Reklama
Borzęcin. Biblioteki z obostrzeniami
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 12 maja 2020 15:57

Dzisiaj – 11 maja działalność wznowiły biblioteki w gminie Borzęcin. – Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by były to miejsca bezpieczne: zarówno dla wypożyczających książki, jak i pracowników. Nie zwalnia nas to jednak wszystkich z przestrzegania zasad higieny, bezpieczeństwa, zachowania stosownej odległości, dezynfekowania rąk, zakrywania ust i nosa maseczkami jedno czy wielorazowymi. O tę ostrożność, o rozwagę, o stosowanie się do wszelkiego rodzaju nakazów i zakazów apeluję do wszystkich, także tych którzy korzystają na co dzień z placówek kultury, w tym z bibliotek w naszej gminie – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.


Biblioteka w Borzęcinie jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.00 - 16.30; wtorki 8.00 - 15.30; czwartki 8.00 - 15.00 (tel. kontaktowy (14) 68 46 002), natomiast wypożyczalnia w Bielczy pracuje: wtorki i czwartki w godz. 9.00 – 15.30; piątki 12.00 - 17.30 (tel. kontaktowy (14) 68 47 677). Biblioteka w Przyborowie czeka na miłośników książek w poniedziałek, wtorki, czwartki w godz. 10.00 - 15.30; środy i piątki w godz. 11.00 - 16.30 (tel. kontaktowy (14) 68 47 159). – Przygotowaliśmy także nowe procedury związane z wypożyczeniem książek. Warto się zapoznać z nowymi zasadami korzystania z naszej książnicy – dodaje wójt Janusz Kwaśniak.
Jednocześnie wprowadzone zostają inne nowe zasady korzystania z biblioteki: do zwracanych książek umieszczonych w jednorazowych reklamówkach prosimy dołączyć kartkę z danymi osoby, na którą były one wypożyczone (imię nazwisko), tak zwracane książki poddawane będą kwarantannie (od 10-14 dni) co opóźniać będzie ich ponowną dostępność, jeżeli w domu panuje choroba zakaźna, książek nie należy zwracać do momentu ustania choroby (telefonicznie można prolongować wypożyczenie), książki do wypożyczenia podaje wyłącznie bibliotekarz (brak wolnego dostępu do półek), dlatego warto wcześniej podać telefonicznie interesujące Państwa tytuły, podczas pobytu w bibliotece w wydzielonym pomieszczeniu może przebywać tylko jedna osoba wypożyczająca (pozostałe osoby prosi się o oczekiwanie w stosownych odległościach – zalecane 2 m). Nie ma możliwości korzystania z: CZYTELNI i pracowni komputerowej (wydruki, skany itp.), biblioteka nie prowadzi usługi ksero. W trosce o bezpieczeństwo Czytelników i w oparciu o zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, w bibliotekach zamontowane zostały przesłony ochronne, a wszelki sprzęt, blaty, klamki, poręcze, itp. będą na bieżąco dezynfekowane. Poleca się zarówno użytkownikom, jak i bibliotekarzom, przebywanie w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach. Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek. Za wszelkie utrudnienia z góry przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość, gdyż po raz pierwszy przyszło nam się zderzyć z tak wyjątkową sytuacją. Serdecznie Państwa zapraszamy do korzystania ze zbiorów naszych bibliotek – zachęca Elżbieta Kwaśniewska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzęcinie.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .