Reklama
Gmina Borzęcin. Konkus w Moim Ogrodzie
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 06 czerwca 2021 11:18

Już po raz drugi w gminie Borzęcin właściciele pięknie urządzonych ogrodów będą mieli okazję uczestniczyć w gminnym konkursie pn. „W moim ogrodzie”. W ubiegłym roku zadanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a wiele ogrodów wręcz zachwyciło komisję konkursową. Konkurs składa się z dwóch części, przy czym wyniki nie sumują się. W pierwszej oceniane będą tylko fotografie. – Komisja dokonuje oceny samego zdjęcia, a nie ogrodu. Etap ten trwa od 26 maja do 30 czerwca br., a każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden ogród (maksymalnie trzy zdjęcia). Jurorzy ocenią ujęcie, kompozycję i oryginalność nadesłanych fotografii. Rozstrzygnięcie nastąpi do 7 lipca, a wręczenie nagród kilka dni później – informuje Piotr Kania z Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, który wspólnie ze świetlicą GOK w Przyborowie są organizatorem przedsięwzięcia.

Opublikowane fotografie posłużą komisji do wyboru ogrodów, które zostaną ocenione w drugiej części konkursu. Do tego etapu zostanie wybranych 15 najwyżej ocenionych zgłoszeń, a oceny „w terenie” odbywać się będą od 10 do 31 lipca 2021r. Komisja zwróci z pewnością uwagę na: pomysłowość i oryginalność ogrodu, dobór roślin zdobiących obiekt (różnorodność form i gatunków), budowle ogrodowe i obiekty małej architektury, trawniki i ich utrzymanie oraz ogólne wrażenie estetyczne. Rozstrzygnięcie tego etapu nastąpi do 10 sierpnia. Co ważne, zgłoszenie do obu części Konkursu następuje poprzez zamieszczenie w formie komentarza fotografii ogrodu pod postem konkursowym pt. „W moim ogrodzie” na profilu Gminnego Ośrodka Kultury pod adresem: https://www.facebook.com/borzecingok/posts/4152739314790357 Przewidziano nagrody za miejsca i wyróżnienia zarówno w pierwszej części, jak i w drugiej. Niezależnie od oceny komisji w pierwszym etapie przyznana zostanie „nagroda publiczności” na podstawie największej liczby polubień/reakcji danego zdjęcia. Uczestnikami Konkursu mogą być wszystkie osoby pełnoletnie, posiadające zdolność do czynności prawnych, będące właścicielami nieruchomości położonych w gminie Borzęcin, na terenie których znajdują się zgłaszane ogrody. Przedsięwzięcie objęte jest patronatem Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .