Reklama
Borzęcin. Tylko do końca czerwca
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 22 czerwca 2021 00:00

To ważna informacja. Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym przypominają, że w związku z pandemią COVID-19 oraz z uwagi na powrót uczniów do nauki stacjonarnej przesunięto terminy zgłoszeń szkół podstawowych i przedszkoli do Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego „EKOSZKOŁA 2021”, „EKOPRZEDSZKOLE 2021”. Po aktualizacji, do Rundy II, II, IV i V konkursu swój akces można wysyłać do środy 30 czerwca 2021 roku. Jak informują organizatorzy, w konkursie mogą uczestniczyć dzieci przedszkolne i młodzież szkolna z terenu województwa małopolskiego.

W Rundzie II szkoły przygotowują film przedstawiający proces powstania ekologicznej pracy (przestrzennej) wykonanej z surowców wtórnych potocznie uznawanych za odpady. Praca powinna być przydatnym do życia lub zabawy przedmiotem, któremu dajemy nową funkcjonalność lub drugie życie. W Rundzie III szkoły przekazują prezentacje multimedialne z przebiegu działań ekologicznych w swojej szkole. W tym roku zmieniono zakres rundy IV. Funkcjonujące do tej pory sprawozdania z przedsięwzięcia ekologicznego mają zastąpić pracę składające się z dwóch części: albumu prac fotograficznych oraz zielnika prezentującego okazy roślin, specyficznych dla swojej miejscowości i gminy. Albumy mogą zawierać: maksymalnie 15 stron, a zielniki 10 stron. Dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przeznaczona jest runda V. Dzieciaki wraz ze swoimi opiekunami przesyłają jedną pracę plastyczną w rozmiarze 100x70 cm. Jej tematyka: „Działamy ekologicznie i zdrowo”.

Co ważne, nie zmienia się data zaplanowanego na 2 czerwca (środa) testu wiedzy, który przeprowadzony zostanie on-line w internetowej platformie. Pytania dotyczyć będą wiadomości z ekologii i ochrony przyrody z uwzględnieniem Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie oraz Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki. W teście uczestniczy maksymalnie dwóch uczniów z danej szkoły. Wyniki wszystkich Rund zostaną ogłoszone podczas podsumowania zadania we wrześniu 2021r., a wszelkie kwestie dotyczące Projektu zawarte są w Regulaminie znajdującym się na stronie Projektu: https://www.facebook.com/projektekologiczny oraz Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawują: Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz instytucje: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Europejskie Centrum Ochrony Środowiska.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .