Reklama
Szczurowa. Integracyjna placówka
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 07 września 2021 22:17

W gminie działa już przedszkole integracyjne. Z placówki korzysta 20 dzieci. Przedszkole jest częścią nowego zespołu oświatowego, który tworzy wspólnie z gminny żłobkiem w budynku dawnej szkoły w Strzelcach Małych. W przedszkolu na dzieci czeka sala z nowym wyposażeniem, między innymi z interaktywną tablicą i podłogą. Znajdująca się w budynku kuchnia przygotowuje dla wychowanków 4 posiłki dziennie. Maluchami zajmuje się wykwalifikowana kadra pedagogiczna, między innymi tyflopedagog, psycholog, specjalista terapii pedagogicznej, logopedzi, oligofrenopedagodzy.  Placówką zarządza dyrektor Urszula Polowiec.

Dzieci mają zapewniony bogaty program edukacyjny -  zajęcia rytmiczne, gimnastykę korekcyjną, zajęcia teatralne czy zajęcia logopedyczne dla całej grupy. Dzięki zaangażowaniu samorządu Gminy Szczurowa w  przedszkolu jest realizowany program Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka finansowany z budżetu gminy oraz programu Maluch+. Na zewnątrz budynku przygotowano plac zabaw z różnymi atrakcjami, w tym z zabawkami dla dzieci niepełnosprawnych. Rodzice mogą skorzystać z dużego parkingu przy budynku. Cały kompleks jest objęty monitoringiem, na dachu zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, a podczas upałów będzie działać klimatyzacja.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatrbane2

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .