Reklama
Gmina Borzęcin. Rusza konkurs 'Pochwal się Swoim Ogrodem'
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 28 maja 2020 21:57

Za oknem wiosna w pełni.  W tym roku, wykorzystując okres pandemii i ograniczenia w przemieszczaniu się, wiele osób znalazło więcej czasu, aby w przydomowych ogrodach zrobiło się jeszcze ładniej, niż zazwyczaj. Dla wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować efekty swojej pracy, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz świetlica GOK w Przyborowie przygotowali konkurs pt. „W moim ogrodzie”.  Patronat nad nim objął Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Wspierają go także sponsorzy.


Konkurs składa się z dwóch części. Zgłoszenie do obu z nich następuje poprzez zamieszczenie w formie komentarza fotografii ogrodu pod postem konkursowym pt. „W moim ogrodzie” na profilu Gminnego Ośrodka Kultury pod adresem: facebook.com/borzecingok


W pierwszej części oceniane będą tylko fotografie opublikowane zgodnie z konkursowym regulaminem. Etap ten trwa do 21 czerwca br., a każdy uczestnik może zgłosić jeden ogród poprzez zamieszczenie maksymalnie trzech zdjęć. Komisja konkursowa wyłoni laureatów biorąc pod uwagę: ujęcie, kompozycję i oryginalność nadesłanych fotografii. Rozstrzygnięcie nastąpi do dnia 30 czerwca, a wręczenie nagród kilka dni później.
W części drugiej komisja – na podstawie opublikowanych wcześniej fotografii – wybierze te ogrody, które zostaną ocenione podczas wizytacji. Do tego etapu zostanie wybranych 15 najwyżej ocenionych zgłoszeń, a oceny ogrodów odbywać się będą w terminie od 22 czerwca do 10 lipca 2020r. Komisja dokona oceny biorąc pod uwagę: pomysłowość i oryginalność ogrodu, dobór roślin zdobiących obiekt (różnorodność form i gatunków), budowle ogrodowe i obiekty małej architektury, trawniki i ich utrzymanie oraz ogólne wrażenie estetyczne. Rozstrzygnięcie nastąpi 20 lipca.  


Przewidziano nagrody za miejsca i wyróżnienia zarówno w pierwszej części, jak i w drugiej, przy czym wyniki obu nie sumują się. Niezależnie od oceny komisji w pierwszym etapie przyznana zostanie „nagroda publiczności” na podstawie największej liczby polubień/reakcji danego zdjęcia. Fundatorami nagród są: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Sklep AURA Sebastian Ciuruś z Brzeska, FHU Ogród Marta Bilińska z Brzeska, Tomaszek Mirosław Szkółka roślin ozdobnych z Jagniówki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Organizatorzy zapraszają do współpracy także kolejne firmy, które chcą wesprzeć przedsięwzięcie.


Szczegółowy Regulamin Konkursu można znaleźć na stronie www.borzecin.pl oraz na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie w portalu facebook pod adresem: facebook.com/borzecingok
Organizatorzy zachęcają do udziału osoby pełnoletnie, będące właścicielami nieruchomości położonych w gminie Borzęcin, na terenie których znajdują się zgłaszane ogrody. Najładniejsze z nich zostaną nagrodzone bonami towarowymi ufundowanymi przez sponsorów, którzy w swojej bogatej ofercie mają szeroki asortyment roślin ogrodowych, dzięki czemu ogrody mogą stać się jeszcze piękniejsze. Do dzieła!
(pio)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .