Reklama
Zakliczyn. Szef rządu Mateusz Morawiecki mówił o nowym Polskim Ładzie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 maja 2021 13:39

 

„Pan jest naszym premierem naszej kochanej Polski” – mówili seniorzy podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim w Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów Gminy Zakliczyn w Kończyskach. Szef polskiego rządu podziękował seniorom za to co zrobili w swoich życiu, za pracę na rzecz naszego kraju w trudnych czasach.

 

Witając premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Ziemi Zakliczyńskiej burmistrz Dawid Chrobak podkreślił, że to tutaj był jeden z najsilniejszych ośrodków rolniczej „Solidarności”. - Słowa patriotyzm, Bóg, Honor i Ojczyzna były i są mocno zakorzenione w naszych sercach. Nasi mieszkańcy czterdzieści lat temu walczyli o wieś wolną, niezależną i samorządną, ale również domagali się zwiększenia wsparcia dla osób wychowujących dzieci. Wiele ówczesnych postulatów i ideałów tak naprawdę dopiero teraz jest realizowanych, przez rząd Prawa i Sprawiedliwości – mówił burmistrz.

 

Burmistrz zapewnił premiera, że w gminie Zakliczyn ludzie doceniają to, co robi dla naszego kraju i naszego regionu. Podziękował za rządowe wsparcie dla zakliczyńskiej gminy – tylko z trzech transz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymała w ostatnich miesiącach przeszło 11,3 mln zł. Wyraził też zadowolenie z przedstawionego nowego programu społeczno-gospodarczego „Polski Ład”, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta i gminy Zakliczyn. Premier Mateusz Morawiecki podziękował seniorom za to, co zrobili w swoim życiu. Za pracę na rzecz naszego kraju w trudnych czasach, za odbudowę Polski zrujnowanej przez II wojnę światową. - Chcemy się wam chociaż trochę odwdzięczyć. Chcemy zapewnić wam jak najlepszą jesień życia. Aby była ona czasem, w którym możecie liczyć na wyciągniętą dłoń od samorządów i od państwa. Wprowadziliśmy trzynaste i czternaste emerytury. W „Polskim Ładzie” po raz kolejny poprawimy los emerytów, którzy są niżej uposażeni. Dla 2/3 emerytów będzie to około 2 tysięcy rocznie więcej w portfelu – powiedział.

 

Premier chwalił też mieszkańców tych terenów za zaradność i gospodarność. – Jadąc tutaj po krętych drogach widziałem zadbane domy i piękne obejścia. Widzę tutaj piękną Polskę. Robimy wszystko i robić będziemy, aby ludziom również w tej pięknej Polsce lokalnej żyło się coraz lepiej, aby osiągnęli europejski poziom życia przekonywał Mateusz Morawiecki. „Jest pan naszym premierem, naszej kochanej Polski” – twierdzili seniorzy podczas spotkania w Kończyskach. Mówili, że wreszcie czują, że ktoś o nich dba, że rząd się o nich troszczy. Co ciekawe – pytania nie dotyczyły głównie ich spraw, ich problemów, ale przede wszystkim martwili się, czy to wszystko uda się utrzymać, czy PiS wygra następne wybory. Podczas wizyty w gminie Zakliczyn premier odbył również krótkie spotkanie z parlamentarzystami i samorządowcami w zakliczyńskim Ratuszu. Po zakończeniu wizyty parlamentarzyści, starosta tarnowski Roman Łucarz i burmistrz Dawid Chrobak złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II obok Kościoła pw. Idziego Opata w Zakliczynie. Uczcili w ten sposób 101. rocznicę urodzin Papieża Polaka.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .