Reklama
Nowa strona DCK: www.kulturadebno.pl
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 26 lutego 2021 14:24

Jest. Nowa strona to nie tylko nowy adres internetowy, to także nowoczesny, funkcjonalny, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami portal. Można znaleźć na nim nie tylko aktualności z bieżącej działalności DCK, ale także wiele multimediów, dokumentujących dorobek naszych lokalnych zespołów, grup, artystów.


Posiada także możliwość płatności online, co ułatwi zapewne bezpieczne i wygodne regulowanie opłat za realizowane w Dębińskim Centrum Kultury, zajęcia edukacyjne. Dodatkowo, na nowej stronie można zobaczyć, a nawet wirtualnie pospacerować po najważniejszych zabytkach Gminy Dębno. To efekt realizacji przez Dębińskie Centrum Kultury projektu „Wirtualna baza dziedzictwa i tradycji”. Dzięki pozyskanej na ten cel dotacji ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla sektora kultury. W dobie pandemii koronawirusa powstał dodatkowo nowoczesny portal promujący nasze lokalne dziedzictwo, historie i tradycje. Jest on dostępny pod adresem www.dziedzictwo.kulturadebno.pl


Wirtualna Baza Dziedzictwa i Tradycji to, bodaj pierwsza tak kompleksowa i rozwinięta promocja zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technologii, takich jak „spacery 360 stopni”, VR, skany 3D obiektów (sala koncertowa Zamku w Dębnie z opisami wyjątkowych eksponatów) w naszym regionie. „Projekt był realizowany jesienią 2020r., w trudnym, pod względem epidemicznym, czasie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego realizację. Zaczynając od pracowników Narodowego Centrum Kultury, instruktorów, animatorów, choreografów, pracowników DCK, artystów, wolontariuszy, aktorów, realizatorów nagrań video, audio, wirtualnych spacerów, partnerów instytucjonalnych. Dziękujemy władzom samorządowym Gminy Dębno, z Wójtem Gminy Dębno na czele, za współpracę i wsparcie.Portal będzie na bieżąco rozwijany o publikacje i digitalizacje nowych dokumentów, materiałów, filmów, nagrań audio, aby stać się wyjątkowym narzędziem promocji dziedzictwa kulturowego Gminy Dębno. Zapraszamy serdecznie do eksplorowania efektów naszej pracy” - podkreśla Łukasz Przybyło inicjator projektu, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .