Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Reklama
Reprezentowali ziemię brzeską
WYDARZENIA - Publicystyka
czwartek, 16 sierpnia 2007 14:57
15 sierpnia br. w Tarnowie odbyły się obchody 87 rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Uroczystość poprzedziła msza święta w tarnowskiej katedrze. Tuż po nabożeństwie odbyła się uroczystość patriotyczna przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wzięli w niej udział między innymi parlamentarzyści regionu tarnowskiego – Edward Czesak i Robert Pantera, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała oraz liczni przedstawiciele środowisk kombatanckich. 87 lat temu zakończyła się decydująca bitwa wojny polsko – bolszewickiej określanej mianem „Cudu nad Wisłą”. Lenin i Trocki planowali rozszerzyć rewolucje komunistyczną z Rosji na całą Europę. Wojska polskie na przedpolach Warszawy powstrzymały pochód bolszewików na Zachód Europy. Bitwa warszawska jest powszechnie uznawana za osiemnastą przełomową bitwę w historii świata.

 

- To miejsce jest szczególne. Tarnów jako pierwsze większe miasto w Polsce odzyskał niepodległość mówił – prezydent Ryszard Ścigała. Dużą atrakcją tegorocznych obchodów rocznicowych był popołudniowy koncert orkiestr dętych, w którym zagrała także orkiestra z Brzeska. Dodatkowo, brzeszczanie koncertowali na największym tarnowskim osiedlu, przy ulicy Wojska Polskiego.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .