Reklama
Dębno. Dokładnie 1.25 miliona dla gminy od rządu
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 16 kwietnia 2021 14:24

Mamy dobrą informacje dla mieszkańców gminy Dębno. - Otrzymaliśmy 1.25 miliona złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to największa dotacja dla gminy z powiatu brzeskiego – cieszy się wójt Wiesław Kozłowski. Gmina Dębno otrzymała dokładnie 1 250 000,00 złotych. Przedsięwzięcie pn. „Budowa Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie" ma za zadanie kompleksowe rozwiązanie zapotrzebowania przez społeczność na miejsca w żłobkach i przedszkolach na terenie Gminy Dębno. Obecnie gmina nie posiada żłobka. Zintegrowany nowoczesny i energooszczędny obiekt wolnostojący, dwukondygnacyjny wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz infrastrukturą towarzyszącą tj. parkingiem, układem komunikacji kołowej i pieszej, przyłączami, obiektami małej architektury, placem zabaw zapewni 70 miejsc dla podopiecznych. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Jak mówi wójt pieniądze były przydzielane na zasadzie grantów. Gminy składały projekty, które zostały ocenione przez komisję, która wydała swoje rekomendacje.

- Nasz wniosek został wysoko oceniony. Pozwoliło to na pozyskanie dotacji. Pragnę serdecznie podziękować Zjednoczonej Prawicy, pani minister Józefie Szczurek – Żelazko oraz posłowi Piotrowi Sakowi za wsparcie, za referencje dla naszego wniosku – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. Jak mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko rząd wspiera nie tylko duże inwestycje – strategiczne dla państwa polskiego, ale również te lokalne – strategiczne dla każdego z nas. To przebudowa drogi za rogiem, doposażenie szpitala, budowa żłobka czy remont biblioteki. Lokalne inwestycje są impulsem do rozwoju całego kraju. Taki wniosek złozyła gmina Dębno – dodaje parlamentarzystka. Poseł Piotr Sak mówi, że wniosek gminy był przygotowany wzorcowo. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .