Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Radna wojewódzka u potrzebujących
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 03 kwietnia 2012 21:20
sdswigiliaO Środowiskowym Domu Samopomocy nie zapomniała Lucyna Malec, radna sejmiku województwa małopolskiego oraz jedna z liderek Solidarnej Polski w powiecie brzeskim i regionie tarnowskim. Wczoraj szefowa Komisji Rolnictwa Sejmiku odwiedziła podopiecznych ŚDS.  - Dzieląc się radością Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych i ciepłych chwil, zdrowia, uśmiechu i spokoju, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz niech Zmartwychwstały błogosławi każdy dzień Waszego życia wraz z życzeniami przekazuję symboliczną babkę świąteczną, która powinna znaleźć się na świątecznym stole wraz ze święconym jajkiem i barankiem – mówiła do podopiecznych placówki radna Lucyna Malec. Jest ona znana z wielu podobnych akcji. ŚDS powstał przed kilkoma laty. Jak wynika ze statutu placówki świadczy on usługi dostosowane do szczególnych potrzeb osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnych intelektualnie w szczególności poprzez pracę socjalną, psychoterapię i rehabilitację zawodową, usprawnianie, organizację czasu wolnego. Terapeuci dostosowują swoje działania do zmieniających się potrzeb i możliwości osób korzystających ze wsparcia w ŚDS.
 
Po kongresie Solidarnej Polski
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 23:15
Kongres który odbył się pod koniec marca w podwarszawskich Otrębusach przekształcił Solidarną Polskę w partię polityczną. Kilkadziesiąt osób z okręgu tarnowskiego uczestniczyło w tym wydarzeniu. Rozpoczęliśmy wspólną drogę ku zwycięstwu polskiej prawicy. Na pewno to wydarzenie zapisze się w historii. Warto tu było być i widzieć te niespodziewane tłumy. Miało nas być 1000 osób z całej Polski a było około 1700 osób. - Cieszę się, że wśród obecnych uczestników Kongresu było dużo młodych ludzi z całego kraju oraz również z małopolski i naszego okręgu tarnowskiego. Kongres zdecydował, że partia zostanie zarejestrowana pod nazwą "Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro", natomiast w codziennej działalności będzie używana nazwa Solidarna Polska – mówi nam Lucyna Malec, lider SP w powiecie brzeskim, jedna z liderek w regionie tarnowskim, a zarazem radna sejmiku samorządowego województwa małopolskiego.
 
Kolejne zmiany w rozkładach jazdy pociągów
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 20:20

pociagtarZmieniają się co dwa miesiące, nie są dostosowane do potrzeb podróżnych – tak w telegraficznym skrócie można opisać zmiany w kursowaniu pociągów. Największe dotknęły tych, którzy podróżują na linii: Tarnów – Brzesko – Bochnia – Kraków. Nowy rozkład obowiązuje od wczoraj. Zmiany są ogromne. Odjazdy i przyjazdy innych są zmienione o kilkadziesiąt nawet minut. Co jest powodem tych zmian? Jak informują Przewozy Regionalne sp. z o.o. Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych w Krakowie w związku z realizacją dalszych robót modernizacyjnych przez Zarządcę Infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmianom ulegają od 1 kwietnia rozkłady jazdy większości pociągów. Jak czytamy w oświadczeniu PKP: największe zmiany będą obowiązywać w na odcinkach Kraków – Tarnów – Rzeszów, Kraków Główny – Kraków Balice i Oświęcim – Wieliczka.

 
Bezrobocie coraz większe, może więc praca z targów
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 19:43

Dane statystyczne są przerażające. W Małopolsce, podobnie jak w powiecie brzeskim, rośnie liczba bezrobotnych, a spada liczba ofert pracy czy możliwości pozyskania dotacji na prowadzenie biznesu.

 
W Wierzchosławicach o rozwoju subregionu tarnowskiego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 16:10

Wykorzystanie potencjału autostrady A4, szkolnictwo wyższe i polityka rozwoju obszarów wiejskich – to najważniejsze sprawy dla subregionu tarnowskiego. O tym, jak wykorzystać potencjał tej części Małopolski dla jej rozwoju rozmawiano dziś w Wierzchosławicach podczas konferencji subregionalnej organizowanej przez samorząd województwa. W spotkaniu wzięli udział marszałek Marek Sowa oraz wicemarszałek Roman Ciepiela.

 
Kształcenie na poziomie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 14:01

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego, zarówno te publiczne, jak i niepubliczne  przygotowały bardzo dobrą ofertę edukacyjną. Kształcą na wysokim poziomie. Zdaniem wicestarosty brzeskiego Ryszarda Ożóga najlepszym tego dowodem są wyniki osiągane na maturze oraz wyniki końcowych egzaminów w szkołach technicznych i zawodowych. Dobra kadra nauczycielska, zdolna młodzież to tylko część sukcesu. Nie mniej istotne jest wyposażenie klas i pracowni, cała infrastruktura oświatowa. – Kilka lat temu, w ZSP nr 2 w Brzesku została uruchomiona pracownia mechatroniczna. O jej wysokim poziomie najlepiej świadczy to, że na praktyki przyjeżdżają studenci ze Słowacji. Jest to chyba najlepszy dowód na to, że obiekt jest doskonale wyposażony – ocenia wicestarosta brzeski. Przez kilka ostatnich lat samorząd powiatu sporo środków wyłożył na oświatę. Zmodernizowane obiekty szkoły, wyremontowane pracownie w ZSP nr 2, nowy budynek ZSP nr 1, hala sportowa przy obydwu brzeskich szkołach, pomoc powiatu w budowie Sali w Szczurowej, wspólna inicjatywa i inwestycje z gminą Czchów – to przykłady rewolucyjnych zmian w oświacie brzeskiej. Wspierając szkoły ponadgimnzajalne, powiat brzeski wspiera organizowanie targów edukacyjnych. W ocenie wicestarosty brzeskiego, takie Targi dają możliwość bezpośredniego zetknięcia się z ofertami kilku szkół, a nawet porozmawiania z doradcami zawodowymi o – predyspozycjach zawodowych uczniów.

 
Kolejne prace na dworcu PKP
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 01 kwietnia 2012 19:46

Remont brzeskiego dworca PKP dobiega ku końcowi. Ale to nie jedyne inwestycje zaplanowane w tym roku na terenie wokół dworca. I chociaż prace związane z przebudową peronów rozpoczną się za rok, warto poczekać. Sporo się tutaj bowiem zmieni. A tych będzie sporo: zlikwidowane zostanie przejście naziemne, które zastąpi przejście podziemne, pod torami kolejowymi.

 
Droga zostanie gruntownie wyremontowana
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 31 marca 2012 16:48

Grubo ponad milion złotych będzie kosztował remont drogi wojewódzkiej Brzesko – Mokrzyska. Zgodnie z porozumieniem z władzami województwa małopolskiego, w kosztach partycypuje gmina Brzesko. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, rajcy podjęli uchwałę o przekazaniu Zarządowi Dróg Wojewódzkich 95 tysięcy złotych na remont kolejnego odcinka drogi Brzesko - Mokrzyska.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 228

wybory2014toplog

pr08a

Relacje wideo z regionu brzeskiego

banerbadania4

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .