Reklama
Punkty skupu złomu do kontroli
WYDARZENIA - Kronika Policyjna
środa, 15 grudnia 2010 19:06
Policjanci wspólnie z pracownikami SOK-u na terenie gminy Brzesko i Dębno kontrolują wybrane punkty skupu złomu. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzą czy na złomie nie ma przedmiotów pochodzących z kradzieży. To właśnie do tych miejsc niejednokrotnie trafiają skradzione rzeczy.

Aby walczyć z tego typu procederem policjanci systematycznie kontrolują punkty skupu złomu, zwłaszcza pod kątem ujawnienia skradzionych rzeczy. Niestety złodzieje w dalszym ciągu dokonują tego typu przestępstw. Dzieje się tak dlatego, gdyż mają możliwość zbycia skradzionego mienia np. w punktach skupu złomu. Nie dalej jak kilka dni temu brzescy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy w Brzesku dokonali kradzieży elementów bramy ogrodzeniowej. Później jak gdyby nigdy nic sprzedali je na złomie. Teraz czeka ich sprawa karna. Warto podkreślić, że osoba, która przyjmuje na złom skradzione przedmioty może również narazić się na odpowiedzialność karną. Kodeks karny za paserstwo przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Właściciele punktów skupu złomu powinni w szczególności pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności m.in. o tym, aby spisać dane osobowe swoich klientów. To niejednokrotnie pomaga w zidentyfikowaniu złodzieja.

[eb]

Komentarze (3)

Pseudonim : gościu 19 grudnia 2010 19:58
piszecie jak to pięknie policja lapie ludzi sprzedających materialy zlomowe sluchajcie cala polska jest na bezrobociu zaklady pracy są zlikwidowane naprodukowaliście menadzerow studentów bezmozgowcow nawet rozklady jazdy pociągow nie potrafia ułozyć oraz pks co dziwić się ze ludzie zbierają to i owo to na chleb a nie z dobrobytu zbierają manna z nieba nie leci takiego gospodarza jak gierek topolska nie będzie miała tylko jest grupa bizmesmenow w ktaju co wstrzymują gospodarkę polska jest pięknym krajem mamy surowce i mury po fabrykach straszące miasta i okolice tak miala wygladac nasza polska cofamy się do krajow afrykańskich w dobie 21 wieku żeby nędza byla w kraju to jest bardzo mocno chore niema proletariatu niema solidarności kazdy na swoj stroj dac ludziom pracę otworzyc fabryki to ludzie nie będa zbierali złomu niemcy ten system przerabiali w 1930roku czy my zmierzamy do tego jak widzę to unia nie daje nam chleba co z tego że mamy granice otwartą a w kieszeni pusto pokazcie mi jak wygląda polska począwszy od baltyku do zakopanego wszędzie bidota każdy żyje z dnia na dzien zachwyceni jesteście autostradamy szybką komunikacją pytam dla kogo ekologia dylemat a amerykanie mają fabryki to samo i chińczycy a tu zatrzymanie i zeby w stół drogi gierku powstan z grogu naród płacze
Pseudonim : Marek 20 grudnia 2010 09:33
Typowo polskie niekonstruktywne narzekanie.Jja widze Polske całkowicie odmienną a bieda jest w każdym kraju.Tobie najwyraźniej się nie udało i nie wyszedłeś na tym najlepiej więc rozumiem rozgoryczenie ale takie są koszty transformacji.Wszystkim się nie uda.Tak ten świat stworzony jest.Zyczę powodzenia
Pseudonim : Miniek 21 grudnia 2010 17:46
Zbieracze złomu weźcie się za robotę a nie za złodziejstwo. Idż do szkoły dokształć się a nie myśl jak tu wypić bełta i ponarzekać. A do kolesia o niku "gościu" ty albo zbierasz albo skupujesz złom tak myślę. Bardziej skupujesz bo jakbyś bierał nie mialbyś na internet chyba że kradniesz. Won z brudasami robiącymi wszędzie bałagan tym złomem.zarówno z kupującymi jak i zbierającymi.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .