Reklama
Powiat Tarnowski. Rusza budowa mostu w Ostrowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 14 maja 2021 10:06

Starostwo Powiatowe w Tarnowie podpisało z firmą Wolmost z Rzeszowa umowę na realizację drugiego i ostatniego etap remontu mostu w Ostrowie. Kontrakt opiewa na kwotę 27,5 mln zł. Roboty związane z odbudową przeprawy nad Dunajcem i podpięciem pod mostem kanalizacji sanitarnej z gminy Wierzchosławice wykonane mają zostać do końca marca 2022 roku. Przetarg na drugi i ostatni etap remontu mostu w Ostrowie rozstrzygnięty został 30 kwietnia tego roku. Żadna z biorących w nim firm w wymaganym przez prawo 10-dniowym terminie nie złożyła odwołania, więc można była zawrzeć umowę. W imieniu powiatu tarnowskiego podpisy pod dokumentem złożyli starosta Roman Łucarz i wicestarosta Jacek Hudyma, zaś ze strony firmy Wolmost jej prezes Zbigniew Wolan.

- Przetarg został przygotowany i przeprowadzony w profesjonalny sposób, dlatego w pierwszym możliwym dniu podpisujemy umowę, aby firma jak najszybciej weszła na teren budowy i przystąpiła do prac. Całe przedsięwzięcie kończy się sukcesem, ale nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie współpraca drużyny, w której wiodącą rolę odgrywała pani poseł Anna Pieczarka. To jej wsparcie, jej olbrzymie zaangażowanie sprawiło, iż są pieniądze na nowy most – powiedział starosta Roman Łucarz. Prezes Wolmostu Rzeszów Zbigniew Wolan podkreślił, że będą realizować tę inwestycję w partnerstwie z Mostostalem Kielce. – Wspólnie wykonaliśmy już wiele zadań na terenie Podkarpacia, ale również województwa lubelskiego. Jestem pewien, że sprawnie poradzimy sobie także z mostem w Ostrowie – stwierdził.

- Najbardziej cieszy, że mieszkańcom, którzy przy różnych okazjach pytają mnie co z mostem w Ostrowie, kiedy będzie przejezdny, będę mogła odpowiedzieć, że to już nie tylko plany, nie jakaś fikcja, tylko realne rozpoczęcie realizacji przedsięwzięcia – zaznaczyła poseł Anna Pieczarka. - Wspólne działania przyniosły dobry efekt. Teraz pozostaje nam liczyć na sprzyjające warunki atmosferyczne i efekt końcowy w postaci oddania mostu do użytku – dodał wicestarosta Jacek Hudyma. Wartość kontraktu to 27,5 mln zł. Powiat uzyskał dofinansowanie do drugiego etapu tej inwestycji w kwocie 19,1 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kolejną pomoc finansową obiecał też marszałek województwa małopolskiego.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .