji materialnej, nie maja stałych dochodów, mogą ubiegać się o pomoc finansową. Gmina ma środki na wsparcie – dotacje do opłacenia czynszu oraz na dodatki energetyczne. Warto skorzystać z naszej pomocy – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Kanalizacja gminy ze „Spójności”
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 17 stycznia 2014 21:42

Ponad 32 miliony złotych, jak już niedawno informowaliśmy, kosztowała rozbudowa sieci kanalizacyjnej w gminie Brzesko. W ostatnich dwóch latach prace prowadzono zarówno w stolicy gminy, w Brzesku jak też w Jadownikach i Jasieniu. Skuteczne zabiegi samorządu doprowadziły do tego, że ze środków unijnych, udało się pozyskać na ten cel ponad 15 milionów złotych. Blisko 10 milionów wysupłali na rozbudowę sieci radni Rady Miejskiej, z budżetu gminy. Kilka milionów wyłożyła spółka, która w imieniu samorządu zawiaduje siecią wodną i kanalizacyjną w gminie Brzesko. – Dzięki tej inwestycji sieć kanalizacji sanitarnej powiększyła się o blisko 30 kilometrów, wyremontowano kilka przepompowni, wybudowano dwie nowe, udało się także zamontować monitoring na ujęciu wody w Łukanowicach – tłumaczy naszej redakcji burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 308

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .