Reklama
W. Skruch: Unijne „srebrniki” czyli miliardy dla regionu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 04 kwietnia 2021 00:00

W sumie 40 mld zł wyniosła wartość projektów realizowanych w Małopolsce ze wsparciem Funduszy Europejskich w latach 2014-2020. To średnio 11 715 zł przypadających na każdego Małopolanina. A jak wyglądało to w regionie tarnowskim? Powiat Bocheński otrzymał - 498.8 milionów złotych, Powiat Brzeski – 300.1, Powiat Dąbrowski 441.2, Powiat Tarnowski – 727.2 miliona złotych, Tarnów – 546.3 miliona złotych. Warto dodać, że w tej sumie są inwestycje realizowane przez gminy, powiaty, samorząd województwa małopolskiego oraz inwestycje centralne finansowane częściowo z budżetu UE.

 
Kilkadziesiąt milionów złotych otrzymają gminy z regionu tarnowskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 31 marca 2021 17:48

Kilkadziesiąt milionów złotych otrzymają gminy z regionu tarnowskiego w ramach pomocy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. - Kilkanaście gmin z naszego terenu znalazło się na liście gmin dotowanych. Udało się przekonać premiera, że warto wspierać te samorządy. Oczywiście nie mniej istotny jest fakt dobrze przygotowanych i umotywowanych wniosków – ocenia poseł Ziemi tarnowskiej, Brzeskiej i Bocheńskiej, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Lipnica Murowana. Co czwarta złotówka na inwestycje
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 25 marca 2021 00:00

Więcej niż co czwartą złotówkę w budżecie na ten rok przeznaczono na inwestycje. Mowa o planie wydatków gminy Lipnica Murowana. Tegoroczny plan finansowy tutejszego samorządu jest ambitny, ma charakter prorozwojowy, prospołeczny i proinwestycyjny. – Cieszy mnie, że radni jednogłośnie przegłosowali budżet – mówi wójt Tomasz Gromala.

 
Poseł pyta w Sejmie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 23 marca 2021 16:14

Podczas 27. posiedzenia Sejmu zadałam pytanie odnośnie Krajowego Planu Obudowy. Jest to dokument, który będzie podstawią do otrzymania środków z unijnego instrumentu na rzecz odbudowy i zwiększania odporności. Wskazuje on przeznaczenie pieniędzy na konkretne reformy, programy i inwestycje - mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Józefa Szczurek-Żelazko: Niebawem rząd przedstawi pakiet rozwiązań dla gospodarki
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 17 marca 2021 00:00

Niebawem rząd przedstawi pakiet rozwiązań dla gospodarki. To wielka szansa dla naszego kraju. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie fakt, że budżet unijny na lata2021 – 2027 to wielki sukces polskiej dyplomacji.Mam świadomość, żepolitykom opozycji nie przejdzie przez ustapotwierdzenie tej oczywistej tezy. Polska wynegocjowała nie tylko najlepszy z możliwychbudżetów, jeszcze otrzyma wielomiliardowewsparcie dla gospodarki, w ramach wspólnej unijnej polityki pomocy przedsiębiorcom,a także samorządom, w walce ze skutkami pandemii – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Zygmunt Szych nie żyje
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 16 marca 2021 20:30

Trudno pozbierać myśli! Zygmunt Szych, nestor tarnowskiego dziennikarstwa nie żyje. Zmarł w szpitalu. Miał 70 lat. Od kilku lat był na emeryturze, ale tylko tej Zusowskiej, bo pióra nie wypuścił z dłoni praktycznie do samego końca. Pióra, z którym nie tylko nie rozstawał się przez blisko pół wieku, pióra które w Tarnowie nie miało sobie równych. Do szpitala trafił nie dawno, rokowania były dobre, miał niebawem go upuścić, ale Opatrzność Boża najwyraźniej miała jednak inne plany wobec niego…

 
Powiat Tarnowski. Laury dla Mateusza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 16 marca 2021 10:30

Niedawno starosta tarnowski Roman Łucarz nagrodził Mateusza Różańskiego, utalentowanego zawodnika, który osiąga spektakularne wyniki sportowe – promując zdrowy tryb życia i powiat tarnowski. Mateusz Różański to 22 letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego i gminy Wojnicz który uprawia sport i lekkoatletykę od dziecka – jest absolwentem wojnickiej i tarnowskich szkól sportowych. Dzięki zdobyciu trzykrotnego tytułu Mistrza Polski w skoku w dal, stał się wielkim ambasadorem powiatu tarnowskiego na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 
Powiat Tarnowski. Laptopy dla uczniów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 08 marca 2021 00:00

Niedawno powiat tarnowski podpisał umowę na zakup sprzętu komputerowego w ramach projektu grantowego pn. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne, typ projektu A - Granty na zakup sprzętu do nauki zdalnej - Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny GRANT 1  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – wyjaśnia Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 98

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .