Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Reklama
Walka o ucznia
WYDARZENIA - Publicystyka
poniedziałek, 26 marca 2007 16:36

Niezwykle bogatą ofertę dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych i dla dorosłych na rok szkolny 2007/2008 przygotowały jednostki oświatowe w powiecie brzeskim. Szczegóły dotyczące typów szkół i kierunków kształcenia można znaleźć w specjalnie wydanym informatorze. Opracowało go Starostwo Powiatowe w Brzesku przy współpracy szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych powiatu brzeskiego. Dla młodego człowieka, decyzja o wyborze kierunku kształcenia jest niezwykle ważna.
Dużą pomoc dla uczniów w tym zakresie świadczą: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Brzesku i szkolni pedagodzy, informujący o możliwościach kształcenia. Ważną rolę odgrywają: Szkolny Ośrodek Kariery Zawodowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, a także Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP w Tarnowie, Młodzieżowe Biuro Pracy i Cech Rzemiosł Różnych w Brzesku.

Zgodnie z podjętymi ustaleniami, szkoły ponadgimnazjalne w powiecie brzeskim w roku szkolnym 2007/2008 przeprowadzają nabór kandydatów drogą elektroniczną, co powinni usprawnić kwalifikowanie uczniów do odpowiednich typów szkół i specjalności.

Tegoroczna ofert szkół jest niezwykle atrakcyjna. Oprócz tradycyjnych kierunków kształcenia, pojawiły się również inne specjalności. Wśród nowych lub ponownie wznowionych kierunków i typów szkół, na szczególną uwagę zasługują m.in.:

  • W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku – Technikum 4-letnie w zawodzie logistyk

  • W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku - Technikum 4-letnie w zawodzie kucharz; Szkoła Policealna w zawodzie mechatronik (roczna)

  • W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze - Technikum 4-letnie w zawodzie technik spedytor; Technikum 4-letnie w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego; Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie: stolarz, cieśla, kucharz, małej gastronomii, ślusarz.

Szczególnie godna uwagi jest oferta edukacyjna szkół dla dorosłych. Proponują one też dorosłym  inne formy kształcenia takie jak: kursy zawodowe, kwalifikacyjne, kursy przyuczające do zawodów, języków obcych, egzaminy eksternistyczne.

Warto podkreślić, iż szkoły ponadgimnazjalne w powicie brzeskim oprócz interesujących kierunków i typów kształcenia, posiadają też znaczące osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Uzyskały wysoką ocenę nadzoru pedagogicznego za wyniki nauczania, egzaminy z przygotowania zawodowego oraz egzaminy dojrzałości.

Szczegółowe informacje nt. możliwości, kierunków i typów kształcenia udzielają szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowe oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku tel: 014 66 317 22 lub 014 66 324 82.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .