Wykonawca usunie szkody
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 18 listopada 2012 19:52

Powiało optymizmem. Wykonawcy autostrady A 4, z Szarowa w kierunku Tarnowa, zamierzają usunąć wszystkie uszkodzenia powstałe w ramach budowy. – Dopilnujemy tego – zapewnia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Niedawno w brzeskim magistracie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli sołtysi, radni, burmistrz, starosta, wykonawcy autostrady oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas spotkania wykonawca potwierdził, że zgodnie z umową usunie szkody powstałe w wyniku prac i transportu materiałów budowlanych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych, na drogach, które powstały w wyniku budowy autostrady. - Sprawą najbardziej interesującą dla mieszkańców jest szacowanie strat w domach i budynkach gospodarczych i wypłata należnych mieszkańcom odszkodowań - mówi burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

 
Zbiórka elektrośmieci
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 15 listopada 2012 13:03

Prawie miesiąc będzie trwała akcja zbiórka elektrośmieci w Brzesku. A wszystko rozpocznie się już 19 listopada. – Zbiórka będzie prowadzona we wszystkich sołectwach naszej gminy – zapowiada burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Akcja będzie prowadzona od 19 listopada na terenie wszystkich sołectw Gminy Brzesko.  Będzie to zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady tego typu należy wystawić przed posesję do godz. 9.  W mieście Brzesko odpady te będą odbierane w wyznaczonych punktach, w godz. od 17 do 19.  w następujących terminach: 20 listopada – ul. Głowackiego – parking naprzeciw Urzędu Miejskiego, 27 listopada – parking gminny na oś. Jagiełły, 4 grudnia – ul. Browarna przy Kręgielni, 11 grudnia – ul. Czarnowiejska – parking przy cmentarzu komunalnym, 18 grudnia – Słotwina – parking przy kościele.  Każda osoba oddająca jedną sztukę wielkogabarytowego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego (np. pralka, lodówka, zmywarka, kuchenka) w wyznaczonych punktach otrzyma od firmy lampki choinkowe.

 
Goście z zielonej wysypy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 15 listopada 2012 11:04

Kilka dni reprezentacja piłki nożnej U-16 z Irlandii Północnej gościła w Brzesku w związku z międzynarodowym dwumeczem jaki rozegrała ze swoimi rówieśnikami z Polski. W czwartek 8 listopada w pierwszym meczu rozegranym na stadionie OKS Brzesko, zwycięstwo 2:0 odnieśli polscy piłkarze. W sobotnim spotkaniu drużyn rozegranym na stadionie w Niecieczy padł remis 1:1.

 
Samorządy na półmetku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 14 listopada 2012 00:49

Czas mija wyjątkowo szybko. Wydaje się, że nie tak dawno wybieraliśmy wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i radnych trzech szczebli samorządu, a już… półmetek kadencji. Dokładnie 21 listopada 2010 roku poszliśmy do urn wyborczych. To wtedy zdecydowaliśmy kto rządzi dzisiaj. Wielu mieszkańców regionu tarnowskiego pewnie zastanawia się: czy dobrze zrobiło popierając tego czy innego kandydata. - Szkoda, że nie ma alternatywnego świata, że nie można sprawdzić, jak żyło by się w naszej gminie, naszym mieście, gdyby wybory wygrał ktoś inny – mówią. Jakkolwiek wielu uważa, że tak zwana historia kontrfaktyczna nie ma sensu, są jej zwolennicy. Jedno jest pewne: półmetek to doskonała okazja do sprawdzenia: czy wszystkie obietnice wyborcze udało się zrealizować. Jeśli nie, to dlaczego?

 
Dwa nowe boiska w gminie Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 listopada 2012 20:18

To już niemal przesądzone. W Buczu i Mokrzyskach, w gminie Brzesko zostaną w przyszłym roku wybudowane boiska ze sztuczna nawierzchnią. Skutecznie zakończyły się zabiegi samorządu o dotację na ten cel, w ramach unijnego programu Lider+. Urząd Miejski w Brzesku przygotował wnioski o dotację. We wrześniu, po ogłoszeniu naboru przez Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Kwartet na Przedgórzu”, złożono dokumentację. Przeszła ona wstępna, merytoryczna ocenę, dokonaną przez pracowników LGD. Teraz, tak dla obydwu projektów powiedziała Rada Decyzyjna stowarzyszenia. – W sumie rozdysponowaliśmy środki na realizację pięciu projektów w ramach programu Lider+. Dwa z tych projektów będą realizowane na terenie naszej gminy. Za to wsparcie członków Rady Decyzyjnej i przychylność Zarządu LGD, składam w imieniu samorządu miasta, serdecznie podziękowania – mówi nam Jerzy Tyrkiel, zastępca burmistrza Brzeska, a zarazem członek Rady Decyzyjnej.

 
Niepodległościowe święto w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 listopada 2012 16:13

Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Brzeska cieszyły się dzisiejsze uroczystości z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Przed 94. laty nasza Ojczyzna, po wielu latach zaborów, stała się wolna. To był sukces narodu i różnych sił politycznych – mówił burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

 
Bezpieczna „trójka”
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 10 listopada 2012 19:19
Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku otrzymała właśnie certyfikat: „Szkoły promującej bezpieczeństwo”. A wszystko w ramach realizowane projektu pod nazwą: Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.
 
11 listopada w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 10 listopada 2012 18:39
Patriotyczno – religijny charakter mają tegoroczne, brzeskie  obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości. Oczywiście nie zabraknie także akcentów sportowych i kulturalnych. – Udekorujmy nasze domy flagami – apeluje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 254

052015PR

szkola-maksylewicza

przedszkolesufczyn

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .