Reklama
Prezydent Andrzej Duda gościł w powiecie tarnowskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 maja 2021 21:29

dwnld684460537Na zaproszenie władz powiatu tarnowskiego w powiecie tarnowskim gościł prezydent Andrzej Duda. Pojawił się w Ostrowie koło Wierzchosławic. Konieczność stworzenia możliwości przedostania się na drugą stronę Dunajca była oczywista i była niezwykle pilna – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty na terenie przebudowy mostu na Dunajcu. 

 

– Bardzo się cieszę, że ta inwestycja jest realizowana – mówił Andrzej Duda. Przypomniał, że w styczniu ubiegłego roku, podczas 140.rocznicy urodzin Wincentego Witosa, był w pobliskich Wierzchosławicach, rozmawiał z mieszkańcami o konieczności budowy mostu w miejsce zamkniętej przez nadzór budowlany przeprawy. – Konieczność stworzenia możliwości przedostania się na drugą stronę Dunajca była oczywista i była niezwykle pilna – podkreślił na spotkaniu z przedstawicielami samorządu powiatowego, prezydent Andrzej Duda. - Rozmawialiśmy wtedy z panem starostą, z panem wojewodą, była wtedy także obecna pani premier Beata Szydło, dyskutowaliśmy, jakie rozwiązanie można byłoby tu przyjąć, żeby, najszybci9ej jak to możliwe doprowadzić do realizacji tego zadnia. Prezydent przypomniał, że zastanawiano się chociażby nad mostem tymczasowym, przeprawy promowej. - Ostatecznie zapadła decyzja, o tym aby wesprzeć, to by ta inwestycja, w rzeczywistości docelowa, została tutaj jak najszybciej zrealizowana – mówił prezydent Andrzej Duda. Prezydent gratulował władzom powiatu, województwa małopolskiego. Andrzej Duda mówił, ze rozmawiał na temat dotacji z premierem i ministrem infrastruktury. - Ciesze się, że już niedługo, w perspektywie kilku miesięcy, ta przeprawa wróci. Most będzie, most wróci – zapewniał prezydent Andrzej Duda.

 

dwnld766089758Starostwo Powiatowe w Tarnowie podpisało z firmą Wolmost z Rzeszowa umowę na realizację drugiego i ostatniego etap remontu mostu w Ostrowie. Kontrakt opiewa na kwotę 27,5 mln zł. Roboty związane z odbudową przeprawy nad Dunajcem i podpięciem pod mostem kanalizacji sanitarnej z gminy Wierzchosławice wykonane mają zostać do końca marca 2022 roku. Przetarg na drugi i ostatni etap remontu mostu w Ostrowie rozstrzygnięty został 30 kwietnia tego roku. W imieniu powiatu tarnowskiego podpisy pod dokumentem złożyli starosta Roman Łucarz i wicestarosta Jacek Hudyma, zaś ze strony firmy Wolmost jej prezes Zbigniew Wolan.

 

- Przetarg został przygotowany i przeprowadzony w profesjonalny sposób, dlatego w pierwszym możliwym dniu podpisujemy umowę, aby firma jak najszybciej weszła na teren budowy i przystąpiła do prac. Całe przedsięwzięcie kończy się sukcesem, ale nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie współpraca drużyny, w której wiodącą rolę odgrywała pani poseł Anna Pieczarka. To jej wsparcie, jej olbrzymie zaangażowanie sprawiło, iż są pieniądze na nowy most – powiedział starosta Roman Łucarz. Prezes Wolmostu Rzeszów Zbigniew Wolanpodkreślił, że będą realizować tę inwestycję w partnerstwie z Mostostalem Kielce. – Wspólnie wykonaliśmy już wiele zadań na terenie Podkarpacia, ale również województwa lubelskiego. Jestem pewien, że sprawnie poradzimy sobie także z mostem w Ostrowie – stwierdził.

 

- Najbardziej cieszy, że mieszkańcom, którzy przy różnych okazjach pytają mnie co z mostem w Ostrowie, kiedy będzie przejezdny, będę mogła odpowiedzieć, że to już nie tylko plany, nie jakaś fikcja, tylko realne rozpoczęcie realizacji przedsięwzięcia – zaznaczyła poseł Anna Pieczarka. -Wspólne działania przyniosły dobry efekt. Teraz pozostaje nam liczyć na sprzyjające warunki atmosferyczne i efekt końcowy w postaci oddania mostu do użytku – dodał wicestarosta Jacek Hudyma. Wartość kontraktu to 27,5 mln zł. Powiat uzyskał dofinansowanie do drugiego etapu tej inwestycji w kwocie 19,1 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kolejną pomoc finansową obiecał też marszałek województwa małopolskiego.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .