Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Reklama
Brzeszczanin nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 czerwca 2021 21:48

Andrzej Poczobut, uwięziony przez reżim Łukaszenki korespondent Gazety Wyborczej z Białorusi, został laureatem Głównej Nagrody Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 28. edycji konkursu nagrody rozdano w czternastu kategoriach. Wyróżnienie w kategorii fotografii społecznej otrzymał pochodzący z Brzeska fotograf, Piotr Tracz. Główną nagrodę w tej kategorii otrzymała fotografka Beata Zawrzel. To już 3 wyróżnienie brzeszczanina w ostatnich czterech edycjach tego prestiżowego konkursu. W tym roku uznanie Jury znalazł fotoreportaż o życiu codziennym w czasie pandemii, materiał zarejestrowany został aparatem termowizyjnym. Uroczysta gala ogłoszenia wyników i rozdania nagród, odbyła się Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie, 28.edycja dorocznego konkursu SDP obejmowała prace opublikowane i wyemitowane w polskich mediach w 2020 roku. Dziennikarze startowali w czternastu kategoriach tematycznych (w tym dwóch dla fotoreporterów). Wyróżnienie przyznała też Fundacja Solidarności Dziennikarskiej. Do konkursu wpłynęło 260 prac publicystycznych oraz liczne fotografie i reportaże prasowe z zakresu fotografii sportowej i społecznej.

 

Piotr Tracz (www.traczpiotr.com). Fotograf freelancer, dokumentalista. Zdobywca kilkunastu nagród w najważniejszych konkursach fotograficznych. Siedmiokrotny finalista Grand Press Photo, Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Laureat Nagrody im. Krzysztofa Millera, którą przyznaje Gazeta Wyborcza, kilkukrotny laureat BZ WBK Press Foto, finalista konkursu im. Ryszarda Kapuścińskiego Polskiej Agencji Prasowej, wyróżniony przez National Geographic w Wielkim Konkursie Fotograficznym, laureat Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej, w 2019 roku uznany przez Stowarzyszenie Fotoreporterów najlepszym fotoreportażystą w Polsce (nagroda Story Of The Year).


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .