Click on the slide!

Wigilia podopiecznych WTZ

Spotkanie w w auli Chrystusa Króla    

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Województwo wspiera powiat
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 czerwca 2012 00:28

Józefa Szczurek – Żelazko zaliczana jest do grona najaktywniejszych radnych samorządu województwa małopolskiego. Do Sejmiku została wybrana z listy Prawa i Sprawiedliwości, poparło ją blisko osiem tysięcy wyborców, z tarnowskiego okręgu wyborczego. I chociaż zasiada, jak cały klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, w ławach opozycji, radni rządzącej koalicji złego słowa o niej powiedzieć nie pozwolą. - Kompetentna, doświadczona, sprawny menadżer szpitala i osoba, która potrafi wysłuchać argumentów innych – mówią.

 
MPEC: Spółka na plusie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 czerwca 2012 16:15

W ubiegłym roku firmie udało się wypracować zysk. Ni mniej ni więcej oznacza to, że przychody były większe niz koszta działalności. – Dzisiaj nasza spółka dostarcza energie cieplna do ponad 50 procent mieszkańców miasta, w sumie zima ogrzewamy grubo ponad osiem tysięcy obywateli Brzeska. Ale energia cieplna ogrzewa także urzędy, instytucje, firmy prywatne. Na liście dużych firm, do których dostarczamy ciepło są tacy potentaci jak: Can – Pack, Małopolska Wytwórnia Maszyn czy firma Zasada. Może zabrzmi to nieco paradoksalnie: w jakimś sensie, ale im zimniej, tym nam lepiej. Początek sezonu grzewczego nie zapowiadał się najlepiej, ale potem przyszła sroga zima i w zasadzie pobór energii był na podobnym poziomie co w latach poprzednich – wylicza nam Paweł Majewski, wiceprezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Brzesku. W sumie MPEC ma do dyspozycji jedna duża kotłownię węglową (dostarcza około 82 procent energii cieplnej) i 17 kotłowni gazowych, zlokalizowanych w różnych częściach miasta.

 
Współpraca z Powiatem Lęborskim
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 czerwca 2012 15:16

W Starostwie Powiatowym w Lęborku podpisany został list intencyjny w sprawie podjęcia współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Brzeskim a Powiatem Lęborskim. Jej celem jest nawiązanie partnerskich stosunków, poprzez dążenie do określenia i osiągnięcia wspólnych celów na płaszczyźnie turystycznej, gospodarczej, oświatowej i kulturalnej, ochrony zdrowia, ochrony środowiska, kultury fizycznej i sportu, opierając się na wymianie doświadczeń i informacji pomiędzy samorządami obu powiatów. Ze strony Powiatu Brzeskiego list podpisali: starosta brzeski Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg, przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk, natomiast ze strony Powiatu Lęborskiego: starosta lęborski Wiktor Tyburski, wicestarosta Ryszard Wenta oraz przewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego Waldemar Walkusz.

 
Wielkie zmiany w szpitalu powiatowym
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 czerwca 2012 20:00

Ktokolwiek pamięta brzeski szpital, w momencie powstawania powiatów, a zwiedził go ostatnio dzisiaj: z trudem go poznaje. - Od wielu lat sporo inwestujemy. Są to działania, których celem jest poprawa warunków leczenia naszych pacjentów, ale także warunków pracy zatrudnionych tutaj lekarzy, średniego personelu medycznego czy pozostałych pracowników szpitala. Pomimo mizerii finansowej dyrekcji placówki udało się wygospodarować środki na prace remontowe. W tym roku prowadzona była przebudowa wejścia głównego. - Został wykonany m.in. podjazd dla osób niepełnosprawnych. Te część zadania udało się nam sfinansować ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Udało się także pt zbudować wejście do gmachu – mówi Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor brzeskiej lecznicy. Zakończył się także remont na parterze. Tutaj udało się uporządkować pomieszczenia po byłym Punkcie Krwiodawstwa. Dzisiaj w tym miejscu zostały uruchomione Poradnie Immunologiczna oraz Poradnia Reumatologiczna. – Do tej pory te poradnie funkcjonowały razem z Poradnią Neurologiczną, ale szpital realizuje projekt – specjalny program lekowy i trzeba było oddzielić te poradnie – tłumaczy dyrektor Szczurek - Żelazko. Szpital w Brzesku zakończył także remont rehabilitacji dla dzieci. I w tym przypadku gros środków udało się pozyskać z PFRON-u.

 
Magistrat nagrodzony przez Dziennik – Gazetę Prawną
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 czerwca 2012 22:16

wyroznieniegprawnaZłoty Laur dla brzeskiego magistratu w kategorii Usługa – taką nagrodę otrzymało miasto od Dziennika – Gazety Prawnej.  Dzisiaj przedstawiciel redakcji Marek Przybylski wręczył burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce certyfikat przyznający Urzędowi Miejskiemu w Brzesku Godło Najwyższej Jakości Quality International 2012 w kategorii Qv Services – usług najwyższej jakości. Zdaniem redaktora Przybylskiego pojawienie się Brzeska w elitarnym gronie jest doskonałym dowodem na to, ze usługi świadczone przez samorząd nie tylko, że spełniają wszelkiego rodzaju normy i kryteria. To również dowód na to, że w zgodzie z zasadami prawa, urzędnicy potrafią okazać serce, życzliwość. - Konkurs organizowany był pod patronatem ministra rozwoju regionalnego i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości już po raz szósty. Po raz pierwszy w gronie laureatów jest Brzesko. Gratuluję miasto: to efekt pracy zespołowej. Konkurentów było wielu, ale Brzesko, w kategorii usług, wyróżniało się w sposób szczególny – przekonuje Marek Przybylski.

 
Absolutorium dla starosty
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 czerwca 2012 21:27

Zarząd powiatu brzeskiego otrzymał skitowanie: tym samym radni uznali, że budżet w 2011 roku, został wykonany zgodnie z zasadami prawa. Wcześniej pozytywną opinie w tej sprawie wydała Komisja Rewizyjna Rady Powiatu oraz Regionalna Izba Obrachunkowa. Za udzieleniem absolutorium głosowało 13 radnych, pięciu radnych Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu. Tadeusz Kanownik, radny Wspólnoty Samorządowej oraz Marek Antosz – członek zarządu, w głosowaniu nie brali udziału. Starosta brzeski Andrzej Potępa nie ukrywa, że postawa radnych opozycji napawa go optymizmem. – Radni mogli głosować na nie. Dostrzegli, ich zdaniem kilka pozytywnych działań zarządu, podkreślali m.in. nasza troskę o zmniejszenie deficytu budżetowego – podkreśla starosta. Jego zdaniem ubiegły rok należy uznać za udany. – Po raz pierwszy w historii istnienia powiatu brzeskiego, wyremontowaliśmy grubo ponad 50 kilometrów dróg powiatowych. Wcześniej, remontowano po kilka, góra kilkanaście kilometrów jezdni. Taki szeroki zakres prac był możliwy m.in. dlatego, że samorząd powiatu brzeskiego pozyskał ogromne dotacje ze środków unijnych. Prowadzono prace na drodze z Dębna, w kierunku Bielczy, dalej Borzęcina i na terenie gminy Szczurowa. Remontowano także jezdnie w południowej części powiatu brzeskiego – wylicza starosta Andrzej Potępa.

 
Powiatowe wybory w Prawie i Sprawiedliwości
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 czerwca 2012 21:24

Stanisław Pacura, ponownie został przewodniczącym Zarządu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Brzesku. – To nie tylko doświadczony samorządowiec, ale także doskonały kandydat nas szefa struktur PIS w naszym powiecie. Taki wybór to dobry prognostyk dla naszej formacji – mówi nam poseł Edward Czesak, szef struktur okręgowych PiS, w tarnowskim okręgu wyborczym. Stanisław Pacura z samorządem związany jest od kilkunastu już lat. W latach 1998 – 2002 był wiceburmistrzem Brzeska, od lata zasiada w Radzie Powiatu Brzeskiego, w latach 2006 – 2010 był wicestarostą brzeskim. Obecnie pracuje w jednej z miejskich spółek komunalnych.

 
Miasto wyremontuje stadion piłkarski
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 czerwca 2012 19:57

Jest ogromna szansa na to, że mecze pierwszoligowej drużyny piłkarskiej, Okocimskiego Brzesko, odbywać się będą na miejscu. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka zadeklarował dzisiaj, że miasto znajdzie jednak środki na renowację stadionu i przystosowanie go do wymogów I ligi.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 238

pr122014

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .