Reklama
Powstanie Muzeum Regionalne w Zakliczynie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 09 maja 2021 00:00

W Zakliczynie powstanie Muzeum Regionalne. Zaadaptowany na ten cel zostanie budynek dawnego przedszkola przy ul. Jagiellońskiej. Samorząd na pierwszy etap prac otrzymał 210 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Muzeum Regionalne będzie przybliżać historię oraz tradycję regionu i Ziemi Zakliczyńskiej dzięki wystawom, prelekcjom oraz pokazom, które będą tam miały miejsce. W muzeum będą organizowane wspólnie z innymi instytucjami związanymi z kulturą i edukacją wydarzenia przy wykorzystaniu nowych technologii. Muzeum będzie też pozyskiwać na swoje wyposażenie relikty przeszłości. Sporo eksponatów zresztą już mamy zgromadzonych, są w dyspozycji Zakliczyńskiego Centrum Kultury – objaśnia burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 
Rządowe wsparcie dla gmin i powiatów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 07 maja 2021 17:31

denbno 2Po raz kolejny rząd sypnął kasa dla gmin i powiatów z regionu. Tylko na konto powiatu brzeskiego wpłynie ponad 11.7 miliona złotych. Blisko dwa miliony otrzyma gmina Dębno. Starania radnych PiS z Rady Miejskiej w Brzesku doprowadziły do tego, że blisko sześćset tysięcy otrzyma tamtejszy samorząd. Prawie czterysta tysięcy to dotacja dla Szczurowej, blisko dziewięćset tysięcy pozwoli na wyremontowanie jeden z dróg w gminie Trzciana. Warto wspomnieć, że ponad sto tysięcy otrzymała gmina Nowy Wiśnicz – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Zmodernizowane drogi powiatowe i gminne – to obraz, jaki niebawem będą oglądać mieszkańcy powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Samorządy z tych powiatów otrzymają bowiem środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w łącznej wysokości 15 568 595,36 złotych.
 
W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity przekazania symbolicznych czeków w Ratuszu w Nowym Wiśniczu oraz na Zamku w Dębnie dokonał II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który pogratulował skutecznie złożonych wniosków.  - To zastrzyk finansowy, który pozwala odetchnąć samorządowcom od kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Jest to również ulga dla mieszkańców, którym zrealizowanie zadań pozwoli na bezpieczne przemieszczanie i poruszanie się po drogach. Gratuluję i życzę możliwie najszybszej realizacji zadań – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Do samorządów powiatu brzeskiego w ramach RFRD trafią ogromne środki w wysokości 14 589 342,36 złotych. Pozwolą one na realizację 7 zadań, m.in. na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Jadowniki czy remont drogi gminnej w Dołędze.  Powiat brzeski - trzy zadania: 11 710 928 zł, Gmina Dębno - dwa zadania: 1 914 536,44 zł, Gmina Brzesko - 584 056 zł, Gmina Szczurowa - 379 821,92 zł. Z kolei z powiatu bocheńskiego wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają dwie gminy. Dofinansowanie dla tego regionu wyniesie blisko milion złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont drogi gminnej w miejscowości Rdzawa oraz przebudowę drogi gminnej Kopaliny - Stary Wiśnicz.
Gmina Trzciana - 873 639 zł, Gmina Nowy Wiśnicz - 105 614 zł.

 
Most w Ostrowie. Wielki sukces powiatu tarnowskiego: 12 milionów rządowej dotacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 05 maja 2021 00:00

Wiele wskazuje na to, że pod koniec roku uda się oddać do użytku, po kapitalnym remoncie, most w Ostrowie. Niedawno premier Mateusz Morawiecki podjął bardzo korzystna dla powiatu tarnowskiego decyzję. Przyznano nam 12 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont i odbudowę przeprawy nad Dunajcem – cieszy się starosta Roman Łucarz. Wicestarosta Jacek Hudyma podkreśla, ogromne zaangażowanie poseł Anny Pieczarki.

 
Powiat Tarnowski. Przełomowe wydarzenie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 21 kwietnia 2021 00:00

Roman Łucarz, starosta tarnowski mówi, że to było wydarzenie, które zapoczątkowało istnienie Państwa Polskiego. 1055 lat temu, prawdopodobnie 14 kwietnia, bo wśród historyków są rozbieżności co do dokładnej daty, Mieszko I zdecydował się na chrzest swojego państwa. Sejm RP w 2019 roku właśnie dzień 14 kwietnia ustanowił Świętem Chrztu Polski.Dzięki odważnej decyzji Mieszka I w 966 roku Jezus Chrystus i Jego Ewangelia stali się fundamentem rodzącej się Polski. Bez tego fundamentu nie byłoby Polski i jej wielkiego dziedzictwa. Starosta Tarnowski Roman Łucarz podkreśla, że było to wydarzenie przełomowe w historii Polski i Polaków, które diametralnie zmieniło nasze życie codzienne, a także społeczne.

 
Józefa Szczurek-Żelazko: Pomoc dla pacjentów, którzy przeszli COVID-19
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 16 kwietnia 2021 14:26

jszcz2201Wiele wskazuje na to, że od maja rozpocznie się rehabilitacja osób, które przebyły koronawirusa. Poseł Józefa Szczurek – Żelazko apeluje do wszystkich podmiotów świadczących takie usługi, by podpisały kontrakt z NF.  Pacjenci, którzy ciężko przeszli COVID-19 mają szansę na powrót do dawnej sprawności. Wszystko to za sprawą programu kompleksowej rehabilitacji. Kuracja potrwa od 2 do 6 tygodni. Osoby, które z niej skorzystają będą mieć zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. -Dzięki prowadzonym w ramach  programu zabiegom pacjenci, który chorowali na COVID-19, znacznie poprawią swoją sprawność oddechową. Zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową. Szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną – mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

 
Zakliczyn. Rządowe pieniądze na infrastrukturę
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 13 kwietnia 2021 09:43

Gmina Zakliczyn otrzymała 1 mln 250 tys. zł z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze wykorzystane zostaną na budowę budynku świetlicy wiejskiej w Melsztynie, która pełnić będzie jednocześnie funkcję punktu informacji turystycznej oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej nr 975 w Zakliczynie.Na budowę świetlicy przy drodze prowadzącej na zamkowe wzgórze gmina Zakliczyn będzie miała do dyspozycji 800 tys. zł. W ramach inwestycji do budynku doprowadzone zostaną instalacje – wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, gazowa i elektryczna. Ten obiekt będzie przystanią dla turystów odwiedzających odbudowywany zamek, a także miejscem spotkań mieszkańców Melsztyna oraz całej gminy. Zagospodarowany zostanie ponadto teren wokół budynku.

 
Dąbrowa Tarnowska. Pomimo pandemii zapowiada się dobry rok
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 11 kwietnia 2021 00:00

Uchwała budżetowa gminy Dąbrowa Tarnowska na 2021 r. podjęta została na ostatniej sesji rady miejskiej w 2020 r. Ustalono dochód budżetu Gminy Dąbrowa Tarnowska na 2021 r. w wysokości 96.859.297,27 zł., a wydatki na 2021 r. w wysokości 103.663.717,27 zł., zgodnie z załącznikiem Nr 2 do niniejszej uchwały. Różnica między dochodami i wydatkami budżetu Gminy stanowi planowany deficyt budżetu Gminy w kwocie 6.804.420,00 zł., który zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z różnych źródeł tj. niewykorzystanych środków na rachunku budżetu, pożyczek, kredytów, wolnych środków itd. W ramach wszystkich wydatków gminy wyodrębniono wydatki majątkowe (inwestycyjne) w wysokości 9.211.727,71 zł. Z roku na roku coraz więcej dopłacamy do oświaty. Gdyby państwo finansowało bieżące utrzymanie szkół to na inwestycje mielibyśmy o kilkanaście milionów złotych więcej – mówi naszej redakcji Krzysztof Kaczmarski, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

 
Powiat Tarnowski. Będzie ZAZ
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 07 kwietnia 2021 22:44

To jest już przesądzone. W Wierzchosławicach – Dwudniakach powstanie nowoczesny Zakład Aktywizacji Zawodowej. Niedawno powiat tarnowski otrzymał 500 tys. złotych z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Za te pieniądze wykonana zostanie dokumentacja projektowa do wybudowania Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach - Dwudniakach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 98

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .