Reklama
Spotkanie opłatkowe borzęcińskich seniorów
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 29 stycznia 2020 21:29

1Resize of 2020-01-25 15-56-50Są w życiu uroczystości, na które czekamy cały rok i z radością w nich uczestniczymy. Takim spotkaniem dla seniorów z parafii Borzęcin są bez wątpienia coroczne spotkania opłatkowe. W sobotę, 25 stycznia 2020r. Parafialny Oddział Caritas w Borzęcinie przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, już po raz dziesiąty, zaprosił  seniorów do wspólnego świętowania.  


4Resize of 2020-01-25 16-02-56Rozpoczęto je Mszą świętą odprawioną w Kościele Parafialnym w Borzęcinie Górnym. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii ks. Mikołaj Piec. W Sali Domu Ludowego, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości, przed zgromadzonymi zaprezentowała się grupa kolędnicza złożona z członków Zespołu Pieśni i Tańca „Borzęcanie”. Młodzi tancerze w wieku od 5 do 14 lat w programie pt. „Pójdziemy bracia w drogę z wiecora” przygotowanym pod okiem instruktora Stanisława Gurgula zaprezentowali obrzędy bożonarodzeniowe, przeplatane śpiewem kolęd i tańcem. Następnie ks. proboszcz Mikołaj Piec poprowadził wspólną modlitwę i po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego tradycyjnie podzielono się opłatkiem składając sobie życzenia. Do wspólnego stołu zasiadło około 100 osób. Nie zabrakło wspólnego śpiewu najpopularniejszych kolęd i pastorałek.
- Takie spotkania przynoszą wszystkim wiele radości i uświadamiają, jak ważna w naszym życiu jest obecność drugiego człowieka – komentują przedstawiciele parafialnego oddziału Caritas w Borzęcinie.


5Resize of 2020-01-25 15-13-45Świąteczną uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Przewodniczący Rady Gminy Borzęcinie Czesław Małek, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  Renata Ciochoń, Dyrektor Regionalnego Centrum  Rehabilitacji i Pomocy Społecznej Ewa Gładysz-Kulka, sołtys wsi Waryś Piotr Rogóż oraz księża z Parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie: ks. proboszcz Mikołaj Piec, ks. Marek Augustyn, ks. Paweł Wrzos.


2Resize of 2020-01-25 15-58-38- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania opłatkowego dla Seniorów naszej parafii: Proboszczowi tut. Parafii, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Szkolnemu Kołu Caritas, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i Gminnemu Ośrodkowi Kultury – Małgorzata Fasula, prezes oddziału Caritas w Borzęcinie.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .