Potęgi klubu nie buduje się w piaskownicy
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 16 lipca 2013 18:59

okssiatkaSporo gorzkich słów padło dzisiaj pod adresem zarządu Okocimskiego Klubu Sportowego. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceburmistrz Jerzy Tyrkiel oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pasierb, poinformowali, że na razie miasto nie będzie finansowało nowych prac na stadionie. Chodzi o montaż około 650 krzesełek. Zarząd klubu, pomimo kilku prób podejmowanych przez władze miasta,, nie był wstanie przedstawić kalkulacji kosztów oraz pisma w sprawie licencji. Żądania władz miejskich zostały jasno sprecyzowane: o jakie koszta chodzi i czy to wystarczy, aby stadion spełniał wymogi na otrzymanie licencji z Polskiego Związku Piłki Nożnej. – Nie chcemy być zaskakiwani, tak jak było przy monitoringu, że my sfinansujemy jakiś zakres prac, a potem okaże się, że to za mało - mówi przewodniczący Pasierb.

 
Co dalej z przystankiem PKP w Sterkowcu?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 16 lipca 2013 18:02

konfumbrzesko11Wiele wskazuje na to, że budynek dworca kolejowego w Sterkowcu zniknie z krajobrazu wsi. Polskie Koleje Państwowe – gwoli prawdy trudno się i dziwić – nie chcą go remontować. Z naszych informacji wynika, że tak zwany „potok podróżnych” oceniany jest raptem na… kilkadziesiąt osób dziennie. W soboty i niedziele oraz w wakacje jest to nawet mniej niż 50 osób. Remont dworca kosztowałby kilkaset tysięcy złotych, co w tym przypadku okazuje się być niecelowe. Zresztą w Małopolsce, w ostatnich kilku latach, zamknięto lub wyburzono kilka dworców, nawet w znacznie większych miejscowościach niż Sterkowiec. Jakieś przykłady? Chociażby Ciężkowice, Siedliska k. Tuchowa.

 
Brzeski MOK zaprasza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 15 lipca 2013 20:13

Do 28 lipca organizowane są przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zajęcia dla dzieci i młodzieży, które spędzają tegoroczne wakacje w domu. Codziennie, od poniedziałku do piątku, swoje sale udostępnia placówka mieszcząca się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym. I tak w poniedziałki MOK zaprasza na zajęcia graficzne na komputerze (10 – 11.30), także tego typu zajęcia prowadzone są w piatki. Natomiast miłośnicy teatru mogą wziąć udział w mini warsztatach prowadzonych przez instruktorów MOK (poniedziałki, w godzinach 13 – 14). W tym samym dniu, podobnie jest w środy i piątki, organizowane są spotkania muzyczne. Na najbliższy piątek zaplanowano seans filmowy, a jutro zabawy muzyczne na… komputerze. We wtorki jest także taniec dyskotekowy, a w czwartki organizowane jest karaoke. Zajęcia plastyczne to oferta na czwartki, a kalambury i gry planszowe dostępne sa w środy. Dodatkowo w czwartki prowadzone są zajęcia historyczne – poznać można historię miasta Brzeska i najbliższych okolic.

 
Słotwina: Parafialny piknik z wieloma atrakcjami
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 13 lipca 2013 22:08

PTR_7362Nawet nie najlepsza pogoda nie popsuła wyśmienitej zabawy, która towarzyszyła uczestnikom pikniku rodzinnego, który dzisiaj odbył się na placu niedaleko parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Brzesku. – Licznie zjawili się nie tylko parafianie, ale także mieszkańcy Brzeska i kilku sąsiednich miejscowości – cieszyli się organizatorzy.  Jak mówią organizatorzy: byli nimi Rada Duszpasterska, Akcja Katolicka oraz Caritas przy parafii matki Boskiej Częstochowskiej w Brzesku oraz Zarząd Osiedla Słotwina, piknik miał charakter integracyjny i rodzinny. Na trwałe wpisał się on w kalendarz wydarzeń parafialnych, ale także miejskich. Tradycyjnie już zabawa rozpoczęła się od bloku imprez przeznaczonych dla najmłodszych. To właśnie z myślą o dzieciach zorganizowano liczne konkursy, gry, quizy. Oczywiście były także występy różnych grup działających przy tutejszej parafii. Dla młodych artystów była to doskonała okazja do zaprezentowania, jak się okazało, całkiem sporych umiejętności, a dla ich rodziców i opiekunów, niepowtarzalna szansa na zobaczenie swoich pociech w „akcji”.

 
Kino 'Bałtyk' ostatecznie kończy swój żywot
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 lipca 2013 09:05

PTR_3299Budynek brzeskiego kina Bałtyk przechodzi właśnie do historii. Od kilku dni trwa jego rozbiórka. Obiekt powstał na początku XX wieku. Został wzniesiony ze składek zapłaconych przez członków Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Brzesku, składek mieszkańców, darowizn przekazanych na ten cel przez znamienite rody tutejszego grodu. Część prac przy wznoszeniu budynku wykonali sami mieszkańcy piwnego grodu. Lista osób, która uczestniczyła w tym dziele jest bardzo długa. Dzisiaj, w wyniku wojennej zawieruchy, lat komunizmu, znakomita większość dokumentacji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” nie istnieje. Zaraz po powstaniu obiektu TG „Sokół” realiz0owało tutaj swoje zadania statutowe. Przede wszystkim było to krzewienie patriotyzmu, postaw pro obywatelskich. W okresie międzywojennym obiekt służył nie tylko krzewieniu tężyzny fizycznej, ale także jako miejsce spotkań inteligencji brzeskiej, odbywały się tutaj wszelkiego rodzaju uroczystości i spotkania patriotyczne. Sam obiekt został wzniesiony w stylu, który wielu historyków sztuki określa, stylem narodowym. Widać w nim elementy neogotyku. Podczas okupacji budynek był zarekwirowany na potrzeby okupanta. Po wojnie wznowiono działalność Sokoła, ale w 1948 roku, ówczesne komunistyczne władze PRL, rozwiązały organizację – dostrzegając w niej zagrożenie. Majątek przeszedł na rzecz Skarbu państwa. Dwa lata później, w 1950 roku, cały majątek przejęło Przedsiębiorstwo Państwowe Film Polski. W budynku urządzono kino. Przez wiele lat budynek Sokoła postrzegany był jako siedziba kina.

 
Ulica Leśna już czynna
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 lipca 2013 20:35

PTR_6578Kilka minut po godzinie 12. wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg symobolicznie uruchomił sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulicy Leśnej z Wiejską. Po trzech minutach (tak jest ona zaprogramowana) zaczęła działać. W między czasie drogowcy usunęli zbędne oznakowanie i tak ulica Leśna w Brzesku, oficjalnie stała się tymczasowym zjazdem a autostrady. Po trzech miesiącach zakończono jej remont. Zjazd tymczasowym, bo samorząd powiatu brzeskiego zgodził się na eksploatację tej drogi, jako zjazdu z A4, do końca 2014 roku. Czy w tym czasie powstanie faktyczny zjazd, na zachód od ulicy Leśnej? Czas pokaże.

 
Zmiany w PDM
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 lipca 2013 18:35

Roman Pawełek, prezes zarządu Okocimskiego Klubu Sportowego, a zarazem członek Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Brzesku stracił dzisiaj miejsce w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Drogowo Mostowego w Brzesku. Co było powodem jego odwołania? Prezes zarządu firmy Tadeusz Pasierb na ten temat nie chce się wypowiadać. – To wewnętrzne sprawy naszego przedsiębiorstwa ucina szybko rozmowę na ten temat. Jak dowiedziała się nasza redakcja lista „grzechów” jest długa. Do sprawy niebawem wrócimy.

 
We wtorek otwarcie ulicy Leśnej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 lipca 2013 19:49

remonlesnejmajWe wtorek, w samo południe, zostanie otwarty zjazd ulicą Leśną w Brzesku. Po trwających trzy miesiącach pracach remontowych i modernizacyjnych, droga zostanie przekazana we „władanie” użytkowników. – Wczoraj dokonano odbioru technicznego. Firma wywiązała się z powierzonego jej zadania, nie mieliśmy zastrzeżeń.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 285

baner-ddd

baner-cp

pr092016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .