Reklama
Gmina Drwinia. Odpady pod kontrolą
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 19 grudnia 2019 15:15

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym – tłumaczy wójt Jan Pająk. Koszt projektu szacowany jest na około dwa miliony złotych. Warto jednak dodać, że jakieś dwie/trzecie tej sumy bo około ponad półtora miliona złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisał w tamtym roku, w imieniu gminy, wójt gminy Jan Pająk.

 
Trzciana. Nowy posterunek policji
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 26 listopada 2019 20:52

Posterunek Policji wrócił do Trzciany. Po pięciu latach od jego likwidacji. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Dariusz Augustyniak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta wraz ze swoim Zastępcą inspektor Rafałem Leśniakiem. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Głównego Policji. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk przywitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.: posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej: Józefa Szczurek — Żelazko, Stanisław Bukowiec i Arkadiusz Mularczyk, a także przedstawiciele samorządu lokalnego: Starosta Bocheński Adam Korta, Przewodnicząca Rady Powiatu Bocheńskiego Bernadetta Gąsiorek oraz Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz. Obecni byli także duchowni, którym przewodniczył ksiądz profesor Stanisław Sojka, Diecezjalny Duszpasterz Policji.

 
Drwinia. Będzie nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 26 listopada 2019 20:43

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym – tłumaczy wójt Jan Pająk. Koszt projektu szacowany jest na około dwa miliony złotych. Warto jednak dodać, że jakieś dwie/trzecie tej sumy bo około ponad półtora miliona złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisał w tamtym roku, w imieniu gminy, wójt gminy Jan Pająk. Papier, plastik i szkło, tego rodzaju tworzywa praktycznie większość mieszkańców już segreguje. Ale co zrobić z odpadami, które do zwykłej segregacji się nie nadają – zużytym sprzętem AGD, starymi oponami, meblami, świetlówkami czy olejami?

 
Drwinia. Dwa kilometry nowej nawierzchni
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 21 listopada 2019 22:05

Blisko dwa kilometry nowej nawierzchni asfaltowej pojawi się na drodze z Grobli i Zielonej. - Na ten cel udało się nam pozyskać dodatkowe środki z z Fundusz Dróg Samorządowych – mówi wójt Jan Pająk. Pod koniec października została podpisana umowa z wykonawcą remontu drogi gminnej nr 581217K w miejscowości Grobla i Zielona. W ramach prac przewidziany jest remont nawierzchni asfaltowej, poboczy, zjazdów, przepustów drogowych oraz regulacja odwodnienia. W celu poprawy bezpieczeństwa wybudowane zostanie urządzenie uspokojenia ruchu - wyniesione skrzyżowanie. Pojawi się też nowe oznakowanie pionowe i poziome drogi. Termin zakończenia prac przewidziany jest na maj 2020. Na tę inwestycję gmina Drwinia pozyskała dofinansowanie z Fundusz Dróg Samorządowych. Zmodernizowany zostanie odcinek drogi o długości 1.888 kilometra.

 
W Niedarach już działa w Bieńkowicach w budowie
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 26 października 2019 09:47

Otwarte Strefy Aktywności – to jeden ze sposobów zachęcenia mieszkańców do aktywnego wypoczynku. Mamy też sieć nowych tras rowerowych w gminie – tłumaczy wójt Jan Pająk. W Niedarach otwarta taką strefę. To już kolejne miejsce na terenie gminy Drwinia, gdzie aktywnie można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Nowe miejsce rekreacji wyposażone jest w nowoczesne urządzenia do ćwiczeń zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zamontowane zostały urządzenia dla dzieci typu: Biegacz – 1 szt., Rower i steper – 1 szt., Pajacyk i wahadło – 1 szt.

 
Premier przyjechał do Bochni
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 09 października 2019 23:26

014 L1020101Mateusz Morawiecki gościł w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy Pl. gen. Okulickiego w Bochni.. Podczas spotkania prezentowali się kandydaci PiS do Sejmu i Senatu z okręgu nr 15. Na scenie pojawili się m.in. Józefa Szczurek – Żelazko, Anna Pieczarka, profesor Kazimierz Wiatr, profesor Włodzimierz Bernacki, Mariusz Zając i Stanisław Bukowiec.

 
Nowe karetki dla szpitali w Brzesku i Bochni
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 16 września 2019 15:23

L1010616Szpital w Bochni i Brzesku otrzymają nowe karetki pogotowia ratunkowego. -Zależało mi bardzo na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie. Wsparcie dla obydwu szpitali jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia.

 
Karetki dla Bochni i Brzeska
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 22 sierpnia 2019 21:47

Szpital w Bochni i Brzesku otrzymają nowe karetki pogotowia ratunkowego. -Zależało mi bardzo na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie. Wsparcie dla obydwu szpitali jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 13

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .