Gmina Brzesko: Milionowe straty
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 czerwca 2013 19:58

Już kilka godzin po nawałnicy, która wyrządziła ogromne straty w gminie Brzesko, burmistrz Grzegorz Wawryka wystąpił do wojewody małopolskiego Jerzego Millera z prośba o wsparcie finansowe.- Oczywiście oficjalnie będziemy mogli to uczynić po wstępnym chociaż oszacowaniu strat. Infrastruktura komunalna to straty około czterech milionów złotych. Ile wyniesie u poszkodowanych rodzin? Nie wiemy, ale na pewno sporo - mówi gospodarz gminy. Nawałnica, która przeszłą w piątek wieczorem, najbardziej dała się we znaki mieszkańcom Jadownik, gdzie z brzegu wystąpił potok Grodna. W czasie suszy poziom lustra wody w tej rzeczce wynosi kilkanaście centymetrów, w nocy z piątku na sobotę był kilka razy większy.

 
Nabory w toku. Przygotowujesz wniosek? Skorzystaj z doradztwa!
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 czerwca 2013 18:19
Od 13 czerwca w LGD Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” trwają nabory wniosków o przyznanie pomocy w ramach działań: Małe projekty, Odnowa i rozwój wsi oraz Tworzenie i rozwój mikroprzedsiebiorstw. Przypominamy, że wnioski można składać wyłącznie osobiście w siedzibie Stowarzyszenia – Waryś 327 A - do 10 lipca codziennie w godzinach 9.00-13.00. Przygotowując wniosek można jeszcze – po wcześniejszym zgłoszeniu - skorzystać z doradztwa eksperta.
 
Starosta z absolutorium
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 22 czerwca 2013 13:14
Radni Prawa i Sprawiedliwości byli przeciwni udzieleniu absolutorium z wykonania budżetu powiatu brzeskiego w 2012 roku. Uznali, że zarząd nie potrzebnie wyprzedaje, w czasach dekoniunktury majątek powiatu, mieli za złe staroście remont przeprowadzony w schronisku na Piastowskiej. Z tymi zarzutami nie zgadzał się starosta Andrzej Potępa. Jego zdaniem zarząd nie ma wyjścia, w pewnym sensie musi teraz spłacać zadłużenie wszystkich poprzednich zarządów, w tym także długi Prawa i Sprawiedliwości. Za skwitowaniem zarządu głosowali radni koalicji. Podkreślali, że przy tej mizerii finansowej, budżet powiatu udało się wykonać w sposób rzetelny, co więcej realizowanych jest sporo inwestycji drogowych, w tym te służące poprawie bezpieczeństwa na przykład poprzez budowę chodników. Koalicjanci nie mieli wątpliwości, że remont obiektów na Piastowskiej był konieczny, bo przeniesiono tam wydziały Starostwa powiatowego.
 
Gmina Brzesko: Gigantyczna nawałnica
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 22 czerwca 2013 09:59
27Sporo strat wyrządziła nawałnica, która wczoraj wieczorem pustoszyła gminę Brzesko, ale jej skutki odczuli także mieszkańcy kilku innych gmin powiatu brzeskiego. Zdaniem meteorologów w niektórych miejscach mogło spać nawet w granicach 75 litrów na m² deszczu. Na efekty burzy nie trzeba było długo czekać, podtopione domy, zalane piwnice i mieszkania wezbrane potoki, błoto i poziom Uszwicy, który w ciągu niespełna trzech godzin podniósł się o prawie… cztery metry. Kilka dróg gminnych, a także liczne drogi dojazdowe do posesji były całkowicie nieprzejezdne. W stolicy gminy poziom wody w Uszwicy podniósł się o blisko cztery metry. Był problem z kanalizacja burzową, kanały pod ulicami nie były wstanie zgruntować wody. – Ulica Głowackiego zlewała się z Rynku woda o poziomie kilku centymetrów, podobnie było w innych miejscach miasta – relacjonował nam wczoraj jeden ze strażaków, którzy uczestniczyli w akcji ratowania podtopionych.
 
Jasień: Najlepsi pojadą na zawody powiatowe
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 czerwca 2013 21:07
Sztafeta i ćwiczenie bojowe – to dwa nierozerwalne elementy każdych zawodów sportowo – pożarniczych w Polsce. Oczywiście mowa o jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej. Najlepsi z poszczególnych kategorii reprezentują potem gminę na zawodach powiatowych.   W najbliższą niedzielę 23 czerwca o godzinie 17. na stadionie w Jasieniu (przy Domu Dziecka) odbędą się zawody sportowo-pożarnicze w których wezmą udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Brzesko.- Profesjonalny tor przeszkód zweryfikuje umiejętności druhów jednostek OSP z Brzeska, Jadownik, Wokowic, Szczepanowa, Mokrzysk, Poręby Spytkowskiej, Okocimia, Bucza i Jasienia. Te widowiskowe dla publiczności a wymagające wielu przygotowań i trudu zawody, są jednym z elementów szkolenia ochotniczych jednostek straży. Należy wspomnieć ,że niedawne podtopienia oraz powodzie, które nawiedziły gminę i powiat brzeski wyrządziły minimalne szkody dzięki znakomitym, pełnym poświęcenia działaniom jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Zapraszamy w niedzielę do Jasienia – mówi Leszek Klimek, szef zarządu OSP RP w Jasieniu. Nad sprawnym przebiegiem zawodów będą czuwali oficerowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Patronat honorowy sprawuje burmistrz Grzegorz Wawryka. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentowali gminę Brzesko na zawodach powiatowych, które 30 czerwca zostana rozegrane w Czchowie (Stadion Miejski).
 
III Małopolskie Dni Jana Pawła II
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 20 czerwca 2013 23:00

Znany wokalista, Grzegorz Turnau będzie gościem III Małopolskich Dni Jana Pawła II. Tym razem uczestnikom spotkania gościny udzieli Brzesko. Samorząd powiatu jest partnerem organizatorów. - III Małopolskie Dni Jana Pawła II zaplanowano w niedzielę, 23 czerwca – mówi nam starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
„ Tak nie wiele trzeba, by w sercu pojawiła się nadzieja…..”
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 czerwca 2013 19:42
Woda, Marcin Ciurej, Michał Ciurej i Artur Zachara, po raz kolejny zorganizowali paczki z podarunkami, które trafiły do wychowanków Domu Dziecka w Jasieniu. Inicjatywa młodych Forumowiczów na stałe wpisała się w coroczne obchody Dnia Dziecka. Paczki z podarunkami wypełnione były niezbędnymi kosmetykami, zabawkami i obuwiem. Nie zabrakło również słodyczy i łakoci. Jak mówią młodzi Forumowicze, ich działalność pomocy wolontarialnej, nie kończy się na jednej akcji. Cieszymy się z zadowolenia Dzieci, które pokazały, że wiele radości przyniosły im nasze podarunki. Naszym celem było podarowanie rzeczy, które, na co dzień są bardzo przydatne. Udało nam się przekazać wychowankom Domu Dziecka obuwie, które mamy nadzieję posłuży im przez pewien czas. Największą dla nas satysfakcją był uśmiech, jaki pojawił się na twarzach Dzieci i Młodzieży. Składam podziękowanie wszystkim osobom, które chciały pozostać anonimowe, a wsparły naszą akcję. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie młodych mieszkańców Brzeska, którzy są wrażliwi na los innych dzieci i chcą również nawet drobnym gestem pomóc.
 
Brzesko: Gmina Liderem Recyklingu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 17 czerwca 2013 16:03
Gmina Brzesko, jako jedna z niewielu w Polsce, i jedyna w województwie małopolskim, może się od dzisiaj poszczycić tytułem: Gmina Liderem Recyklingu. Konkurs zorganizowano pod patronatem Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Senatu RP. – Ta nagroda bardzo nas cieszy, tym bardziej że nasza gmina jest jedyną w Małopolsce, która została doceniona za działania podejmowane pod tym względem. W naszym przypadku nagrodzono przykłady dobrej organizacji selektywnej zbiórki odpadów. W konkursie oceniano bowiem przede wszystkim zaangażowanie i wkład samorządu lokalnego w organizowanie i rozwój selektywnej zbiórki oraz zagospodarowania odpadów komunalnych, rodzaje selektywnie zbieranych odpadów, sposób i skuteczność segregacji, a także współpracę z innymi gminami i organizacjami w rozwoju systemu selektywnej zbiórki odpadów – mówi nam burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 282

pr082016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .