Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Sąd ogłosił upadłość POLDIM-u
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 czerwca 2012 14:32

Sąd Gospodarczy w Tarnowie ogłosił dzisiaj ostatecznie upadłość POLDIM-u. Co to oznacza w praktyce: ni mniej ni więcej to, że wszystkie zobowiązania wobec firm, pracowników oraz instytucji państwowych, przejmie syndyk masy upadłościowej. Jest to niestety niedobra wiadomość dla tych, którym firma zalega z pieniędzmi za wykonane usługi. Teraz na odzyskanie długów musza poczekać dokąd syndyk nie sprzeda majątku firmy: a to może potrwać nawet… latami. Jak dowiedzieliśmy się: teraz zarządzenie przedsiębiorstwem przejął syndyk sądowy - który będzie teraz szacował pozostały majątek spółki. Po wycenieniu majątku zostanie on spieniężony, a uzyskane środki trafią na spłatę należności firmy. Sąd wezwał także wszystkich wierzycieli, by do 13 września złożyli swoje roszczenia. Okazuje się, że spółka ma ponad sto milionów zadłużenia. Pracę straci blisko 600 osób. To największe tego typu bankructwo w regionie tarnowskim od czasu zmian gospodarczych na przełomie lat 80. i 90. XX wieku.

 
W piątek Ingres biskupa tarnowskiego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 czerwca 2012 13:38

Andrzej Jeż, do tej pory biskup pomocniczy, w piątek przejmie „rządy” w diecezji tarnowskiej. Ingres, w katedrze w Tarnowie, rozpocznie się o godzinie 11. Udział w nim zapowiedzieli kardynałowie, biskupi z całej Polski. Nie zabraknie również abp Celestino Migliore, nuncjusza apostolski w Polsce. Kilka tygodni temu papież Benedykt XVI mianował go biskupem tarnowskim. Wakat powstał jesienią ubiegłego roku, kiedy to arcybiskup Wiktor Skworc, biskup diecezji tarnowskiej w latach 1998 – 2011, został mianowany arcybiskupem archidiecezji katowickiej. Przez kilka miesięcy administrował naszą diecezją biskup Wiesław Lechowicz. W piątkowych uroczystościach potwierdzili swój udział: abp Celestino Migliore, nuncjusza apostolski w Polsce, kardynał Stanisław Dziwisz metropolita krakowski, kardynał Kazimierz Nycz metropolita warszawski, abp Wiktor Skworc metropolita katowicki, abp Stanisław Budzik metropolita lubelski, bp Wojciech Polak sekretarz generalny KEP.

 

 
Wielka bitwa na remis
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 czerwca 2012 22:39

PTR_9059Nie taki diabeł straszny jak go malują: mowa o piłkarzach rosyjskich, którzy bez wątpienia – zdaniem specjalistów – przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej – byli faworytami grupy A. Po rozgromieniu Czechów, nasi wschodni sąsiedzi wychodzili na boisko jako „pewniacy”. Niesamowity doping publiczności na stadionie narodowym w Warszawie i licznych doping w strefach kibiców, pomogły. Nie inaczej było w Strefie Kibica w Brzesku: kilkaset osób dopingowało naszych zawodników. Podobnie jak w piątek, w meczu otwarcia, radości ze strzelonego gola przez Kubę Błaszczykowskiego było co nie miara. Nasza jedenastkę dopingowali przedstawiciele samorządu, młodzież, kibice Okocimskiego Klubu Sportowego. Ale nie zabrakło także rodzin, z kilkuletnimi dziećmi. Dla nich, pomimo później pory, było to wielkie wydarzenie. – Polska reprezentacja musi czuć wsparcie nie tylko na Stadionie Narodowym, ale także w „terenie”.

 
Dyskutowali o Polsce i polityce
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 11 czerwca 2012 23:36

Poseł Edward Czesak, szef tarnowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, zasiadający w ławach sejmowych już trzecia kadencję, spotkał się z młodzieżą ze Szkoły Katolickiej w Brzesku. – Była to swego rodzaju lekcja wiedzy o społeczeństwie i współczesnej polityce – mówi nam parlamentarzysta PiS.

 
Kibicujmy polskiej jedenastce
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 11 czerwca 2012 17:50

Jutro, we wtorek, na stadionie narodowym w Warszawie, nasi piłkarze zmierzą się z Rosją. I chociaż w ostatnim pojedynku nasi wschodni sąsiedzi, rozgromili Czechów, aż 4 -1, wierzymy, iż naszym uda się pokonać gości. W Warszawie, na stadionie narodowym, będzie kibicowało blisko 60 tysięcy osób. Niewielu brzeszczan, jak sądzę, skorzysta z bezpośredniego oglądania tego widowiska. Dlatego warto wybrać się do Strefy Kibica w Brzesku, na placu Kazimierza Wielkiego. – Wspólnie zagrzewajmy naszych orłów do walki z Rosjanami. Zapraszamy do wspólnego kibicowania polskiej jedenastce – zachęca burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Urząd Miejski w Brzesku – Biuro Promocji zaprasza już od godziny 15. Zapraszamy do dalszej zabawy i wspólnego kibicowania. Poniżej podajemy program na najbliższe dni – mówi Krzysztof Bigaj.

 
Kibice z Niemiec i Hiszpanii w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 10 czerwca 2012 21:14

strefaniedzielaNawet najwięksi malkontenci muszą przyznać, że pomysł ze Strefą Kibica na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku, był przysłowiowym „strzałem w dychę”. Przez cały weekend, nawet kiedy pogoda bardzo kaprysiła, to miejsce w którym jest tłoczno, gwarno i głośno. Głośno za sprawą zespołów muzycznych, które zostały zaproszone do udziału w imprezie. Przypomnijmy, strefa „wystartowała” w piątek, po 15. Już wtedy na brzeskim –placu Kazimierza Wielkiego zaprezentował się zespół After Day. Muzycy tej formacji pokazali, że potrafią zaaranżować najlepsze kawałki, w sposób wyjątkowy. Dowodem na to był przebój grupy Jarzębina, Koko koko, Euro Spoko, przygotowany w stylu rockowym. I chociaż nasi tylko zremisowali, kibice zapowiadają, że strefy nie odpuszczą. Pokazali to dzisiaj, w niedzielę. I chociaż aura nie napawała optymizmem, a gromadzące się od strony Bochni chmury, mogły straszyć, nie zabrakło ich na tym najważniejszym dzisiaj w Brzesku, placu miejskim.

 
Zjadą rolnicy z całego województwa
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 10 czerwca 2012 14:21
Rozmowa z Grzegorzem Brachem, wójtem gminy Dębno.
 
Podziel się krwią, podziel się życiem
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 10 czerwca 2012 12:27

Krew, to jeden z najcenniejszych darów, który możemy zaoferować innym. I chociaż lista krwiodawców jest spora, tego bezcennego płynu, nigdy nie jest za wiele. Zwłaszcza latem: kiedy to rośnie liczba wypadków, a tym samym zwiększa się zapotrzebowanie na krew. Latem – jak mówią specjaliści – rzadziej do punktów krwiodawstwa zgłaszają się również darczyńcy, co spowodowane jest m.in. urlopami. Dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie organizuje kolejne akcje krwiodawstwa, które odbędą się przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku z użyciem mobilnego punktu poboru krwi. Podczas wakacji takich akcji zaplanowano trzy. Po raz pierwszy w ambulansie będzie można pojawić się 28 czerwca, po raz drugi – 19 lipca, a trzeci – 8 sierpnia. Autokar będzie stacjonował na parkingu przy wejściu głównym do siedziby SP ZOZ w Brzesku, ul. Kościuszki 68.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 236

PR112014

wybory2014toplog

wybory sejmik

wybory kandydaciradagminybrzesko

wybory kandydaciokregnr1

wybory kandydaciokregnr2

wybory kandydaciokregnr3

wybory kandydaciokregnr4

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .