Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Reklama
Plakatowa samowolka
WYDARZENIA - Publicystyka
piątek, 17 sierpnia 2007 22:14

Przechodząc pewnego dnia obok przystanku autobusowego znajdującego się przed magistratem, rzuciłem okiem na plakaty, obskurnie ozdabiające tenże przystanek. Co zobaczyłem? Proszę kliknąć na zdjęcie… Właśnie. Obok siebie zaproszenie do spotkania z Jezusem, rozpalający zmysły wieczór z jakimś specyfikiem (kojarzącym się jednoznacznie z błękitną tabletką), następnie reklama szarlatana-uzdrowiciela, oferta sprzedaży samochodu i na zakończenie kolejne zaproszenie, tym razem do lata z misją. Ładny zestaw, prawda? Ale nie o treści tychże reklam chcę napisać, wszak każdy może sprzedawać to, co mu przynosi zyski, lub to, co po prostu lubi. Chcę natomiast poruszyć problem zaśmiecania miasta plakatami, reklamami, tudzież innymi ogłoszeniami.

 

Gdziekolwiek w Brzesku spojrzeć, czy to na tzw. słupy i tablice ogłoszeniowe, przystanki autobusowe, drzewa czy jakiekolwiek wolne przestrzenie nadające się do powieszenia świstka papieru, zewsząd atakuje nas ogrom makulatury naklejanej lub wieszanej bez ładu i składu. W większości miast problem ten regulują odpowiednie przepisy, plakaty można umieszczać tylko we wskazanych miejscach, uiszczając za to odpowiednią opłatę.

Za samowolne naklejanie reklam grożą mandaty. Dzięki takiemu postępowaniu komunikaty są bardziej czytelne dla potencjalnych odbiorców (nikt nie nakleja na ogłoszeniach innych), a miasto wygląda czyściej. Niestety, Brzesko nie umie poradzić sobie z tym problemem. Powstaje pytanie, dlaczego? Może rajcy naszego miasta, stale kłócący się w kwestiach niekoniecznie zrozumiałych dla pospolitych mieszkańców, znajdą czas na najbliższej sesji, aby poruszyć ten, może nie najważniejszy dla rządzących, jednak istotny problem i podjąć odpowiednią uchwałę? Życzyłbym sobie tego, i  myślę, że czytelnicy również.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .