Reklama
Powiat Tarnowski. Rusza budowa zjazdu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 14 września 2021 12:30

To najwieksza w dziejach powiatu tarnowskiego inwestycja. Inwestor może natychmiast rozpoczynać prace przy budowie połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie, gdyż wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o zezwoleniu na realizację tego zadania. O konieczności powstania drogi łączącej wierzchosławicki węzeł autostradowy z Tarnowem mówiło się od początku otwarcia autostrady, ale niewiele w tym temacie robiono. Dopiero obecny zarząd województwa małopolskiego energicznie przystąpił do działań w tej sprawie. Zagwarantowano pieniądze na budowę łącznika i w przetargu wyłoniono wykonawcę robót. Została nim firma METROTAV Polska S.A. Koszt tej inwestycji to przeszło 140 mln zł, a całkowita wartość zadania (dokumentacja, nieruchomości, nadzór, koszty pośrednie) to ponad 155 mln zł.

Po decyzji wojewody małopolskiego wykonawca może natychmiast przystąpić do robót budowlanych – nowego odcinka drogi wojewódzkiej o długości 2,6 mln zł z mostem na Dunajcu o długości 830 metrów. - To bardzo dobra informacja dla nas wszystkich. Realizacja tej inwestycji w znacznym stopniu zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz wszystkich użytkowników dróg, a także usprawni przepływ samochodów na głównych węzłach komunikacyjnych zlokalizowanych na tym terenie - powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz. – Dziękuję w szczególności obecnej pani poseł Annie Pieczarce, która będąc w zarządzie Małopolski często dzwoniła do mnie mówiąc, że musimy zrobić wszystko, aby ten łącznik jak najszybciej powstał. Była i jest bardzo zaangażowana w tę sprawę.

Wicestarosta Jacek Hudyma mówi, że decyzja o budowie tego łącznika powinna być podjęta i zrealizowana przed otwarciem zjazdu autostradowego w Wierzchosławicach, bo mieszkańcy tej gminy latami skazani byli na olbrzymie uciążliwości. – Dzięki bardzo dobrej współpracy zarządu powiatu z obecnymi władzami Małopolski inwestycja ta, tak ważna również dla gospodarczego rozwoju regionu tarnowskiego, oddana do użytku zostanie w 2023 roku i to mnie bardzo cieszy – podkreśla wicestarosta. Koszt zadania to około 200 milionów złotych.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatrbane2

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .