Z Brzeska do Tarnowa?
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 29 grudnia 2012 14:34

Czy w styczniu 2013 roku komendant powiatowy policji w Brzesku podinspektor Robert Biernat zastąpi na stanowisku szefa komendy miejskiej w Tarnowie inspektora Zbigniewa Ostrowskiego? Takiej ewentualności wykluczyć się nie da. To właśnie szef policji z Brzeska, obok komendanta KPP w Dąbrowie Tarnowskiej Bogdana Tabisia wymieniany jest jako „ewentualny” szef tarnowskich stróżów prawa. „ewentualny” bo ostatecznej decyzji w sprawie przejścia na emeryturę komendant Ostrowski nie podjął. Z naszych informacji wynika, że takową podejmie lada dzień. Ostrowski szefował komendzie w Tarnowie od kilku lat, wcześniej pracował w Komendzie Wojewódzkiej w Krakowie. Z wykształcenia jest prawnikiem. Robert Biernat o ewentualnych zmianach swojej kariery w policji nie chce mówić. – Czas pokaże – ucina szybko rozmowę na ten temat. Z naszych informacji wynika, że jego osoba jest zainteresowana policyjna „wierchuszka”. Jeśli nie trafi do Tarnowa, to ma szansę na objęcie stanowisko jednego z wiceszefów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. O jego dobrych notowaniach u przełożonych zdecydowała dobra praca i wyniki Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

 
Podsumowanie roku w starostwie powiatowym
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 grudnia 2012 23:03

Blisko 30 kilometrów wyremontowanych dróg, trzy kilometry chodników, realizacja kilku projektów edukacyjnych, inwestycje w szpitalu powiatowym, to – zdaniem starosty brzeskiego Andrzeja Potępy dowód na to, że 2012 rok, nie był rokiem straconych szans i możliwości. Nadal stan dróg powiatowych pozostawia wiele do życzenia. Ale z roku na rok się poprawia. Pierwsze osiem lat funkcjonowania powiatu upłynęło na inwestowaniu w infrastrukturę oświatową. Teraz pora skupić się na drogowej. Zdaniem starosty efekty widać w tym roku. – Udało się bowiem wyremontować około 30 kilometrów dróg. Na ten cel pozyskano pieniądze m.in. z rządowego biura do spraw usuwania skutków kataklizmu. Wsparcie ministerialne pozwoliło natomiast na budowę mostu na potoku Leksandrówka. W sumie inwestycje drogowe związane z poprawą bezpieczeństwa kosztowały ponad 11 milionów zł. Środki na realizację zadania pochodziły z budżetu powiatu oraz dotacji, które udało się pozyskać z zewnątrz. - W ramach uzyskanej przez powiat brzeski dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości blisko 2.9 miliona złotych oraz środków własnych w wysokości 788 470,00 zł udało się zrealizować nowe nawierzchnie bitumiczne na długości ponad 15 kilometrów – mówi nam starosta brzeski.

 
Gmina Brzesko z budżetem na 2013 rok
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 grudnia 2012 22:55

herbbrzeskoRadni gminy Brzesko przyjęli budżet na 2013 rok. – Nadwyżkę przeznaczymy na spłatę starych zobowiązań. Chcemy się w ten sposób przygotować do „walki” o środki unijne na lata 2014 – 2020. To budżet realny, oszczędny, ale uwzględniający wszystkie zadania samorządu - zapewnia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Lider rozwoju kulturalnego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 grudnia 2012 08:02

PTR_4830Brzeski magistrat został wyróżniony w kategorii przemysł kulturalny w ramach konkursu zorganizowanego przez samorząd województwa małopolskiego. Gmina została dostrzeżona za budowę Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Gmina Brzesko została wyróżniona w kategorii Małopolski EuroLider MRPO w kategorii przemysł kulturowy. - W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wybudowaliśmy Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne. Budowa tego obiektu kosztowała nas około 15 milionów złotych. Dotacja unijna wynosiła około 10 milionów złotych. Nasza inwestycja została dostrzeżona nie tylko za funkcjonalność, ale także architekturę i działalność. Nie ma tygodnia, by w tym obiekcie nie odbywała się jakaś duża impreza. Znakomita ich większość to imprezy o charakterze ponadgminnym, powiatowym, a nierzadko także regionalnym i małopolskim – mówi nam burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. To kolejna nagroda w tym roku o którą wzbogaciła się gmina Brzesko. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu nagrodę w konkursie na Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski odebrał gospodarz gminy, Grzegorz Wawryka.

 
Drogowa rewolucja w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 grudnia 2012 05:02

Blisko 30 kilometrów dróg wyasfaltowano na terenie powiatu brzeskiego w 2012 roku. – Zadbaliśmy także o poprawę stanu bezpieczeństwa. W sumie udało się wybudować trzy kilometry chodników- mówi starosta brzeski, Andrzej Potępa. W 2012 roku na drogach powiatowych wykonano ponad 28 kilometrów nowych nawierzchni bitumicznych. Zrealizowano budowę oraz remont ponad 3 kilometrów chodników. W sumie inwestycje drogowe związane z poprawą bezpieczeństwa kosztowały ponad 11 milionów zł. Środki na realizację zadania pochodziły z budżetu powiatu oraz dotacji, które udało się pozyskać z zewnątrz. - W ramach uzyskanej przez powiat brzeski dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości blisko 2.9 miliona złotych oraz środków własnych w wysokości 788 470,00 zł udało się zrealizować nowe nawierzchnie bitumiczne na długości ponad 15 kilometrów. Inwestycje zrealizowano na drodze Zaborów – Bielcza - Wola Dębińska w miejscowościach Bielcza, Biadoliny Szlacheckie, Borzęcin oraz Jagniówka; drodze Górka ­– Zaborów – Wał Ruda – Radłów w miejscowościach Zaborów i Pojawie; drodze Strzelce Wielkie – Niedzieliska w miejscowościach Strzelce Wielkie i Rajsko; drodze Zaborów- Wietrzychowice w miejscowości Wola Przemykowska; drodze Muchówka – Porąbka Iwkowska w miejscowości Wojakowa; drodze Cerekiew – Strzelce Małe w miejscowościach Strzelce Wielkie i Wrzępia; drodze Dąbrówka Morska – Strzelce Małe w miejscowości Dąbrówka Morska; drodze Mokrzyska – Radłów w miejscowości Waryś.

 
Wyjątkowe obchody Święta Trzech Króli
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 grudnia 2012 02:59

Sporo atrakcji przygotowano w Brzesku z okazji Święta Trzech Króli. – Zapraszamy wtedy do wspólnego przemarszu ulicami miasta, w którym uczestniczyć będą Trzej Królowie, grupy kolędnicze, orkiestra miejska, zespoły folklorystyczne, młodzież, przedsiębiorcy, strażacy oraz wszyscy chętni do wspólnego świętowania – mówi nam Grzegorz Wawryka. Rozpoczęcie przemarszu nastąpi o godz.12.30 z parkingu przy cmentarzu komunalnym, potem uczestnicy przejdą poprzez plac Kazimierza Wielkiego, a zakończenie nastąpi około 13.30 na brzeskim Rynku misterium jasełkowym w wykonaniu ZPiT Jadowniczanie. - Wszyscy uczestnicy przemarszu otrzymają pamiątkowe korony Trzech Króli – zapewnia kierownik Biura Promocji brzeskiego magistratu Krzysztof Bigaj. Na te świąteczno – noworoczne wydarzenia, na wspólne kolędowanie i rozpamiętywanie tradycji zapraszają: burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka , parafia pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i świętego Jakuba Apostoła, parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego oraz parafia pod wezwaniem. Matki Boskiej Częstochowskiej. – Kolęda, okres Bożego narodzenia powinny nas jednoczyć. Razem, oddajmy pokłon narodzonemu, razem świętujmy. Szopka, a potem przemarsz to doskonała okazja do tego, by najmłodsi zobaczyli nasze i naszych ojców tradycje, okazją do integracji. Dziękuję za udział w dzisiejszym spotkaniu i serdecznie zapraszam 6 stycznia na brzeski Rynek – zachęca burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Wigilia na Antarktydzie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 grudnia 2012 12:58

arkt2Szukanie pierwszej gwiazdki mija się tam z celem. No bo jak to uczynić skoro słońce zajdzie tam dzisiaj kwadrans przed 23, a wzejdzie niedługo potem, kilka minut po 2 w nocy? Radosław Łabno z Tarnowa, jest jednym z kilkunastu naukowców polskich, którzy wigilię Bożego Narodzenia spędzą 14.5 tysiąca kilometrów od Polski, na Stacji Arktycznej im. Henryka Arctowskiego. Tegoroczna wigilia na Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego rozpoczyna się o godzinie 18-stej. - Stacja leży 14500 km od Warszawy, jest najdalej wysuniętą polską placówką naukową na świecie. Od najbliższego miasta dzieli nas 1100 km czyli 2,5 dnia drogi statkiem. Na próżno tu szukać o tej porze pierwszej gwiazdki, ponieważ akurat 24 grudnia trwa najkrótsza noc w roku, Słońce zachodzi kwadrans przed jedenastą a wschodzi o 2-giej w nocy pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Na dodatek na odwrót niż w Polsce jest teraz początek lata, choć w tym roku jest dość śnieżno- około 5 centymetrów śniegu i temperatura waha się nocą -1 do 2 st. Celsjusza.

 
Wigilia w pustelni
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 grudnia 2012 12:02

pustelnik1Baterie słoneczne, które niedawno pojawiły się na dachu pustelni brata Grzegorza jednych gorszą, innych bawią, jeszcze inni twierdza, że nawet eremici muszą poddać się  duchowi czasu. Ale laptop, Internet, komórka to – zdaniem niektórych, spora przesada. Brat Grzegorz do tego podchodzi z rezerwą. – Nawet nam, pustelnikom coś się od, życia należy – mówi pół żartem, pół serio.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 261

PR072015

szkola-maksylewicza

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .