Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Gęste sito przeszedł co trzeci
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 11 sierpnia 2012 22:20

Tylko 68 dzieci, spośród około 180, przeszło gęste sito naboru do Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku. – Chodziło nam o wyłonienie najlepszych, tych którzy mają słuch, a nie o to, by przyjąć wszystkich, dać im nadzieję, a potem, usunąć z powodu braku talentu – mówią członkowie komisji rekrutacyjnej. W szkole będzie uczyło się 68 dzieci, w wieku od 5 do 16 lat. Placówka, podległa Ministrowi Kultury i Dziedzictwa narodowego, rozpocznie działalność  1 września. Organem założycielskim i prowadzącym będzie gmina Brzesko. Już dzisiaj wiadomo, że uczniowie szkoły muzycznej uczyć się będą gry na jedenastu instrumentach - fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, oboju, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce, akordeonie i perkusji. Nauka odbywać się będzie w dwóch cyklach: 4. i 6. letnim. Siedziba szkoły muzycznej znajdować się będzie w Szkole Podstawowej nr 2. Dyrektorem szkoły została Agnieszka Tęczar.

 
Solary na brzeskiej pływalni
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 sierpnia 2012 22:09

Dach Krytej Pływalni w Brzesku pokryją solary. Te nowoczesne urządzenia mają obniżyć koszta funkcjonowania obiektu nawet o ponad 30 procent. – Warto pomniejszyć koszta działalności. A to rozwiązanie ma właśnie taki wymiar – mówi Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jego zdaniem oszczędności spodziewać się należy wiosną, wczesną jesienią, a przede wszystkim latem. Rokrocznie BOSiR wydaje na podgrzewanie wody około 250 tysięcy złotych. Przy założeniu, że zużycie gazu spadnie o 30 procent, oszczędności wyniosą jakieś 75 tysięcy złotych. I chociaż montaż instalacji pochłonie około 800 tysięcy złotych, gra warta jest świeczki. Dlaczego? To proste: 700 tysięcy złotych to unijna dotacja. - Energii na krytej pływalni zużywa się sporo, dlatego warto zainwestować aby te koszty obniżyć. To się zwróci, Jak wynika ze wstępnych wyliczeń bardzo szybko - mówi Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Marek Dadej podkreśla, że solary pojawią się jeszcze w tym roku. Tym samym BOSiR przyczyni się do tego, by Polska spełniała europejską normę i 15 procent energii miało charakter energii odnawialnej.

 
Porozumienie coraz bliżej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 06 sierpnia 2012 18:42

Brzeskie Zakłady Komunalne administrują w chwili obecnej dwoma cmentarzami: Komunalnym w Brzesku i parafialnym w Jasieniu. – Prowadzimy także rozmowy z Proboszczami w Szczepanowie, Maszkienicach, Jadownikach i Okocimiu – mówi nam Janusz Filip, prezes zarządu BZK w Brzesku. Administrowanie cmentarzami przez BZK ułatwia pochówek rodzinom zmarłych. Wszystkie formalności można bowiem załatwić w jednym miejscu. To wygodne rozwiązanie zarówno dla rodzin zmarłych, jak również dla parafii. Nie bez znaczenia jest fakt, że BZK w tej sytuacji zajmuje się nie tylko administrowaniem cmentarzem, ale także wykonuje prace pielęgnacyjne, wywozi nieczystości,  porządkuje i remontuje. Najbardziej zaawansowane są rozmowy z parafią w Szczepanowie. Kilka razy rozmawialiśmy na ten temat z księdzem prałatem Władysławem Pasiutem. Myślę, że od 1 września przejmiemy administrowanie cmentarzem parafialnym w tej parafii. Oczywiście chętnie zajmiemy się także innymi cmentarzami. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z parafiami w Okocimiu, Jadownikach i Maszkienicach, w sąsiedniej gminie Dębno – mówi prezes Filip.

 
Nowa siedziba wydziału Ochrony Środowiska
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 03 sierpnia 2012 19:50

Od kilku lata trwa „koncentracja” wydziałów podległych staroście brzeskiemu. – To ma ułatwić petentom kontakt z pracownikami samorządu powiatowego – mówi nam starosta brzeski, Andrzej Potępa. Część wydziałów znalazło miejsce w budynku przy ulicy Piastowskiej (dawny internat Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych). Tam ma swoją siedzibę miedzy innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Starostwo Powiatowe w Brzesku informuje, iż od 30 lipca 2012 r.(poniedziałek) siedziba Wydziału Ochrony Środowiska będzie mieścić się w budynku zlokalizowanym przy ul. Piastowskiej 2 B (obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku). W związku z tym wszystkie sprawy załatwiane dotąd przez Wydział Ochrony Środowiska w budynku Starostwa Powiatowego w Brzesku mieszczącego się przy ul. Wyszyńskiego 6,  tj. pozwolenia wodnoprawne, zezwolenia na odzysk odpadów, sprawy związane z nadzorem nad spółkami wodnymi, pozwolenia na emisje gazów i pyłów do powietrza, karty wędkarskie, decyzje o dopuszczalnym poziomie hałasu  itd. od dnia 30 lipca 2012 r. będą załatwiane w nowej siedzibie przy ul. Piastowskiej 2 B. – Dla naszych petentów jest tam duży parking, w starej siedzibie, nie było gdzie zaparkować – przypomina starosta brzeski.

 
Dworzec PKP otwarty na nowo
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 sierpnia 2012 19:20

dworzecpkpBlisko cztery miliony złotych kosztował remont kapitalny dworca PKP w Brzesku. Przy okazji zagospodarowano także jego najbliższe otoczenie. – Na tym prace się nie kończą, w ramach modernizacji linii kolejowej Kraków – Tarnów – Medyka, wyremontujemy perony, przebudujemy wiadukt na ulicy Solskiego, a przejście nadziemne, zastąpi podziemne z windą dla osób niepełnosprawnych – tłumaczył dyrektor krakowskiego oddziału gospodarki nieruchomościami, Paweł Chmielowski z PKP. Monitoring dworca i jego otoczenia wraz z parkingiem, zamontowane na dachu baterie słoneczne, odnowione wszystkie pomieszczenia, nowa elewacja, ławki przed obiektem: tak w telegraficznym skrócie można scharakteryzować nowy dworzec PKP w Brzesku. - To wszystko sprawi, że koleje wozić będą coraz więcej pasażerów, już od lat robimy wszystko, aby sprostać rosnącym wymaganiom podróżnych – deklaruje dyrektor krakowskiego oddziału gospodarki nieruchomościami, Paweł Chmielewski.

 
Nabór na dobrym poziomie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 lipca 2012 22:48

Szkoły ponadgimnazjalne, podległe samorządowi powiatu brzeskiego, nie maja powodów do narzekań. I chociaż rewolucyjnego naboru nie było – zdaniem wicestarosty Ryszarda Ożóga cieszy – ze na bór jest na poziomie sprzed roku.

 
Czchów: Kilka tysięcy osób na święcie miasta
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 lipca 2012 22:43

Ci, którzy miniony weekend postanowili spędzić w Czchowie nie mają najmniejszych powodów do narzekań. Dopisała pogoda, a organizatorzy Dni Gminy Czchów zadbali, by nie zabrakło także atrakcji. Już sam fakt, że w sobotni wieczór wspólnie bawiło się ponad pięć tysięcy osób, jest najlepszym dowodem na to, że impreza udała się w sposób wyjątkowy. – Przyznam, że zainteresowanie Dniami Czchowa przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Byli mieszkańcy naszej gminy, ale też sąsiednich gmin, nie zabrakło – liczę kilkusetosobowej grupy – ze stolicy powiatu, z Brzeska.

 
Scalanie gruntów w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 lipca 2012 22:14

Powiat brzeski, to jeden z tych powiatów w Małopolsce, który od kilku lat, sposób kompleksowy podchodzi do problemu scalania gruntów. Sporo zmieniło się, kiedy na czele wydziału geodezji stanął nowy geodeta powiatowy, doktor inżynier Andrzej Surówka. – Ostatnio na prowadzenie prac scaleniowych otrzymaliśmy 4.5 miliona złotych ze środków unijnych – wspomina naczelnik Surówka. Jak mówi nam celem scalenia gruntów jest tworzenie korzystniejszych warunków gospodarowania w rolnictwie i leśnictwie poprzez poprawę struktury obszarowej gospodarstw rolnych, lasów i gruntów leśnych, racjonalne ukształtowanie rozłogów gruntów, dostosowanie granic nieruchomości do systemu urządzeń melioracji wodnych, dróg oraz rzeźby terenu.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 243

pr012015

plus wlasciwa1

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .