Reklama
Brzeszczanin nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 czerwca 2021 21:48

Andrzej Poczobut, uwięziony przez reżim Łukaszenki korespondent Gazety Wyborczej z Białorusi, został laureatem Głównej Nagrody Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 28. edycji konkursu nagrody rozdano w czternastu kategoriach. Wyróżnienie w kategorii fotografii społecznej otrzymał pochodzący z Brzeska fotograf, Piotr Tracz. Główną nagrodę w tej kategorii otrzymała fotografka Beata Zawrzel. To już 3 wyróżnienie brzeszczanina w ostatnich czterech edycjach tego prestiżowego konkursu. W tym roku uznanie Jury znalazł fotoreportaż o życiu codziennym w czasie pandemii, materiał zarejestrowany został aparatem termowizyjnym. Uroczysta gala ogłoszenia wyników i rozdania nagród, odbyła się Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie, 28.edycja dorocznego konkursu SDP obejmowała prace opublikowane i wyemitowane w polskich mediach w 2020 roku. Dziennikarze startowali w czternastu kategoriach tematycznych (w tym dwóch dla fotoreporterów). Wyróżnienie przyznała też Fundacja Solidarności Dziennikarskiej. Do konkursu wpłynęło 260 prac publicystycznych oraz liczne fotografie i reportaże prasowe z zakresu fotografii sportowej i społecznej.

 
Wybory w Ciężkowicach. Będzie II tura
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 czerwca 2021 22:39

Stanisław Kuropatwa zmierzy się z Michałem Koralikiem w drugiej turze wyborów w gminie Ciężkowice. Pierwszy otrzymał 42 procent głosów, a drugi niespełna 37 procent. Dorotę Mazur (Polska 2050) poparło 13 procent wyborców, a Roberta Figasa – 8 procent. Frekwencja wyniosła 38 procent. Druga tura za dwa tygodnie w niedzielę – 27 czerwca.

 
Brzeski fotograf wyróżniony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 11 czerwca 2021 10:34

W najbliższy czwartek Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich po raz 28. przyzna nagrody. Tegoroczna edycja tego prestżowego konkursu obejmowała prace opublikowane w 2020 roku. Dziennikarze startowali w dwunastu kategoriach tematycznych (radio, telewizja, prasa). Dwie kategorie przeznaczone były dla fotoreporterów. Wśród finalistów tegorocznej edykcji konkursu znalazł się Piotr Tracz, pochodzący z Brzeska fotograf, który został nominowany za reportaż fotograficzny o życiu codziennym w czasie pandemii, materiał zarejestrowany został aparatem termowizyjnym, a zrealizowany został dla producenta tego aparatu, amerykańskiej firmy Caterpillar Inc. (CAT). Dodajmy, że Tracz w latach 2018 i 2019 został zwycięzcą kategorii fotograficznych w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

 
Powiat tarnowski wspiera uzdolnionych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 10 czerwca 2021 11:57

Do dnia 15 września 2021 można składać pracę. Od 2007 roku autorzy prac licencjackich, inżynierskich lub magisterskich o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim, ubiegać mogą się o nagrodę im. Tadeusza Tertila. Patronatami tegorocznego konkursu jest Starosta Tarnowski i Prezydent Miasta Tarnowa.W tym roku nagroda tradycyjnie przyznana będzie w dwóch kategoriach: najlepszej pracy licencjackiej lub inżynierskiej, oraz najlepszej pracy magisterskiej (w obu przypadkach warunkiem niezbędnym jest obrona pracy w roku akademickim 2020/2021). W wypadku prac magisterskich wyodrębnione są przy tym dwie podkategorie: nauki humanistyczne i społeczne oraz pozostałe dziedziny nauki i sztuki.

 
Dorzecze Białej inwestuje na potęgę
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 10 czerwca 2021 11:56

Cztery inwestycje zrealizowano na terenie działania Spółki Komunalnej Dorzecze Białej sp. z o. o. Przypomnijmy, że ta firma obsługuje mieszkańców Tuchowa, Ciężkowic, Rzepiennika Strzyżewskiego oraz Ryglic. Nie wykluczone, że niebawem będzie także dostarczała wodę do gminy Szerzyny. - Realizujemy inwestycje we wszystkich czterech gminach, które są akcjonariuszami naszej spółki. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie wsparcie finansowe z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nasze wnioski zostały pozytywną ocenę, co otwarło nam drogę do kilkumilionowej dotacji – tłumaczy w rozmowie z nasza redakcją Wojciech Skruch, prezes zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej”. Jego zdaniem zarówno współpraca z samorządami jak i z Narodowym i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej układa się doskonale. W uroczystości wzięli udział Paweł Mirowski wiceprezes NFOŚ i GW, dr Kazimierz Koprowski Prezes WFOŚ i GW w Krakowie, Ryszard Pagacz wicewojewoda Małopolski, Michał Koralik Przewodniczący RM Ciężkowic, Magdalena Marszałek Burmistrz Tuchowa, Paweł Augustyn Burmistrz Ryglic, Marek Karaś Wójt Rzepiennika Strzyżewskiego, Stanisław Krawiec po Burmistrza Ciężkowic, członkowie RN oraz zaproszeni goście. - Jestem pod wrażeniem rozmachu tych inwestycji skuteczności władz spółki – mówił wicewojewoda Ryszard Pagacz.

 
Powiat Tarnowski promuje zdrowe żywienie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 07 czerwca 2021 00:00

Zasady żywienia opracowane na postawie diety DASH to recepta na zdrowie dla nas i naszych bliskich. Jak jednak połączyć indywidualne potrzeby żywieniowe wszystkich domowników Rodzinny plan żywieniowy to innowacyjne rozwiązanie zapewniające zdrowe posiłki dla całej rodziny. Przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 17 lat. Różnorodne produkty, ciekawe i smaczne dania, zaskakujące połączenia i nowe warianty klasycznych potraw sprawią, że wspólnie odkryjecie wiele nowych smaków. Zbilansowane posiłki dostarczą niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach dla każdego członka rodziny. Rodzinny plan żywieniowy to możliwość gotowania wspólnego, zdrowego posiłku dla całej rodziny i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Praktyczne i nieskomplikowane dania to także oszczędność czasu, którego tak nam brakuje.

 
Spółka Dorzecze Białej w gminie Ryglice
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 05 czerwca 2021 00:00

Dokładnie 18 maja 2021 roku zostały podpisane umowy w ramach zamówienia publicznego na Opracowanie kompletnej, pełnobranżowej dokumentacji projektowej, kosztorysowej i przetargowej dla zadań inwestycyjnych na terenie gminy Ryglice wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego – mówi naszej redakcji Wojciech Skruch, prezes zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej”. Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn podkreśla, że jest to kolejna inwestycja realizowana w gminie.

 
Józefa Szczurek – Żelazko. Pięć aut dla regionu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 28 maja 2021 00:15

W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie miało miejsce wręczeniu promes na dofinansowanie samochodu ratowniczo-gaśniczego w ramach porozumienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Środowiska w sprawie zwalczania zagrożeń dla środowiska. - Po raz kolejny nasz rząd udowodnił, że wspiera mieszkańców naszego regionu. Pomagamy druhom – ochotnikom, bo na nich opiera się system Obrony Cywilnej w Polsce – trafnie ocenia poseł Józefa Szczurek – Żelazko. To właśnie na jej wniosek pojazdy trafiuły do pięciu jednostek w subregionie tarnowskim.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 98

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .