Reklama
Rozbierali samochody - 'dziupla' pod Brzeskiem PDF Drukuj Email
środa, 22 lipca 2009 01:40
To miał być normalny warsztat samochodowy. Pod osłoną  legalnej działalności złodzieje rozbierali samochody na części, które później trafiały  do sprzedaży. Trzech mężczyzn wpadło już w ręce policji. Ta nie wyklucza dalszych zatrzymań. Samochody zostały skradzione w Polsce, Austrii, Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach Unii Europejskiej - w dalszym ciągu sprawdzamy skąd pojazdy pochodziły, dlatego, że nie mamy dokładnych numerów identyfikacyjnych, gdyż zostały wycięte - mówi  nad. kom. Bogusław Chmielarz z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Rozpracowanie grupy trwało kilka miesięcy. W operacji działali wspólnie policjanci Brzeska i specjalnej grupy do walki z przestępczością samochodową z Krakowa.

 

Podczas zatrzymania sprawcy byli kompletnie zaskoczeni. W trakcie naszego wejścia sprawcy rozkręcali pojazdy na części.- podkreśla oficer operacyjny policji. Mieli przygotowaną specjalną dziuple w okolicach Brzeska - sprawcy działali pod pretekstem prowadzenia  warsztatu samochodowego, lakierniczego.- mówi  nad. kom. Bogusław Chmielarz. Zatrzymano trzy osoby,  wobec wszystkich zastosowano  środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazu opuszczania kraju oraz dozór policji.- mówi prok. Andrzej Leśniak. Prokuratura nie wyklucza dalszych zatrzymań.

(wr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .