Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Reklama
Jubileusz Księdza Biskupa
WYDARZENIA - Publicystyka
czwartek, 21 czerwca 2007 14:09

20 czerwca br. w Ratuszu Miejskim w Tarnowie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Tarnowa poświęcona nadaniu księdzu biskupowi Władysławowi Bobowskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa. Wyróżnienie przyznano z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia posługi kapłańskiej. „W uznaniu wybitnych zasług dla społeczności miasta Tarnowa i ziemi tarnowskiej, za długoletnią pracę wzmacniającą rolę Kościoła w diecezji tarnowskiej, za troskę o duszpasterstwo młodzieży w skali Polski i diecezji, za wrażliwość na potrzeby biednych i potrzebujących”.


W uroczystości w tarnowskim Ratuszu uczestniczyli przyjaciele księdza jubilata sekretarzem generalnych Konferencji Episkopatu Polski biskupem Stanisławem Budzikiem na czele, poseł na Sejm RP Edward Czesak, starosta tarnowski Mieczysław Kras oraz prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała, a także przedstawiciele województwa oraz samorządowy regionu tarnowskiego. W południe w tarnowskiej katedrze została odprawiona msza św. z okazji 50 – lecia posługi kapłańskiej biskupa Władysława Bobowskiego, w której uczestniczył także arcybiskup Stanisław Dziwisz.Biskup Władysław Bobowski urodził się 19 marca 1932 r. w Tropiu. Święcenia kapłańskie przyjął 23 czerwca 1957 r. z rąk bp. Karola Pękali. Był wikariuszem w Ryglicach, katechetą w Tarnowie, sekretarzem biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Sakrę biskupią przyjął z rąk bp. Jerzego Albewicza 2 lutego 1975 r.


Biskup Bobowski jest doktorem teologii. W latach 1957-1960 odbył studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a w latach 1963-1968 na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Dlatego też ulubionymi lekturami biskupa są książki o teologii życia duchowego. W wolnych chwilach wyjeżdża z Tarnowa do swojego rodzinnego Tropia, gdzie - jak mówi – „lubi wypoczywać na łonie przyrody”.

 

[BP]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .