O krok od katastrofy?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 czerwca 2013 21:04

PTR_1537Sporo strachu napytało pracownikom Polskich Kolej Państwowych osunięcie się ziemi przy wiadukcie kolejowym nad fragmentem zjazdu z autostrady A4. Przez jakiś czas droga była nie przejezdna bo zalegała na niej hałda błota, kamieni i żwiru. – Mamy wrażenie, że nie do końca wszystko było zabezpieczone jak się należy – przyznawali szczerze robotnicy. Na miejscu pojawiła się policja, zabezpieczyła ruch.

 
Szczepanów: Plenerowy Dzień Dziecka
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 czerwca 2013 20:25

Tam gdzie nie ma dzieci brakuje nieba – to hasło II Plenerowego Dnia Dziecka, który odbył się w minioną sobotę na szczepanowskim Rynku. Impreza przypadła do gustu uczestnikom: to jest najmłodszym mieszkańcom wsi,. ale także tym, którzy przybyli tutaj z okolicznych miejscowości, chociażby z Wokowic. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. A wszystko, począwszy do zjeżdżalni, a na degustacji potraw grillowanych było za darmo. Dzieci mogły skorzystać m.in. ze zjeżdżalni, była trampolina, warsztaty cyrkowe poprowadzone przez animatorów cyrkowych ANIME z Nowego Sącza. – Przygotowaliśmy także liczne konkursy, w tym ekologiczne i sportowe. Sporo wrażeń dostarczył konkurs biegu w workach czy rzut beretem. Nie mniej emocji wzbudziło rzucanie kołem na miecz. Oczywiście przygotowano również sporo atrakcji artystycznych - mówi nam Anna Lubowiecka, sołtys Szczpanowa, a zarazem radna Rady Miejskiej w Brzesku. O oprawę muzyczną zadbał Wojciech Oleksyk, na co dzień organista i lider zespołu muzycznego z tej miejscowości. Swoje umiejętności zaprezentowała również Daria Reczek, uzdolniona uczennica Szkoły Muzycznej w Brzesku, która doskonale gra na skrzypcach. Każdy z uczestników mógł skosztować potrwa z grilla. – A wszystko było za darmo, dzięki naszym sponsorom – mówiła nam radna Anna Lubowiecka. Zadowolenie i radość dzieci były ogromne, a słoneczna aura dopełniły reszty.

 
Miasto wspiera piłkarzy
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 czerwca 2013 20:37

Prawie 2.1 miliona złotych otrzymał Okocimski Klub Sportowy w latach 2008 – 2012. To dotacja na działalność sekcji piłkarskich i szkolenie młodzieży – wynika z raportu, jaki przygotowała właśnie gmina, który przesłano dzisiaj do naszej redakcji. To nie jedyne wydatki na działalność klubu. Miasto przekazało także blisko 420 tysięcy złotych na inwestycje. – Okocimski Klub Sportowy to nie jedyny klub w gminie, a oprócz piłki wspieramy także inne dyscypliny sportu, Uczniowskie Kluby Sportowe, na krytej pływalni działa sekcja pływacka, której uczniowie sa mistrzami Polski – mówi Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Gmina Brzesko: Śmieci odbierze BZK
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 czerwca 2013 22:26

smieciarkabzkBrzeskie Zakłady Komunalne będą odbierały śmieci od wszystkich mieszkańców gminy Brzesko. Spółka, w której miasto ma sto procent udziałów, wygrała przetarg. – Oferta BZK była najkorzystniejsza cenowo. To miało decydujące znaczenie. Oczywiście cieszy mnie to, bo przecież BZK posiada wieloletnie doświadczenie, ma odpowiedni sprzęt i jest partnerem sprawdzonym – ocenia Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Remont ulicy Leśnej zgodnie z harmonogramem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 czerwca 2013 20:19

Wszystko wskazuje na to, że najdalej 6 lipca – w terminie przewidzianym umową – zakończy się remont ulicy Leśnej w Brzesku. Starosta Andrzej Potępa wierzy jednak, że prace zakończą się kilka dni wcześniej. Oczywiście ostatnie opady deszczu na pewno nie pomogły drogowcom, ale – nie ma sygnałów, żeby spowodowały jakieś wielkie opóźnienia.

 
Są pieniądze na komendę policji
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 czerwca 2013 20:17

Wszystko wskazuje na to, że do końca roku będzie gotowy projekt techniczno – budowlany Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Na przełomie roku zostanie rozpisany przetarg. To odpowie na pytanie: ile środków musi przeznaczyć na ten cel Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Bo to właśnie ten resort sfinansuje inwestycję. – Z informacji, które przed kilkoma dniami przekazał mi małopolski komendant policji, generał Mariusz Dąbek wynika, że proces inwestycyjny potrwa jakieś 16 miesięcy. Realnie rzecz biorąc w grudniu 2015 roku policjanci mogliby się wprowadzić do nowych pomieszczeń - mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Wakacje z Fundacją
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 czerwca 2013 19:14

Ciekawe i niedrogie wakacje w Bułgarii organizuje Fundacja Profilaktyki Wychowawczej w Rodzinie i Innych Środowiskach Wychowawczych w Brzesku. Kolonia odbędzie się w dniach 19 – 28 lipca. Uczestnicy pojadą do miejscowości: Święty Włas. Jest to miejscowość położona nad Morzem Czarnym granicząca ze Słonecznym Brzegiem. Unikalny mikroklimat, wspaniała, słoneczna pogoda, rozległa i czysta plaża oraz ciepła woda morska są gwarancją udanego wypoczynku . KOMPLEKS MISTRAL 2 - zlokalizowany jest u podnóża gór, nad samym brzegiem morza, z własną plażą. Na plaży znajdują się parasole słoneczne oraz boisko do piłki nożnej i siatkówki.NA TERENIE KOMPLEKSU: recepcja, restauracja, sala komputerowa, 2 odkryte baseny, mini golf, tenis stołowy, fitness, dyskoteka. ZAKWATEROWANIE: pokoje 3, 4 i 5 osobowe z łazienkami, wyposażone w klimatyzację, lodówkę, TV oraz taras. WYŻYWIENIE: 5 x dziennie (śniadania, obiady i kolacje – formie bufetu; o godz. 16.00 i 20.30 przekąska + herbata i napoje; woda mineralna do posiłków bez ograniczeń). W bardzo bogatym programie zaplanowano: zajęcia sportowo – rekreacyjne na terenie hotelu i na plaży, konkursy, gry i zabawy integracyjne, wycieczki piesze – poznawanie barwnej kultury bułgarskiej; wypoczynek, plażowanie; kąpiele morskie i w basenie, dyskoteki i animacje, turniej piłki nożnej i siatkowej, wycieczka do NESSEBAR, zabytkowe miasteczko położone na półwyspie oraz zwiedzanie SŁONECZNEGU BRZEGU - Bułgarskiego kurortu na wybrzeżu Morza Czarnego. Cena : 1150 zł/os; zniżka na drugie dziecko z rodziny.

 
Były minister w brzeskim szpitalu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 05 czerwca 2013 22:53

bpiechaszpital1Senator Bolesław Piecha, były minister zdrowia w gabinecie premiera Jarosława Kaczyńskiego spotkał się dzisiaj z lekarzami, pielęgniarkami oraz dyrekcją brzeskiego szpitala powiatowego. – Prawo i Sprawiedliwość ma swój nowy program. W wielu dziedzinach życia, w tym w służbie zdrowia, wsłuchujemy się w głos osób, które z usług szpitali korzystają, którzy w nich pracują, czy nimi zarządzają. W małych miastach, takich jak Brzesko, te problemy bywają inne niż w dużych aglomeracjach. Jestem miło zaskoczony, że tutejsza placówka doskonale radzi sobie, w tym trudnym okresie – mówił naszej redakcji senator Bolesław Piecha.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 281

PR0607

baner-ddd

baner-cp

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .