Reklama
Drwinia. Gminna Tarcza Antykryzysowa
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 19 maja 2020 12:41

Mamy dobrą informację dla przedsiębiorców gminy Drwinia. Samorząd gminy w tym wyjątkowym czasie chce pomóc osobom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie gminy Drwinia. Radni, na wniosek wójta Jana Pająka,  podjęli uchwałę  w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości wskazanych przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19. Proponujemy pomoc dla przedsiębiorców z terenu Gminy Drwinia, którzy mogą  skorzystać ze zwolnień  w spłacie zobowiązań podatkowych  w podatku od nieruchomości od gruntów, budynków i budowli w postaci zwolnienia z w/w podatku za miesiąc kwiecień i maj 2020 roku do kwoty 1 500 zł. w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą informuje wójt gminy Drwinia Jan Pająk.


Zwolnienie dotyczy  podatku od nieruchomości za miesiąc kwiecień i maj 2020 r., grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, wykonywanej przez przedsiębiorców w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 roku Prawo przedsiębiorców ( t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1292 z późn.zm) według stanu na dzień 1 stycznia 2020 roku, których płynność finansowa w skali jednego miesiąca w okresie od miesiąca marca 2020 r., do miesiąca maja 2020 r., uległa pogorszeniu o co najmniej 50% przychodu w stosunku do miesiąca stycznia 2020 r., związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Zwolnienie o którym mowa nie może przekroczyć kwoty 1 500 zł. Warunkiem uzyskania zwolnienia jest złożenie przez podatnika do dnia 30 czerwca 2020r., do organu podatkowego: )wniosku w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do niniejszej uchwały, formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19, stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały oraz  oświadczenia przedsiębiorcy stanowiącego załącznik nr 3 do uchwały.
Przedsiębiorcy muszą również złożyć najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2020 r., do organu podatkowego dokumenty finansowo – księgowe stanowiące podstawę ustalenia należności publicznoprawnych w postaci podatku dochodowego odpowiednio od osób fizycznych względnie osób prawnych, a potwierdzające spełnienie warunku przyznania pomocy, tj. pogorszenia o co najmniej 50 % przychodu w stosunku do miesiąca stycznia 2020 roku – wyjaśnia wójt Jan Pająk.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .