Reklama
Borzęcin. Gmina ma procedury związane z COVID-19
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 21:25

Mamy procedury związane z COVID 19, miejmy jednak nadzieję, że nie będzie ich trzeba zastosować. Jesienią pandemia może znacząco ograniczyć pracę stacjonarną szkół; lokalne zamykanie szkół to dobre rozwiązanie – twierdzi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. Jego zdaniem sytuacja epidemiczna jest dynamiczna. Obserwując ponowny wzrost zachorowań, z obawą patrzymy w przyszłość, również w kontekście rozpoczęcia od 1 września nauki szkolnej w trybie stacjonarnym. Oczywiście jesteśmy w stanie się przygotować i dostosować do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, ale należy zaznaczyć, że zagrożenie jest obecnie duże; większe niż w marcu, kiedy podjęto decyzję o zamknięciu szkół – dodaje wójt Kwaśniak.

Wójt zapewnia, że zdrowie uczniów i nauczycieli jest najważniejsze. Dodajmy, w myśl rządowych propozycji decyzje o zamykaniu szkół i przechodzeniu na nauczanie stacjonarne mają zapadać lokalnie. Jest to dobre rozwiązanie, które pozwala na przejście w tryb nauczania zdalnego tam, gdzie wystąpi realne ryzyko. Dzięki takiemu podejściu w tych miejscach, gdzie zakażenia nie będą występowały, można będzie kontynuować tradycyjną naukę, która jest zdecydowanie bardziej efektywna niż zdalne nauczanie. Z pesymizmem jednak patrzę na kolejne publikowane statystyki zakażeń i rozwój pandemii, która jesienią może znacząco ograniczyć pracę stacjonarną szkół – dodaje Janusz Kwaśniak.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .